atarionline.pl Pixel Heaven 2024 - z kim się widzimy? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime2 Jun 2024
     
    Ja będę przez wszystkie 3 dni, ale nie zawsze przez cały dzień.
    A w sobotę możemy się spotkać na sztabiku który ogłosiłem.
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Jun 2024 zmieniony
     
    Bardzo dobra alternatywa... Do ph.
    • 3:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime2 Jun 2024
     
    Mam nadzieję, że sztabik nie na PH :)
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Jun 2024
     
    Widzimy się na sztabie :)
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime2 Jun 2024 zmieniony
     
    @Alex, daj spokój. Nie mam pojęcia jakież to mogą być "konkretne pieniądze" za PH, nie chce mi się tego liczyć, ale biorąc pod uwagę liczbę spraw, którymi trzeba się zająć, koszty, czas, to nie chciałoby mi się tego robić tylko dla pieniędzy. Dla mnie to po prostu trochę większy zlot.
    BTW. Ja już kiedyś czytałem tu zarzuty "zarabiania" nawet wobec organizatorów zlotów Atari.

    Na sztab oczywiście wpadnę.
    • 6: CommentAuthorkiender
    • CommentTime3 Jun 2024
     
    Nie no bez przesady z tym "większym zlotem". To nie jest demoparty ani inne spotkanie znajomych w dość małym gronie. PH to jest normalna duża komercyjna impreza nastawiona na masowego odbiorcę. Łapusz kiedyś pisał na FB, że dzięki PH utrzymuje na powierzchni swoje wydawnictwa (póki je jeszcze miał).
    I żeby nie było. Nie ma nic złego w zarabianiu na takiej imprezie :)
    • 7:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime3 Jun 2024
     
    @nosty - Zajmuję się organizacją imprez więc doskonale wiem z czym trzeba się mierzyć. To, co opisał Pecuś, czyli takie rzeczy, jak brak hotelu dla zaproszonych gości, brak sprzętu czy wręcz brak organizatora są absolutnie karygodne i niedopuszczalne.

    @kiender - Dokładnie tak jest! To komercyjny projekt biznesowy i od organizatora takiego projektu należy wymagać profesjonalizmu.
    • 8:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime3 Jun 2024 zmieniony
     
    Jak już napisałem, bardziej niż samo postępowanie Łapusza wkurza mnie (a niespotykanie spokojny ze mnie człowiek) to, że wiele osób uważa, że to jest spoko - ich to nie obchodzi - albo bo człowiek ma problemy, wybaczmy mu, to nasz człowiek - nie oceniajmy, on nasze retro propaguje.

    Ile lat można wybaczać i głaskać po głowie?

    Nawet jeśli sam już po prostu nie zainwestuje nic w jego interesy, to czuję się w obowiązku przestrzec innych.
    Najbardziej w osłupienie wprowadziła mnie wypowiedź Kaza, pozwolę sobie raz jeszcze zacytować: "Stoisko Nintendo mnie guzik obchodzi i mogło by nigdy nie być, VHS mam własny...".
    Wiecie czemu?
    Bo pokazuje ona całkowicie lekceważący stosunek do innych niż my (atarowcy) miłośników retro.

    Nawet napisałem cośtam, nie wysłałem, ale widzę, że dyskusja się nie zakończyła to specjalnie dla Kaza teoretyzowanie...

    A jakbyś miał przygotowaną szeroko reklamowaną prezentacje jakiegoś nowatorskiego rozwiązania dla Atari. Poinformował byś cały świat ogłosił w środowisku atarowców, byłoby w programie PH na dodatkowo płatnej części imprezy. Trochę dodatkowych gości przyciąga ciekawość, płacą za bilety (ale Ty oczywiście robisz to za darmo w ramach hobby).
    Organizator ma Ci tylko zapewnić projektor i nagłośnienie i uzgadniacie, że tak będzie, z resztą on sam promuje Twoją prezentacje w mediach społecznościowych i na stronie PH - co może się nie udać?
    Przychodzisz, ludzie czekają, nie ma projektora czy nawet TV, nie ma nagłośnienia, nie ma organizatora a jego telefon nie odpowiada.....

    Też byś pisał?... "TV i głośniki to ja mam w domu."

    A ludzie z VHS Hell, to na prawdę fajni goście, miłośnicy retro (acz innych jego przejawów), którzy zostali wyrolowani, tak jak i ludzie (w tym ja), którzy przyszli na ich pokaz.

    Bardzo fajnie Łapusz pomógł środowisku retro - no super!

