atarionline.pl Silly Venture 2k11 - show must go on ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 Oct 2011
     
    Liroy teraz w Trójmieście mieszka i się specjalnie nigdzie nie udziela.
    • 2: CommentAuthorguSTaw
    • CommentTime4 Oct 2011
     
    na płytkę też się pisze
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Oct 2011 zmieniony
     
    Płytkę pana Łosowskiego już posiadam, jest świetna, oprócz nowych utworów są na niej klasyki grane live, a także DVD z koncertu. Mam nadzieję że dobiję się do Sławka po autograf :) Fakt że będzie on obecny na zlocie bardzo mnie ucieszył.

    Pytanie: w jaki dzień planuje wizytę?
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Oct 2011
     
    Płytę od Pana Łosowskiego, oraz płytę chodnikową od Liroy'a :)
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Oct 2011
     
    @string: chciałbym aby Pan Łosowski pojawił się w Piątek, bo wtedy powinna być już nas zdecydowana większość :) fajnie byłoby też zschynronizować taką wizytę z obecnością radia bądź TV - niebawem dam znać co ustaliłem.
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Oct 2011
     
    Wpadłem na taki pomysł. O ile pan Łosowski będzie chciał podzielić się trochę swoim materiałem chętnie napiszę cover jego utworu w RMT, który bardzo lubię:



    jedynie co potrzeba to utwór w formie midi, gdzie dałoby się odczytać nuty/akordy. W sumie najlepiej jakby dało się to wykonać na zlot i zaprezentować panu Sławkowi (o ile zdążę).

    W ogóle podczas jego pobytu/podpisywania płyt itp. można odpalić w tle utwory starego Kombi napisane na małe Atari. Ktoś kojarzy czy takie utwory istnieją? Kiedyś słyszałem Słodkiego Miłego Życia, ale nie pamiętam gdzie.
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    @string: spytam o te rzeczy na spotkaniu (jutro się wybieram) :)

    A teraz trochę z innej beczki - jakiś czas temu rozmawiałem z pr0be'm i przychylam się do jego propozycji, aby compo rozdzielić na dwa dni - w piątek wieczorem Gfx, Msx i Game Compo, w sobotę - Intro, Demo i Wild.

    Dzięki temu budować będziemy napięcie na party, no i -co najważniejsze- konkursy odbędą się i zakończą o planowanym czasie :)
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Z podziałem compotów to nie jest zły pomysł. Jestem za takim rozwiązaniem.

    Grey, z tym TV i radiem podczas wizyty p. Łosowskiego to już mniej fajnie. Moim zdaniem p. Sławomir pewnie dość często ma takie "atrakcje", więc chyba wystarczy, że go miło i serdecznie przywitamy bez angażowania w to radia i TV, chyba że sam będzie chciał to potraktować jako formę promocji.
    A kamera (jakby co) to i tak będzie
    • 9:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    tylko, że niektórzy mogą dotrzeć na party dopiero w piątek wieczorem. jeżeli w piątek ma być compo - to proponuję raczej późno. Co Wy na to? Game Compo ma swoją specyfikę - czasem autorzy muszą coś powiedzieć od siebie - "o co kaman" w danej grze. Jakie godziny zatem są planowane?
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Rozumiem, że chcesz opowiedzieć o swojej grze :)
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    @xeen: party startuje już w czwartek, więc piątek wieczorem jest chyba dobrym rozwiązaniem :) pozostaje tylko kwestia ustalenia godziny :)

    @larek: oczywiście spytam Pana Łosowskiego czy zgadza się na obecność mediów :) Wydaje mi się, że takie info w eterze że człowiek takiej klasy nadal używa Atari byłoby niemałym zaskoczeniem dla niektórych :)
    • 12: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    jeżeli ma być duża ilość produkcji to rzeczywiście
    należałoby compo rozłożyć

    mam pytanie w kwestii prezentacji produkcji scenowych:

    czy będą wyświetlane planszę z informacją
    odnośnie prezentowanych prac:
    np. informacje typu - w jakim programie(format) produkcja została stworzona, jeśli grafika to np.jaka rozdzielczość, itp.
    (( na głazach 2010 - wyświetlany był obrazek Irwina :
    Impossible is Nothing - który jest pierwszym( i jedynym) obrazek wykorzystującym overscan , następnie obrazek Ripka - Ryjek - zrobiony w nowatorskim Lepixie czy obrazek Exina - w mega podkolorowanym Hiresie
    z technicznego punktu widzenia są to majstersztyki które zostały po prostu niedocenione , a wiadomo że big screen może zakłamać obraz ))

    osobiście(zaznaczam) także chciałbym wiedzieć czy np. w produkcji był wykorzystywany np. photoshop, oraz jeśli wykorzystane były obrazy referencyjne to ,że wspomnieniem o tym notce informacyjnej

    druga sprawa - czy będzie "handicap" dla prac lepszych,
    tzn. wyświetlane na sam koniec compo.
    Praktycznie każde nowożytne party demoscenowe stosuję to w praktyce - rośnie napięcie i oczekiwanie publiczności.

