atarionline.pl Laura - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime13 Jul 2016
     
    Ja też się poświęcę :)
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Jul 2016
     
    Dziękuję Panowie, jednak nigdy nie śmiałbym z takiej pomocy skorzystać.
    Dla mnie to wielka radość pracować ze wspaniałymi ludźmi zaangażowanymi w wydanie gry i spokojnie mogę mieć dwie szafki pełne kartridży z Laurą :). W sumie to fajna gra jest ;)
    Oczywiście jeszcze większa radość mnie ogarnie, gdy wszystkie egzemplarze znajdą nowych właścicieli - bo niby cóż lepszego może spotkać twórców gier jak nie zadowolenie graczy?
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime13 Jul 2016 zmieniony
     
    Hmmm główna wygrana w totka, impreza w podgrzewanym basenie z super laskami i lasery ;)

    A poważnie - super sprawa i gratulacje za doprowadzenie projektu do końca :) Pogram to napiszę więcej.
    • 4: CommentAuthorBas
    • CommentTime14 Jul 2016
     
    Dla mnie proszę zarezerwować jedną sztukę, z odbiorem osobistym :)
    Z góry dziękuje :)
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime14 Jul 2016
     
    Larek, ja też poprosiłbym o egzemplarz, jeśli przyjmujesz rezerwacje.
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Jul 2016
     
    Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Otworzę osobny wątek do zamówień, ale zrobię to dopiero, jak wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Dzięki za zrozumienie :)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jul 2016 zmieniony
     
    @Larek a tak całkiem serio to mógłbyś wypuścić jakąś wersje preview /demo
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Jul 2016 zmieniony
     
    Ludzie się faktycznie mega nakręcają, ale (i tu pewnie podpadnę co poniektórym) z tego co pamiętam (co do tej pory ujawniono), LAURA to coś w stylu mechaniki a'la ROBBO, a zatem nowatorstwo nie powala. ;)
    Nigdy jakoś nie byłem wielkim fascynatem tego ostatniego, zatem ostrożnie podchodzę do tej premiery.
    Na pewno na szacunek zasługuje ilość włożonej pracy w kod i grafikę (pewnie i muzyka będzie niezgorsza :)).
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jul 2016 zmieniony
     
    @IRATA4
    Wydaje mi się, że wypuszczenie wersji demo ma sens w przypadku, gdy pełna wersja jest płatna. Wówczas dzięki wersji demonstracyjnej można sobie wyrobić zdanie o grze i później dokonać zakupu lub nie. Laura będzie dostępna w pełnej wersji za darmo, więc na podstawie pełnej wersji wyrobisz sobie opinię o grze :)

    @Dracon
    Masz całkowitą rację – Robbo i Boulder Dash to krewni Laury. Genów się nie oszuka ;)
    Weź jednak pod uwagę, że gra Robbo też nie była nowatorska pod względem mechaniki, bo wywodziła się z… Boulder Dasha, a jednak zdobyła sobie całą rzeszę fanów. To nie jest oczywiście tak, że Laura to taki Robbo-Dash ze zmienioną grafiką – to jednak troszkę inna gra z odmiennym klimatem.
    Zainteresowanie grą faktycznie może wydawać się nadzwyczajne biorąc pod uwagę, że mało kto widział skończoną grę. Przyznam, że trochę się tego obawiam, bo co będzie, gdy gra się nie spodoba?
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Jul 2016 zmieniony
     
    Przypuszczam, że ludzie są PORZĄDNIE "wyposzczeni" na nowe, dopracowane produkcje. Tyle już było zapowiedzi, planów... tyle jest w "produkcji" (albo zarzucone) np. ONE MOON&TWO SUNS Luberdy, IK+, RICK DANGEROUS, konwersja LAST NINJA... każdy ukończony, grywalny produkt z ładną grafiką jest na wagę złota na obecnej ataroscenie. :)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jul 2016 zmieniony
     
    @Larek
    SUPER ,naprawdę się ciesze w takim razie zamawiam wersje na kartridżu :-),Atr/a nie będę miał jak odpalić na oryginale a jedynie wersje xex ,od jakiegoś czasu emulatorów jak i grania na Pc wystrzegam się -psuje mi klimat .

