atarionline.pl A8 Pico Cart - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Sep 2023 zmieniony
     
    Ot, poskładałem sobie. Cart tani jak barszcz. W środku chińskie Rpi.

    Projekt Robin Edwards, ->link<-

    • 2: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime28 Sep 2023
     
    Przepraszam, jeśli zadam laickie pytanie, nie znam się na komputerach. Czy ten cart jest programowalny i ile taka taniość kosztuje?
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Sep 2023
     
    Cart jest programowalny przez USB z PC. Po podłączeniu do PC jest widziany jako dodatkowe urządzenie. Można na niego kopiować, zakładać foldery itp.

    Koszty, tanio. Na pewno poniżej 100 PLN (nie wiem ile poniżej ale pewnie sporo) wliczając darowiznę dla autora.
    • 4: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime28 Sep 2023
     
    Fajne to jest. Jakby co to zamawiam, tylko od razu ulepszoną wersję i po poprawkach, bo zazwyczaj takowe się pojawiają. No dobra, najwyżej dokupię drugiego, jak się pojawi wersja 2.0 z jakimiś bajerami. ;-)
    • 5: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Jeśli byś robił to też jestem zainteresowany, różne carty to fajna sprawa.

    Dobrze jakby były do wyboru kolory obudowy (XL i XE) bo jak rozumiem to nie wejdzie do obudowy Sikora.

    Takie Pi to można zmusić do trudniejszych sztuczek, może jest tu potencjał na jakieś nowe AtariLab albo dodatkową "szynę" dla Atari...
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Gdyby to coś miało zaimplementowany np. engine 3D, to można by na to fajne gry pisać ;)
    • 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    wymieńcie elektronika który napisał jakikolwiek soft wspomagający tworzenie na jego "fanaberię" ?
    • 8: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime29 Sep 2023 zmieniony
     
    -
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    @tebe - W punkt! :D
    • 10: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Ale jest to w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę architekturę cartridge'a?

    Dla którejś z konsol Atari były carty z dodatkowym układem graficznym, dla SNES też (Star Fox).
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Sep 2023 zmieniony
     
    Kwestia ustalenia protokołu. Mogę sobie wyobrazić, że komunikacja z cartem jest przez ustawianie parametrów procedur na jakiejś stronie i uruchamianie tych procedur (wykonuje je cart) a wynik dostajemy na innych stronach mapowanych w przestrzeń carta. Gdyby pamięć z przestrzeni carta mogła być wykorzystywana jako pamięć ekranu, cart mógłby na takim ekranie malować. Wyobraźcie sobie, że wysyłamy do carta ciąg instrukcji (coś jak OpenGL), on to rysuje w konkretnym miejscu pamięci i... już, komputer to po prostu wyświetla. Mogłoby być fajne.

    Ale po co, kto by tego używał? Bo zrobienie "bo można", jak historia pokazała, to średni pomysł. Tak uważam.
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    @bartgo - oczywiście, że jest :) To jest kopia Uno Carta, a na tamten ktoś już coś kombinował:





    Do takich celów to jest super cartridge :)
    • 13:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Sep 2023 zmieniony
     
    @Peri Noid - Można by wydać grę na takim cartridge'u :) Ten klon RPi Pico, który jest sercem carta, kosztuje 11 zł :) Taniej niż obudowa do carta :D
    • 14:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Wiem. Mam dwie sztuki tego Pico, właśnie po to, żeby coś takiego zmontować. Chwilowo jeszcze nie poskładałem do kupy.
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Sep 2023 zmieniony
     
    Tak sobie myślałem nad możliwościami, można by było się pokusić np. o nowe tryby graficzne. Np taki sprzętowy tryb 80-kolumnowy, albo graficzny bajt na pixel :)
    • 16: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    MariaECI wybije Wam te pomysły z głowy
    • 17:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Maria ECI to do innych zastosowań (robi wrażenie, patrząc na filmiki na Discordzie).
    • 18:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Też mam nadzieję, że ta Maria na ECI się w końcu pojawi publicznie. Rozmawiałem z autorem na Lost, widziałem jak to działa, a autor mówił wtedy że projekt będzie otwarty i tani, tak że to ma sens. Na dzień dobry można stosunkowo łatwo przerobić wszystkie gry z 7800 tak, żeby chodziły na XL/XE. Taki manewr może spowodować, że to urządzenie stanie się na prawdę popularne, a wtedy jest też sens zacząć na to coś tworzyć. Zgadzam się, że wszelkie inne podłączenia różnych dziwności do Atari są fanaberią, która właściwie niezmiennie prowadzi tą samą drogą do fiaska:-)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Za tydzień "Strumień z Kuchni" z MariaECI. Autor będzie prezentował prototyp urządzenia. Przygotowania w toku.
    • 20:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Maria ECI nie będzie kosztowac 10 zł i nie pozwoli wyświetlać obrazu przez standardowe układy video, więc to zupełnie inna bajka. Równie dobrze można podpiąć dowolny inny układ video.
    • 21: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Alex, tu się zdziwisz ....
    • 22:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Sep 2023
     
