atarionline.pl Scorch - wydanie fizyczne gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime25 Jul 2023 zmieniony
     
    Ekipa ponownie się zebrała i postanowiliśmy przygotować kolejne wydanie w wersji dla fanów.
    Tym razem porozumieliśmy się z Pirxem i Pecusiem i przygotowujemy fizyczne wydanie ich gry Scorch.
    Tutaj oryginalny obszerny wątek o samej grze: ->link<-
    Na kartridżu oprócz gry znajdzie się obszerna instrukcja oraz ukryta niespodzianka humorystyczna:-)
    Gra zostanie wydana na kartridżu, w pudełkowej wersji podobnej do FloB, Tensor, onEscape.
    Ponieważ autorzy bardzo lubią ciągle tworzyć nowe wersje swojej gry i ulepszenia w nieskończoność:-), to kartridż będzie miał pozostawioną możliwość aktualizacji z poziomu Atari, tak że gdyby przypadkiem już po wydaniu gry powstała kolejna wersja, to będzie sobie można kartridż zaktualizować.

    Rysowaniem oprawy graficznej dla potrzeb poligrafii zajmuje się ponownie doświadczony już w tym Bocianu, który w swych rysunkach utrzymuje klimat gry.
    W klimat ten gracz zostanie więc wprowadzony już na etapie pudełka, instrukcji i pozostałych elementów szaty graficznej.
    Produkcję elektroniki, składem całości i dystrybucją zajmuję się ja (Mq).

    Poniżej załączam mockupy tego, jak będzie wyglądało mniej-więcej wydanie.
    Oczywiście to są na razie grafiki projektowe, przygotowane na komputerze, zdjęcia rzeczywiste dołączymy w późniejszym czasie.

    Same kartridże podobnie jak w poprzednich wydaniach: ze złoconymi stykami, w najlepszych dostępnych na rynku obudowach od Sikora.

    Cena gry: 179 PLN + 17 PLN za przesyłkę paczkomatem (na terenie Polski)

    Możesz zapisać się na pre-order pisząc do mnie e-mail (adres jest w moim profilu).

    Gra będzie dostępna do wysyłki w drugiej połowie sierpnia mniej-więcej (jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planami).
    Kiedy gra będzie dostępna, będziemy się kontaktować z każdym indywidualnie poprzez e-mail i informować o płatności i wysyłce.
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Jul 2023 zmieniony
     
    AlEzŁoĆoNeStYkIbĘdĄ????????????????????????????????//???slash????

    kurde, nie doczytałem
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime26 Jul 2023
     
    Będą złocone, u mnie zawsze wszystko profesjonalnie:-) Mockup akurat taki mieliśmy bez styków porządnych:-) To tylko zgrubna wizualizacja tego co szykujemy, jak będą gotowce, to wrzucę prawdziwe zdjęcia.
  1.  
    Bjutiful, zamawiam.
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 Jul 2023 zmieniony
     
    Takie godne wydanie tej wyjątkowej grze na Atari "się po prostu należało" :D
    Brawo :-)

    P.S.
    Cartridge powinien sam się łączyć z githubem ;-)
    • 6:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime26 Jul 2023
     

    Jacques:

    Cartridge powinien sam się łączyć z guthubem

    Nie kuś!!! :)
    • 7:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Jul 2023
     
    Wysłałem maila, co dalej? :)
    • 8:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime26 Jul 2023 zmieniony
     
    maly_swd: mail wystarczy. Dotarł, odpisałem w nocy, sprawdź w spamie albo coś:-)

    Jak by co, to kontroluję sytuację i tu i na mailach, więc jak ktoś tu napisze, że wysłał maila, to już będzie wszystko dobrze zapewne:-)
    • 9: CommentAuthorEmu
    • CommentTime27 Jul 2023
     
    Poproszę jedną sztukę.
    • 10:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime27 Jul 2023
     
    Emu, zapisuję, ale wyślij maila do mnie proszę.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    A czy w pudełku będzie jakaś fajna instrukcja, np. w formie książeczki?
    • 12:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Będzie. I będzie fajna :)
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Aug 2023 zmieniony
     
    Super, nie mam już wymówek, więc też zamawiam 1 sztukę :-) E-mail wysłany.
    • 14:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    W pudełku będzie kartridż, będzie książeczka z instrukcją, i drobna niespodzianka.
  2.  

    Mq:

    i drobna niespodzianka
    Napalm w tubce?
    • 16:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    W saszetkach, jak próbki szamponu:-)
    • 17:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Sep 2023 zmieniony
     
    Okres wakacyjny sprzyjał trochę rozleniwieniu, a trochę zwyczajnie szybko zleciał nie wiadomo kiedy i ani się obejrzeliśmy a tu po wakacjach. Przez ten czas prace nad wydaniem Scorcha cały czas postępowały, ale przyznaję, że bardzo powolutku. We wrześniu wszyscy z ekipy wzięli się za robotę i idziemy do przodu. Powoli zbliżamy się do celu. Załączam zdjęcia z placu boju - elektronika kartridży jest już poskładana i trafiła właśnie w nowiutkie obudowy od Sikora.