    Ps.Na E3 też żadnej prezentacji nie było,no chyba że przegapiłem;-),XXI wiek eeech. ;-).
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jul 2016
     
    @Irata - jeśli Ci chodzi po prostu o side bez u1mb to wg. specyfikacji na stronie "Laury" powinno to zadziałać.
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jul 2016
     
    Wersja plikowa to właśnie plik XEX. Nie ma żadnego ATR-a, chyba że ktoś sobie go zrobi (banalnie proste). Oczywiście polecam wersję na carcie, bo zawiera ukrytą niespodziankę, której wersja plikowa nie ma. Ech, same tajemnice... To chyba najbardziej utajniona gra w historii...
    A właśnie, czy znacie inne takie dziwne "top secret" projekty?
    Z grą Hacker było tak, że hasło do rozpoczęcia gry było sprzedawane "spod lady". Coś jeszcze?
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Jul 2016 zmieniony
     
    Ja znam! ZMIERZCH w Tajemnicach Atari :)

    Edit: Autorstwa niejakiego Carampuc'a
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jul 2016 zmieniony
     
    O, dzięki za przypomnienie! Faktycznie, przecież nawet kupiłem Zmierzch i zrobiłem karpia, jak przysłali mi Sapera, a później tłumaczyli, że to równie dobra gra :))

    A wiadomo, co się z nią stało, czy do tej pory jest utajniona?
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Jul 2016 zmieniony
     
    Z tego co ja wiem, to autora(ów) przerosło zadanie, czy coś w tym stylu. W sumie w świecie Atari to się też zdarzało. ;)
    Np. Carampuc miał prowadzić cykl "Piszemy Demo" w TAJEMNICACH ATARI, a zwinął się po 1. odcinku, zaś cykl przejął ktoś inny.
    Wspomnianą podmianę na "SAPERA" przywitałem niezbyt zadowolony... :(

    Inną "Top Secret" zagrywką było, jak wszyscy wiemy, zbieranie kasy na reaktywację SECRET_SERVICE, po czym wydanie go jako PIXEL. :P :>
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jul 2016
     
    Ale przecież temat został podjęty na nowo. Zdefiniowano świat gry, bohaterów, nawet jakaś grafika powstała... I jak tam postępy? ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2016 zmieniony
     
    Podobnie było na Ps3 z Uncharted gdzie zaprezentowany materiał z rozbitym samolotem i pustynią pojawiał się we wszelakich wzmiankach jak i pokazywany był dla szerszej publiczności ,wszyscy myśleli iż NAUGHTY DOG idzie w tym samym kierunku co przy drugiej części natomiast po premierze okazało się iż epizod z pustynią znajduje się gdzieś w środku a do tego przygodę zaczynamy w Europie.
    W normalnym świecie gdy wychodzi nowa gra to jest odpowiednie info ,jakieś prezentacje nie zdradzające fabuły bądź celowo wprowadzające w błąd ,fajnie Hideo Kojima bawi się z graczem .
    Nie każda gra nadaje się na pokaz by nie zepsuć zaskoczenia i myślę że tak może być z Laurą .
    Wracając do tematu to sam tej gry dość długo szukałem a w ukazanie się One Moon and Two Suns od początku nie wierzyłem,zawiodłem się za to na Magia i Miecz które także miało wyjść ... .
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Jul 2016
     

    IRATA4:

    prezentacje nie zdradzające fabuły bądź celowo wprowadzające w błąd


    Aaa, z tym to nie ma problemu - proszę bardzo:

    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Jul 2016
     

    IRATA4:

    fajnie Hideo Kojima bawi się z graczem

    Poczytałem sobie o gościu na wiki i jakoś tak mi się zrobił bliski:
    Kojima zaskoczył swoich kolegów oświadczając im, że ma zamiar dołączyć do rynku gier wideo, pomimo wcześniejszych ambicji na zostanie reżyserem filmowym

    Pierwszą grą nad którą pracował jako asystent reżysera, była Penguin Adventure


    :)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2016
     
    no to niedługo zmienisz platformę docelową robiąc np Laurę 2 ,Hideo wypowiedział się że dopiero Playstation pozwoliło mu rozwinąć skrzydła i dając możliwość wyreżyserowania gry tak jak tego chciał .
    Ten brak informacji dotyczącej platformy coś jednak oznacza.

