atarionline.pl Gramy na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Apr 2020
     
    Druga część przeglądu gier z salonów. Startujemy 26 kwietnia 2020 r. o godzinie 12:00

    ->link<- do YouTube

    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Apr 2020
     
    1 maja 2020 r. o godzinie 12:00 na YouTube ->link<-

    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Apr 2020
     
    2 maja 2020 r. o godzinie 12:00 na YouTube ->link<-

    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Apr 2020
     
    o... Ar Soft chętnie zobaczę !!!
    Jak mam oglądać gry salonowe,to wolę jednak nie psuć sobie zabawy,samemu albo z kumplem odpalić MAME i pobawić się w Arcade,co to za oglądanie ...
    ...co innego oglądać kumpli katujących Atari :D.
    • 5: CommentAuthorPecet
    • CommentTime29 Apr 2020
     
    W jaki sposób kilka minut gameplayu z początku gry może zepsuć cokolwiek, to ja nie mam pojęcia...
    • 6: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime29 Apr 2020
     
    Dla mnie trochę ujowy termin, będę mógł oglądać dopiero od połowy streamu :/
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Apr 2020
     
    @ Pecet
    ...chodzi mi o odkrywanie tytułów nieznanych,dla mnie to przyjemność,od zawsze lubiłem sprawdzać nieznane tytuły i wyciągać perełki,dla mnie przeróbka magnetofonu na Turbo i samo sprawdzanie kilkunastu kier na stronie to była czysta przyjemność...to napięcie że może odkryję jakąś perełkę... tamte czasy nie wrócą,ale przez emulator i na przykład Mame mogę poczuć namiastkę tamtej zabawy,oglądając psuję sobie zabawę.

    Graczem jestem od 85/86 roku więc siła rzeczy wiem co dobre :D.
    • 8: CommentAuthorPecet
    • CommentTime29 Apr 2020
     
    Rozumiem. Chociaż zabawy sobie raczej nie popsujesz, bo oni najczęściej ogrywają najbardziej znane tytuły.

    "Graczem jestem od 85/86 roku więc siła rzeczy wiem co dobre :D." Ja podobnie, tylko co to ma do rzeczy?
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Apr 2020
     
    @Pecet
    ...większość gier znam i mam wyrobione własne zdanie,nie zgodzisz się ze zdaniem innych,napiszesz a wyzwą cię od trolla bo Borsuk wie "lepiej"-np uwielbiam GUN SMOKE,Jackal,Gp Rider,Sunset Raiders,Ghost'n Goblins,Runark,Knights of the Round,1942,Riden,Karate Blazer,Kung-Fu Master,Trojan,Out Run,Time Pilot i masę innych :).

    Poza tym nie lubię patrzeć jak ktoś gra-strata czasu,wolę sam.
    • 10: CommentAuthorPecet
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Irata, kompletnie nie rozumiem, o czym ty do mnie teraz rozmawiasz. Ale spoko, może niech tak zostanie.
    • 11: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime30 Apr 2020 zmieniony
     
    @IRATA4: Kiedy startujesz z własnym kanałem? Chętnie będe oglądał. Dla Gng to raczej nie konkurencja, bo Oni zajmują się głównie małym atari, a Ty chyba chcesz pójść w konsolę, zresztą z taką ilością growych kanałów, to i tak bez znaczenia. Moim zdaniem ważne są efekty specjalne (miecze świetlne, albo pies zjadający kable), albo coś co wyróżnia twój kanał na tle innych, bo kolejny kanał pod tytułem siedzę i gram to oczywiście wszyscy szanują i popierają, ale nikt nie ogląda.
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    @Irata: jak już otworzysz kanał, zrecenzuj np.

    - to nowość :)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Apr 2020 zmieniony
     
    @astrofor
    chętnie,niekoniecznie o konsolach,bardziej o grach,tyle że nie ma z kim,teraz też mam ważniejsze sprawy,no a dwa to jak już bym coś robił to na pewno z jajcami i różnymi akcjami w stylu Angry Video Game Nerd-gdyż ten program jest dla mnie wzorcowy,gry są pretekstem do wygłupów,realizacji fajnych pomysłów no a dzięki takim zabiegom może przejść dość ostra krytyka a nawet robienie kupy na konsolę ;).Kiedyś,tzn przed wirusem dużo jeździłem po Polsce,wpadłem na pomysł że można by nagrać coś o grach w terenie,w jakimś klimatycznym miejscu,teraz gdy mam auto to może pomysł zrealizuje,mam przerobione zasilanie pod USB mocne power banki,akumulator do zasilania monitorka a nawet przenośny rzutnik do którego zakupiłem mocniejszą diodę z rezystorem i osobnym zasilaniem
    .
    @ Dracon
    Nie zakładam puki co kanału,jak się sytuacja ustabilizuje to może ,takich jednoosobowych kanałów jest sporo i to jedna wielka cienizna,jak już to potrzebny byłby kamerzysta,jakiś scenariusz by się przydał-ale z tym to akurat nie problem,rozmawiałem kiedyś z @mav i pomysł na odcinek mu się spodobał,dało by radę coś zwariowanego wymyślić... jak się bawić to na poważnie.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    @ Dracon
    to ogólnie to gry bym tej nie recenzował z uwagi na szacunek jakim darzę te serie.
    to już chętnie :D
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 May 2020
     
    ale mimo wszystko nic dla mnie nie pobije Final Fight,jeszcze kiedyś lubiłem taką nawalankę w której rycerzem się w prawo szło,gra była extra ale była u schyłku salonów Arcade i nie zdążyłem przejść...

