atarionline.pl SSAWKA#4 - atrakcje 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 May 2010 zmieniony
     
    No to udało mi się załatwić pierwszą atrakcję dla uczestników SSAWKI#4 (mam nadzieje, że będą następne):

    USB->ST i PS2->ST

    I. Zniżka dla kupujących na Allegro i chcących odebrać na SSAWCE:
    Allegrowicze, którzy kupią ten interfejs na allegro od allegrowicza Mata24 do dnia 14.05.2010, a w potwierdzeniu aukcji (w mailu) podadzą dopisek "odbiór na SSAWKA#4" zapłacą za niego tylko 32 zł, pod jednym warunkiem: że zrealizują przelew do dnia 18.05.2010r (listę osób przekaże mi sprzedawca)

    II. Będę miał ze sobą na miejscu około 10 sztuk (5usb+5ps2) tych interfejsów - każdy uczestnik, kto kupi taki interfejs na SSAWCE#4 - zapłaci za niego tylko 30 zł

    O interfejsie pisze Mono w tym wątku: mysz {adapter do Amigi} i tu mysz na Forum Atarum, więc zanim się zdecydujecie, można o nim poczytać.

    Proszę o wpisywanie się osób, które były by chętne na zakup interfejsu na miejscu (na SSAWCE) - jeżeli trzeba będzie, zamówię więcej sztuk (wątek zakładam też na atari area - bardzo proszę o wpisywanie się tylko raz! /albo tu, albo tam/).

    //EDIT: lista chętnych:
    1 szt Larek (usb->ST)
    1 szt Kaz (ps2->ST)
    (razem: 2)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2010
     
    Mono pisal o tym takze tutaj:
    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 May 2010 zmieniony
     
    Dzięki za uwagę, już uzupełniam.

    //EDIT: Dodam, że ja sam mam podwójny - na dwa porty joysticka, który zezwala na obsługę kółka (na drugim porcie mysz, na pierwszym "ruchy kółka, przelotowy) - jeszcze nie miałem okazji potestować, ale myślę, że odpowiednie oprogramowanie do obsługi kółka na atari też dało by się napisać...
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2010
     
    Pisze sie na interfejs, jezeli ktos mi go zakupi na miejscu :D.
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 May 2010
     
    Kaz, a jak chcesz odebrać ?
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 May 2010
     
    Ja poproszę 1 sztukę USB. Zapłata i odbiór na miejscu.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2010
     
    Kaz, a jak chcesz odebrać ?


    Patrz post 4.
    • 8:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 May 2010 zmieniony
     
    Czyli mam Cię Kaz dopisywać ? Bo możesz odebrać od odbierającego nawet po pół roku, ważne, żeby odbierający za Ciebie zapłacił...

    @Larek: zapraszam na spotkanie robocze - przyniosę moją sztukę (usb+ps2 -> Amiga) - przynieś swoją mysz usb i maszynkę, podłączymy i potestujemy

    //EDIT: będzie możliwość przetestowania przed zakupem podczas SSAwKi#4 - przydźcie ze swoimi myszami :-)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2010
     
    Poprosilem Larka - odbierze i zaplaci za mnie na miejscu.
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 May 2010
     
    No to sprawdźcie listę u góry.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2010
     
    Ja bym chyba wolal przejsciowke USB-ST. Bo myszek PS2 chyba coraz mniej?
    • 12:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime5 May 2010
     
    Coraz mniej, ale nie radziłbym kupować bez sprawdzenia na konkretnej myszy, czy po usb jarzy - dlatego edit u góry.
    • 13:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 May 2010
     
    Mając wczoraj chwilkę wolnego czasu przetestowałem na swoim ST-ciaku tą wersję ps2+usb->amiga z dwoma różnymi myszkami (optyczna Hama, kulkowa A4tech) - po zamienieniu miejscami dwóch żył na drugim porcie obie zadziałały jako ST-kowe. Jedyny problem, jaki zauważyłem, to podłączanie joysticków i myszy podczas pracy komputera - interfejs próbuje je obsłużyć jako mysz - pomaga wyjęcie myszy i ponowne włożenie.

    Ine spostrzeżenie to to, że mysz optyczna jest 2-3 razy szybsza od kulkowej i niestety, nie da się tego regulować. W każdym razie ten układ też spisuje się dobrze z ST - oczywiście po zamianie dwóch żył w porcie B i skrosowaniu dwóch ścieżek z wejścia joysticka - inaczej mamy zamienioną górę z ruchem w lewo.
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 May 2010
     
    Kaz, ostatecznie jaka wersja ma być dla Ciebie? Pisałeś o USB, ale na liście nadal jest PS2.
    • 15:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime19 May 2010
     
    Kaz, napisz jaką wersję chcesz - usb, czy ps2 ? Różnią się tylko wyprowadzonym łączem.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 May 2010
     
    Niech bedzie PS2, bo mam taka nowa, zapasowa myszke.