atarionline.pl Sporo sprzętu Atari na sprzedaż - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    Witam, trochę mi się uzbierało sprzętu Atari na sprzedaż. Wszystko po serwisach i konserwacji, jak ktoś coś potrzebuje to zapraszam na OLX ->link<- - w śród sprzętów jest:
    0. Atari 65XE wersja arabska
    1. Atari 800XL
    2. Atari 600XL
    3. Atari 1050
    4. Zasilacze do Atari 1050 i Atari 1010
    5. Atari 1040 STE
    6. Monitor Atari SC1435 z pełnym okablowaniem
    7. Magnetofon z Turbo UM + cardridge
    8. ZX Spectrum + Just NANO
    I wiele innych sprzętów !
    Zapraszam ! ->link<-
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Ten monitor kto mu zrobił takie "kuku" ..
    MOnitor zajebiście działa z vbxe.
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    @ as... - takie kuku robią transporty. Pozostałe części są sprawdzone, część wymieniona i w 100% wszystko działa. Trafo też jest OK. Kolory są super ;) Ja sprawdzałem na Falconie i na 1040 STE ;) Kuku jest w takim miejscu że nie widać ( kto ogląda monitor z boku i lekko z tyłu? ;)
  1.  
    Moje pierwsze po latach Atari w 2020 było kupione u Galtrona. Wszystko działa do tej pory :) Polecam! :)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Takie kuku się łatwo reperuje :)
    • 6:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ jhusak - też tak słyszałem, ale jak mam talent do elektroniki to do plastiku niekoniecznie ;)
    • 7: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Już nawet tutaj janusze byznesu spokojności nie dają. Trochę umiaru, Adwent jest.
    • 8:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    @ Konstantyn - Wolę być (jak to nazwałeś) Januszem byznesu niż zakompleksionym , niedojdą, któremu w życiu nie wyszło i czepia się wszystkich tematów na forach. Trochę taktu i myślenia włącz w swoim trudnym życiu ! Załóż swoje forum i tam wylewaj swoją frustrację i żale albo lepiej, idź do psychologa oni leczą takie przypadki !
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Wydaje mi się, że sprzęt jest dokładnie tyle wart ile klient jest w stanie za niego zapłacić i ta właśnie zależność determinuje ostatecznie rynkową cenę.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @Konstantyn, sprzęt od Galtrona jest sprawdzony i ma gwarancję. To tak, jakbyś kupił samochód "nie wiadomo czy jeździ" i taki po przeglądzie.
    • 11:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ pin - bardzo mądra myśl, taka życiowa. Ja słyszałem, trochę inne powiedzenie. Że coś jest warte tyle ile klient jest w stanie za to zapłacić ;)
    @ jhusak - dziękuję Ci za dobre i miłe słowo, takie teksty koją duszę. Masz rację, sprzęt ode mnie jest sprawdzony, nawet przed samą wysyłką testuję czy działa ;)
    • 12: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    @jhusak - gdybym kupował u Pana Galtrona to do tej pory miałbym może jedną zabiedzoną atarynkę, bo ceny ma Pan ów z kosmosu. Więc ja wolę kupić, "niesprawdzony" sprzęt i ewentualnie oddać go do serwisu i mieć cztery wypasione atarynki, cztery komodorki, dwie Amigi, co zresztą poczyniłem. I spośród tych ośmiu komputerów dwa wymagały serwisu, owszem, a były akurat kupowane od "sprawdzonych" ludzi. Pierwszy "serwis" był u Pana sawowego, ten sam klan co Pan Galtron i tak został naprawiony, że jechał do głębokiej poprawki do Kkrysa, który ogarnął temat. Mam dodawać wiecej szczegółów jacy to fachowcy z tych januszy? I od kiedy to Pan Galtron daje gwarancję? Na jego "stronie" wyraźnie napisane jest, że gwarancji nie udziela. I co tak Pana bodzie z mojej strony, że kolejny raz staje Pan po niewłaściwej stronie? Pierwszym razem otrzymałem blokadę niesłusznie, przetrawiłem. Czyżby kolejny raz mi to groziło? Tylko za co, za to, że nie znam się na lutowaniu i nie programuję w kodzie maszynowym?
