atarionline.pl Atari pod choinkę 2023 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime12 Nov 2023 zmieniony
     
    Jako, że jestem wzrokowcem to znowu chciałbym popatrzeć. Więc. Znowu konkurs :D

    Jeśli w ciągu ostatniego roku zakupiłeś sobie/komuś coś do Atarynki (lub w luźny sposób powiązane z atarką) to pochwal się wklejając tu zdjęcie/zdjęcia.


    Jakie zasady?
    - na zdjęciu (przynajmniej jednym) oprócz zabawek zakupionych w 2023 roku powinien znajdować się widoczny na karteczce nick z tego portalu.

    Co będzie do wygrania?
    - nie wiem. Jak zwykle szukam sponsorów. Jeśli coś będzie to wkleję w tym wątku foto po 24.02.2024. No i powtórzę: sponsorzy poszukiwani ;)

    Kiedy koniec?
    - zdjęcia proszę wklejać do soboty 24.02.2024 do godz. 20:24, losowanie będzie dzień później.

    Czy trzeba uczestniczyć w losowaniu ew. nagrody?
    - Nieee :]. Wystarczy wkleić foto na, którym nie ma karteczki z nickiem.

    A co z wysyłką?
    - paczkomat na terenie naszego, przepięknego kraju gratis, inne formy przesyłki do ustalenia.

    Na obrazku poniżej moje nowe graty (klasycznie carty + kasety).

    P.S. link do poprzedniej edycji:
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Nov 2023
     
    Moje tegoroczne zdobycze.
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Nov 2023
     
    Ja się pochwalę zupełnie nowym joyem, które niedawno były na OLX po 150 pln
    • 4: CommentAuthorpigula
    • CommentTime13 Nov 2023
     
    A to część moich zabawek
    • 5: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime13 Nov 2023 zmieniony
     
    U mnie skromnie. Manta LCD705 jako zapasowy monitorek nie zmieściła się na obrazku.

    Kartki zapomniałem - DYSKWALIFIKACJA
    • 6:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime17 Nov 2023
     
    @string
    Widzę tutaj piractwo na wszelkie możliwe sposoby. Kiedyś Cię dorwą :D

    @gorgh
    Też mam rebrandowanego QS, tylko ja pod nazwą TecnoPlus. Jestem ciekaw ile firm ogólnie zamawiało swoje logo na produktach Spectra Video (to zdaje się była nadrzędna spółka).

    @pigula
    Doceniam porządek na biurku. W większości wypadków świadczy on o tym, że właściciel ma zbyt wiele wolnego czasu. Cieszę się, że znalazłeś chwilę na wrzucenie posta :P

    @bartgo
    Nie ma w regulaminie dyskwalifikacji, mogłeś przeczytać ;)
    Z chęcią zobaczę karteczkę z nickiem jak zrobisz foto cartów od frontu. Chciałbym wiedzieć co tam jest, kilka słów opisu też by się przydało. Nieładnie tak rozbudzać ciekawość i nie zdradzać szczegółów. Nie ma ograniczeń co do ilości zdjęć, czy postów - wklejaj do woli :)

    P.S. jest już jeden sponsor. Czekam na następnych. Idealna byłaby sytuacja 'liczba sponsorów' > 'liczba uczestników' :D
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Nov 2023 zmieniony
     
    No i złapali na lenistwie...
    Ale się postaram, bardziej ..
    • 8: CommentAuthorpigula
    • CommentTime18 Nov 2023
     
    @ccwrc - mój jak to napisałeś porządek na biurku wynika z braku miejsca. Niestety radio/lutownica/atari/pc/drukarki zajmują mase miejsca. Czeka mnie niestety małe przemeblowanie i wymiana biurek, ale zabieram się do tego jak do jeża ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Nov 2023 zmieniony
     
    Jakiś czas temu zakupiłem pada na mikro-stykach który idealnie nadaje się do grania na Atari, żadne joysticki, pad na mikro-stykach to jest to ! minus taki że musiałem go sobie naprawić i wymienić mikro styk.