    Tu zapowiedż niewydarzonego wydarzenia ->link<- .
    • 9: CommentAuthorkiender
    • CommentTime3 Jun 2024
     
    Ile ludzi tyle opinii o imprezie :) Każdy sobie jakieś zdanie wyrabia i nich tak będzie. Obyśmy zdrowi byli :)

    Ja na przykład jadę po to żeby się spotkać ze znajomymi, posiedzieć przy stoliku i pogadać. Tutaj PH spełnia swoją rolę w sam raz. Mnie to wystarcza, nie potrzebuję spotkań z twórcami retro, konkursów, koncertów. Wystarczy mi paczka kumpli i przywitanie z osobami które widzę raz/dwa w roku.

    Ale jeśli byłbym szarym Kowalskim który przyszedł z ulicy na "Największy w Europie festiwal gier" to bym się jednak wkurzył. Na hali straszna duchota więc nie da się wystać, na prelekcjach nic nie słychać, a kible stoją wiecznie zatkane. To są błędy które się ciągną już długo na tak ważnej imprezie. Trudno mieć tutaj wyrozumiałość skoro historia rok do roku się powtarza...
    • 10: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime6 Jun 2024
     
    Witajcie. Czy ktoś dostał już "przedpremierową wersję" książki "Atari. Więcej Węgla! Praca zbiorowa" ? Bo pisaliście w tym wątku, że można dostać na PH2024. Właśnie zobaczyłem, że na allegro też:

    ->link<-

    Tymczasem, ja kupiłem ją przedpremierowo i ciągle czekam na swój egzemplarz. Ja oczywiście przywykłem do długich oczekiwań na takie premiery (kto kupuje Bajtki wie o co chodzi) - ale tutaj martwię się, że coś poszło jednak nie tak jak powinno ;).
    • 11: CommentAuthorDalton
    • CommentTime6 Jun 2024
     
    Kilka osób tu i na sąsiednim forum pisało, że dostało, ale na przykład ja też jeszcze nie dostałem, a zamawiałem dawno temu w "przedsprzedaży".
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Jun 2024
     
    Ja dostałem.
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Jun 2024
     
    Kurier zaimprezował. Nie ma innego LOGICZNEGO wyjaśnienia.
    Ja ostatnio czekałem tydzień aż kurier dowiezie do największego serwisu w Rzeszowie dysk magnetyczny 1TB już nie pamiętam jakiego producenta, ale nic specjalnie wyszukanego. Polecam gorąco - Sigma Computers zwane też Apollo.
    Ale to dygresja oczywiście. Czekaj cierpliwie, jak wytrzeźwieje to na pewno dowiezie.
    • 14:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 Jun 2024
     
    Tak nieśmiało rzucę innym logicznym wyjaśnieniem.... może nie została wysłana przez tę ostoję uczciwości - wydawcę?

    Dostaliście powiadomienia mailowe o wysyłce? Jeśli nie to moje przypuszczenie się potwierdza.
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Jun 2024
     
    znajomi podesłali:
    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Jun 2024
     
    Ja nie dostałem powiadomienia - dostałem książkę. Przy okazji - przyszła kurierem.

    (co nie zmienia faktu, że możliwym jest, ze nie wszystko zostało wysłane)
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Jun 2024
     
    Co tam się odwaliło, piątek 17:00 na ph ?
    • 18:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    Biedny Łapusz, biedny on!
    Ten kryształ, perła w koronie retro, ostoja uczciwości. A tu znowu ktoś go szkaluje.

    To nie ludzie, to wilki.
    • 19:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    @as... Masz maszynę czasu? Jest dopiero ranek, do popołudnia jeszcze kilka godzin a ty już pytasz, co się o 17 stało... ;-)
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    Obejrzyj …
    • 21: CommentAuthorDalton
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    Oczywiście, że przesyłka nie została wysłana. Zamawiałem Orlenem, nie dostałem ani emaila, ani smsa.

    Jako osobie stojącej na uboczu retro-świata (np. na PH nigdy nie byłem), jako komuś, kto po prostu zamówił książkę, bliżej do wersji oceny wydawcy Pecusia niż do prób bronienia. Moje pokłady cierpliwości dawno się wyczerpały i w międzyczasie czułem się notorycznie okłamywany i zwodzony.
    • 22: CommentAuthortakron27
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    ja też z tego klubu.
    nie otrzymałem.
    i żadnych wiadomości o wysyłce czy coś.
    widząc na fb przechwałki, że 'prawie wszystkie przedsprzedażowe zostały już wysłane', na początku tyg pisałem maile co z realizacją mojego zamówienia
    - w odpowiedzi zostaję codziennie zasypywany reklamami PH
    ale o zamówienui ni uja.