    • 13:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    @ Konstantyn - za chamstwo jakie przejawiasz na forum ! I znów wytykasz że nie umiem naprawiać, naprawiłem więcej sprzętów niż możesz to sobie wyobrazić. A gwarancję udzielam na to że będzie działać na 100%, nie mogę dać gwarancji okresowej na 1 rok ponieważ sprzęt ma ponad 30 lat lub więcej. Znajdź mi kogoś kto da Ci gwarancję 1 rok lub 2 lata na 30 letni sprzęt. Jak nie znasz się na lutowaniu i programowaniu to co Ty tu robisz, oprócz wywnętrzania się i siania zamętu ?! Ja to robię od lat '90 tych !
    @ jhusak - pisał że daję gwarancję rozruchową, jest sporo osób które naprawiały u mnie, kupowały u mnie i miały zawsze pomoc po zakupie, jak uruchomić jak korzystać.
    • 14: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ galtron - czy Ty ze mnie debila robisz, czy sam nim jesteś? Gdzie ja napisałem, że nie umiesz naprawiać sprzętu to po pierwsze, a po drugie, gdzie @ husak napisał, że dajesz "gwarancję rozruchową", cokolwiek miałoby to znaczyć? Napisał, że dajesz gwarancję i kropka. A poza tym tę "gwarancję rozruchową" to można sobie wsadzić w wiadome miejsce i nie o żadną gwarancję rzecz cała tu się rozchodzi.
    • 15: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    @ galtron - nie Ciebie pytałem za co jestem banowany. Według mnie Ty zachowujesz się bardziej chamsko i jeszcze czujesz się bezkarnie, że Tobie to wolno, bo naprawiasz sprzęty i byłeś w telewizji. Jak dla mnie to jest przejaw hipokryzji i chamstwa prawdziwego. To, co ja piszę to pikuś niegroźny.
    • 16:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ Konstantyn - ty naprawdę masz problemy emocjonalne, hahaha To są Twoje słowa z odpowiedzi powyżej - Pierwszy "serwis" był u Pana sawowego, ten sam klan co Pan Galtron i tak został naprawiony, że jechał do głębokiej poprawki do Kkrysa, który ogarnął temat. Uważasz że pisząc ten sam klan co Galtron nie porównujesz mnie do kogoś kto nie umie naprawiać skoro ten ktoś nie naprawił. Jeszcze dochodzi brak pisania i czytania ze zrozumieniem, hahaha
    • 17: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ galtron - zdaje się, że jednak czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, a mienisz się tu być wielkim znawcą i "mecenasem" kultury. Napisałem, że "naprawiał" mi sprzęt Pan sawowy, a nie Ty. Ty zaś należysz do tego samego klanu, wszak jesteś tu mecenasem i obrońcą rzeczonego Pana. Czyż nie? I nie o partactwo i nie o niewiedzę tu się rzecz cała rozchodzi. Idzie o to, że u Ciebie (i nie tylko u Ciebie) to samo Atari kosztuje dwa-trzy razy drożej, niż u innych. I daruj sobie śpiewki o tym ,że jest "sprawdzone" i takie tam. Inni też sprzedają sprawne sprzęty w o wiele niższych cenach. I żeby nie było, sprzedawaj sobie po ile tam chcesz, co mnie to obchodzi? Ale skoro się tu afiszujesz i reklamujesz to licz się z tym, że Twoja "oferta" będzie poddana krytyce, również przez takich ignorantów jak ja. No chyba, że Admin odbierze mi prawo głosu, ma takie prawo.
  2.  
    @Konstantyn,
    > że jechał do głębokiej poprawki do Kkrysa

