atarionline.pl Stabilizacja płyty Atari - wątpliwości, rozwiązania - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    No tak prawdę mówiąc, to mój projekt nazywał się na początku PHI2 SCALER.

    Myślę, że mieszanie Φ2, PHI2, O2 nie jest najgorsze, dopóki wszyscy wiedzą o co chodzi. Problemem jest bardziej mieszanie O2 i BO2 (nie spotkałem się, żeby ludzie pisali BPHI2 czy BΦ2). A to jest nagminne.

    Tak samo SRAM 64K z wyjściami U1MB, z jednej strony fajnie ułatwia montaż, z drugiej strony to oczywisty błąd podłączanie U1MB do sygnału, który nie jest buforowany.

    Książkowo 6502C może wysyłać sygnał zegarowy na jedno wyjście TTL oraz może być obciążone maksymalnie 135pF.

    W swoim laboratorium wykazał powolną degradację sygnału zegarowego przez zmianę pojemności.

    (1) W pierwszym eksperymencie komputer miał zamontowanego Rapidusa lub U1MB - SIDE 3.1 (firmware 0.47) działał. (2) Po zamontowaniu obu kart, komputer całkowicie przestał działać po włączaniu cartridge'a. (3) po wymienia 74LS08 na 74F08 komputer zaczął się włączać z cartrdigem w trybie 6502C, całkowicie wieszał się w trybie Rapidusa (4) Po wymianie Pokey'a na PokeyMax komputer zaczął włączać się w trybie Rapidusa, ale zachowywał się niestabilnie - np. nie czytał danych z karty SD. (5) Po wymianie GTIA na Sophia 2, komputer zaczął działać stabilnie. Tu należy wspomnieć, że komputer ten nie posiadał już Freddiego, a zamontowany VBXE z wpiętym zegarem 3.5Mhz w płytę główną oraz pamięci SRAM.

    W kolejnej fazie eksperymentu została zbudowana płytka z dwoma 74F08, zamontowane zostały znów wszystkie chipy Atari, ale z odgiętymi nóżkami na sygnał zegarowy. Z drugiego 74F08 zostały wpięte sygnały zegarowe górą do poszczególnych chipów, aby zrealizować i separację między układami i odciążenie lini BO2 leżącej na płycie głównej. W ten sposób płytą do BO2 były podpięte: ANTIC, VBXE, PIA oraz SIDE3.1 zewnętrznie. W komputerze były wówczas oryginalne chipy GTIA oraz Pokey. Komputer poprawnie działał w trybie @20Mhz z SIDE 3.1. W kolejnym eksperymencie PIA zostało zamienione na WDC PIA (N) oraz znów Pokey na PokeyMax.

    Tak więc (1) wymiana 74LS08 na 74F08, (2) wymiana dwóch układów Atari na nowe zamienniki (3) pozbycie się trzeciego układu (Freddie), powoduje znaczącą stabilizację systemu.

    Nie każdego jednak stać, lub nie każdy chce wymienić prawie wszystkie układy.

    Wersja produkcyjna O2/Fixer posiada cztery wyjścia separujące (ma podwójną ilość bramek AND), przy czym 7 wejść przez dodanie elementów pasywnych ma charakterystykę NMOS (bardzi rachityczną), a jeden ma silny CMOS, który służy do podłączania np. U1MB.

    Nie potwierdziłem w laboratorium wpływu zakłóceń lub prędkości odpowiedzi bramek (tu proponowane timingi dostałem od Simiusa i Candla). Potwierdziłem wyraźny wpływ pojemności pasożytniczej, co nie jest dziwne, ponieważ na BO2 można spojrzeć jak na magistralę, do której podłączane są kolejne urządzenia. Ponieważ autorzy różnych urządzeń nie testują ich wzajemnie i traktują instalacje swojego urządzenia tylko w stockowej wersji, dlatego ten problem do tej pory istniał.

    To wszystko było opisane w maju na atari.org.pl.