    Też myślę Alex że się zdziwisz, no chyba że nie zrozumiesz, ale o to Ciebie nie posądzam:-)
    • 23: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Sep 2023 zmieniony
     
    Tak jak @Konstantyn jestem zainteresowany tym maleństwem.
    Jedno pytanie laika:. Czy uruchomię plik "bin." np. AST_multi_cardridge.bin ?
    I to wszystko ;)

    Plik AST.bin. W załączniku :) Uruchamiać z wciśniętym SELECT.
    • 24: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Sep 2023
     
    Zeby nie było ;)

    Chodzi mi o sprzęt zrobiony przez @zaxon`a.

    Instrukcję zrób sobie sam, przeczytałem w pierwszym watku :)
    • 25: CommentAuthortakron27
    • CommentTime30 Sep 2023
     
    też przyłączam się do pytania atariki50.
    ten cart odpala się na emulatorze (altirra) , ale na realnym sprzęcie mi się nie udało. ani na AVG ani na UltimateCart nie udaje się.. jakby olewał że jest wciśnięty select.
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Sep 2023
     
    @tebe, @Mq - Możliwe, że się zdziwię, ale to są i tak dwie kompletnie różne rzeczy :)
    • 27: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Sep 2023
     
    Ok, sprawdziłem, na tym A8Pico też sie nie uruchamia.
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Oct 2023
     
    @Alex - tak, dwie kompletnie różne rzeczy. Jednak pisaliśmy w kontekście tego, że większość tych rzeczy to są ciekawostki i nie zadomowią się ani jako standard, ani nie znajdą wystarczająco wielu zwolenników, żeby wykorzystali możliwości i żeby powstała jakaś znacząca liczba produkcji pod to rozwiązanie. Osobiście uważam, że ten kartridż A8 Pico jest właśnie taką kolejną ciekawostką, jakich mamy już całe mnóstwo. Natomiast myślę, że Maria może namieszać trochę bardziej i mam nadzieję, że tak się stanie. To miałem na myśli mówiąc o zdziwieniu, mam nadzieję że wszyscy się zdziwią włącznie ze mną jak to zdobędzie popularność. Oczywiście mogę się mylić, z tym że zwykle większość gadżetów do Atari oceniam z góry raczej nisko pod względem możliwości zdobycia popularności, a Marię oceniam wyjątkowo wysoko w tym kontekście.
    • 29:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Oct 2023
     
    @Mq - A ja mam zupełnie odwrotne przeczucie :) Maria ECI to będzie raczej droga ciekawostka dla wybranych. Natomiast A8Pico z racji taniości może być opcją dla gier cartridgeowych, bo można wydawać rózne nowe nieosiągalne do tej pory gry na takich cartach :) Można to porównać do dawnych cartów z Pokeyem.
    • 30: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Oct 2023 zmieniony
     
    Mq. Ty patrzysz z punktu widzenia zaawansowanego użytkownika.

    A to ma być i jest prosty i tani cart do ładowania szybko gierek w XEX. I tyle. 95% moich klientów to wystarczy i tego chcą.

    Carta dla ludzi którzy Atari włączają w weekend żeby sobie zagrać w grę z dziećmi a nawet z wnukami.On nie ma mieszać czy robić rewolucji, ma zwyczajnie działać. Do mieszania są inne carty i urządzenia.Moi klienci często mi piszą że są zniechęceni bo zanim opanowali przyciski,ustawienia itp to im sie odechciało...

    A że w środku carta siedzi kawał komputera na którym jakby sie uparł to całe Atari odpali ? Ludzi dla których robię te carty kompletnie to nie obchodzi . Jest tanio i prosto i super.

    Dla zaawansowanych jest przecież wiele innych rozwiązań.

    BTW za 2-3 dni powinienem mieć gotową serię 10 szt.
    • 31: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime1 Oct 2023
     
    Zgadzam się z Alexem. Ta Marta czy jak może i fajna jest, ale to droga zabawka, przynajmniej jak dla mnie. Wszystkie te savo i inne dopalacze mam weażenie, że zbyt obciązają komputer i zasilacz, powodują niestabilną pracę Atari i nie wiadomo kiedy doprowadzą do spalenia jakiegoś układu. O obciążeniu budżetu już nie wspomnę. Z przyjemnej i fajnej retro pasji robi się drogie hobby dla elit.
    • 32: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime1 Oct 2023 zmieniony
     
    Popieram model biznesowy Zaxxona.