    Widzę, że nie znasz sprawy, ale się wypowiesz.

    Byłem wówczas w kontakcie telefonicznym z KKrysem i rozmawialiśmy na temat tego komputera. Z modu s-video została zmieniona dioda na rezystor, ponieważ Klient miał bardzo wyjątkowy monitor, który nie tolerował modyfikacji z diodą. KKrys wspominał mi, że kiedyś u innego klienta miał podobną sytuację. Dosyć wyjątkowy przypadek, ponieważ zwykle UltraVideo XE opracowany przez FJC działa. Później dodatkowo okazało się, że głównie będzie używał telewizora z wejściem Composite, tak więc mod s-video okazał się, że jest nie dla niego. Co ciekawe wcześniej kilka razy dość długo rozmawialiśmy i powiedział mi, że ma jeszcze jedno Atari z modulatorem, więc jedno może mieć bez modulatora. Zawsze informuję ludzi, że usunięcie modulatora spowoduje brak obrazu Composite, tak więc nic mam do siebie absolutnie żalu, że coś zostało źle zrobione.

    KKrys z tego co pamiętam dorzucił później mini modulator przywracający Composite. Możliwe, że swój zamiennik 4050, ale tego nie jestem w stanie potwierdzić.

    W załączeniu zdjęcie obrazu z komputera Pana Roberta K.
    Pan Robert kilka tygodniu później próbował naciągnąć inną osobę z grupy Commodore na zwrot zakupionego niby uszkodzonego komputera, przy takiej formie działania i sposobu komunikacji może się zmniejszać ilość osób, która będzie z nim handlować czy serwisować mu komputery... No i fisharmonie.. Pisał mi, że na fisharmoniach, też chciano go oszukać.

    Tak więc drogi kolego, może przestań pisać rzeczy, których nie sprawdzasz u źródła, bo się okaże się wygłupisz.
  3.  
    @Konstantyn,

    Teraz czytam, że to właśnie Ty jesteś Robertem K. No cóż. No to nie uzyskałeś dokładnych informacji od KKrysa, albo nie wiem o czym rozmawialiście. Twój komputer wymagał jedynie wymiany rezystora na diodę (szczególny przypadek) oraz KKrys wstawił Ci mini modulator za 30 PLN. Czy coś jeszcze zrobił nie wiem, ale nie było takiej potrzeby.

    Poniżej schemat tego co zostało Ci wstawione zamiast modulatora - czyli modulator bez układu generującego sygnał telewizyjny, przerysowane ze schematów Atari. Chyba nawet mam taką płytkę wolną X-angela czy Kkrys'a. Gdybyś normalnie rozmawiał to byś ją dostał w prezencie.
    • 20: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Panie PeterKaczorowski, proszę usunąć dane wrażliwe to po pierwsze, a po drugie Pan publikuje publicznie oszczerstwa wobec mojej osoby. Zdaje sobie Pan sprawę z konsekwencji? To było moje jedyne ostrzeżenie. Skończyłem z Panem.
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    Uprasza się o poszanowanie rozmówców i zaprzestanie uwag co do rzeczy czy osób, oraz dbałość o komfort innych czytających. Osobiste wycieczki rozwiązujemy za budynkiem szkoły.
  4.  
    > Skończyłem z Panem.

    Dziękuję. Ja z Panem też i to dawno temu.
  5.  
    @jhusak,

    Ja tylko "ad vocem", ponieważ zauważyłem, że zostałem wciągnięty w wątek.
    • 24:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    A wątek miał być na temat sprzedaży kilku różnych sprzętów Atari i nie tylko , hehehe ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    :D
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Panowie, proszę się tutaj nie kłócić i nie używać inwektyw. To jest w końcu forum ludzi kulturalnych :)

    Co do cen, to niezależnie od wszystkiego IMHO są bardzo wysokie i ja bym niczego z tego zestawu nie kupił, gdybym oczywiście nosił się z zamiarem zakupu.

    Natomiast odnośnie cen rynkowych wspomnianych przez Pina, to nie do końca tak jest.. Jeśli cena mocno odbiega od średnich cen rynkowych, to jest na to paragraf, więc sugeruję ostrożność w tym temacie ;)
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    jeśli cena mocno odbiega, to po prostu nikt tego nie kupi i to w zasadzie tyle ;)
  6.  
    Okazje się zdarzają. Kupiłem w ten piątek klawiaturę XL Alpsa.. Jakby ktoś tu w Polsce miałby taką w przystępnej cenie, to jeszcze jedną kupię...
    • 29: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    To ja tylko dodam że drugi dzień chodzę nieprzytomny bo stacja 1050 od Galtrona to najlepsza moja "zabawka" od lat, turbo jest super, wszystko działa pięknie i jak tu ja mam spać.

    Cena zabolała ale tańsze opcje wydawały mi się najczęściej bardzo ryzykowne. Gdybym sam umiał serwisować i miał części to pewno bym wyrwał taniej. Ale serwisować to ja mogę w najlepszym przypadku rower. Za fanaberie i czterdziestoletni działający sprzęt się płaci.
    • 30:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    @pin - No właśnie nie. Poczytaj KK ;)
  7.  
    @bartgo,

    Mój zestaw z 2020 od Galtrona nie należał raczej do najtańszych i po niego pojechałem do Łodzi, aby odebrać osobiście. Przemek zawsze odbiera telefony, jeśli chodzi o pomoc i po trzydziestu latach znów wprowadził mnie w świat Atari. Ponadto też produkuje GTIA fixery oraz zamienniki Freddiego, które są ludziom potrzebne i w Polsce i na całym świecie. Rozmawiałem ostatnio z człowiekiem z Chille, który zamawiał części u Przemka i również był bardzo zadowolony.

