atarionline.pl Silly Venture 2023 WE - 30th Atari JAGUAR Anniversary! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    @Krystone: przypomnij mi się na WhatsAppie... ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Dec 2023 zmieniony
     
    Kolejny sponsor, tym razem SONGBIRD Productions przesłał nam nagrody dla zwycięzców konkursów na Silly Venture 2023WE! A są to gry na konsolę Atari Lynx oraz Atari Jaguar...



    Tradycyjnie vouchery do swojego sklepu przekazał LOTHAREK! :)

    Czasu do imprezy jest niewiele (z punktu widzenia organizatora), ale na tyle dużo, aby zawalczyć o nagrody :) A zatem do dzieła!

    ATARI RULEZ!

    Do największej imprezy dla fanów Atari z całego świata pozostało zaledwie parę dni!

    Do zobaczenia! Mamy dla Was całą masę niespodzianek :)
    • 3: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime3 Dec 2023 zmieniony
     
    ATARI RULEZ
  1.  
    A czy będą na miejscu jakieś sklepiki i kramiki, gdzie będzie można kupić fajne rzeczy dot. Atari?
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    Duddie ma być ze swoim "sklepikiem" szykuj panie $$$
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Dec 2023
     
    @mgr_inz_rafal: potwierdzam słowa As'a - na SV2023WE będzie ze swoim stoiskiem Duddie z RETRONICS :)
  2.  
    Aha, to muszę podbić limit bagażu :D
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Dec 2023 zmieniony
     
    Czas zaprezentować zaktualizowany harmonogram! Z częścią z Was widzimy się już jutro! :)



    CZWARTEK - 7 grudnia

    godz. 18:00 - otwarcie bram
    godz. 19:00 - otwarcie pierwszej beczki z piwem lub rozdanie piwa regionalnego w puszkach/butelkach (tradycyjnie, za free i no limits!)
    godz. 20:00 - prezentacja produkcji demoscenowych od VCS, po XL/XE, ST/STe/TT, PoFo, Lynxa, Falcona i Jaguara #1
    godz. 21:30 - Crazy Compo #1

    Osoby chcące pomóc w przygotowaniach do imprezy tradycyjnie mile widziane i pożądane :) Dla Was wejście możliwe już po godz. 14:00

    Bardzo proszę o kontakt telefoniczny osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniach (tel. kom.: 603 370 134).

    PIĄTEK - 8 grudnia

    godz. 11:30 - piątkowe orzeźwienie z Red Bullem! (Red Bull dla uczestników za free!)
    godz. 12:30 - turniej w grę DOOM na dwóch konsolach Atari Jaguar połączonych w sieć (turniej poprowadzą: Jesionen, Piter, Arti & Jack Back)
    godz. 13:30 - prezentacja produkcji demoscenowych od VCS, po XL/XE, ST/STe/TT, PoFo, Lynxa, Falcona i Jaguara #2
    godz. 15:15 - zbiórka przed party-place, wspólne wyjście do klubu Miasto Aniołów na koncert
    godz. 16:00 - Zoltar X/New Generation live performance



    godz. 18:00 - koniec koncertu, powrót na party-place
    godz. 21:00 - oficjalne otwarcie imprezy + poczęstunek
    godz. 22:00 - Ed Riddle (wywiad w formie video)

    SOBOTA - 9 grudnia

    godz. 11:30 - sobotnie orzeźwienie z Red Bullem! (Red Bull dla uczestników za free!)
    godz. 12:00 - zbiórka przed party-place, wspólne zdjęcie na tle logo GDAŃSK na wyspie Ołowianka
    godz. 12:30 - turniej w grę "NBA JAM" na konsoli Atari Jaguar - dwie drużyny dwuosobowe (turniej poprowadzą: Piter, Jesionen, Arti & Jack Back).
    godz. 13:30 - prezentacja nowego numeru AtariFan#8 oraz Grel#2 :) (poprowadzą: Piter & Kaz)
    godz. 14:00 - degustacja tortu artystycznego z okazji 30-lecia konsoli ATARI Jaguar!
    godz. 14:30 - COMPO block #1 (gfx, msx, wild)
    godz. 17:00 - Crazy Compo #3
    godz. 17:30 - COMPO block #2 (Intro, Demo & Game Compo)
    godz. 21:30 - Crazy Compo #4