    Jakby ktoś pomyślał że skromnie to nic bardziej mylnego, zakupiłem dużą przyczepę, którą postawiłem na swojej działce znajdującej się na niezłym zadupiu tzn lasy, jeziorka, pola, rzeczka, nieco zmodyfikowałem, uzbroiłem w energię odnawialną by móc w spokoju tworzyć muzykę i działać na Atari :D .

    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Nov 2023
     
    Irata: czadowa ta przyczepa!
  1.  
    Ciepła letnia noc, jezioro, dookoła las. Siedzisz w przyczepie.
    W tle, na kineskopowym telewizorku leci z cicha atarowskie demko. Nagle słyszysz w pobliżu jakiś dziwny dżwięk, coś jakby trzask.
    Zastanawiasz się co zrobić.
    Co wybierasz:
    a) wychodzisz z przyczepy żeby sprawdzić co się dzieje
    b) zostajesz w przyczepie i wyczekujesz czy coś jeszcze będzie słychać...
    • 12:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime18 Nov 2023
     
    b
    • 13: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime18 Nov 2023 zmieniony
     
    ..he,he. @George nie będziemy tu robili dłuższego off'a bo właścicielowi wątku to się może nie spodobać.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2023 zmieniony
     
    @Pawex (RTG) włączam zewnętrzną kamerę i patrzę co się dzieje, no chyba że ktoś się kręci to wychodzę. Siedzę tam też zimą, a przynajmniej mam taki zamiar, puki co ociepliłem spód i gdy na zewnątrz było około 3 stopni C. testowo udało mi się uzyskać około 36 stopni Celsjusza.
    Klimat grania w Montezumę jest w dechę.
    Jakby coś się faktycznie działo nieciekawego to mam czym i jak się bronić, a gdyby dorwał mnie leń to po prostu włączam alarm napadowy. Przygotowałem się dość poważnie, nie mam zamiaru nie spać po nocach i zabierać non stop ze sobą wszelakie graty, by wrazie co nie zajumał mi Atari jakiś złodziej, nie tak łatwo, kamer mam kilka ukrytych, jedną oficjalną i ochronę.
    @gorgh no co, pozazdrościłem ci trochę leśnych klimatów ;).
    • 15: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime20 Nov 2023 zmieniony
     
    No to teraz z tą przyczepą jest jak w "ready player one".
    • 16:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime22 Nov 2023
     
    Irata kupił do swojego Atari wypaśną przyczepę z meblami w skórze. Tego nikt nie przebije. Zazdrość mnie zżera :]

    Klimat przypomina mi trochę jedną z moich ulubionych komedii:
    ->link<-

    @Pawex (RTG)
    Za późno przybyłem żeby zobaczyć o jaki offtop chodzi, ale jak będzie jakieś konkret foto to odpuszczę. Ale Iracie nie dorównasz, nie ma co próbować.
    • 17: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime23 Nov 2023 zmieniony
     
    Tak, przyczepa do Atari w tym roku chyba wygra konkurs.
  2.  
    a u mnie pod choinkę stacja 1050,dwa zasilacze od Kuby Husaka i najważniejszy w tym wszystkim :) piesek Demo :) urodzony w moje urodziny :) za niedlugo wiec Demo na Atari :) No zasilacza mi brakuje do stacji.Czy zasilacz do 1200xl będzie pasować do 1050 ?
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Nov 2023 zmieniony
     
    Zarówno zasilacz do 1200 XL jaki zasilacz do stacji 1050 to zasilacze 9V oryginalnie prądu zmiennego. Jednak do 1200 XL działa również zasilacz 9V prądu stałego, a do stacji 1050 tylko prądu zmiennego.

    Do stacji 1050 pasują zasilacze do efektów, np:
    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Nov 2023 zmieniony
     
    @ ccwrc nie, kupiłem praktycznie gołą, to co widać to efekt finalny, po złożeniu. Martwe Zło ech, klasyka, tu i tu klimatyczny las, ...tyle że komedią z założenia była część trzecia, jak bawi cię ćwiartowanie ciał, gwałty, opętania to znajomym szczerze współczuję. ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Nov 2023
     
    Jak będzie wiosna wsiadam na koło i jadę do Iraty :) To tylko nieco ponad 100 km, 3 h jazdy :)
    • 22:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    U mnie taka sytuacja.
    • 23:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime13 Dec 2023 zmieniony
     
