atarionline.pl SDrive 2 - pytanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jan 2024 zmieniony
     
    Nie wiem dlaczego, ale szukając loadera do sdrive znajduję w sieci wyłącznie wątki w rodzaju: "Kupiłem sdrive - POMOCY!!!111". Może mnie ktoś nakierować na miejsce gdzie znajdę plik ATR z loaderem i plikiem *.cfg? Znalazłem to niby na githubie, ale we wspomnianych plikach po zassaniu stamtąd mam jakieś śmieci. POMOCY! ;)
  1.  
    Help !!!11111!!!!11111...

    ->link<-

    has the original SDrive.ATR available for download. Unsure if there are other (newer) versions...
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    "How it works:

    After inserting the SD card the device looks for the SDRIVE.ATR file in the root directory and loads it in the special boot drive which is then made available as D1:. Your Atari then boots the control program from the D1: drive. "

    no niestety tak to u mnie nie działa. Wygląda na to, że coś jest z tym urządzeniem nie tak. No chyba, że nie pasuje mu FAT32?
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    ... Świeci tylko "W" i nic się nie dzieje. Nie da się z tego wykonać boot'a
  2.  
    Correct, the original SDrive by Raster and others worked only with FAT16, so 2GB (SD-cards) maximum. I do not know if the SDrive 2 by ALSP supports FAT 32, I think I read it does, but I do not have this device, so cannot tell for sure. (If it does, then there should be a newer firmware / SDrive.ATR that also works with FAT32.)

    Maybe someone with an SDrive 2 by ALSP can help...?!?
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    teraz próbuję z kartą 512MB i formatem FAT16. Nadal nie działa.
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    To są jakieś przyciski, te trójkąciki? Jeśli tak, kliknij, czy się podświetlenie nie zmienia. Jeśli tak, to przeklikaj na 8 i zrestartuj kompa.

    Ale raczej słabo to widzę.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    Yerzmyey w innym wątku pisał, że kupił i wyrzucił w kąt, bo nie udało mu się tego uruchomić:

    ->link<-

    Yerzmyey:

    Wszystko ruszyło - i działa - ale SDrive Mini nie działa. Od początku miał jakąś wadę i po prostu o tym zapomniałem. W sensie - jest to ch*jowe urządzenie i NIE kupować.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    mam tu spory odzew na priv i klaruje się z tego sensowne rozwiązanie. Dam znać, jeśli to wstanie (lub jeśli nie, to też ;) )
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    ok, wstało. Wychodzi na to, że są różne wersje sdrive jako urządzenia i rożne wersje sdrive.atr do tego. Trzeba znaleźć pasujące. Podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas, szczególnie KKrysowi i Grzybsonowi za paczuszki ze softem ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    Brawo wy.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jan 2024 zmieniony
     
    To może byś @pin jakiś tutorek strzelił, jakby ktos inny chciał to uruchamiać, żeby się nie męczył, co? Pliiiiiz :)
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    Zamiast tutoriala, to po prostu propozycja do Kaza, by do bazy użytków wrzucić nazwy konkretnych sdrive'ów i do katalogów z nimi związanych wrzucić konkretne sdrive.atr. To powinno trwale rozwiązać problem.

    .. czyli - masz sdrive2, szukasz w bazie tej wersji i zrzucasz na kartę odpowiedni ATR. Choć jest tu co najmniej jedna "szykana", bo albo coś źle zasłyszałem albo różne wersje rozpoznają karty o max różnych wielkościach. Np. max do 2GB dla wczesnych wersji.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    Pin - bardzo dobry pomysł - to jak rozgryzłeś z chłopakami który plik do której wersji SDrive to zapodawaj, dodam do archiwum użytków.

    U mnie w SDrive Max wszystko działa normalnie, nigdy nie było problemu z softem i kartami SD, ale z Waszych wpisów wynika, że SDrive Mini jest wybredniejszy.
    • 15: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    To jest bardziej skomplikowane. Najpierw był sobie oryginalny Sdrive wg projektu Bobika śp. Rastera. 4 diody, 4 stacje, karta max FAT16.
    A potem powstały mutacje.
    Sdrive-ng - większy kontroler, ale z tej samej rodziny i zmieściła sę obsługa i FAT32.
    Sdrive mini to chyba wariant powyższego zmieszczony we wtycznce.
    Sdrive Max z ekranem dotykowym
    Sdrive-2 AKA Sdrive-ARM na innym kontrolerze.
    sio2Arduino chyba też rozumie protokół oryginalnego sdrive-a.
    • 16: CommentAuthortakron27
    • CommentTime18 Jan 2024 zmieniony
     
    mam i max, i mini (lotharka) i micro (zaxona) i z żadnym nie miałem problemu. mam dwie wersje pliku sdrive.atr, i n obu mi działały sprzęty. używam tej najnowszej (0.6; to wersja samego loadera z pliku sdrive.atr, nie mylić wersją z paczką softu do sdrive(max) -w niej jest sdrive.atr).
    karty -fat32 ale formatowane prawilnie, a nie co tam windows zrobi. na ogół sandiski ale i też Samsungi. 4-8-16giga. na jakiejś 1giga mi nie działało, karta okazała się zbyt powolna.
    nic mi nie wiadomo o pliku .cfg, na kartę wrzucam tylko sdrive.atr. a to, jak się loader pokonfiguruje potem pod siebie, to on konfig zapisuje wewnątrz tego atr (musi tak być bo mi się zmienia suma kontrolna pliku).