    Nie jest tak, że nie chcę z powodu komercyjnego, aby ten projekt powstał w różnych miejscach, tylko z powodu takiego, że jeśli ktoś mówi "nie działa mi SIDE3.x", to jest prosta ścieżka "weź O2/Fixer". Jeśli będzie wiele takich konstrukcji, to użytkownicy nie będą wiedzieli, czy jest to lepsze czy to gorsze, czy z tym wszystko działa, a może z tym wszystko działa, ale nie IDE+, itd... To jest dokładnie ten sam case, dlaczego Zaxon wycofał zestawy A8Pico. Jest mniej chaosu i więcej przestrzeni na nowe rozszerzenia.

    serwus,
    Piotr
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Dec 2023 zmieniony
     
    Faktycznie mieszanie O2 z BO2 może być problemem, no bo jak zrozumieć kogoś, kto nie wiadomo czy w danym momencie mówi o tlenie czy o bilansie otwarcia...

    Edit: :-)
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 Dec 2023 zmieniony
     
    hmm, czyli najlepiej działa gołe Atari :)

    im więcej będziesz chciał w nim zmienić tym więcej będziesz miał problemów
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Dec 2023
     
    Pytanie, co znaczy "najlepiej".
  2.  
    @tebe,

    Jak nie działa, to jest ciekawe. Chociaż optymalnie 2 tygodnie na rozwiązanie. Później wkurza.
    • 6:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime4 Dec 2023
     
    A to nie jest tak, że skoro gołe ATARI działa, a z rozszerzeniem nie, tzn. że to jest problem rozszerzenia?
    • 7:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime4 Dec 2023
     
    o to to...
    • 8:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Jan 2024 zmieniony
     
    Tak tylko.. jeśli ktoś jest ciekawy odmiennego podejścia do problemu stabilizacji PHI2... póki co wyniki są obiecujące.. a Atari kapryśne :-)

    ->link<-

    Wersja druga w trakcie testów i produkcji.

    Schematy, projekty i gerberki na stronie...
  3.  
    @pancio,

    Podziwiam, że Ci się chce wyważać otwarte drzwi rok temu...
    Natomiast sam proces nauki na tych sygnałach jest świetnym labem. Powodzenia!

    Ja dostałem wczoraj od klienta Samsunga, na którym lata obraz z VBXE. Ten sam komputer zachowuje się ok z innymi monitorami. Na tym Samsungu inne konsole i komputery z wyjściem RGB EuroSCART działają dobrze. Tak więc zadaniem jest ustalenie czy chodzi o niedopasowanie sygnałów RGB, synchronizacji czy strukturze tych sygnałów.
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Samsung 711MP?
    Mam takiego i rzeczywiście nie wyświetla się na nim obraz z VBXE (Amiga/ST OK). Natomiast 710MP jest OK również z VBXE.

    Fajnie jakby był jakiś fix dla 711MP :-)
  4.  
    @Jacques,

    Samsung T200HD

    coś takiego: ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Acha. W każdym razie 711MP także nie wyświetla obrazu z VBXE. Każdy, jak jeden. Szkoda, bo to bardzo fajny monitor LCD-TV 17" 4:3.
  5.  
    Jacques,

    A jak na 711MP wygląda problem?
  6.  
    @pancio,

    BTW... Phixel to fajna nazwa :)

    Dopuszczasz również nazwy:
    - Oxel
    - Φxel
    ...
    - PHI_XEL ???? :))))))) :PPPPP
    • 15:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Piotruś,

    Nie wyważam otwartych drzwi, bo nigdy nie zostały prawidłowo otworzone... to ty borykasz się z problemem już dwa lata, brylujesz na forach ogłaszając co rusz sukces a tu ciągle wielka kupa! Udajesz, że metodycznie podchodzisz do problemu, robiąc otoczkę 'rocket science is not for the common people' a tu trzeba by po prostu dać ludziom możliwości. Nie bedę konkurował z twoimi doorsami, po prostu staram się podejść do problemu w inny sposób - licząc na zrozumienie i pomoc osób przychylnych...

    ... ty nie pomagaj, nie trzeba.
    • 16: CommentAuthorpigula
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    @Pancio kibicuję - chętnie przetestuje :)
  7.  
    Błażejku,


    "licząc na zrozumienie i pomoc osób przychylnych..."