    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 May 2020
     
    Final Fight pamiętam z automatów i później na MAME grałem. Ale ta nowa nawalanka to czwarta część hitu z automatów i moim zdaniem całkiem nieźle wygląda i się zachowuje...
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 May 2020
     
    @ Dracon
    ta jak na lata 90' a mamy 2020rok,nie lubię na swoim KSsie z HDRem oglądać pikselozy,jak chcę to włączam Atari,druga sprawa to nie trafia do mnie ten pseudo komiksowy styl,kojarzy mi się z graffiti niższego sortu,czuć budżet aż nazbyt.Gdyby zrobili coś ala Fighting Force tyle że z grafiką na miarę R.E 2 albo Detroit to bym nie marudził,nie lubię gier 2D na PS4 z kilkoma wyjątkami którymi są LIMBO,INSIDE,LITTLE NIGHTMARES ...
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 May 2020 zmieniony
     
    @larek dzięki za znakomite historie jakie dziś opowiedziałeś dzieląc się z nami swoją pasją do programowania na małym Atari :]

    ps. oczywiście pomijam moment w którym do tego zniechęcałeś ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 May 2020
     
    Bardzo dobry odcinek,gratuluję pokaźnej biblioteki własnych pozycji,mnie podobały się najbardziej programy do "Lotka"i biorytmy,użytki tez niezłe jak na czasy w których powstały(wolę wersje użytków pod pc z uwagi na brak myszki),no i ten Player do muzyczek naprawdę super,graficznie jak z STka,ogólnie widać że Larek lubi St ...ale po cichu ;).Gry ogólnie super,szkoda że tylko jedna na Light Guna,w któą chętnie bym zagrał,jeżeli chodzi o gry to najlepiej wypadły te które robiony były zespołowo,Klony,Kolony,Laura to tytuły AA i widać nową jakość,w grafice,dźwiękach i grywalności,w Kolony swego czasu ciąłem na PSP non stop,odstawiając na bok takiego Lumines ! lubię gry logiczne,ale na Atari wykonanie często i gęsto woła o pomstę do nieba.
    • 20: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 May 2020
     
    Super odcinek, im więcej mowy o technikaliach i programowaniu atari tym lepiej! Dzięki za gladiatora!
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 May 2020
     
    Bardzo dziękuję Wszystkim za obecność na lajwie oraz wszystkie komentarze i miłe słowa. Dziękuję!
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2020
     
    Larku - jesteś jednym z najfajniejszych Atarowców, więc to nie dziwi, że pada tyle miłych słów! :)
    Ze swej strony również mogę tylko Cię chwalić i przy okazji podziękować za tyle lat współpracy i działań nad różnymi rzeczami :D

    Przypomina mi się pierwszy artek o Twoich programach na AtariOnline.pl. Widać ile od tego czasu przybyło Ci w dorobku nowych rzeczy:

    ->link<-

    Mnóstwo zresztą po drodze było tych artków, choćby o ArTari :D

    ->link<-

    Albo ten o niemieckim wirusie, którego rozmontowałeś, prawie jak opowieść Wołoszańskiego :D

    Był też wywiad z Larkiem (2006 rok! początek wielkiej kariery w społeczności Atari i nie tylko):

    ->link<-

    Jak ktoś ciekawy co Arek robił kiedyś w starych czasach na Atari (a było tego sporo), to polecam jeszcze przewertować Wayback od Zbytiego.
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 May 2020
     
    @Kaz
    a kto jest w takim razie naj,naj,najfajniejszym Atarowcem ?
    ... bo najniefajniejszym to chyba wiem ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2020
     
    U mnie jesteś tylko na czarnej liście, żadnej innej :)
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 May 2020
     
    @Kaz o to dobrze że nie na białej !,na czarnej się wtapiam w tło :D.