    Filmik jeszcze na silniku MGS3 -PS2
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Aug 2016 zmieniony
     
    • 23: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime15 Aug 2016
     
    Pikne :)
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2016
     
    ;)- wygląda w środku całkiem jak sic!cart
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    ... a plastik atestowany,bezpieczny ?
    jaki ma certyfikat (HDPE),(PP) ?
    o środowisku pomyślałeś ?
    ... troszkę podejrzanie wygląda ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    i czy folia jest biodegradowalna???
    i bezglutenowa?
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    ja tak się zastanawiam no bo jeżeli zastosowałeś cynę bezołowiową (jak przykazuje UE) to,to będzie nietrwałe ,Atari działa na węgiel a w takiej temperaturze to luty popuszczają i co wtedy ???
    • 28:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Aug 2016
     
    Ja dziś będę w Laurę grał! A Wy nie ;-) Buhehehe. Pozdrawiam i nie mogę się doczekać!
    • 29:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Aug 2016
     
    Witam ponownie. Testowaliśmy tylko czy cartridge z LAURĄ pójdzie na 800XL. W czasie testów okazało się, że zniknęły nam (ja, larek i repip) z życia 3 czy 4 godziny! Jakbym znowu miał naście lat i przechodził wraz z najlepszymi kumplami Robbo czy Boulder Dasha w czasach ich premiery.

    Niech na sam dowód jakości gry przemówi fakt, że spotkaliśmy się dziś o 18, a przed chwilą dopiero rozstaliśmy się - poświęcając 80% czasu właśnie na Laurę. A sama gra? Oczywiście zachowując zasłonę tajemnicy do premiery - powiem tylko tyle:

    Kapitalna, ładna i kolorowa, z piękna muzyką i odjazdowymi intrami czy ekranami game over. Do tego należąca do mojego ulubionego gatunku logiczno-zręcznościowego (ala Robbo) z dodanymi elementami wręcz z gier action adventure! /czyli chyba nic nowego Wam nie powiedziałem, czego nie znacie :-)/

    Wszyscy, którzy czekacie na LAURĘ - NAPRAWDĘ JEST NA CO CZEKAĆ! Dla mnie NAJLEPSZA GRA NA ATARI od czasów Yoomp'a (chodzi o jakość, nie gatunek). I piszę to bez żadnego lizania tyłka Larkowi i z perspektywy gracza, maniaka z ponad 30 letnim stażem. Repip stary komodziarz - także zachwycony jak cholera i żałujący, że nie ma Atarynki.

    NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ ABY W LISTOPADZIE PRZEJŚĆ CAŁĄ!

    Dziękuje Larkowi, za możliwość pogrania choć chwilę, a Wam co mogę jeszcze powiedzieć? NA PREMIERĘ BRAĆ I GRAĆ!
  1.  
    Będą kolejki jak po iPhona :)

    Zaczynam powoli grzać joya.
    • 31:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime20 Aug 2016
     
    Preorder można zrobić? Ja chcę od razu 5 z autografem i zdjęciem z Autorami, mogę do zdjęcia stanąć na głowie!:)
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Aug 2016 zmieniony
     
    Trzeba będzie wprowadzić... :)

    • 33:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Aug 2016
     
    To ja, także nie zdradzając chyba zbyt wiele, od siebie dodam do komentarza Goonies76 tylko tyle, że Laura jest znacznie lepsza od Robbo i Boulder Dasha. Inaczej nie zdzierżyłbym przechodzenia jej tyle razy, gdyż raczej nie przepadam za grami tego typu.
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Aug 2016
     
    Tenchi na dzień dzisiejszy jest jedyną osobą na świecie, która przeszła wszystkie poziomy Laury milion osiemset pięćdziesiąt cztery razy... A przynajmniej tak słyszałem ;)
    Pewnie po premierze gry nie spojrzy na Laurę przez kilka lat ;))

    Wielkie dzięki, Tenchi, za włożony trud i pełne zaangażowanie w ten czasochłonny etap tworzenia gry!
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Aug 2016 zmieniony
     
    Czy będą wbudowane cheat-y dla mniej zdolnych i cierpliwych? ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Aug 2016 zmieniony
     