    CORIelectroni - A karteczka z nickiem? ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    dyskwalifikacja! :-)
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Dec 2023 zmieniony
     
    Na tydzień przed urodzinami małżonka poprosiła mnie, abym "odebrał paczkę z paczkomatu i sprawdził, czy wszystko ok bo to elektronika" :D



    Nie dość, Żona wspiera mnie przy organizacji Silly Venture, to jeszcze dba o to, aby zwiększyć moją kolekcję spod znaku Fuji :)

    :D
    • 26:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    gdzie karteczka?! pytam się.
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @Sun: aaa... sorki, zapomniałem :) jutro postaram się nadrobić :D
    • 28:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @greymsb

    O!
    To ja poproszę rozpakowane i jakieś wrażenia z użytkowania do tego (joy ma mikrostyki?).
    • 29: CommentAuthorromeks
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Moim zdaniem to jeden z najładniejszych komputerów 8 bitowych. Przywiozłem go w tym roku z USA. W komputerku wykonałem :
    1. Dodałem tor chrominancji, luminancji i rozbudowałem pamięć z 16KB do 64KB
    2. Zamontowałem w miejsce niepotrzebnego przełącznika kanałów gniazdo z wyjściami s- wideo, dźwiękiem oraz composite video pod monitor LCD.
    3. Założyłem radiator na procesor i wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolity na nowe.
    4. Wyczyściłem obudowę i klawiaturę.
    5. Przetestowałem programami diagnostycznymi.
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    @romeks: A czemu ten radiator?
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    ... kolega @romeks nie wie że rozgrane Atari załącza nowe extra ;) tryby graf.
    • 32: CommentAuthorromeks
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    Radiator na pewno nie zaszkodzi. Procesor ze wszystkich układów był najcieplejszy no i chłodzenie jest "na wszelki" wypadek. Podobne radiatory mam zamontowane w innych komputerach 8 bitowych. Niekoniecznie na procesorach.
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Dec 2023
     
    Ale ja całkiem serio ... ->link<-
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2023
     
    Romeks - ładny zestaw, ciekawy patent, choć nie wiem czy potrzebny. Może elektronicy się wypowiedzą, czy ma to sens praktyczny.

    Irata - kolega założył radiator na procku 6502, a jakbyś przeczytał to, co linkujesz, to wiedziałbyś, że Pavrosowi chodzi o podgrzanie układów ANTIC i GTIA...
    • 35:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime22 Dec 2023
     
    Ciepła grafika?
    Ciepły procesor?
    Ale ciepłych świąt.
    • 36: CommentAuthorharry_tv
    • CommentTime22 Dec 2023
     
    Pod moją choinką sytuacja jak poniżej. Nie dołączam karteczki, bo z Przyczepą w żaden sposób nie da się wygrać :) Wszystkim Forumowiczom życzę radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!
    • 37:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime22 Dec 2023
     
    @harry_tv

    W sensie wypasu to z przyczepą wygrać trudno, ale ew. nagrody to już droga losowania :D

    Widzę Freda i Robbo mimo tego, że ukryte ;)
    • 38: CommentAuthorharry_tv
    • CommentTime22 Dec 2023
     
    @ccwrc

    Gratuluję spostrzegawczości :) Fred sprowadzony z UK po mało okazyjnej cenie, natomiast Robbo w komplecie z trzema innymi polskimi tytułami pozyskany opcją "Kup teraz" za 100 zł. Byłem przygotowany na to, że za tę kwotę otrzymam podróbki (co mi się już wcześniej w przypadku tej wersji Robbo zdarzyło), ale okazało się, że tasiemki są oryginalne - przynajmniej na tyle, na ile potrafię to stwierdzić i tego się trzymam ;)
  3.  
    @greymsb,

    Jak testy 2600+ ? :)
    • 40: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime24 Dec 2023
     
    Powitać! U mnie w tym roku dość skromnie pod kątem Atari, ale w końcu dzięki nieocenionej pomocy Gwintera oraz Krolla udało mi się doprowadzić do stanu działania i użytkowania moje Atari 1040STF! Działa stacja, jest nowy TOS, spalony dysk dzięki wysiłkom Jacka został naprawiony i wymieniony na kartę SD. Do tego Kroll był na tyle miły, że zaprosił do siebie, zrobiliśmy małe copy-party i miałem już kilka gier i dem. Z zakupów to Atari 7800 w pudełku.
    • 41:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    @ triplex aka blasph
    Piesiu Demo. OK ;)
    Widzę, że jhusak odpowiedział wyczerpująco nt. 1050.