    na Party Atarowskim decyduje .....tytuł produkcji.
    przez co przy dużej ilości produkcji można zagłosować
    na miernotę a nie na produkcję która na to zasługuję.
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Może jednak pozostawmy ocenianie prac wszystkim uczestnikom zlotu... Mnie osobiście nie podoba się pomysł, żeby ktoś wcześniej decydował, czy dana praca jest miernotą, czy produkcją zasługującą na punkty i sugerował swoją ocenę reszcie.

    Żeby nie było - nie wystawiam żadnej grafiki :)
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    @ooz: nie myślałem jeszcze o takich planszach informacyjnych :) a co do "handicap" to nie słyszałem o tym. nawet nie wiem za bardzo o co c'mon :)
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    Grey, wystarczy obejrzeć "Mam talent" lub inne tego typu show (jak już są występy na żywo, a nie casting) - te niby lepsze występy są pokazywane w dalszej kolejności, co daje efekt wzrostu napięcia.
    Może w telewizyjnym show to się sprawdza, ale na compotach? Gdybym był autorem jakiejś pracy wystawianej na SV (i nie tylko na SV), to chciałbym, żeby moja praca była traktowana przez organizatora na równi z innymi...

    ---
    edit:

    He, znalazłem taką definicję: ->link<- - w rozumieniu bukmacherskim ;-)
    Wygląda na to, że wyrównanie szans polega na wspieraniu gorszych zespołów (w naszym przypadku byłyby to prace konkursowe), a Powrooz - jeśli dobrze odczytałem jego intencje - wręcz przeciwnie - chce pogrążyć (jego zdaniem) słabe prace, a wspomóc te niby lepsze. I gdzie tu sprawiedliwość... :D
    • 16:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    ja jestem za handicapem. skutecznie zastosowane już w latach 90 (np. Geloween Party w 1994 roku - demko Miklesza i Sputnika - dwa pierwsze miejsca poszły na koniec). Oczywiśćie jest to dosyć subiektywna ocena organizatorów, ale potencjalnie fajnie podsyca napięcie. a ludzie i tak ocenią jak będą chcieli i jak im się najbardziej podoba i słusznie.

    Larek - tak, jeżeli dotrę na Party chciałbym coś powiedzieć o zasadach itp :)
    • 17: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    Larek ,

    załóżmy hipotetycznie :), że na demoscene powraca
    sławna grupa Taquart - tytułuje demo np. "alive..."
    w tym samym compo bierze udział wiele innych produkcji
    różnej jakości w tym być może demo lepsze od prezentowanego
    "alive..", ale demo Taquartu jest prezentowane jako pierwsze

    wówczas , po prezentacji wszyscy żyją nowym demem TQA
    na inne produkcję mogą nie zwrócić uwagi,

    a jeśli demo TQA - było by wyświetlane jako ostatnie,
    to widz może ocenić czy nowe demo TQA jest wielkim comebackiem czy też "fail'em roku" w stosunku do innych
    prezentowanych prac.

    chodzi tylko i wyłącznie o budowanie napięcia.

    a jeżeli praca ma być wyświetlana alfabetycznie,
    to wówczas proponuje aby tytuły produkcji zaczynały się od
    "zz.."

    a tak na marginesie -
    ile osób przeczytało Chartari #1 ??
    ponieważ problem regulaminu czy też kolejności wystawiana
    prac był poruszany w artykule napisanym przez Irwina,
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Powrooz - ale przecież nie głosuje się wysoko na demo tylko dlatego, że /legenda sceny/, czy ktoś tam odważył się po latach napisać coś nowego wzbudzając tym samym pewną sensację :) -
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    @Ooz, równie dobrze można założyć, że bardzo dobre demo "alive..." puszczone na początku zostanie zapomniane pod koniec...

