atarionline.pl Gra "Bosconian" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Dec 2016
     
    udało ci się :-),dorób te etapy i zakończenie jak chcesz to mogę coś narysować fajnego , chyba że kurczowo trzymasz się oryginału . ,przypomniałem sobie dokładnie tę grę z salonu i dla czego jej nie lubię.Była taka surowa - zimna i do tego zimno było w graj-budzie ,ja miałem mało kasy a napis Bosconian na Automacie fajnie wyglądał i myślałem że to coś w stylu 1942 ,niestety zawiodłem się i szybko zginąłem a potem przez pół miasta do domu z buta,na bilet nie miałem a na koniec opierdziel i kara za późny powrót i Atarynkę chcieli mi schować ... tzn zasilacz ;-) .
    He ,he a teraz sobie pogram :-)
    • 2:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Ostatnia wersja po małej przerwie:

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Dzięki. Kiedy przewidujesz finał?
    • 4:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    o nareszcie!!
    już się bałem że o nas zapomniałeś :D
    • 5: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Czy jest jakiś powód, dla którego nie ma auto-fire? Czy trzymając ciągle fire można zniszczyć coś przydatnego? Czy strzelanie powoduje jakieś negatywne efekty?
    • 6:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Autofire jest przecież, jak trzymasz przyciśnięty fire to statek cały czas strzela, naciskając fire można strzelać trochę szybciej.

    Co do finału, myślę ,że w tym roku skończę, żadne terminy mnie nie gonią ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    No to czekam z niecierpliwością i trzymam kciuki.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Coraz lepiej!

    Bardzo dobrze wyskalowany poziom trudności, gra się wyśmienicie!
    • 9: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Odnośnie autofire - najlepszą taktyką jest trzymać fire wciąż, ponieważ nawet przypadkiem niszczy się przeszkadzajki. Stąd moje pytanie, czy jest jakiś powód, dla którego nie trzymać :-) Jeżeli można strzelać szybciej bez trzymania to jest to już dobry powód :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Mały gameplay:
    • 11:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime14 Mar 2017
     
    Ktoś testował na "real" sprzęcie? Podobno zawiesza się po wczytaniu,a nie mam gdzie sprawdzić.
    • 12: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime14 Mar 2017 zmieniony
     
    U mnie działa (MyPicoDos via AspeQt + SIO2BT).
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Mar 2017
     
    u mnie działa. Sprawdzałem z IDE+ na 6502c/65c816 uruchamiane z SDX (MemLo $12CA)
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Mar 2017
     
    Acha to niech ktoś sprawdzi z loaderem sio2sd (ja teraz nie mam jak), bo jak nie pojdzie wtedy mam podejrzenie co to :)
    • 15:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    Wciąż jestem zachwycony grą Bosconian! Każda kolejna wersja zadziwia mnie bardziej. Jestem przekonany, że gdyby ta gra powstała 20 lat temu, to uchodziłaby za jeden z najlepszych i najbardziej znanych tytułów na małe Atari.
    • 16: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    Stealth

    Proszę link :).
    • 17:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Apr 2017 zmieniony
     
    słusznie, nie wiem co tu robi stealth ;)
    • 18: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Apr 2017 zmieniony
     
    .
    • 19:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime24 May 2017
     
    Nowa wersja
    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime24 May 2017
     
    no cóż. łał.
    • 21:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime24 May 2017
     
    yeah:D
    • 22: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 May 2017
     
    @Shanti77: Porządna robota, gratuluję, będzie wspominana po latach :) Dużo jeszcze zostało? Celujesz w jakiś konkretny termin zakończenia prac?
    • 23:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 May 2017
     
    Ja w ogóle wymiękam przy tej gierce :) Przecież tutaj jest wszystko co trzeba (kolory, płynność, grywalność) i nawet jakimś cudem sample mowy. Czuć tu naprawdę porządną robotę.
    Arcade'80 pełną gębą i to na stockowym Atari.

    Brawo, brawo, brawo!

    P.S. Gejmołwer w wykonaniu duke nukema jakoś lepiej mi podchodziło i powodowało banana na twarzy za każdy razem jak przegrałem :) To teraz wydaje się nijakie ;)
    • 24: CommentAuthorseban
    • CommentTime25 May 2017
     
    Chciałem podziękować za kawał dobrej roboty. Gra ma coś niesamowitego w sobie, grywalność mimo narastającej trudności jest wręcz niesamowita. Jest to jedna z najlepszych pozycji w jaką udało mi się zagrać w ciągu ostatnich lat!

    W dodatku wykonanie, wygląd, płynność i jakość rozgrywki są świetne. Dzięki jeszcze raz! Widać i czuć masę pracy oraz ogrom czasu jakie zostały włożone przy pracy nad ta grą! :)
    • 25:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime26 May 2017
     
    Trzeba dokończyć high score i dodać mapki, nie wiem ile się zmieści , ale jakieś 80 się zmieści może więcej. Pozostaje jeszcze dopracowanie mechaniki czyli poruszanie się szpiega, punktacja i wzrost poziomu trudności. Teraz staram się odblokować 4 kanał pokey dla muzyki w menu, bo normalnie zajmuje to przerwanie pokey'a. Obecnie wszelkie efekty w menu mieszczą się w jakichś 30 liniach w czasie wygaszania ekran. Całym czas szukam nowych pomysłów jak uatrakcyjnić tą grę i prubuję je wdrażać, jak np. można obecnie gre odpalić w ntsc bez zacięć, gra jest bardziej płynna ale zato trochę trudniejsza. Higscore będzie z bocznym panelem, grafika meteorów będzie się zmieniać wraz z levelem itd.
    • 26:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime26 May 2017 zmieniony
     