    NIEDZIELA - 10 grudnia

    godz. 11:00 - ogłoszenie wyników, ceremonia rozdania nagród
    godz. 14:00 - zamknięcie bram

    Podziękowania dla Hospesa za oprawę graficzną :)
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Dec 2023 zmieniony
     
    jedną ze zmian jest godzina oficjalnego rozpoczęcia imprezy z godz. 19:00 na 21:00 w piątek, aby jak najwięcej osób mogło w nim uczestniczyć (a myślę, że warto) :)
    • 10:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime6 Dec 2023
     
    Czy będzie ktoś na miejscu z lutownicą i doświadczeniem w instalowani rozszerzeń? Może bym skorzystał z okazji i zrobił jakiś upgrade któregoś z moich Atari. 800XL?
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Dec 2023
     
    No dobra, tak na szybko... :) Prace wbijają co chwilę, piwa i gadżetów nawiozłem tyle, że podwoziem zwijałem asfalt =) Będzie grubo! ATARI RULEZ!

    Jeszcze raz proszę wszystkie osoby chętne do pomocy jutro (czwartek, 7-go grudnia) o kontakt! Od 14:00 będziemy ogarniać party-place... ja niestety jestem świeżo po opuszczeniu szpitala i potrzebuję pomocy w przygotowaniach. Z góry dziękuję i do zo! :)

    tel. do mnie ten sam od lat: 603 370 134

    pozdrowionka!
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     


    Chcielibyśmy zachęcić Was do zakupu wirtualnego biletu na SV2023WE. Nie dość, że w ten sposób wspieracie imprezę, to dodatkowo macie okazję zobaczyć co dzieje się w danym momencie na SV (i możecie głosować zdalnie na wszystkie prace konkursowe!).

    Wiemy, że wcześniej mogliście czuć niedosyt, bo na streamie była praktycznie tylko transmisja z konkursów. Teraz chcemy Wam pokazać z SV _JAK NAJWIĘCEJ_! M.in,. koncert Zoltara X czy oficjalne otwarcie imprezy w piątek! Generalnie zamysł jest taki, aby transmitować jak najwięcej :) To będzie wyjątkowy czas, a transmisja z konkursów będzie wisienką na torcie :) Z góry dziękujemy za Waszą sympatię do SV!

    ATARI 4EVER!

    harmonogram imprezy:

    ->link<-

    link do biletów:

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     
    Oczywiście na Silly Venture nie może zabraknąć legendarnych krówek! :) Mały/Sword Soft^MyTube po raz kolejny osłodzi nam demoscenowy maraton w ten weekend! DziękuJEMY! ❤









    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     
    pamiętajcie o przedłużaczach ;)
    • 15: CommentAuthorpoison
    • CommentTime7 Dec 2023
     
    All contest entries sent. And I'm really looking forward to getting started :)
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     
    @poison: děkuji Marek! <3
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime10 Dec 2023
     
    Trwający teraz stream z końcowej ceremonii ogłoszenia wyników:



    A tutaj wczorajszy livestream z kompotami:

    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Dec 2023
     
    fajna impreza, mocno pachnie PRLem co w sumie dobrze wróży.
  3.  
    Brawo Grey i ekipa!
    Polecam to party!
    • 20:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 Dec 2023
     
    Bardzo fajna impreza, super ludziki. Pan Zoltar zrobił super koncert. A z tym NG to dajcie spokój :)
    • 21: CommentAuthornowy80
    • CommentTime11 Dec 2023
     
    Bardzo dobra impreza, brawo dla Greya oraz pozostałych osób pomagających przy organizacji wydarzenia. Tort to było istne dzieło sztuki, cieszę się że udało się go uwiecznić na kliszy fotograficznej. Dziękuje za dodanie kategorii Cubase Audio dla Falcona. Mam w końcu gdzie wrzucać utwory, które przygotowuje w formie jak muzycy w latach 90 na pierwszym sprzęcie domowym, który to umożliwiał. Czekam na publikację wyników w formie listy na stronie SV.
    • 22: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    Dzięki Grey!!! - pozdrawiam :)
    Dziękuję też Paniom i ekipie całej - mam nadzieję, że Panie nie zmarzły w stołówce.
  4.  
    Czy komuś udało się już rozszyfrować co oznacza ten symbol? Był on dostarczony w formie naklejki do pakietu uczestnika SV.
  5.  
    Aha, już widzę. To jest AtariAge :)
    A ja miałem ustawione odwrotnie i myślałem, że to jakiś woldzwagen.
    • 25: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    aż mi się przypomniał kawał o części 710 :)
    • 26: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime12 Dec 2023 zmieniony
     