    @zaxxon, dla mnie jedna sztuka. A jak wygląda sprawa "launchera", to jest coś już wypróbowanego w innych produktach? Można go podmienić z PC? Obsługuje xex, car, bin? Otwarte źródło?
    Edit: informacje o tym są w repozytorium, wygląda to okej.

    Obudowę przewidujesz w jednym schemacie kolorystycznym czy dwa - z XE i XL? Ten pasek brązowy taki sobie, całość mogłaby być w jednym kolorze wiodącym ;)
    • 33: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Oct 2023 zmieniony
     
    To jest w zasadzie Uno Cart.Tylko zamiast na cholernie drogim scalaku jest przepisany na chińskie pi. Tu masz linka, podawałem wcześniej. ->link<-

    Cart jest widziany pod PC przez USB jako dodatkowy dysk, kopiujesz na niego XEXY,biny,car ,rom. ATR obsługuje tylko standartowe więc tu fajerwerków nie ma.Ale w zasadzie dla mojej grupy docelowej nie jest to problem bo i tak prawie wszystko co ich interesuje jest w XEX.

    Budy i XE i XL. Jaką kto sobie zażyczy.
    • 34:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 Oct 2023 zmieniony
     
    mam takiego bzyczka, bardzo ładnie działa. jakaś tam gra mi się nie odpaliła, ale dej pokój, super urządzenie.
    • 35: CommentAuthorVLX
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    Fajne! Chcę jedną sztukę w budzie XL. :)
    • 36:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    @Alex rozumiem Twój punkt widzenia. Poczekamy, zobaczymy:-)

    @zaxon jeśli traktujemy to urządzenie jako tanią alternatywę wykonania unocarta, to spoko. Jak ktoś wyżej napisał ja również rozumiem i doceniam Twój model biznesowy. Rozumiem też użytkowników, którzy chcą mieć prosto i tanio.

    Rzecz w tym, że wywiązała się w pewnym momencie rozmowa o tym, że skoro w kartridżu siedzi mocna maszyna, to może ona robić różne inne rzeczy, a nie tylko robić za uruchamiaczkę i emulowac prostą konstrukcję na ułamek procenta swoich możliwości. Pisałem w takim kontekście, bo w tych kontekstach, które wymieniliście później, to oczywiście macie rację.

    Ktoś napisał powyżej, że Maria droga - skąd taki pomysł? Tego jeszcze nie ma w żadnej sprzedaży, ani nikt nie powiedział jeszcze nic o cenie. Z tego co ja wiem, to tam w środku siedzi jeden scalak Altery, który jest chyba najdroższy z całego projektu, a nie jest to jakiś super drogi układ. Oczywiście jak ktoś położy na tym łapę i przekona autora żeby odstąpił od pierwotnego zamysłu stworzenia otwartego hardware i firmware, to pewnie tak się stanie że to będzie drogie i projekt sam się zabije. Ale jeśli będzie otwarte, to jest to pewna obiecująca ścieżka, bo to by była prawdziwa karta graficzna do małego Atari utrzymana w duchu epoki. Tak jak pisałem wcześniej, to urządzenie po bardzo niewielkich poprawkach w grach pozwala na odpalenie wszystkich gier z Atari 7800 na naszym maluchu, a te gry wyglądają na prawdę dobrze. Gier tych jest na tyle mało, że można liczyć na przerobienie wszystkich, a jest tam kilka perełek oraz kilka podkolorowanych i podcukierkowanych gier, które znamy z XL/XE w wersjach mniej kolorowych. Mając taką bazę gier, można spopularyzować ten sprzęt, a jak się z kolei spopularyzuje, to można liczyć na nowe produkcje. W przeciwieństwie do VBXE, które umarło razem ze swoim narodzeniem się, bo ludzie kupowali to tylko po to, żeby podpiąć Atari pod RGB, to w przypadku Marii jest szansa na wykorzystanie faktycznie nowych możliwości.