    Kto się jeszcze nie zapisał, a chciałby grę w formie fizycznej, to zapraszamy serdecznie, wyprodukujemy tyle egzemplarzy ile będzie potrzeba.
    Przypominam, że zapisać się można pisząc do mnie email na adres podany w moim profilu.
    • 18: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Sep 2023
     
    My studenci mamy dodatkowy miesiąc wakacji, Wam przedszkolakom i licealistom współczujemy ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime16 Sep 2023
     
    @tebe
    :D

    @Mq
    Kto wam to lutował? Chyba, że "chińczyk" :)
    • 20: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime16 Sep 2023
     
    A obudowy tylko w tym kolorze szarego XE...?
    • 21:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Sep 2023
     
    @tebe: Wy studenci musicie później zaliczać sesje, a ja nie:-)

    @gienekp: no ten... lutowanie to moja działka. A coś nie tak?:-)

    @bartgo: Scorch jest produkowany w tym kolorze. Oczywiście dojdą jeszcze naklejki, na razie to etap w trakcie produkcji. Kolor obudowy kartridża jest przy projektowaniu całego wydania dobierany przez osoby decydujące o designie całości. Tu nie ma miejsca na dowolność ani na przypadek:-)
    • 22:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime17 Sep 2023
     
    Tak pytam, bo to lutowanie to kupę czasu zabiera :)
    • 23:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Sep 2023
     
    No zabiera od cholery czasu. Zabiera też kręgosłup, oczy, nozdrza i generalnie skraca przewidywaną długość życia lutującego:-) Dlatego kartridż kosztuje a nie jest za darmo:-)
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Sep 2023
     
    Dlatego ja mam szablonik i 50 sztuk w wieczorek spoko układam i lutuję :) A przede wszystkim wdychanie jest ograniczone do niemal minimum.
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Sep 2023
     
    montuje się też wentylatory które wyciągają gazy
    • 26:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Sep 2023
     
    żona by chciała, żebym sobie coś takiego przy łóżku zamontował.
    • 27: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Sep 2023
     
    @Pirx: lutownicę czy szablonik? :)
    • 28: CommentAuthoraxe
    • CommentTime19 Sep 2023 zmieniony
     
    Wentylatory na gazy :)))
    • 29:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime13 Oct 2023
     
    Jesteśmy na finiszu!

    Wszystko mamy działające, kartridże gotowe, wsad przetestowany.
    Poligrafia na ostatnim etapie - produkuje się już w drukarni.

    Gra powinna być gotowa do dystrybucji w ciągu kilku dni.

    Kto się jeszcze nie zapisał - zapraszamy!

    Mogę już potwierdzić co będzie zawierało fizyczne wydanie gry:
    - pudełko w pełnym kolorze oryginalnie zafoliowane, z miejscem dedykowanym na kartridż
    - kartridż z grą (złocone styki, obudowy najwyższej jakości od Sikora, grube wysokiej jakości nieścierające się naklejki)
    Gra w wersji kartridżowej ma przygotowane specjalne menu, instrukcje w języku polskim i angielskim i ukrytą niespodziankę:-)
    - instrukcja do gry - kolorowa wielostronicowa, na dobrym papierze

    Dodatkowo dwie niespodzianki - gadżety:
    - "wojskowy" dyplom ukończenia kursu naszych walk czołgowych z miejscem na wpisanie własnego imienia i nazwiska, własnoręcznie podpisany przez prowadzących szkolenia Pecusia i Pirxa - dyplom można sobie gdzieś powiesić np. w antyramie
    - dwa przepiękne magnesy "na lodówkę" umożliwiające symulację toczenia walk w formie bezkomputerowej właśnie np. na wspomnianej lodówce:-)

    Informacje dot. zamówień są podane w pierwszym poście niniejszego wątku.
    • 30:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime13 Oct 2023
     
    Super wiadomość o świetnej grze :).
    • 31:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Nov 2023
     
    Nareszcie mamy to! Wszystko jest kompletne i gotowe do dystrybucji. W najbliższych dniach będę kolejno wysyłał do wszystkich wiadomości.

    Załączam zdjęcie zawartości.

    Na zdjęciu są dwa magnesiki, intencjonalnie odwrócone, ponieważ to co na nich jest to niespodzianka. Magnesy są różne w poszczególnych pudełkach, a więc zawartość jest losowa. Kiedy otrzymacie swoje egzemplarze, to możecie pochwalić się zdjęciami tego co się wam trafiło na magnesach.
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Nov 2023
     
    Piękne wydanie!
    • 33:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime4 Nov 2023
     
    Wspaniałe wydanie, nie mogę się doczekać unboxingu :-) i samej gry!
    • 34: CommentAuthorpigula
    • CommentTime7 Nov 2023
     
    Oto moje magnesy
    • 35:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime7 Nov 2023
     
