atarionline.pl Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Oct 2016 zmieniony
     


    Kochani, kolega Piter (znany trójmiejski entuzjasta wszelakiego sprzętu związanego z Atari) wyzywa Was na pojedynek ! A konkretnie... "łamaczy JagPadów" :)

    Pomysł jest prosty jak nos Pinokia: Piter wyzywa na pojedynek każdego na Tempesta 2000 - dwa Jaguary obok siebie, zaczynacie jednocześnie. Jak ktoś Go pokona (do pierwszego pokonania) - Piter kupuje mu najnowszą grę na Jaguara:

    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Oct 2016
     
    Czy ktoś by jechał z okolic Łodzi?
    Jak wygląda temat noclegów, są jakieś sprawdzone miejsca?
    • 3: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Oct 2016
     
    Wątek noclegowy: ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Oct 2016
     
    @mav: kolega Pin znalazł też dobrą miejscówkę i pisał o niej w tym wątku: ->link<- (post nr. 9)

    Na party-place będą ponadto 2 sleeping roomy :)

    Do zobaczenia :)
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Oct 2016
     
    Pozwoliłem sobie wysłać maila, mam nadzieję, że pod właściwy adres i do właściwej osoby :)
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Oct 2016
     
    nie chcę marudzić, ale uważam iż 30 minut na prezentacje to mega mało.
    albo moderator będzie ucinał albo będzie wyjazd poza ramy.
    30 minut to jest nic nawet na parę slajdów.
    no chyba, że to będzie "telexpress" i nie ma czasu z założenia na Q/A
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime29 Oct 2016
     
    No właśnie. Ja sobie dużo obiecywałem np. po prezentacji JAC!-a, ale jak zobaczyłem, ile ma czasu... :/
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Oct 2016
     
    @xeen, @adam: to była wersja BETA harmonogramu i czasu paneli dyskusyjnych. sorry, ale moja żona mocno się rozchorowała od zeszłej soboty, byliśmy w szpitalu i po prostu nie miałem czasu żeby się tym zająć. Są osoby, które mówiły też w drugą stronę, że ich wykłady będą trwały po 10 minut. Inni potrzebują więcej czasu. Dam znać, jak żona poczuje się lepiej to zajmę się tym harmonogramem również.
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Oct 2016 zmieniony
     
    Ja wtrące: szczegółowe czasy poszczególnych paneli zostały na razie zdjęte, zostały tylko godziny rozpoczęcia. Po konsultacjach z Freaddym, który ogarnia to przedsięwzięcie, stwierdziliśmy, że aby nie mieszać, na razie zostawiamy to tak, aż do uzgodnień szczegółowych, bo niektóre tematy to 10 minut, a niektóre są o wiele obszerniejsze niż pół godziny, więc lepiej dodać szczegółowe info jak już będzie jasne.

    Obecnie trwają intensywne prace nad układaniem i już niebawem dokładny harmonogram będzie znany.

    PS. Tematy JAC!a nie są tak obszerne czasowo jakby się wydawało i można je przedstawić dokładnie :) Nie każdy potrzebuje setek slajdów do wyrażenia rzeczy oczywistych :D :D :D
    • 10: CommentAuthorRocky
    • CommentTime30 Oct 2016
     
    Grey: wg tego co napisałeś na stronie SV, to do piątku należy podsyłać prace... Czy to ostateczny termin?

    Pozdr.
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Oct 2016
     
    Nigdy deadline nie był ostateczny i chyba już nie będzie :) Ale trzymanie się deadline'u ułatwia wszystkim życie, więc to taka sugestia jest, że byłoby dobrze. Jak da radę :)
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Nov 2016 zmieniony
     
    Zawsze można wystąpić w czymś takim:



    :D :D :D
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Nov 2016
     
    @miker: szczerze mam nadzieję, że to fotomontaż... ;)
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Nov 2016 zmieniony
     
    UWAGA! UWAGA!