    Tylko podkreślę jeszcze coś: trochę zrobiliśmy bałagan, bo wątek o Marii nie ma nic wspólnego z A8 Pico, rozmowa wyszła przypadkiem z tego, że zaczęliśmy mówić o różnorodności sprzętowej dodatków do Atari i większej lub mniejszej sensowności tworzenia tego czy innego sprzętu.
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Oct 2023 zmieniony
     

    Mq:

    Tak jak pisałem wcześniej, to urządzenie po bardzo niewielkich poprawkach w grach pozwala na odpalenie wszystkich gier z Atari 7800 na naszym maluchu, a te gry wyglądają na prawdę dobrze. Gier tych jest na tyle mało, że można liczyć na przerobienie wszystkich, a jest tam kilka perełek oraz kilka podkolorowanych i podcukierkowanych gier, które znamy z XL/XE w wersjach mniej kolorowych.


    Ile jest takich gier godnych uwagi? Ciekawy jestem czy więcej niż obecnie już gier ze wsparciem dla VBXE.
    I czy sumarycznie biorąc pod uwagę nowy hardware dla Atari i konieczność modyfikacji gier z A7800 nie jest to większy wysiłek niż skonwertowanie ich na VBXE ;-)

    Mq:

    W przeciwieństwie do VBXE, które umarło razem ze swoim narodzeniem się, bo ludzie kupowali to tylko po to, żeby podpiąć Atari pod RGB, to w przypadku Marii jest szansa na wykorzystanie faktycznie nowych możliwości.


    Umarło?
    Po co to sianie defetyzmu i niesłusznej antyreklamy VBXE i w jakim celu?
    Nic nie umarło, co jakiś czas pojawia się gra czy produkcja demoscenowa je wykorzystująca. Lista jest już całkiem pokaźna, niezawodny Mad Team zbiera to do kupy:

    ->link<-
    (można kliknąć w tytuł i zobaczyć screena)

    Z ostatnich choćby Gacek, Commando? No rzeczywiście śmierć VBXE...
    Powstaje też Popeye VBXE z grafiką arcade, można odnaleźć wątek na Atari Age.
    • 38:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    Jacques, po co tak agresywnie? Ja tylko wskazuję na fakt, że takie VBXE powstało już kupę lat temu, a standardem się nie stało i gier na to nagle nie powstało zatrzęsienie. Nie robię żadnej antyreklamy, podałem tylko przykład. Rozmowa jest o tym, że powstawanie nowych rozszerzeń z nowymi możliwościami układów drzemiących w środku, nie przesądza o tym, że coś stanie się popularne i wykorzystywane powszechnie. Oczywiście VBXE ma sporo ludzi, ale założenie było raczej takie, żeby to było wykorzystywane w nowych trybach graficznych, a tymczasem 99% ludzi kupiło to, żeby mieć ładny obraz po RGB.

    PS. "Pokaźnej listy" nie skomentuję, żeby nie było, że "defetyzm" sieję. MrProper robi wrażenie i Gacek też robi wrażenie, nie powiem że nie.
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Oct 2023 zmieniony
     
    Agresywnie? W którym momencie?

    Prostuję nieprawdziwe tezy, może nie śledzisz tematu VBXE i produkcji które je wykorzystują.
    Jak na nie za dużą scenę małego Atari uważam, że nie jest źle, a Twoje zdanie "umarło razem ze swoim narodzeniem się" może komuś BŁĘDNIE sugerować, że nie pojawiło się dosłownie nic co wykorzystywałoby VBXE.
    A tutaj w niedawnym czasie nie kto inny jak Shanti wypuścił dwa bardzo mocne tytuły, a i w latach wcześniejszych było całkiem OK, jednocześnie jak widać można liczyć na kolejne (wspomniany choćby Popeye Arcade).

    P.S. Wypowiadania się w procentach za nabywców VBXE (po co kupili) z kolei ja nie skomentuję, żeby nie było, że agresywnie ;-)
    • 40: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    tutaj
    ->link<-

    aktualny zbiór wszystkich produkcji które wyszły na VBXE
    • 41:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    Dobra, nie ma o czym gadać. Tak czy owak to są opinie subiektywne. Nie mam żadnego celu w przekonywaniu kogokolwiek do swojej opinii na ten temat, ani też nie zmienię własnej na cudzą. Co do procentowości, to policz sobie ile gier powstało w trakcie jak istnieje vbxe na to rozszerzenie, a ile powstało łącznie gier. Policz też sobie ile powstało gier wybitnych (bo jest ich całkiem sporo) w tym czasie na czyste Atari, a ile powodujących szczękoopad na vbxe. Albo lepiej: niech ktoś to policzy obiektywny, bo subiektywnie na pewno masz tyle samo racji, co i subiektywnie mam ja - czyli Ty masz rację w 100%, a ja mam rację w 100% :-)))))
    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Oct 2023 zmieniony
     
    @tebe
    Tak, linkowałem już powyżej link do Waszego zestawienia :-)

    @Mq
    No nic, pozostaje życzyć atarowcom, by wykorzystanie Marii nie okazało się z czasem być sub-kiepskie, jeśli VBXE za takie jest uważane.
    Jak dla mnie projekt MariaECI jest sam w sobie bardzo ciekawy, choć nie wiem czy nie ukazuje się zbyt późno biorąc pod uwagę bazę użytkowników VBXE oraz istniejący już dorobek i nie spowoduje jeszcze większego rozdrabniania wśród autorów oprogramowania (VBXE lub Maria).