    Jeśli to pomoże Twojej psychice :) Życzę Ci tego serdecznie! Wracaj do zdrowia :))))))
    • 18:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    @pancio - Trochę off topic, ale ten adapter The Byte Attic'a, który pokazujesz, prawdopodobnie działa tylko z prockiem WDC. Zwykłe 6502 niestety powoduje kłopoty z Antickiem.
    • 19:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Jan 2024 zmieniony
     
    @Alex,
    Ten interface (bardzo podobny) użyłem również ze zwykłym 6502 jako zamiennik 6502C z powodzeniem. Zresztą daleko nie trzeba szukać, bo o ile pamiętam, nasz kolega @mq też zrobił swoją wersję korzystając z podobnego opracowania i wszystko działa prawidłowo. Oczywiście bez nielegali :-)

    A wracając do tematu... chciałbym podkreślić, że nie istnieje gotowe rozwiązanie, takie działające z wszystkim i u wszystkich. Zawsze może pojawić się problem i tylko od nas zależy w jakim zakresie będziemy w stanie go zmitygować.

    Podejście, które - przynajmniej teoretycznie - powinno spełniać zadane wymagania utrzymując reżim czasowy sygnału PHI2 może okazać się zbyt idealne w przypadku niektórych dopałek :-) Stąd też pomyśleliśmy nad "upośledzeniem" tegoż reżimu czasowego... I mówię o tych rzeczach nie dlatego, by pokazać że jest to lepsze czy gorsze rozwiązanie a dlatego by wskazać,  że mamy różne możliwości dostrajania. Szczegółami nie będę zanudzał jak wiadomy przedmówca. Odsyłam do strony a i chętnie wzbogacę układ o inne rozwiązania jeśli zajdzie potrzeba.

    @piguła,
    Nie ma problemu. Zgadajmy się, zmontuję ci secik. Póki nie będzie wszystkich testów - nie puszczam w obieg, nie strzelają korki od szampanów :-) to nie $@^0.
    • 20:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    @pancio - Ja mam ze dwie sztuki tego adaptera. Sprawdziłem kilka procków (ale takich starych) na dwóch komputerach i jest identyczny efekt. Komputer działa, wydaje dźwięki, klawiatura odpowiada, ale na ekranie skaczą śmieci.

    Co do fixera to fajny pomysł. Tak jest to rozwiązane w Atari 800, gdzie właśnie jest zwykłe 6502.
    • 21:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    J testowałem te adaptery w 800XL i w 65XE - w pierwszym efekty były zadowalające... co oznacza, że raz na jakiś czas pojawiał się crash... możliwe, że wystarczyłoby pokombinować w opóźnieniach (a to wziąć LS zamiast HCT albo cuś) ale na tamte moment nie miałem do tego głowy i czasu.. zresztą samych CPU Sally nie brakuje.. więc to temat na potem.

    Tu (patrz opis PhiXEL-a) wykorzystałem go tylko do opisu jednej z metod buforowania - nic więcej :-)

    Niestety mam tylko A400 i to niemodowane więc problemów nie widzę ale chętnie się zapoznam z wynikami.
    • 22:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Dobra.... ja to wymśliłem już w 1987, uwalniam ideę na licencji MIT. Można się rozejść :)
    • 23:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    I jakie wnioski? Bo czytam to i nie wiem czy instalować dopałki, czy kupować fixery, czy ma to sens?

    Jakoś przy starych "rozwiązaniach" nie było takich problemów.
    • 24:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Były... ale były tweekowane na bieżąco.. Pamiętam jak Gumi/Tight robił mi 800XL.. zajęło mu to ok 2 mc-y zanim udało mu się wszystko 'dopieścić'.

    A czy instalować czy nie to każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Ja dochodzę do wniosku, że przy AVG/SUBcart to powoli nie ma sensu nic więcej :-)
  8.  
    @maly_swd,

    Φ2/Fixer sprzedawany przez Lotharka rozwiązuje problemy produktów od Lotharka (U1MB, SIDE3.x, Rapidus).

    Phixel rozwiąże problemy MIDICar i VIAtronics.

    No i wszystko jasne.
    • 26:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    MIDIcar i VIAtronics nie mają żadnych - powtarzam ŻADNYCH
    problemów z działaniem niezależnie od platformy. Nie jest wymagana wymiana LS08 ani inne mody. To co piszesz to wierutne bzdury - nigdy nie miałeś tych urządzeń w ręce i nie powinieneś się wypowiadać w tej kwestii. To co robisz wypowiadając się w ten sposób jest po prostu nie na miejscu.