    Atari Age :) jak kupisz cos ze strony to dostaniesz naklejke :) moja juz jest przyklejona na pokrywe do mojego 800XL :)
    • 27:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    Impreza jak zwykle fajna, dzięki wszystkim, którzy przybyli :)

    Mam dwa pytania:

    1) Czy ktoś nie znalazł przypadkiem szarej czapki z pomponem i niebieskiego szalika?

    2) Czemu na noc party place było zamykane?
    • 28:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    2. Ponieważ nie było chętnych aby pilnować tego. A z racji że było tam trochę wartościowego sprzętu - to głupi zostawiać to otwarte.
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    Ja ten znaczek z AA widziałem w wersji Citroen. Zamiast V były nogi dwóch pań. Tak jak myślicie.
    • 30: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Dec 2023 zmieniony
     
    ja mam pytanie odrobine offtopic do Kaza. Kaz czy to ty byłeś 10 grudnia wieczorem w biedrze we Wrzeszczu. Bo ja akurat miałem maraton dziecinno szpitalny, wiec pol przytomny nie wiem czy mialem halucynacje.
  6.  

    bob_er:

    aż mi się przypomniał kawał o części 710

    Przypomnij mi też :)
    • 32:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Dec 2023 zmieniony
     
    Jakoś tak to szło:
  7.  
    Haha, ale głupek - nie ogarnął, że patrzy do góry nogami ;-)
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Dec 2023 zmieniony
     
    Zacna impreza, po niedawnym spadku formy znowu idzie w górę! Dzięki Grey, Wieczór, AdamK, Mały, Piter, Oswald, Pinokio, Sylwia, Kasia i inni, których w tej chwili nie wymienię z pamięci, za organizację i wspaniałe towarzystwo.

    astrofor:

    Kaz czy to ty byłeś 10 grudnia wieczorem w biedrze we Wrzeszczu. Bo ja akurat miałem maraton dziecinno szpitalny, wiec pol przytomny nie wiem czy mialem halucynacje.


    Tak, jam Ci to był. Lubię Wrzeszcz, korzystam tam z biblioteki, a przechodziłem też wówczas obok knajpy Husak, ale go tam nie było :)
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Panie i Panowie, właśnie opublikowaliśmy pełne oficjalne wyniki konkursów na SV2k23WE

    ->link<-
    • 36: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Dec 2023
     

    mgr_inz_rafal:

    nie ogarnął, że patrzy do góry nogami ;-)

    Tak, z 710 to tak jak z laptopami "dy".
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    Demoscenowy raport z grudnia i materiał o SV2023WE:

    ->link<-
    • 38: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    -podłączam się pod pytanie Alex-a....
    • 39: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    Odpowiadam pytaniem. Zostaniesz na sali z Alexem i weźmiesz odpowiedzialność za cały zgromadzony na sali sprzęt?

    Masz jakieś dodatkowe pytania?
    • 40: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Mnie Twój problem nie dotyczy...
    • 41: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    .:..
    • 42:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Dec 2023
     
    @pin - Bez urazy, ale mam :) Od dobrych 30 lat bywam na różnych zlotach. Zarówno w Ornecie, w Głuchołazach, na Wapniaku czy na SV zwykle ludzie siedzą, piją i gadają do białego rana. Niektórzy czasem nawet nocowali ;) Kto wtedy brał odpowiedzialność za cały zgromadzony sprzęt? i od kiedy to się zmieniło jeśli mogę zapytać, bo poza wtopą parę lat temu na stadionie, gdy ochrona wszystkich wyrzuciła, to nie pamiętam, by zamykanie party place na noc było standardem.
    • 43:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime31 Dec 2023 zmieniony
     
    Kiedyś ktoś zarąbał Gumiemu/Tight jego sprzęt, w tym specjalistyczny do montowania różnych rozszerzeń itp. podczas zlotu (bodajże Intel Outside lub Quast, pod koniec lat 90. XX w.). Nie odzyskał tego. Zapewne był to jeden z powodów, dla których odszedł z atarosceny.
    • 44: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Dec 2023
     
