atarionline.pl Time Wizard - gra na ABBUC Software Contest 2023 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorVidol
    • CommentTime19 May 2024
     
    Zaczynam 'łapać' edytor i zauważyłem pewien błąd. Niektóre elementy o wysokości 1 na ekranie zajmują 2 pola. Da się to obejść ale jest to nieco upierdliwe. Tak ma być?
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime19 May 2024 zmieniony
     
    Przesuń pustkę na liście w górę (albo w dół). To jest taki priorytet rysowania. Choć fakt, nieco upierdliwe :)
    • 3: CommentAuthorVidol
    • CommentTime19 May 2024
     
    działa, dzięki :)
    • 4:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime19 May 2024 zmieniony
     
    To wynika z tego, że niektóre obiekty jak murki, platformy, rysują cień pod sobą. Dzięki temu plansza zyskuje nieco głębi. Tak było w oryginalnej wersji gry i zostało w wersji Deluxe.

    Co do zmiany kolejności rysowania obiektów to wygodnie jest używać klawiatury PageUp/PageDown - jest szybsze niż klikanie na liście obiektów.

    Poza tym działają klawisze strzałek do przesuwania obiektów, Shift+strzałki do zmiany rozmiaru, Delete do usuwania obiektu a Ctrl+C, Ctrl+X, Ctrl+V, Ctrl+Z jako standardowe operacje.
    • 5: CommentAuthorVidol
    • CommentTime19 May 2024
     
    to jeszcze trochę pomarudzę :)
    Jak mam platformę złożoną z różnych obiektów i chciałbym ją przesunąć, to muszę każdy obiekt przesuwać oddzielnie. Pomocna była by możliwość zaznaczenia kilku obiektów np. z shift i przesuwania takiej grupy.
    • 6:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime19 May 2024
     
    @Vidol, dzięki za Twój czas i zabawę z edytorem.

    W pełni Cię rozumiem, jednak obecnie w edytorze nie ma zaznaczania i operacji na wielu obiektach na raz. Zmiany w programie zajęłyby mi trochę czasu, który wolę poświęcić na dokończenie kwestii implementacyjnych ostatecznej wersji gry...

    W wolnej chwili zastanowię się jak można byłoby to szybko wprowadzić, ale niczego konkretnego nie obiecuję.
    • 7: CommentAuthorVidol
    • CommentTime25 May 2024
     
    moja pierwsza plansza
    • 8:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime25 May 2024
     
    Vidol, rewelacja! Poziom bardzo mi się podoba. Widzę, że skorzystałeś z kilku nowych elementów gry.

    Jedyne co bym zmienił to wejście portalu o indeksie 1, żeby było z lewej strony. W przeciwnym przypadku wchodząc z portalu 0 do 1 bohater teleportuje się w ścianę po prawej stronie.

    Dziękuję :)
    • 9: CommentAuthorVidol
    • CommentTime26 May 2024
     
    Ups. Moje niedopatrzenie, wcześniej ten portal był w innym miejscu i było ok. Wersja poprawiona.
    • 10:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime16 Jun 2024
     
    Ktoś kto czeka na końcu przesyła pozdrowienia... ;)
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Jun 2024
     
    Czyli będzie boss?! :)
    • 12:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime16 Jun 2024
     
    oooo, najs!
    • 13:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime16 Jun 2024
     
    Wypadało zaprosić go do gry :)
    Na razie nie chcę zdradzać więcej szczegółów, żeby nie psuć niespodzianki. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.