    @Alex,

    Rozumiem, że nowa władza zapełni więzienie wybudowane przez poprzednią, ludźmi którzy 3 lata temu kupili ZX Spectrum Next i teraz je oferują wszędzie z przebitką 300-500%, nie wspominając o tych co kupili BTC i je oferują też z przebitą, bo przecież to nie żaden pieniądz..

    Absolutnie nie sądzę, aby KK odnosił się do cen sprzętu wyprodukowanego na początku lat 80'tych, które są raczej dobrem luksusowym, bo przecież na pewno nie dobrem pierwszej potrzeby.
    • 32: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     

    pin:

    Wydaje mi się, że sprzęt jest dokładnie tyle wart ile klient jest w stanie za niego zapłacić

    Jestem w stanie kupić wszystko, co wystawił Galtron, za cenę, jaką sobie zażyczył, ale nie mam ochoty, więc Twoja teza już jest nieprawdziwa. :-P

    "Towar jest warty tyle, ile w danym momencie klient ma ochotę za niego zapłacić".

    Alex:

    Jeśli cena mocno odbiega od średnich cen rynkowych, to jest na to paragraf, więc sugeruję ostrożność w tym temacie ;)

    Możesz podać ten paragraf, bo nie wiem, czy chodzi Ci o to, że "zgodnie ze specustawą maksymalne ceny i marże może wprowadzić w drodze rozporządzenia minister zdrowia w porozumieniu z ministrem rozwoju oraz ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Objęte nimi mogą zostać te towary i usługi, które mają istotne znaczenie dla ochrony zdrowia czy kosztów utrzymania gospodarstw domowych". A może o sztuczne zawyżanie cen, aby później móc je obniżyć i ogłosić promocję? :-)
    • 33:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Ceny można zablokować ale chyba na zasadzie "bandaże w czasie wojny". Reszta to hulaj dusza.

    Co do transakcji to może być i miło ale i ostro. Może dojść od razu do transakcji, ale mogą być spięcia, odejścia od stołu, wyzywanie się itd. Szukanie ceny transakcyjnej to walka. Generalnie jesteśmy leniwi i przyzwyczajeni do "Kup Teraz". Jednak prawdziwy handel to negocjacje.

    Więc ja bym się nie wcinał w negocjujących, bo nawet jak teraz rzucają w siebie grantami to za chwilę mogą iść na wspólną wódkę. :)
  8.  
    Alex pisał mi coś o cenie mniejszej niż 5 razy cena bazowa lub wyższej 5 razy niż cena bazowa.. Jeśli jednak odnośnikiem będzie cena od jednego dystrybutora części Atari, czyli Best Electronics (a nie Pan Czesław z Allegro Lokalne - jeśli taki istnieje), no to chyba jednak wszystkie oferty Galtrona nie przekraczają tych 5x...
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    o, na alledrogo_lokalnie okazja, Atari 1200XL za 25000pln. A narzekacie na Galtrona ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    Niemal nikt nie narzeka, prawie wszyscy go wspierają.

    A właśnie, nie mogę znaleźć tej aukcji, ale all#gro ma ostatnio problem z wyszukiwaniem. Jak im to zgłosiłem to mnie wyśmiali, "że niem umię szukać" mimo pokazywania czarno na białym.

    Poratujesz linkiem?
  9.  
    To chyba to za 2.5k :))) Jak za darmo :)

    ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    kończy się pomału moda a retro, ludziki już się pobawili i zaczynają się nudzić, coraz więcej będzie okazji. Ostatnio za 100zł zakupiłem Commodore.
  10.  
    @CORIelectroni,