    (kto tam imprezuje ten. jakiś czas temu zamawiałem xiążkę z felietonami Borka. a przysłał mi jakąś reedycję psx extreme.)
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    Jakbym nie otrzymał dotąd "Węgla..." i to bez żadnych uprzedzeń czy przeproszeń, a zobaczył teraz oferty tego na Alledrogo (w cenie wyższej niż ta słynna "przedsprzedaż") to by mnie krew zalała. Serio. Współczuję. Choć od kilku lat wiadomo, jaki jest "styl pracy" wydawcy...

    Nosty, serio warto go tak bronić? :o
    • 24: CommentAuthornosty
    • CommentTime7 Jun 2024 zmieniony
     
    "Obejrzyj …"

    Obejrzałem. A w zasadzie przejrzałem, bo szkoda mi życia.

    Powiem tak: czasami na jakimś wykopie trafiam na odprysk publicznych kłótni między "topowymi polskimi jutuberami", o których oczywiście nigdy nie słyszałem. Oglądam w osłupieniu, nie znając kontekstu i dowiaduję się, że są jakieś frakcje, jakieś całe armie zwolenników, przeciwników, zausznicy, przydupasy, sojusze i zdrady... Większość takiego sporu to przytaczanie fragmentów prywatnych czatów albo rozwodzenie się kto co o kim powiedział na wizji a co poza nią.
    I wszyscy traktują te wojny ze śmiertelną powagą i przekonaniem, że żyje nimi cały Internet, ba! cały kraj pewnie.

    Teraz poczułem się podobnie. Nie chcę tego w naszym retroświecie. Nie chcę być częścią czegoś takiego.

    Łapusz zawalił sporo spraw w ostatnich latach i rozumiem, że ktoś nie chce z nim współpracować, ani nawet odwiedzić PH.

    Ja wolę skupiać się na pozytywach. Będę i na PH i na sobotnim sztabie.
    • 25:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    @as... Widziałem te urojenia Rafa. Mam o nich własne zdanie. Ale jeszcze nic się na PH nie działo, piątek 17-ta za 7 godzin.
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    Gzynio, pisze że ten panel o 17nastej którego miało nie być jest ;)
    Właśnie go słucha.
    Zgłupiałem (!)
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    Nie chcę ale muszem :(
    I coś czuje że jak zawsze miałem nie być ale będę :( ;)
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    Na pixelu nie wpuszczają ludzi, umówiłem się z Asem na 15 na sztab (inny wątek patrz), wbijajcie
    • 29: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    .
    • 30: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    Już półtorej godziny w kolejce.
    • 31: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    Nie ma kolejek to pomówienia, tak samo że Łapusz od 10tej rano nawalony jest w trupa
    • 32: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    Jakiś koleś co ma stoisko z książkami wyszedł po coś do auta i już go nie wpuścili wezwał policję ;) Robert Łapiński przeszedł samego siebie.

    Bilety dalej można kupić.

    Przestrzegam aby nie wybierać się tam bo nie ma po co.
    • 33: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    nie narzekaj, przecież nie pada deszcz :)
    • 34: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    He he jadę na sztaba dobrze będzie
    • 35:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    Ale sztab od 16.00 dopiero. Ja już zaraz jadę.

    Łapusz, jak co roku, nie zgłosił imprezy masowej (co wymaga odpowiednich zgód i dodatkowych zabezpieczeń, których nigdy nie było). Ale w tym roku boi się kontroli. Stąd ograniczenie do 1000 ludzi (wraz z wystawcami).
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    skąd Ty to wszystko wiesz Pecus? kto dla Ciebie szpieguje?
    • 37:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    Wiem, bo rozmawiałem z byłymi kolegami Łapusza, którzy mi opowiedzieli o tym braku zgłoszeń w ubiegłych latach i wspomnieli za sami w tym roku zgłoszą to do odpowiednich służb.
    To była taka luźna wymiana opinii że 2 miesiące temu, kiedy to pytałem na FB o książkę, której tytułu nie muszę cytować chyba :)

    Z resztą za te 3 pytania, które zadałem w odpowiedzi na różne wpisy Łapusza, zostałem zbanowany i nawet nie mam prawa oglądać publicznego wydarzenia PH :) - nie rusza mnie to wcale ale jest faktem.