    W związku z nasilającymi się pytaniami oznajmiamy, że OSTATECZNY termin nadsyłania prac konkursowych to 12 listopada 2016, godzina 12:00 czasu CET (aktualnie obowiązującego w Polsce). Oczywiście zachęcamy jak najgoręcej aby prace nadsyłać jak najwcześniej - umożliwia to właściwe przygotowanie się do ich prezentacji, przetestowanie na sprzęcie konkursowym i właściwe zaplanowanie konkursów. Dziękujemy i życzymy powodzenia!

    PS. Zegarek odliczający też został przywrócony :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Nov 2016
     
    Nie uaktualniałem ostatnio "Deklaracji" prac na compo, bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Pewniaki odpadają, a pojawiają się nowe, super niespodzianki. Ale mogę co nieco zdradzić... W dość przewrotny sposób.

    A więc tak. W kategorii INTR na małe Atari (256b i 16kb) małe Atari prowadzi zdecydowanie, później Atari ST (96 kb). W kategorii demo prowadzi obecnie Falcon, później (ex aequo) Atari XL/XE, Atari ST, VCS i Lynx. Najwięcej gier jest zapowiedzianych na małe Atari, później Atari ST.
    • 16: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime6 Nov 2016
     
    Grey, a czy ilość idzie w jakość? Byłoby cudnie :)
    • 17: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime6 Nov 2016
     
    Obawiam się, że Grey nie za bardzo ma wpływ na jakość. To raz. A dwa - jak ja mierzyć? To że mi się coś podoba, nie oznacza ze komuś innemu się spodoba. I odwrotnie.
    • 18: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime6 Nov 2016
     
    co racja to racja :) cofam pytanie.
    • 19:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Nov 2016
     
    Ja mam pilne i istotne (dla wielu) pytanie do osoby organizującej compoty: czy game compo będzie oddzielne dla 8 i 16 bit, czy będzie razem?
    • 20:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Nov 2016
     
    24Bit game Compo :P
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Nov 2016
     
    Do tego trzeba carta ST2SIO :P
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Nov 2016
     
    Wystarczy komp Pinokia ;-)
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Nov 2016
     
    @tdc: osobno - XL/XE, ST/Falcon i Jaguar
    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Nov 2016
     
    O świetnie, dzięki!;)
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Nov 2016
     

    grey:

    sorry, ale moja żona mocno się rozchorowała od zeszłej soboty, byliśmy w szpitalu i po prostu nie miałem czasu żeby się tym zająć. Są osoby, które mówiły też w drugą stronę, że ich wykłady będą trwały po 10 minut. Inni potrzebują więcej czasu. Dam znać, jak żona poczuje się lepiej to zajmę się tym harmonogramem również.

    I jak się żona miewa? Widziałem ją tamtej soboty, jak była w nowo otwartej GALERII METROPOLIA, wraz z Waszą starszą pociechą. Czy to po powrocie z niej to się stało? Zdrówka jej życzę.
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Nov 2016
     
    @Dracon: dokładnie tak! ja też tam byłem. i właśnie od tej cholernej soboty zaczęło się :( wylądowaliśmy w Akademii Medycznej (o szczegółach na forum nie będę pisał). Dzisiaj jest już o niebo lepiej, ale nadal musi zrobić kilka badań.

    Wypad do Metropolii był porażką, a choroba żony przypieczętowała to całkowicie :(
    • 27:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Nov 2016
     
    Dużo zdrowia!

    ..do Ciebie ;):):)
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    Nadchodzi! :) Adrien Dangha (France) będzie naszym specjalnym gościem otwierającym imprezę Silly Venture 2k16 w Mieście Aniołów ! Start o godz. 19:00 w piątek! Poczuj moc generatora dźwięku YM2149 komputera Atari ST !

    Oprócz samego występu Adriena, będzie tutaj miało miejsce również [color=blue]oficjalne otwarcie imprezy[/color], z prezentacją video, które stało się już tradycją eventów SV.