    @larek
    Odejmij milion osiemset pięćdziesiąt i będziesz znacznie bliżej prawdy. Ale wszystkie etapy naprawdę zostały opukane niemal piksel po pikselu (a teraz, na prawdziwym Atari, dodatkowo zrobiłem także te rzeczy, z którymi doradzałeś mi zaczekać - pogadamy na spokojnie podczas kolejnego spotkania). Wiesz dobrze, że nie traciłbym czasu na grę, która mi się nie podoba. A Laura jest tego warta, żeby wszystko było w niej dopięte na ostatni guzik. Dlatego na podziękowania odpowiadam: nie ma sprawy, to był naprawdę bardzo fajnie spędzony czas - przynajmniej udowodniłem sobie, że nawet tego typu grom też potrafię dać radę, jeśli tylko zechcę. Poza tym jestem zaszczycony twoim wyborem mej niegodnej osoby na testera - byłbym chyba ostatnim debilem, gdybym zrezygnował z udziału w tym arcyciekawym projekcie. Aczkolwiek istotnie: jakiś odpoczynek po premierze definitywnie dobrze mi zrobi - niech teraz inny łamią sobie głowy i joysticki do syta. Zresztą przecież pomalutku zabierzemy się za inne rzeczy - wiesz o czym mówię. ;)
    • 37:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Aug 2016
     
    Wieczór , Larek - pytanko - bo kończę pisać zapowiedź na RnG (dostaniesz Larek na maila za jakąś godzinę czy dwie) - czy tą KARTKĘ NA LAURĘ - możemy wykorzystać w podsumowaniu? Jeżeli nie - nie ma problemu, ale fajnie by wyglądała z odpowiednim komentarzem hehe.

    Tenchi - wiem, że lepsza, bo dolazłem do 20 levelu i to co zobaczyłem mnie rozwaliło na atomy!

    Pozdrawiam i proszę o w miarę prędką odpowiedź.
    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Aug 2016
     
    Ja nie widzę przeszkód, ale to Wieczór, jako Towarzysz Przewodniczący, ma decydujący głos.
    • 39: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Aug 2016 zmieniony
     
    Ależ oczywiście :) Kartka niezarejestrowana i bez stempla ordpowiedniego organu i tak nie upoważnia do niczego.
    • 40:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Aug 2016
     
    Cierpliwości bo się kurwa tradycyjnie rozpisałem...
    • 41:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Aug 2016
     
    Larek sprawdz maila.
    • 42:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Aug 2016 zmieniony
     

    Dracon:

    Czy będą wbudowane cheat-y dla mniej zdolnych i cierpliwych? ;)

    Nie, ale może będą raz w miesiącu prezentowane filmy z przejściem kolejnych etapów.




    @Goonies76, możesz już sprawdzić swojego :)
    A tak przy okazji - masz w Norze kapitalny plakat z "The Goonies"! Ten film to kwintesencja przygody, tajemnicy i zagadek...
    • 43:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime23 Aug 2016
     
    No ba! larek - jak mówiłem ulubiony film mojej młodości, a nawet i życia. Filmomaniak ze mnie też stary... Trza kiedyś opisać i film i grę na Atari i na NES'a. Fajne są.

    Wszystkich zainteresowanych zapraszam na Retro Na Gazie dnia 25.08.2016 - na:

    KRÓTKĄ RANDKĘ Z LAURĄ.

    Z której relacje moją i repipa przeczytacie (oczywiście z zachowaniem pewnych sekretów, których ujawniać nie mogę - stąd mój mail do Larka, aby zobaczył, czy nie zdradziłem zbyt dużo we wpisie :-). Dzięki chłopy za możliwość wykorzystania tej fajnej kartki.

    Teraz kurna chata - czekamy na premierę LAURY i obgryzamy pazury!
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    Z checia kupie Larku Twoją grę, jezeli jeszcze kruki i wrony wszystkiego nie rozszarpaly ;)
    • 45: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    Nie rozszarpały bo nie mogły :) Talon masz? Jakby co, to wiesz, mam kilka na lewo... ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    Nie mam talonu, mam tylko chęć szczerą :D
    Czy jakas kielbasa spod lady czy inne frykasy z czasow PRL wchodzą w grę w zalatwianiu na lewo? ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    Ślina leci. Zróbcie zapisy + 10-20 wolnych kopii na SV dla tych co nie zdecydowani.
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    Jakies prognozy, chocby pobieznie zblizone, co do ceny karta? :)
    • 49:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    Cena będzie przyjemna.
    • 50: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    Larek, w takim razie wezmę kilka sztuk - przyjemności nigdy za wiele ;)