atarionline.pl Warsztaty graficzne z G2F - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Apr 2020
     
    W związku z dzisiejszym warsztatem TDC-a, gdzie kilka osób zadeklarowało chęć poznania G2F badam wstępne zainteresowanie i może poproszę o deklaracje, kto by chciał w takich warsztatach uczestniczyć?

    Temat: podstawy Graph2Font.
    Nie jestem jakimś super zaawansowanym użytkownikiem, ale jakoś sobie radzę z tym programem, a że nie ma w sieci takich warsztatów, poza jedną serią anglojęzyczną na YT prowadzoną przez kolegę z Niemiec, to może warto podzielić się chociaż tym, co wiem. No i przy paru projektach współpracowało się z programistami, więc mniej więcej wiem, czego potrzebują, a czego unikać.

    Prowadziłbym ja, ale jeśli w przyszłości udało by się namówić innych grafików, to byłoby świetnie. No i będę próbował namówić autora G2F czyli Tebego, żeby nam chociaż udzielił od czasu do czasu dodatkowych wyjaśnień.

    Ktoś chętny? Potrzeba by minimum 10 osób.
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Apr 2020
     
    Ja jestem zainteresowany, oczywiście nie jako grafik. Jestem zainteresowany wiedzą jaką przy okazji przekażesz potrzebną programiście.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Apr 2020
     
    Czy to będzie nagrywane, dla przyszłych pokoleń?
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Apr 2020
     
    Zależy mi na uczestnictwie, nie oglądalności.
    • 5:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    +1
    • 6:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    +1 (zależnie od terminu kiedy będą prowadzone)
    • 7: CommentAuthorPecet
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    +1 (zależy od godziny i czasu trwania - na kursie TDC jestem jakieś 1.5h)
    • 8: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    +1 (godziny preferowane, to już wiesz w moim przypadku)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    oczywiście dopisz mnie.
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    #metoo
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Mono - Ty to raczej będzie mi pomagał prowadzić te warsztaty! To samo się tyczy Sun-a, który od strony programisty zna lepiej grafikę Atari niż ja :)

    Panowie - to nawet niekoniecznie będą typowe warsztaty, gdzie ja się będę popisywał wiedzą, ale bardziej wspólne odkrywanie tajemnic G2F. Liczę na Waszą współpracę i cenne informacje, gdy będziemy dyskutować pewne tematy. Ja też mam sporo pytań! :D
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Apr 2020
     

    Kaz:

    Zależy mi na uczestnictwie, nie oglądalności.

    Szkoda, że nie obydwu. :P Chyba, że któryś z uczestników tak się dobrze poczuje w G2F, iż popełni nowy artykuł (na AOL) typu "Walkthrough", czyli "prowadzimy za rączkę" w gietuefie. :)

    Gwoli ścisłości oprócz tych star(sz)ych video z YT, na stronie G2F jest też instrukcja do programu (co prawda dawno nieaktualizowana ale "lepszy rydz niż nic"), którą kiedyś tłumaczyłem na angielski pospołu z Mikerem.

    Niestety ja nie podpowiem za bardzo w temacie G2F, używałem trochę od jego narodzin, ale niewiele z tego już pamiętam... :|
    • 13:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    @Kaz o której godzinie?
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2020
     

    Dracon:

    Szkoda, że nie obydwu. :P


    W tym wypadku jedno wyklucza drugie.
    • 15: CommentAuthorRocky
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Kaz, mogę Ciebie wesprzeć.. trochę otarłem się o ten program tylko kwestia terminu, czasu..
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Brawo Rocky! To ja do Ciebie zadzwonię w celu omówienia szczegółów, a wstępnie możemy pogadać dzisiaj na żywo na KWAS-ie. Wbijaj! :)
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2020 zmieniony
     
    @Kaz
    te kwasy to teraz tygodniówka ?
    Ja się dziś nie wbiję,nie spałem ponad dobę.
    • 18: CommentAuthoradept_zap
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Ja bardzo na takie warsztaty bym się pisał.
    • 19: CommentAuthortr1x
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    +1
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    @Adept - kopę lat!! Miło Cię znów widzieć ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    Tak, adepta pamiętam jeszcze ze zlotów w Głuchołazach, wczoraj też był na zlocie :).