    Uwaga: proszę pamiętać, że szatnia w klubie kosztuje 2 zł (normalnie 3 zł, ale mamy małą zniżkę). Szef klubu zaoferował nam również specjalną zniżkę na piwo - zamiast 9 zł każdy uczestnik SV będzie mógł je zamówić za 6 zł !

    • 29: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    atari@sillyventure.eu

    na ten adres wysyłamy prace, jakieś dodatkowe informacje wymagane, gdzie formularz zgłoszeniowy :) ?
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Dziękuję za super imprezę!
    • 31:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Nov 2016 zmieniony
     
    Ja też dołączam do podziękowań.
    Było świetnie. Łącznie od czwartku, spałem jakieś 10 godzin, więc boję się, że jak padnę, to obudzę się w środę ;)
    Ale dziękuję Wam wszystkim za świetną atmosferę i moc dobrych produkcji, szczególnie na małe Atari.

    Do znów.
    • 32: CommentAuthorRocky
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Już w domu.. wieeeelkie dzięki Grey :)
    • 33:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Dziekujemy całej rodzinie Michałowskich oraz osobom które prowadziły imprezę i pomagały przy niej
    • 34: CommentAuthorVidol
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Podziękowania dla Greya, szkoda ze nie udalo mi sie dotrzec...

    Zamieszczam swoją pracę i jako, ze to interlace to zalecam ogladanie na realnym sprzecie :)
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Nov 2016
     
    Kiedy już wszystko zaczęło się jakoś układać, rano spotkała mnie strasznie przykra niespodzianka... :( Wczoraj do godz. 18:00 sprzątaliśmy z Yolkiem i VLX'em całą szkołę, wcześniej pomagali nam bardzo intensywnie goście z zagranicy. Zostaliśmy sami na party-place m.in. myjąc podłogę na sali gimnastycznej... ja zostałem do 19:00, ponieważ zostało mi jeszcze trochę rzeczy do zwiezienia. Wszystko przewoziłem do Rodziców mieszających nie opodal. Niestety, nie miałem już siły tachać tego co zostało na II piętro, więc zabrałem część rzeczy, a resztę schowałem do bagażnika, zostawiając karton na tylnym siedzeniu. Rano poszedłem w kierunku samochodu aby udać się do pracy na 07:00 - mimo nadal utrzymującego się zmęczenia (nie mam już ani jednego dnia urlopu). Dochodząc do samochodu zauważyłem stojący na zewnątrz karton oraz moją roboczą kurtkę. Myślałem, że zapomniałem tego schować. Samochód nie reagował na pilota, poszedłem z drugiej strony... Niestety :( Wybita szyba, totalny burdel w samochodzie, wszystko doszczętnie splądrowane, ze schowka wszystko wyrzucone na zewnątrz... Skradziono mi kamerę, powerbanka, a nawet akumulator, który wyrwano razem z klemą (dopiero co zdążyłem go wymienić :( ) Łącznie straty oszacowałem na 1800 zł, mimo iż nie pamiętam co dokładnie zostawiłem w samochodzie. Jestem totalnie dobity :( Przepraszam że nie odpowiadam na wiadomości, ale chce mi się po prostu WYĆ.



    • 36:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Nov 2016
     
    :(((
    • 37:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime14 Nov 2016
     
    Panie i Panowie.
    Zamiast podziękowań dla Greya, przydałoby się wsparcie.


    Tu jest nr konta: ->link<-
    Proponuję w ten sposób podziękować.
    • 38:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime14 Nov 2016
     
    Szythapens... Ale będzie dobrze!

    @maly_swd, zacny pomysł.
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Nov 2016
     
    @grey, wiem, jakie to uczucie. Nie mam wątpliwości, że brać atarowska pomoże (ja tak). Impreza była wspaniała i tego należy się trzymać - a że ofiary są...