    Ja dostałem od klientów dwa Atari 65XE za darmo, bo im nie były potrzebne duplikaty... No bo po co komuś w domu potrzebne więcej niż jedno Atari, c'nie? ;) Myślę jednak, że te przypadki nie oddają kształtu rynku.
    • 40: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    @ CORIelectroni - to jesteś lepszy ode mnie, ja kupiłem dwa komodorki po 200 zł, osprzętu nie liczę do nich, bo były dżojstiki, magnetofony i jakieś kasety, zasilacz do jednego też. Nie słuchaj tego osobnika powyżej, bo onemu się wydaje, że jegotne ceny oddają kształt rynku i swoją agresywną polityką z kumplami próbuje ten rynek "kształtować", co mu nie wyjdzie, z pożytkiem dla retro komputerów i ich miłośników, a nie handlarzy.
    • 41: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Facet, dawaj te skriny i nie rzucaj oszczerstw, bo na takich jak ty są paragrafy, kapujesz? Masz czczęście ty i twój koleś, że jestem spokojnym człowiekiem, bo już byście beknęli za pomówienia i oszczerstwa. Na odcisk nadepnąłem w interesie? Dawaj zrzuty i przestań ludzi w bład wprowadzać, bo za takie coś kryminał. Poniał?
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    @Konstantyn - stanowcza prośba o nie jechanie po innych. Ostatnie ostrzeżenie. Tu nie jest miejsce do wylewania żali i gróźb. Dyskusje tylko merytoryczne lub nostalgiczne.
    • 43: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    @ jhusak - bądź tak łaskawy i poinformuj niejakiego Galtrona oraz jego kolesia, żeby nie rzucali oszczerstwami publicznie, bo czynią to za przyzwoleniem Administracji, a z racji tej, że Ty jesteś również tutejszym Administratorem czy też moderatorem to jesteś współodpowiedzialny dopuszczając do tego. Oświadczam, że ten osobnik niejaki Galtron oraz niejaki PeterKaczorowski mówią nieprawdę i publicznie oczerniają moją osobę, na co mam świadków, a nie chciałbym ich w to angażować niepotrzebnie. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno?
    • 44: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    @ jhusak - i jeszcze jedno, póki co to w moim kierunku są kierowane groźby przez niejakiego Galtrona oraz upubliczniane są moje dane przez jego kompana. Co to w ogóle jest?
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    Jedyne, co mogę powiedzieć, to że Ty zacząłeś, więc nie masz nic na usprawiedliwienie. Nie stosujesz się do zasad forum. Ostrzeżenie w mocy.

    Albo piszesz na temat i merytorycznie, albo wcale.
    • 46:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Alex: Cena sprzętu retro nie wchodzi w ten paragraf pod KK. Zobacz za ile ludzie sprzedają odnowione Ferrari (kilka milionów $$$) a przecież takie samo w stodole jest za 300k. Do rzeczy które nie są już produkowane nie odnosi się ten zapis.
    Tak samo ile kosztuje godzina pracy "mechanika"? Odpowiedź od 50 zł do ???. Ten od Passata pewnie bierze 100-150 zł, ale ten od Bugatti pewnie około 5k albo i więcej (bo tylko on się zna).
    • 47:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    @ jhusak - dziękuję ;) @ maly_swd - dziękuję ;)
    Ktoś ma niesamowitą wyobraźnię ;)
    • 48:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Co do samej ceny sprzętu. Tak jak ktoś wyżej napisał "jest drogo" - ale to nie oznacza że jeśli ktoś nie chcę się bawić w kupowania kota w worku z "piwnicy" to cena uważam że jest normalna.
    Sprawdzenie i przetestowanie oraz naprawa takiego komputera/stacji to kilka godzin - za to należy się zapłata.

    Osobiście jeśli bym nie miał Atari a chciał zacząć od zera i wiedzieć że to co kupię zadziała od strzała, to jestem w stanie wyłożyć 2-3k.
    Jeśli Galtron uzna że nie ma chętnych a będzie dalej chciał się tego pozbyć to zapewne zejdzie z ceny.

    Jedynie co trzeba tępić to naciągaczy/oszustów/wyłudzaczy - tutaj nie widzę aby ktoś taką osobą był.
  11.  
    > Osobiście jeśli bym nie miał Atari a chciał zacząć od zera i wiedzieć że to co kupię zadziała od strzała, to jestem w stanie wyłożyć 2-3k.

    To jest mój przypadek sprzed 3 lat. Do tej pory nie jestem zawiedziony.
    • 50: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    Sprzęt jest warty tyle ile ktoś za niego chce zapłacić:
    ->link<-

    To tylko jeden przykład, pierwszy lepszy.

    Sprzedający sprawdzony, robił filmy o Falkonie.
    Widać że jest parę osób zainteresowanych.
    Cena obecnie to z 10k pln ;)
    A pewnie będzie więcej.