    A wracając do tematu - udało mi się wstępnie dogadać z Rockym, że współpoprowadzi ze mną warsztaty z G2F. Jak się przygotujemy ze szczegółów to damy znać i odpalimy szkolenie :)
    • 22: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    byloby mega, gdyby warsztaty z G2F byly wrzucone potem na YT;
    dokladam sie do prosby
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2020 zmieniony
     
    Najbliższy warsztat z G2F w tę niedzielę, 3 maja 2020 roku o godzinie 20:00. Zapraszamy!
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 May 2020
     
    @Kaz,
    Napisz na jakiej konkretnie wersji programu będziecie działać.

    Może wpadnę... jako „gość honorowy”. ;))
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 May 2020
     
    wow :) dowiemy się jak powstała ta grafika
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2020 zmieniony
     
    Tebe - Twoja obecność jest pożądana! Będziesz miał czas wbijać na nasze warsztaty, żeby coś powiedzieć/podpowiedzieć/wyjaśnić/odebrać raport o błędach? :D

    Dracon - oczywiście zapraszam. Wersja programu najnowsza.
    • 27: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 May 2020
     
    nie mam kamery ani mikrofonu, bo to jest chyba wymagane
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2020
     
    1. Można łączyć się ze smartonu - tam zawsze jest mikrofon i kamera :). Wystarczy zainstalować aplikację Zoom. Ale nie ma obowiązku korzystania ani z kamerki, ani z mikrofonu, możesz je w telefonie wyłączyć. Na warsztatach przydałby się jednak, żebyś mikrofon włączał, żeby coś powiedzieć. Kamerka zbędna, chyba, że chciałbyś coś pokazać.

    2. Jeżeli nie masz smartfona to zostaje komputer. Wtedy tak czy siak możesz do nas wpaść - nawet jeżeli nie masz mikrofonu to możesz słuchać co mówią inni i pisać na czacie. Kamera jest zbędna, bo i tak będzie pokazywany podgląd ekranu z Graph2Fontem. Na spotkaniach kto chce kto włącza kamerę, a kto nie chce to nie włącza.

    3. Można też połączyć się równocześnie ze smartfona i komputera, jako odrębne dwie osoby. Wtedy na komputerze, na którym nie masz mikrofonu możesz np. dzielić z wszystkimi swój ekran komputera, a na telefonie prowadzić rozmowę o tym.
    • 29: CommentAuthorGeodeta
    • CommentTime1 May 2020
     
    Ja postaram się być..
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 May 2020 zmieniony
     
    Mam pytanie co do tego całego "Zooma":
    jeżeli ktoś z rozmówców chciałby
    ew. pokazać coś na ekranie swojego komputera, to jakiej opcji powinien użyć do tego?
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2020 zmieniony
     
    Share screen, na dole ekranu.
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2020
     
    Za godzinkę zaczynamy.
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 May 2020
     
    @zajebiście dowiedzieć się 30 min po. :(
    • 34: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 May 2020 zmieniony
     
    o 21 się zaczyna, więc nie po

    p.s.
    mam tylko obraz i czat, bez dźwięku
    • 35:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime3 May 2020
     
    Ten Krolock z Tańca Wampirów dobrze tutaj pasuje ;)
    Też go kiedyś "narysowałem" w jednej z moich grafik :D
    • 36: CommentAuthorVidol
    • CommentTime3 May 2020
     
    tez nie mam dzwieku, kiszka :(
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 May 2020
     
    @Vidol: i dlatego wyszedłeś już z tego webinara? :(
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2020 zmieniony
     
    Tebe, Vidol - w podglądzie Waszej sytuacji od strony hosta widziałem, że tak jakbyście mieli nieprawidłowo/w ogóle nie zainstalowany dźwięk. Może trzeba coś dostosować w ustawieniach, bo ponad 30 osób było i dźwięk miało.