    Jeśli ja - przypadkowy przechodzień - to wiem, to i organizator też. Więc wprowadził limit by nie musieć spełniać kryteriów imprezy masowej.
    • 38: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    tu też o Łapuszu (Retropatologie)
    ->link<-

    zagęszcza się ten sosik retro ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    Kebab też ma przejścia.... ->link<-

    Za to sztab bardzo dobry. Kolejek nie było, wstęp bezpłatny, towarzystwo doborowe.
    • 40: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Dokładnie jak pisze Pecuś....
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Z tego, co tu czytam i oglądam o rozczarowaniach i skandalach związanych z tytułową imprezą, powinna ona chyba nosić nazwę „Pixel Hell”. ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Mam nadzieję, że to, co się wydarzyło, też na zawsze zakończy kult organizatora tego wydarzenia.
    • 43:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime9 Jun 2024 zmieniony
     
    No coś ty!
    Wszak to źli ludzie dobrego człowieka zgnoili.
    Nasłali na dobroczyńcę nieuzasadnione kontrole z zemsty, że to że nie oni byli tacy dobrzy.

    Biedny on....
    • 44:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    ja na PH wszedłem od ręki ale byłem po 18stej.
    Miejsce dużo lepsze niż na Mińskiej, hala większa, nie trzeba biegać po między budynkami, dźwięk też lepszy, no i duży plac na część spożywczą.
    • 45:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Już z nikim.. Kuniec filma...
    • 46: CommentAuthorstreak
    • CommentTime10 Jun 2024
     
    widac ze "afera kolejkowa" dla jutuberow (juz dzis pokazuja sie videosy gdzie klickbajtowe tresci atakuja widza jutuba w styulu "Pixel Hell" i "PH TRAGEDIA") calkowicie przycmila to ze pod innymi aspektami PH 2024 nie byl znaczaco gorszy od innych PH (chociaz nie byl najlepszy).


    Oczywiscie ja tez stalem chwile w kolejce (5 min), po czym niczym pomyslowy dobromil sprawilem ze juz w tej kolejce nie stalem, a nie bylem VIP'em ani prelegentem, a Lapusz to nie "moj ziomek" bo zamienilem z Nim moze 4 zdania przez wszystkie PH na ktorych bylem.


    A dodam jeszcze ze supporterzy dostali gadgety ? Ja dostalem i w mojej opinii gadgetow bylo tyle ze spokojnie pokrywaja sie w cenie tego za co zaplacilem.

    Wiec jak komus sie nie podobalo i chce zwrot kasy, to moze poprostu "opchnac" gadgety na OLX i dziekuje. Po temacie..

    A Lapusz byl cala sobote na PH i mozna bylo z nim zagadac , ale zaden z jutuberow ktory aktualnie lamentuje na jutube nie podjal rekawicy i nie zechcial wyjasnic tematu z najwiekszym zainteresowanym. I taka oto prawda o tym calym Youtubowym RETRO Pato-celebryctwie..
    • 47: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Jun 2024
     
    ale to nie MY, to Pecus zaczął :)
    • 48: CommentAuthorstreak
    • CommentTime10 Jun 2024 zmieniony
     
    Generalnie to jak najbardziej wspolczuje w/w ludziom kotrzy weszli po 3h, ale

    ..po pierwsze. Macie dowody ze przez organizacje imprezy nie mogliscie dostac sie na konkretna godzine na event, co jest podstawa do zwrotow pienieznych za event. To tak jakbyscie byli na koncercie i wpusciliby Was na bisy 10 minut przed koncem.. wiec byl problem, zglaszajcie. I to jest jedyna slysza droga. Wieszanie psow niczemu nie pomoze..

    .. po drugie , jak juz ktos sie dostal to chyba nie zglaszal obiekcji w sprawie eventu (poza afera kolejkowa) ? Czy cos jeszcze bylo nie tak ? (oprosz ostatniego eventu w niedziele ktory sie nie odbyl, ale Alex uratowal dzien przedluzajac rozmowe z Grzegorzem)

    APDEJT:
    PS. Bije sie w piers bo widze ze problemow bylo jednak wincyj:


    chociaz od strony klienta rozwiazalby tak jak w ptk. 1
    • 49: CommentAuthorstreak
    • CommentTime10 Jun 2024
     
    PS. Jest oswiadczenie Lapusza:

    ->link<-
    • 50:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime10 Jun 2024
     
    Mnie za 3 pytania o książkę Łapusz zapanował (taki miły i sympatyczny człowiek - opoka retro) więc nie mogę przeczytać.

    Dej screena :)