    Thx, sample zawdze można podmienić .
    • 27: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime26 May 2017
     
    Niesamowicie dopracowany projekt. Trzymam kciuki za wytrwałość. Najtrudniejsze w każdym projekcie jest to ostatnie 10-20%.
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 May 2017
     
    przewidziany jest kod datamatrix do: ->link<-

    ?
    • 29:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime26 May 2017
     
    Oczywiście mam zamiar dodać w wersji finalnej
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 May 2017
     
    dobra wiadomosc. nigdy dosc rywalizacji w arcadowe pozycje.
    • 31:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Jun 2017
     
    Znalazłem tę grę, której kiedyś swego czasu szukałem, którą się zagrywałem, a która w założeniach jest podobna:

    :)
    • 32: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Jun 2017
     
    Ja też w tę grę grywałem - i zupełnie o niej zapomniałem :)

    Rok 1982, niedługo po Bosconian (1981), zbieżność dat nie jest raczej przypadkowa.
    • 33:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime30 Jun 2017
     
    Ostatnia wersja przed wakacjami, muzyka dodana tymczasowo z przykładów z RMT.

    ->link<-
    • 34:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime30 Jun 2017
     
    Evry brejt ju teeejk ;)
    bardzo przyjemna gierka :)
    • 35:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime30 Jun 2017
     
    Jak dla mnie to jedna z lepszych konwersji na małe Atari. Ale trudna się zrobiła... :)
    • 36:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime30 Jun 2017
     
    4 level WTF!! :O
    • 37: CommentAuthornosty
    • CommentTime1 Jul 2017
     
    Gra jest z każdą wersją bardziej rewelacyjna.
    I coraz trudniejsza ;)
    • 38: CommentAuthorAdam
    • CommentTime1 Jul 2017
     
    W latach 80. autorzy gier wpadali dość często w taką pułapkę, że ponieważ sami grę tworzyli, testowali i ciągle poprawiali, to automatycznie stale podnosił się ich skill, aż w końcu nie zauważali momentu, gdy wciąż rozwijana i uzupełniana rozgrywka stawała się zbyt trudna dla normalnego gracza, który dopiero miałby zaczynać z tą grą swoją przygodę :)
    • 39:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime1 Jul 2017
     
    Jest trudna, ale czy ja wiem czy za bardzo? Gdyby było łatwo, nie byłoby takiej frajdy. Za to jest mega wciągająca i miodna. Grałem wczoraj dobre dwie godziny, aż w końcu udało mi się zobaczyć LVL4 :D
    Ale lvl4 to juz serio ultra hard

    Gra jest świetna.
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 Jul 2017
     
    Adam: świetnie ujęty problem trudności gier, mam to samo
    • 41:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime1 Jul 2017 zmieniony
     
    Trudny to jest np. Manic Miner, jak map będzie więcej to będzie można stopniowo podnosić stopień trudności. Muszę stworzyć jakiś program do rysowania mapek bo na kartce to ciężko się rysuje przy wielkości 128x256, przypominam sobie obecnie Delphi bo tam będzie chyba najprościej to zrobić.

    Spróbujcie zagrać w trybie NTSC, później w PAL gra się łatwiej :).
    • 42: CommentAuthorVidol
    • CommentTime1 Jul 2017
     
    tu masz niezly program do rysowania map:
    ->link<-
    • 43:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime1 Jul 2017
     
    @Vidol tylko jak to pobrać? najlepiej skompilowaną wersję pod windows.
    • 44:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Jul 2017
     
    shanti77 - ja Ci mogę machnąć szybki edytorek w jquery jeśli chcesz. Tylko musiałbyś mi powiedzieć, co ma jak działać i jakie dane generować :)
    • 45: CommentAuthorVidol
    • CommentTime2 Jul 2017
     
    @shanti77: sciagnij cale source i tam w katalogu trunk/app/win32 jest exe. Do tego trzeba jeszcze dorzucic sdl.dll ktora tez jest w archiwum.
    • 46: CommentAuthornodez
    • CommentTime2 Jul 2017
     
    atarowska wersna zaczyna byc lepsza od orygnału !!!! brawo !
    • 47:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime2 Jul 2017
     
    @mav jak nie wyjdzie mi z Delphi to się odezwę, @Vidol chyba jednak napiszę to w Delphi.
    • 48: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Jul 2017 zmieniony
     
    Jest już trudniej niż w wersji arcade. Natomiast już wygląda nieco lepiej :) Być może da się wprowadzić poziomy trudności easy / medium / hard :) Mam wrażenie (aczkolwiek może to tylko wrażenie) że szybkość i częstotliwość pojawiania się wrażych eskadr jest większa - i od tego tak naprawdę zależy trudność.

    @shanti77: czy masz w planie opublikowanie źródeł? Chętnie bym popatrzył jak rozwiązałeś kilka rzeczy ;)


    PS. Pograłem znowu w oryginał. NIE JEST trudniej :) Po prostu zapomniałem ;) Jest w sumie bardzo zbliżone pod tym kątem.
    • 49:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jul 2017
     
    Gra oczywiście przyspiesza z czasem? Czy mi się wydaje?
    • 50: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Jul 2017
     
    Sama rozgrywka chyba nie - za to coraz szybciej zaczyna "się dziać" - w oryginale jest tak samo.