    Dajmy ocenić prace wszystkim uczestnikom zlotu, którzy zastosują swoje własne kryteria oceny, a nie polegajmy na ocenie jednej osoby, która zdecyduje o lepszej lub gorszej pozycji w prezentacji pracy. Dla mnie osobiście, gdyby wprowadzono taką zasadę, to prace pokazywane na początku miałyby przyklejoną już łatkę "miernota", a te pokazane później "majstersztyk". Z Twojej wypowiedzi odczytałem, że tak by było najlepiej...
    Co za sens poddawać ocenie prace, które już ktoś ocenił i poukładał w kolejności, którą uznał za słuszną?

    Kolejność alfabetyczna jest już bardziej sprawiedliwa, bo ma znamiona "losowości". Oczywiście do dnia dzisiejszego by tak było, bo teraz ktoś czytając te nasze wypowiedzi może wykorzystać nazwę pracy do tego, aby ustawić swoją na odpowiednim miejscu ;)
    Uważam zatem, że prace najlepiej prezentować w całkowicie przypadkowej (losowej) kolejności.

    A co do informacji technicznych puszczanych wraz z grafiką... to jakoś też do mnie to nie przemawia, bo zaraz muzycy będą chcieli, aby pokazywać ich prace od strony technicznej - ile instrumentów, ile kanałów, ile kilobajtów danych, etc. A i w przypadku dem też ktoś może chcieć, żeby przed puszczeniem dema pochwalić się ile to obliczeń na ramkę wycisnął ze sprzetu. Po co? Dobra praca obroni się sama. A jeżeli ta niby dobra praca nie dostanie wysokich ocen, to może skłoni jej autora do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: dlaczego inne prace podobały się bardziej?
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Larek - 100/100 :)
    • 21: CommentAuthorjury
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Przecież to chyba uczestnicy mają decydować co jest najlepsze, a nie jakieś ustawki przed kompotami :]

    W pełni też popieram to co napisał larek :)
    • 22:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    ale przecież te rzeczy się nie wykluczają? nie rozumiem co jest złego w podawaniu technicznych aspektów pracy, która może na big screenie wyglądać inaczej niż naprawdę wygląda (dotyczy zwłaszcza prac z przeplotem)?
    argument, że muzycy zechcą czegoś tam też do mnie nie przemawia - co w tym złego? Może zechcą i będzie można się nad tym pochylić. Jeżeli chodzi o handicap to przecież partyzanci i tak oceniają w taki sam sposób prace jak przed nim - przynajmniej powinni. Argumentacja, że to może sugerować pewne aspekty w sumie obraża partyzantów, moim zdaniem.

    edit: w sumie zamiast obrażanie, wolę określenie - niedocenienie, tak jest chyba bezpieczniej (nie jest moim celem sprowokowanie flame;a) ;)

    przypomniała mi się historia z amigowej demosceny w latach 90, gdzie ludzie chcieli wprowadzić zasadę niepodpisywania prac gfx WCALE BO i tak wszyscy głosują na Lazura i Yogę :)
    to był odchył w drugą stronę - oczywiście przykro to przyznać, ale takie rzeczy miały miejsce na naszym, polskim podwórku - wszędzie na świecie - jak pisze Ooz - wiadomo co kto i na czym. Taka sortowanie nic nie znaczy, po prostu jak jest 10 prac na demo compo to da się wyłowić prace bardzie zaawansowane i puścić je troszkę później - po crazy pracach - na przykład. To buduje klimat - z tym się zgadzam i moim zdaniem to dobra praktyka - zresztą sprawdzona.
    • 23: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    no tak,
    cały świat może robić party w taki sposób jaki opisałem.
    tutaj nie

    organizator zrobi jak będzie uważać,
    ja po prostu inaczej odbieram idee demosceny.

    informacje wyświetlane przed pracami miały by dotyczyć,
    wszystkich prac na compo nie tylko prac graficznych
    - to też jest stosowane przez cały świat.