    Ocenę twoich pseudonaukowych opinii pozostawiam bądź co bądź rozsądnym forumowiczom.
  9.  
    pancio,

    Głupoty gadasz. Nie ma rzeczy, które działają w 100%. Gdybyś miał podejście inżynierskie to byś o tym wiedział.
    Tak to tylko się ośmieszasz i powielasz dalej te laickie swoje bzdury. Na prawdę trudno stać obojętnie przy Twoim ignoranckim podejściu do rzeczywistości i do innych ludzi.
    • 28: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Peter, pisałeś że O2fixer to płytka za 3 dychy ? Chciałem kupić i sprawdzić na moim Atari z rapidusem ale na Allegro widzę ją za 94+10 wysyłka. Więc jak to jest ?
  10.  
    pancio,

    Rób PHI_XEL'a. Może wreszcie coś zrobisz na tyle porządnie, że ludzie zaczną to kupować.

    Powodzenia! :)
    • 30:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    @KAZ, pomachaj trochę adminową flagą bo obelgi już były, insynuacje są cały czas i atmosfera nie chce się schłodzić. Ambicje przeważają nad rozsądkiem.
  11.  
    @zaxon,

    Proszę:
    ->link<-
    • 32: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Tam niestety mogę kupować. Zresztą chciałem kupić u ciebie żeby w razie problemów mieć szybkie wsparcie i porady. A mam takie upierdliwe Atari z Rapidusem więc skoro pisałeś że gwarantujesz że to naprawia problem , chciałem skorzystać.
  12.  
    @Zaxon,

    Odnośnie Rapidusa:

    Jeśli nie aktualizowałeś jeszcze Rapidusa:

    1. Przejdź do menu INS+RESET, włącz tryb Sweet16 i zbootuj się do SDX.

    2. Zamontuj ATR w załączniku.

    3. Wykonaj aktualizację wpisując komendy:

    flnd6502
    flashos xlos816.rom

    (tu komputer się zrestartuje)

    rclr
    rflash module.rom


    4. Wyłącz komputer i włącz ponownie. W menu Rapidusa ustaw DracOS oraz przejdź do BASIC.

    5. Wpisz program dla testu:

    10 OPEN #1,4,0,"@:SYSDEF"
    20 FOR I=0 TO 9
    30 GET #1,K1
    40 ? K1
    50 NEXT I
    100 CLOSE #1


    Spodziewany wynik:

    36 (Comment: that's $24 - day)
    5 (Comment: that's $05 - month)
    35 (Comment: that's $23 - year)
    3
    68 (Comment: that's $44 -> D)
    68 (Comment: that's $44 -> D)
    0
    0
    2 (major version no.)
    44 (minor version no.)


    Wątek na AtariAge:

    ->link<-
    • 34:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Ja tam mam zabawki od Pancio i nie mam problemów ŻADNYCH, z SAVO też nie mam ale umówmy się, że zabawki od Pancio mają prócz ścieżek i gniazdka trochę przemyślanej elektroniki :)
  13.  
    @zaxon,

    Jeśli masz problem z zakupem, to zgłoś się bezpośrednio do producenta na adres: lotharek at lotharek.pl

    Na pewno dostaniesz wsparcie :)
  14.  
    @sun,

    No SAVO XE/XL to wiadomo, że nie ma elektroniki, bo jej tam nie miało być. Bardziej chodziło o stworzenie pewnego rozwiązania i przejście przez wszystkie fazy projektu od idei do wdrożenia i sprawdzenie, gdzie będą największe problemy. Bardzo fajny projekt, a przy okazji eksperyment. Teraz wiadomo jakie są problemy i jak je rozwiązać. Dużo mam rzeczy na głowie, więc idzie tempem jakim idzie.

    Φ2/Fixer ma elektronikę. Ludzie są zadowoleni z efektów. Ja przy serwisowaniu dodaję zawsze.