    @pigula mam dla Ciebie hint: przed przymocowaniem na lodówce można wyjąć z woreczka i górny magnes obrócić o 90 stopni w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), a dolny magnes obrócić o 90 stopni w lewo (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Tak ustawione czołgi będą sprawiały wrażenie większej zgodności z tymi które mamy w grze:-)
    • 36: CommentAuthorpigula
    • CommentTime8 Nov 2023
     
    @Mq To zdjęcie jest zrobione na pudełku od gry - a nie na lodówce ;)
    Magnesy jak i cała reszta została zapakowana do pudełka i odstawiona do kolekcji na regale ;)
    • 37:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Nov 2023
     
    Wiem, widziałem że to karton, ale wygląda trochę jak lodówka i pomyślałem sobie, że śmiesznie by było tak sobie magnesy razem z workiem przyczepić na lodówce:-) Wiesz, ja kiedyś byłem fanem Monty Pythona, stąd taki rodzaj humoru:-)
    • 38: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Nov 2023
     
    • 39:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime10 Nov 2023
     
    Gra jest jeszcze lepsza i zyskała wiele po wydaniu fizycznym na cartridge. Pozwalam sobie dodać mały filmik z unboxingu i króciutkiej rozgrywki :)
    • 40:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 Nov 2023
     
    Bardzo fajny unboxing, pokazuje super całość zawartości wydania. Na zdjęciach nie byłem w stanie tego tak dobrze oddać. Wielkie dzięki Zbylu!
  3.  
    A ja kiszę jeszcze całość w folijce. Natenczas nie wiem jakie mam magnesy :) Liczę na gołom babe, ale to się zobaczy.
    • 42:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime15 Nov 2023
     
    @mgr_inz_rafal rozfoliowywnij se to, bo we środku jest w Twoim egzemplarzu świeża kupa, może się popsuć jak za długo nie spożytkujesz.
    • 43:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Nov 2023
     
    Ja już kilka dni temu dostałem. Nawet nie wyciągałem z kartonu w którym przyszła paczka :) A nie tak jak Wy... tylko w foli. Ja to trzymam w oryginalnym opakowaniu prosto od dostawcy.
    • 44:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime16 Nov 2023 zmieniony
     
    I ja otrzymałem kopię. Wyciągnąłem z kartonu i zauważyłem straszną rzecz. Na folii jest rysa! To prawdziwy skandal! Jak sprzedawca mógł dopuścić do takiego stanu rzeczy?
    Czym prędzej umieściłem więc mój egzemplarz w kasie pancernej. Niech sobie tam leży przez lata. W innym miejscu mogłoby przecież powstać więcej rys na folii, a i jak ktoś by dotykał to pozostawiłby na niej odciski swoich brudnych paluchów. :)
    • 45:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Nov 2023
     
    to jest nic. do mnie mniał przylecieć kulega z polski i mi przywieźć grę, ale mu się dziecko rozchorowało i przyleci w marcu, więc ja moją grę mam w Łomiankach w podwójnym oryginalnym opakowaniu a sam siedzę w majami :))))))
    • 46:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Nov 2023
     
    Łomiankach? Ja jej nie mam…
    • 47: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime16 Nov 2023
     
    eh, a wiecie że na platformie nvidia da się radę pisać gry na atari? to nie ten temat, ale nie chcę mi się zakładać nowego wątku. miałem niezłego zonga jak zobaczyłem tą swoją grę. Właściwie otoczcie się jakimś dobrym asemblerem. Ja już się do platformy przyzwyczaiłem. Będzie mi smutno bez was, zawszę do was będę wracać, bo jak się pojawia coś trójwymiarowego, to pojawia się u mnie coś strasznego, bo to szybki język programowania. Piszę taką grę nazywa się "Commander 85". Czekam na koniec sprzężenia (kompilacji), i szczerze wam współczuję, bo sam próbuję coś napisać na atari, ale jest trochę za niska rozdzielczość.
    • 48: CommentAuthorVLX
    • CommentTime16 Nov 2023
     
    Chciałem swoją kopię trzymać w folii, ale za bardzo mnie skusiła ta instrukcja i dyplom. Pięknie to jest wydane, aż żal trzymać zamknięte i nie obejrzeć. I nawet czołgi na magnesikach są skierowane przeciwko sobie - szczegół, a cieszy. :)
    • 49:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Nov 2023 zmieniony
     
    W amigowej grze Tanks Furry polskiej produkcji również był dołączany magnes z czołgiem. Po kilku miesiącach na lodówce, czołg odjechał, dopuszczam też myśl, że wyblakł ;-)
    • 50:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Nov 2023
     
    Nie wiem jaka jest jakość tych magnesów na dłuższą metę, bo nie mamy z tym doświadczenia, pierwszy raz zamawialiśmy takie magnesy - to taki nowy pomysł na gadżet do gry u nas. Czołgi są losowe, więc różne w każdym opakowaniu, więc rozpakujcie i pochwalcie się zdjęciami co się komu trafiło:-) I faktycznie dopilnowaliśmy, żeby w każdym egzemplarzu czołgi były skierowane naprzeciw siebie, dzięki czemu można sobie robić walki na lodówce albo na kaloryferze jak nie ma prądu i Atari nie działa:-)