    Crrn - tak, tutaj to polska wersja przedstawienia, a Krolock - dodajmy, że GRAF von Krolock (stąd skojarzenie dla znających sztukę) - grany jest przez Pawła Podgórskiego. Wczoraj Xorcerer też bezbłędnie go rozpoznał, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że miał swój wkład w przedstawienie.

    A co do formuły warsztatów - musi ulec zmianie. Rocky trochę rozbił mój plan spokojnego i powolnego wprowadzania dla początkujących, przechodząc od razu z masą informacji dla średniozaawansowanych. Odebrałem feedback, że sprawiło to wrażenie chaosu i ja się z tym zgadzam. Ale ulepszymy formułę, jak zwykle :).

    Postaram się dogadać z Rockym, żeby miał całkowicie czas dla siebie i opowiadał o czym chce, i oddzielimy to od części dla początkujących, którzy po prostu poczuli się przytłoczeni dawką wiedzy.

    A przy okazji, przypominam dwa artki. Jeden o konwersji grafiki zewnętrznej do G2F, krok po kroku:

    ->link<-

    I drugi, z opowieścią Rock'yego i Ooza o kulisach tworzenia ich obrazków:

    ->link<-
    • 39: CommentAuthorsis101
    • CommentTime4 May 2020
     
    Czy jest gdzieś zapis wideo tego wydarzenia?
    • 40:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 May 2020 zmieniony
     
    @sis101: Jeszcze nie, ale Kaz obiecał udostępnić za jakiś czas. Podobno "trochę" to czasu zajmie...

    Wbijaj w ten czwartek na 21.00 - taki jest pierwotny plan odcinka #2. ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2020
     
    Tak, pierwotnie tak miało być, ale okazało się, że się wyrobię i mogę zacząć w tradycyjnej godzinie warsztatów TDCa. Więc zaczynamy w czwartek o godzinie 20:00. Z tym, że formuła inna - tylko dla początkujących, więc nie będzie żadnych zaawansowanych tematów. Krok po kroczku, na spokojnie dla tych, co G2F nie znają i wolą powolutku.
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 May 2020
     
    czyli warsztaty G2F dopiero się odbędą w ten czwartek o 20stej ?
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2020
     
    Nie, odbyły się już w niedzielę. Ale było tylko ogólne rozeznanie. Teraz druga część.
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 May 2020
     
    @Irata4
    Zaszczycisz dziś obecnością? ;)

    Jest o tyle dobrze, że nikt nie każe robić "od zera" obrazka w gietuefie, można skutecznie importować z innego edytora (nawet przez schowek :)).

    Liczę na to, że w późniejszych odcinkach Kaz zdradzi jak zaczyna tworzyć na Atari ST, a potem dopieszcza w G2F. :)
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 May 2020
     
    Dzisiaj zaczynamy o 20:00.
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 May 2020
     
    @ Dracon
    Raczej nie gdyż pochłonęły mnie sprawy firmowe,muszę wystartować na dobre lada moment.Na moment mógłbym wpaść,ale to mi w niczym nie pomoże i przez chwile się niczego nie nauczę,są sprawy ważne i ważniejsze.
    Zdążę jeszcze ogarnąć tego G2FA który w tym momencie nie jest mi do niczego potrzebny,wszystkie prace w tym i rozgrzebane mam w 4/5ciu kolorach,albo trybach GTIA.
    • 47:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 May 2020
     
    Czy kolejne edycje (spotkania) mają już ściśle określony dzień i godzinę w ciągu tygodnia? Niezależnie od odpowiedzi, proszę o info tutaj. :)
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2020
     
    Czwartek, godzina 20:00.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 May 2020
     
    I ponownie czwartek, godzina 20:00 czyli dzisiaj. A tu zaproszenie:

    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 May 2020 zmieniony