    Jednym z efektów Φ2/Fixera jest to, że dzięki współpracy z Lotharkiem obecnie wszystkie projekty już są projektowanie w skali 0402.
    • 37: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    I co to 0402 daje lub usprawnia ?
    • 38:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Swoją drogą, to ciekawe, że pisząc coś, człowiek spodziewa się zupełnie innego komentarza niż dostaje. Hmm...
  15.  
    @zaxon,

    1. SAVO+/MAX mając cały czas małe płytki, a zaczyna już być tam sporo elektroniki: 7ch mixer, CSYNC/Fixer, S-video/Component Video generator

    2. Mniej wścipskich oczu patrzy co tam został zrobione.

    3. Wziąłem pod uwagę co wcześniej mówiłeś. Będę zlecał assembly w JLCPCB. Wczoraj skonfigurowałem nowy komputer i przesiadam się na KiCada z pluginami do bibliotek JLCPCB. Chyba te napiszę własne skrypty, bo widziałem, że to nie jest rocket science. Chcę jeszcze sprawdzić EasyEDA oraz CircuitMaker. Niestety Altium Designer jest póki co poza moim zasięgiem.

    4. DipTrace, który mi polecałeś rok temu, to świetny program, ale chcę spróbować czegoś nowego. Zobaczymy.. Może jeszcze do niego wrócę.
    • 40: CommentAuthoradi
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Chłopaki, dajcie spokój.

    Będziecie się kłócić o jednego głupiego scalaka?
    Żeby to był przynajmniej jakiś procesor a to zwykłe bramki :).
    Swoją drogą kiedyś robiłem generator o ostrych krawędziach impulsów i dawałem 4 bramki (not) równolegle.
    • 41: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Aaa, czyli nie warto teraz SAVO kupować bo będzie jakaś nowa , lepsza wersja ?
  16.  
    SAVO+ ma generator CVBS/s-video + mixer dźwięku oraz csync/fixer jak pisałem.

    O mixerze i generatorze cvbs/s-video nie ma specjalnie co tam pisać. Mixer trochę mi konsultował Mark Watson, a bardziej zasugerował użycie Micro Cap 12 do testów.

    Csync/fixer jest modułem, którego zadaniem jest obniżenie sygnały synchronizacji do Vpp = 0.3-0.7V - testy trwają, bo przyjechał wczoraj kolejny Samsung z problemami z VBXE do testów. Problemy do pokonania to szumy z Atari, szumy wsteczne z kabla. Obniżenie Vpp również nieweluje możliwy brum na audio, jeśli ktoś podpina CSYNC TTL Vpp=5V

    SAVO MAX to SAVO+ z Component Video to raczej target USA. Tam nie ma zasadniczo Euro SCART.

    Wszystkie płytki będą w sprzedaży również poprzednie. Na nowe płytki będą przewidziane rabaty, dla osób, które kupowały poprzednie płytki SAVO.
    • 43:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Jan 2024
     
    Ma? Czy raczej "ma mieć"? Chociaż jedna sztuka istnieje? Fizycznie?
  17.  
    @Peri Noid,

    Testuję modularnie na płytkach prototypowych. Generowanie S-video i CVBS działa. To działa również i bez modułu CSYNC/Fixera, ale nie na moim kapryśnym monitorze i pewnie na Samsungu, który przyjechał wczoraj. Jak skończę moduł CSYNC/Fixera'a to wyślę produkt do produkcji w JLCPCB - 2 dni produkcja, 2 dni wysyłka. Także wkrótce będzie. Wczoraj skończyłem konfigurować nowy komputer i muszę postawić Kicada i pomierzyć jeszcze XEGS i 1200XL.
    • 45:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    Czyli ma mieć.
  18.  
    @Peri Noid,

    Na pewno będziesz wiedział, kiedy będzie release. Pewnie nie będę tego specjalnie ukrywał :) Natomiast wolę pokazać coś co działa na tyle dobrze, że sam jestem z tego zadowolony. Tak więc nie pokazuję kawałków etapów.

    W niedzielę się ucieszyłem, że w Warszawie znalazł się monitor, na którym coś się sypie. Mam nadzieję, że to ta sama klasa problemu, którą miał Święty oraz kolega tu w rozmowie wyżej.

    Kilka osób już zrealizowało preorder na SAVO+ i SAVO MAX.