    Ale może (piękna utopia :-) ) będziemy mieli gry wspierające VBXE i Marię, jak na PC kiedyś EGA, VGA, Tandy ;-)

    Jeszcze co do VBXE, to wsparcie dla 80 kolumn w SDX jest nie do przecenienia, a jak ktoś posiada dodatkowo Rapidusa, to ma otwartą szeroką bazę gier z ZX Spectrum ;-)
    Także oprócz zdania na łaskę/niełaskę przyszłych produkcji, jest z czego korzystać na co dzień.
    • 43: CommentAuthorVLX
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    Przepraszam ze się wcinam w dyskusję, ale co dyskusja nad wyższością świąt... tzn rozszerzeń Maria i VBXE mają wspólnego z A8 Pico Cart?

    Nie pytam, tylko zwracam uwagę. ;)
    • 44:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Oct 2023 zmieniony
     
    @VLX - Myślę, że koledzy się spierają o to czy w ogóle warto się bawić takim Pico, by w prosty i tani sposób zrobić grę 3D lub sprzętowy tryb 80-kolumnowy, a nie lepiej skupić się na nowych układach graficznych typu VBXE czy symulator Marii ;)

    Aby dyskusja wróciła do tematu - Pico jest TANIE, można na tym wydawać gry (bo jest tanie), jak wspomniał Zaxon jest dla prostego Kowalskiego, który chce tylko włożyć i się pobawić :D

    Ja jedynie sugeruję, że skoro mamy na pokładzie takie możliwości, to fajnie, jakby ktoś, kto pisze gry się nad tym pochylił. To całe Pico mogłoby generować muzykę, efekty, syntezę mowy + oczywiście to, o czym było wspomniane, czyli sprzętowe sprajty i inne bajery. A wszystko to przez standardowe wyjście monitorowe bez żadnych modyfikacji sprzętu :)
    • 45: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    za dużo wymagasz Alex, to jak od przedszkolaka który narysuje rakietę wymagać aby ją też zbudował
    • 46:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    @tebe - Ja nie wymagam :) Po prostu mamy gotową rakietę, tylko trzeba ją porządnie obsłużyć ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    @Alex: takich rakiet gotowych to my już mamy pełno. Każdy ma u siebie jakieś klamoty bardziej i mniej przydatne (w większości mniej), tylko nie ma za bardzo ludzi, którzy by to oprogramowywali górą softu. O tym mówię właśnie: punkt widzenia zaxona (kartridż tani jako fajna wczytywaczka) jest jak najbardziej ok. Punkt widzenia żeby zrobić coś więcej od strony oprogramowania też jest ok, tylko realnie nikt tego nie robi po prostu, więc gadanie o niczym. W sumie mi chodzi tu o każdy hardware, że on jest bez softu niewiele wart.

    @Jacques, ja tej Marii się tak uczepiłem, bo to jest układ Atari z epoki, więc mam poczucie jakiegoś pociągu do tego urządzenia, bo mi się wydaje być bardziej retro. To jest coś co mogło powstać w latach świetności Atari, bo wtedy można było by teoretycznie pożenić Marię z XL/XE i dlatego mnie to rozwiązanie ciekawi bardziej niż inne. @Jacques bardzo ładnie podsumowałeś, dzięki, bo już myślałem, że będziemy toczyć zaraz znowu spory o NIC:-)
    • 48:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Oct 2023 zmieniony
     
    @Mq - Nie rozumiesz :) Zaxon to już seryjnie klepie. Inni może też, czyli produkt jest na rynku. Wszystko inne to już kwestia softu :) To trochę jak z DSP w Falconie na początku :)
    • 49: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    @Kontantyn,
    "Wszystkie te savo"
    Jak Savo obciąża atari?
    Te wszystkie savo?
    A to jest iż ach tyle w Atari? Mnogo?


    Atari fabrycznie robiło też zasilacze dwa amper do serii xe/xl.
    Na tym działa mocno dopalone atari xe ;)
    • 50: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime3 Oct 2023
     
    As - po prostu nie mam zaufania i nie uważam za fachowca godnego polecenia, który te savo czy chłamawo "produkuje". Mam prawo?