    @Alex - bez urazy, ale to, co brałem np. na wspomniane zloty było warte w tych czasach niewiele. To, co teraz biorę to najczęściej kilkadziesiąt tysięcy pln w sprzęcie. Na obecną chwilę utrata takiego inwentarzu oznacza dla mnie trwałe, lub wieloletnie wycofanie się z działalności na scenie i niedopuszczalnym jest, by opiekę nad całym partyplace takich gratów powierzyć dwóm osobom pijącym łiskacze. Bądźmy poważni, jakkolwiek ale jednak.
    • 45:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime31 Dec 2023
     
    @pin - A czemu piszesz tak, jakby chodziło tylko o Twój sprzęt? :) Z resztą to nie jest tak, że tylko Ty i dopiero teraz po latach przywozisz drogie zabawki. Ponad 20 lat temu Paskud przywoził np. Rolanda Sound Canvasa wartego wtedy górę hajsu. Eijk przywoził gościa z projektorem, który kosztował tyle, co dobry samochód. Wiele osób przywoziło też inne drogie rzeczy i jakoś nie było problemu z siedzeniem do rana, a teraz nagle jest.

    No i przede wszystkim nie odpowiedziałeś na dwa podstawowe pytania - kto zwykle brał/bierze tę odpowiedzialność i kiedy to się w przypadku SV zmieniło? Pytam, bo nie wiem.
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jan 2024 zmieniony
     
    piszę w przenośni o swoich klamotach, bo inni przywożą podobne zabawki. Nie wiem, co przywoził paskud i nie wiem, czy banda podchmielonych partyzantów bawiła się roladnem do 6:00 rano. A na SV w sensie tym o czym prawisz to nic się nie zmieniło, bo przypominam dla przykładu - na Lost też zamyka się salę w środku nocy pozostawiając dyżurnego do pierwszej zmiany rano czyli tak, jak miało to akurat miejsce na SV. Nic nadzwyczajnego. Chodzi też o to, że jeśli zostaje jakaś większa grupa całodobowo to pewnie by nie było problemów. Ale - takie grupy były jak mieliśmy po 20-30 lat. Teraz nie mamy, a panowie teraz zamiast spać pokotem pod stołami wybierają drogie hotele ;) Racjonalny wybór i odrobina rozsądku.
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Widzisz. Jak to jest problem, to wpadaj na Grawitację, tam całą dobę coś się dzieje i będziesz Pan zadowolony ;)
  8.  
    "dla przykładu - na Lost też zamyka się salę w środku nocy pozostawiając dyżurnego do pierwszej zmiany rano"

    Bzdura. Lost/Last był/jest całodobowy. Nikt nie był wypraszany z lokalu o żadnej porze. Zamknąć salę dla bezpieczeństwa i zdrzemnąć się mógł organizator tylko wtedy, gdy wszyscy samodzielnie poszli spać. Otwierał, gdy tylko pojawiali się pierwsi poranni uczestnicy. Powtarzam: jeśli ktoś siedział sam przed komputerem czy samotnie pił piwo, to mógł tak robić nawet całą imprezę bez przerwy.

    Jeśli na swoich dyżurach robiłeś inaczej, to mogę jedynie przeprosić uczestników.
    • 49:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Kto na ochotnika zgadza się siedzieć od 3:00-8:00 na następnym SV?

    Kiedyś ludzie faktycznie spali na party (Orneta - były do tego warunki i wszyscy miało po naście lat, nie było hoteli w Ornecie. No i było lato! Oraz około 300-400 osób).
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Feb 2024 zmieniony
     
    Od początku tego roku niemal codziennie odwiedzam różne placówki zdrowia, więc wiele tematów związanych z moim hobby musiałem odłożyć... mam tu na myśli sprawy związane z Silly Venture, obiecuję że w najbliższych dniach do nich powrócę i nadrobię wszystkie zaległości - za które, zainteresowanych, bardzo przepraszam (i jednocześnie dziękuję za zrozumienie).

    Korzystając z okazji wrzucam relację z zimowej edycji SV okiem naszego kolegi z Ami sceny: ->link<-

    ...a także przypominam o letniej edycji, która w tym roku odbędzie się w dniach...