    Telefonowałeś ostatnio,możesz oddzwonić bądź napisać o co chodziło ?
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2020
     
    Nie.
    • 27:
       
      CommentAuthorcritters
    • CommentTime17 May 2020
     
    Hej Larek, co to za epizod z Randką w ciemno?
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 May 2020
     
    To nie epizod,Larek brał udział w randce w ciemno !
    Co prawda nie powiedział,albo ja nie słyszałem jak do tego doszło ... prawdopodobnie nie mógł wyłączyć Ataryny i postanowił w końcu się nieco rozerwać ;) .
    Mało kto widział Larka film z mieczami świetlnymi,Larku jak czytasz to poproszę o link gdyż na twojej stronce film niedostępny.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 May 2020
     
    Fajny ostatni odcinek Gramy na Gazie,Larek grał w grę na NESA !
    Co prawda dla mnie zabrakło ogrywania gier multi na A8(i tak bym nie patrzył z uwagi na brak czasu,spokojnie- 8h wytrwałem), fajnie że są wprowadzane takie urozmaicenia.
    Szkoda że nie chcecie wracać na chwilę do wcześniej omawianych gier,nie zawsze wszyscy są i fajnie jakby wcześniejszy tytuł w skrócie zaprezentować-takie szybkie przypomnienie skoro jest po drodze na aktualnie omawianej liście.
    Larek kiedyś zgrał mi swoją listę hitów,niby mało gier na A8 a jednak moja lista wygląda inaczej,choć sporo tytułów bezdyskusyjnych powtarza się.
    • 30:
       
      CommentAuthorcritters
    • CommentTime18 May 2020
     
    Poproszę więcej szczegółów o tej "randce". Nieźle śmiechłem jak cię zobaczyłem w tym programie (oglądają najnowszy epizod Niekrytego). Fajne to było, ale coś mało przebojowy się okazałeś, nie to co te wasze rozgrywki. Na marginesie, to jesteście niezwykle zabawni w roli jutuberów, dzieciaki w skórze statecznych panów. Podoba mi się wasza naturalność i niewymuszona prostota tego przekazu. Życzę powodzenia.
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 May 2020
     
    @critters
    czyli "Niekryty"wziął na warsztat akurat odcinek z Larkiem ?
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 May 2020
     
    od 5 dni zadnego nowego filmiku...

    niedobrze
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 May 2020
     
    COVID-19 ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Jun 2020
     


    Taka ciekawostka-Fighting Force które swego czasu królowało na Playstation,to tak naprawdę miała być pełnoprawna kontynuacja Streets of Rage-Hitu z Sega Mega Drive,no ale coś po drodze poszło nie tak,a szkoda bo najnowsza część to już nie to ...
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Jun 2020
     
    Oh yeah! FIGHTING FORCE!!! Ile ja w to grałem na PSX-ie to głowa mała... :) Gierka niby prosta, ale wciągająca. Wciąż chciało się bić tych złych.... ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jun 2020
     
    @Dracon ty się na jakiś zlot wybierasz ? może na Losta wpadniesz
    ?
    Mam PS ONE,jak je dobrze skitram przed zlotową kontrolą to przejdzie ;),albo namaluje znaczek JIL i też przejdzie :D.
    • 37: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime16 Jun 2020
     
    Ech jak chodzi o konkretną zadyme to to jest cudo:


    Jakby chłopaki to ograli nagramy na gazie to byłoby super, ale nie jestem do końca przekonany czy wpasowuje się w klimat.
    • 38: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime16 Jun 2020 zmieniony
     
    dobra dobra, za dużo tego gadania
    KIEDY JAKIŚ LAJW???
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jun 2020 zmieniony
     
    w najbliższy weekend będzie kolejna część .



    Jak widać ze strony Borsuka powiało chłodem ... nie dali chłopaki na naszym forum info,a z tego co wiem to chodzi o niesmak jaki wywołują nasze małe forumowe wojenki ;),a może o coś jeszcze ... ???

    W każdym razie zapraszam na kanał Larka/Borsuka w najbliższy weekend :D.
    • 40: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime16 Jun 2020
     
    Hmm czyżby na screenie salonowy Gun Smoke?
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jun 2020
     
    Nie,to Sunset Riders,razem z Gun Smoke to dwa moje ulubione westerny i zarazem jedne z lepszych "salonówek".
    • 42: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    Dorzuciłbym do tego Blood Bros :)
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    o ,taki Cabal na dzikim zachodzie,nawet po zaliczeniu misji biegnie śmiesznie jak w Cabal,chyba ci sami autorzy,albo ktoś zajumał pomysła .
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    Cabal podobał mi się na Amidze i C64. Szkoda, że na A8 wciąż brak. :(
    • 45:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Jun 2020 zmieniony
     

    Irata:

    @Dracon ty się na jakiś zlot wybierasz ? może na Losta wpadniesz
    ?
    Mam PS ONE,jak je dobrze skitram przed zlotową kontrolą to przejdzie ;),albo namaluje znaczek JIL i też przejdzie :D.

    Nie za bardzo, a dlaczego pytasz?
    Moje poza-atarowe granie to była Amiga600 i PSX, potem śladowo grałem na X-Boksie. ;)
    Pomijam MAME, bo to emulec na PC/Linux. :)