    @sun
    Gdzie można mysz od Ami (lub od ST) przerobić na bezprzewodową?

    @romeks
    Ten radiator wygląda znajomo. Przynajmniej ja kojarzę go z Asusem i S370.
    Tylko nie wiem jak się podkręca 600XL :D

    @Caesar
    Szafka nie pasuje kolorystyką do reszty sprzętu. Musisz to zmienić.
    Chyba, że dobierałeś pod telewizor i wąsy Mario. Wtedy w porządku.

    Poniżej foto z sąsiedniego forum. Kolejny, który nie raczył rozpakować i podzielić się wrażeniami z użytkowania 2600+. No, żesz...
    • 42: CommentAuthoras...
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    i tak się nie liczy, ale musiałem
    ->link<-
    • 43:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    @as...

    Nie wiem, czy dobrze rozumiem:
    - folia kosztowała 119 euro z wliczoną przesyłką międzynarodową.
    - myślałeś, że kosztuje 150 euro.
    - ustaliłeś z gościem, że zapłacisz 250 euro i dodatkowo poniesiesz jeszcze koszty wysyłki.

    Muszę to jeszcze przemyśleć, ale wygląda na to, że interesy z tobą to czysta przyjemność :)
    • 44: CommentAuthoras...
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Sprzedający też wymiękł :)
    • 45:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime30 Dec 2023
     
    Ja jestem bardzo zadowolony z prezentów, które znalazłem w tym roku pod choinką :)
    • 46:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 Jan 2024
     
    @amarok
    Jedyna prawidłowa wersja - z gałą po prawej. No i jest konik na biegunach :D

    Z forum obok użytkownik lopez odważył się na to co poniżej:
    • 47:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Feb 2024
     
    Pan Kroll u sąsiadów wstawił co nieco:
    ->link<-

    W załączniku w niższej rozdziałce coby się szybciej ładowało.
    • 48:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime18 Feb 2024
     
    To i ja się podepnę.
    • 49:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime24 Feb 2024 zmieniony
     
    Godzina odpowiednia, lista zgłoszeń zamknięta, chętni karteczkowi poniżej:
    1. string
    2. gorgh
    3. pigula
    4. triplex aka blasph
    5. sun
    6. Caesar
    7. Sikor
    8. amarok
    9. lopez
    10. Kroll
    11. Peri Noid

    Losowanie jest za kilka (naście?) minut na żywo - ekipa zaprasza :)
    ->link<-

    Główny sponsor: gienekp ->link<-

    Lista fantów, które tylko czekają na największego farciarza:
    - cart programowalny (wszelkie pytania na jego temat proszę kierować do głównego sponsora) w jasnej obudowie. Kolor obudowy nie odpowiada? Nie ma problemu, bo następne to:
    - obudowy Sikor Soft we wszystkich dostępnych kolorach,
    - kaseta, która posiada zarówno stronę A jak i stronę B (intrygujące...),
    - specjalna, termiczna rękawica (sponsor nieznany) do chwytania gorących nowości ze świata Atari. Ślinka pociekła na myśl o rozgrzanych nowościach? W komplecie jest również ściereczka. Ach, będzie się działo :D,
    - Top Secret maj 2017 - jednorazowe wydanie specjalne na Pixel Heaven 2017. W tym numerze właśnie są wspominki redakcji dotyczące Krzysztofa Kubeczki,
    - Bajtek czerwiec 2016 - jednorazowe wydanie specjalne na Pixel Heaven 2016. Nigdy niedostępny w zwykłej sprzedaży,
    - Bajtek numer specjalny "Tylko o Atari", który kosztował 200zł. Równie bezcenny jak notatki poprzedniego właściciela, które do dnia dzisiejszego są w środku obecne ;).
    • 50:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Feb 2024
     
    Gratulacje dla @Piguły!