    W grudniu przyszły elementy z Mousera do złożenia nowej wersji. Przyszły już nawet do HAVO układy. Ale na spokojnie.. step by step.
    • 47:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    No to już ustaliliśmy jakiś czas temu, że może kiedyś będzie :)
  19.  
    @sun,

    SAVO MAX to drogie płytki, więc nie może być lipy. Kilka osób ze Stsnów już je zamówiło. Nie chcę później bawić się w refundowanie bubli. Ma po prostu działać.
    • 49:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    Dzień dobry,

    Widzę, że nasz kolega znowu bryluje :-)

    Gwoli sprostowania... @adi ja tu nie szarpię Piotra o nic, a temat wąktu dotyczył jednego tylko pytania, które miało wykluczyć, że przyjęte przez Pana Piotra rozwiązanie słynnego O2/fixer nie zamyka drogi rozwoju innym rozwiązaniom. Po Trudnej przeprawie okazało się, że prezentowany O2/fixer jest niczym innym jak rozczłonkowanym 74F08.. i na tym dyskusja powinna była się zakończyć... niestety, jak widać to nie takie proste gdy ma się do wypromowania SAVO, SAVO GOLD, PLATINUM czy inny MELAXER + partnerzy. Kolega przechodzi samego siebie by temat przewodni został rozmydlony na maxa - wprowadzając oczywiście przy okazji wszystkich w błąd a nawet posuwając się do kłamstwa. No, trochę tego za dużo uważam. Łatwo zauważyć pewną analogię w sposobie wypowiedzi kolegi a schemat prawie zawsze jest następujący:

    1. Dowalić przedmówcy,
    2. Zmienić temat na inny.

    Przykład?

    W odpowiedz na wątek:
    ->link<-

    nasz forumowy kolega pisze:

    1.>>> Podziwiam, że Ci się chce wyważać otwarte drzwi rok temu... <<<

    2. >>> Ja dostałem wczoraj od klienta Samsunga, na którym lata obraz z VBXE. <<<

    No i ten schemat się powtarza wprowadzając n-biegunowość i rozmydlanie tematu.

    Nie jestem Freudem i szkoda mi czasu na analizę takiego zachowania - dla mnie jest to po prostu dziecinne.

    Chciałbym natomiast, żeby takie zachowania nie miały wpływu na dyskusję w temacie a tu niestety tendencją jest detronizowanie wszystkiego co nie nazywa się SAVO lub O2/fixer.

    Oczywiście, sam też biorę udział w tej farsie ale po prostu nie da się nie reagować czytając takie dyrdymały ale nie jestem z tego dumny i należą mi się tęgie baty :-)

    Wracając do tematu, Piotr Pan upewnia mnie w przekonaniu, że podchodząc do tematu stabilizacji PHI2 naruszam niejako jego własność intelektualną konstruując urządzenie działające z goła w odmienny sposób, mający w podstawie działania zupełnie inne komponenty itd itp. Tu dodam jeszcze, że aby wzmocnić działania odwetowe, nasz forumowy kolega nakręca temat wszędzie tam, gdzie jeszcze nie dostał bana - patrz Discord:

    ->link<-

    Otóż, pragnę przypomnieć, że ani to idea ani intelektualna przyświecała Panu Piotrowi w budowie O2/fixer bo zastosowanie pojedynczych bramek F08 zamiast całego układu 74F08 nie wnosi niczego poza stopniem skomplikowania - jak dla mnie jest to nic innego jak zaciemnianie zasady działania. I nie trzeba inżynierii wstecznej by dojść do tych samych wniosków...

    Ale by być tu całkowicie bezstronnym, podejście Piotra może i ma jakieś dodatkowe fjuczery np związane z emisją elektromagnetyczną (sic!) - nie robiłem pomiarów, trudno stwierdzić. Natomiast funkcjonalnie to to samo jakby wymienić LS08 na F08, niestety - takie są fakty.

    Nie będę odnosił się do wszystkich postów pozostałych forumowiczów w temacie bo szanuję ich inteligencję. Dodam tylko, że nie mam pojęcia dlaczego Piotr tak stara się detronizować innych skoro nie istnieją przesłanki to konkurencyjności dla jego bądź co bądź przydatnych co niektórym urządzeń. Tym bardziej, że każde z moich rozwiązań jest dostępne dla wszystkich, bez ograniczeń.

    Miłego dnia,
    pancio
  20.  
    @pancio,

    Utworzyłem Ci wątek, żebyś się produkował tam, a nie podszywał się pod istniejące projekty. Mam nadzieję, że jest to jakieś rozwiązanie. Nie będę tam wspominał o Φ2/Fixerze, ani SAVO.

    Tu masz wątek:
    ->link<-


    pozdrowienia,
    Piotr