    Auto to tylko rzecz - dobrze, że szyba wybita tylko i akumulatora nie ma (nie wiem, jak w środku, ale to też do obejścia) Gdybyś nic w środku nie miał mogłoby się skończyć demolką na zewnątrz (czasami złodzieje tak mają)

    Najważniejsi w życiu są ludzie, a zwłaszcza ci życzliwi. A takich masz dookoła dość sporo :)

    Pozdrawiam całą rodzinkę i przekazuję pomoc finansową na miarę możliwości.
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2016 zmieniony
     
    Usunięte.bo za ostre ,no ale ktos się kurwa stara,wie co ma a jakiś skur.... przyjdzie i swojego okradnie ,dla mnie osobiście taka osoba jest do odstrzału i to dosłownie. Ja bym skurw...... kazal zapierdalac z akumulatorem tyle ile jest wart z przelicznikiem 1 km =1 zl to by sie nauczył i w skarpetkach za szybę.
    • 41:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime15 Nov 2016
     
    IRATA, to już chyba podpada pod groźby karalne. Odpuść sobie, szkoda nerw.
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2016 zmieniony
     
    No ta ,ponioslo mnie ale troszke wkurza ze taki typ jest niekaralny. Ja mu nic nie robię on sam nie wie jak ma się przy mnie zachować i ostatnio pokazal agresję to go musialem uspokoić.Ja chcę tylko żeby przeprosił tylko to go moglo by uratować ale nie mozna z nim porozmawiać bo panikuje -swira dostaje ,wiec wnioskuję że poczucie winy ma.Gdybym chcial mu zrobic krzywdę to bym zrobił bo wiem do ktorego pubu chodzi a pijany to i na jezdnię wejdzie...ja przez tego typa bylem prawie rok bez domu i niech die cieszy ,poparcia nawet u najgorszych bandziorow nie znajdzie bo okradl mnie gdy siedziałem za nieplacona grzywnę .
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2016 zmieniony
     
    Wiec glowa do góry a ja cos tam prześlę ...trza coś dopracowanego naskrobac
    na kolejne SV.
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Dziękuję wszystkim za pomoc, jesteśmy z żoną szczerze wzruszeni. Udało się pokryć koszta zarówno związane z samochodem (akumulator + szyba) jak też zebrać odpowiednią kwotę, aby odkupić wszystko to, co zostało skradzione. Wielkie dzięki!

    A wszystkim osobom zaangażowanym w całą tą akcję wkrótce podziękuję w jeszcze inny sposób.
    • 45: CommentAuthornosty
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Przyznam z przykrością, że przegapiłem ten silly talk:
    "Jak umiejętności nabyte przy programowaniu dem dla Atari 8-bit mogą pomóc w budowie enginów handlowych o niskiej latencji.
    Czy kodowanie przy użyciu instrukcji AVX na Core i7 jest podobne do 6502?
    prowadzi były Wiceprezes Goldman Sachs, Dyrektor wykonawczy JP Morgan i demo coder."

    Czy ten punkt doszedł do skutku, a jeśli tak, to czy powyższy opis autora jest jedynie żartem? ;) O kogo chodzi?
    • 46: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Punkt zdaje się wypadł z programu, bo skończył nam się wynajęty czas w Europejskim Centrum Solidarności, a potem były kompoty... Ale może mi umknęła prezentacja zastępczo zorganizowana w bocznej salce?
    Chodzi o współautora gry Operation Blood.
    • 47:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Nov 2016
     
    Przegapiłem info z samochodem... :( :( :( :(
    • 48:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime7 Dec 2016
     
    Muzyka z Unmec na SoundCloud.

    ->link<-
    • 49:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime7 Dec 2016
     
    Prelekcja "Jak umiejętności nabyte przy programowaniu dem dla Atari 8-bit mogą pomóc w budowie enginów handlowych o niskiej latencji." (ufff) jak najbardziej się odbyła, już na party place. Było dosyć specjalistycznie i nerdowo.
    Do końca niestety nie byłem, więc może przegapiłem sporo rzeczy. Za słaby ze mnie specjalista, albo nerd. Ogólnie pomysł z silly talks świetny!
    • 50:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime7 Dec 2016
     
    Mój compokawałek na SoundCloud: ->link<-