    @Jury
    taaa, lepsze są ustawki podczas compotów :/
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    Czy przy obrazach Matejki są podane informacje o ilości użytej farby lub na jakim płótnie jest namalowany obraz i ile pędzelków zużył Mistrz malując obraz? W jakiś sposób pomogły by te informacje w ocenie tych obrazów?
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    wyswietlac przed programem/gra/demem/muzyka/grafika informacje jakie ma wymagania albo inne tech.info jest dobrym pomyslem (chcialbym wiedziec na jakim sprzecie albo ile pamieci praca wymaga) ale ustawianie kolejnosci prac wg.dowolnego klucza (rowniez alfabetycznie) to grzech kardynalny. poza tym miejsca juz sa ustalone, nie bedzie niespodzianek dlatego - spokojnie...
    • 26:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    larek, oczywiście, że informacja o pracy pomaga w jej ocenie, bo pewnych technicznych aspektów nie widać na BS, a można pracę dodatkowo docenić wiedząc o zastosowanych technikach.
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    @larek, co do ustawiania kolejnosci prac masz 100% racji ale nie moge sie zgodzic z Twoja opinia na temat wyswietlania informacji technicznych. ja chce wiedziec czy muza jest na 8 kanalach czy na standardzie, czy na przetworniki 8bitowe itd. chce wiedziec czy rysunek jest z interlancem (sprzetowym/programowym) i jaka ma rozdzialke bo tego na b.screenie nie zobacze. gra/program/demo jakie ma wymagania, na jakim atari ruszy, jakiego upgreadu wymaga itp. chce wiedziec bo to wszystko wplynie ma MOJ glos.
    • 28:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Cóż, mam inne zdanie na ten temat.
    • 29:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    a co oznacza, że miejsca już są ustalone, Xxl? przecież jeszcze nie ma deadline'a - to chyba nie wiadomo ile prac będzie? :)
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    @larek, prosty przyklad: 2 gry o jakosci zybexa (na atari xe) wygladajace tak samo na atari st i atari 2600. na ktora zaglosujesz ?

    ---
    nieszczesliwy przyklad, akurat tu wrzucilbym dwie karty do glosowania z najwyzsza ocena :-) ale taki: 2 muzyczki ktorym dalbys 10punktow wiedzac ze jedna jest na 1 pokeyu a druga na 2 pokeyach moze wplynac na ocene.
    • 31:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    Gry to zły przykład, bo są wrzucone do jednego garnka wszystkie platformy. W przypadku pozostałych prac mamy podział na platformy, więc nie będzie porównywania grafiki A2600 z STe.

    ---
    Skoro obie by mi się tak samo podobały, to obie by dostały taką samą liczbę punktów
    • 32:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    a dlaczego dodatkowa informacja "przeszkadza" Ci w takiej ocenie? Przecież to nie koliduje....chyba?
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    nie, no tu sie z Toba zgodze, mozesz oceniac tylko wrazenia ale ja uwzgledniam tez wymagania techniczne czyli animka full kolor wymagajaca masy pamieci nigdy nie dostanie takiej oceny jak 8 kilowe demko robiace to samo w polowie mniejszej palecie kolorow.
    • 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Odstępstwa od zdania, które wyraziłem powyżej i które dobitnie przedstawił Larek czasami się dopuszczam jeśli wiem, że np. mam 5 dem na 320kB ram i jedno na 64k. Wówczas prowadząc kompo wyraźnie mówię, że praca jest na 64k - bo tego faktycznie można nie wypatrzeć w pierwszej chwili, więc i może być to zauważone już po wystawieniu oceny. Co do innych technicznych spraw, to każdy głosujący i posiadający komputer Atari winien po 20-kilku latach już wiedzieć, co sprzęt potrafi a czego nie :)- Jeśli tego nie wie - niechaj nie głosuje :)
    • 35: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime5 Oct 2011 zmieniony
     
    @Pin, w tym sęk że nie każda informacja wypowiedziana przez Ciebie dotrze do każdego, a komunikat wyświetlony na ekranie jak najbardziej.

    Larek , napisałem o "miernotach" bo takowe się zdarzały w ostatnim czasie być może mają one sens tylko i wyłącznie
    jako compofillery, ale w innym wypadku marnują czas.

    to ma być konkurs - wystawiający ma być ŚWIADOMY tego
    co wystawia, bierze udział w RYWALIZACJI - czyli SENS konkursu,
    w innym razie , od czego są działy projekty/fabryka
    w portalach Atarowskich


    oczywiście cała ta dyskusja ma sens jak będzie
    pokaźna ilość produkcji.
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Gdyby :)

    a tak, to pozostaje:

    /jedna baba drugiej babie włożyła do piczy .. sprzęt rolniczy/ :)
    • 37: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Hmm, ja bym byl za tym zeby podawac "dane techniczne" pracy ale absolutnie nie podawac autora przy pokazie . A prace puszczac losowo w danej kategorii.
    • 38: CommentAuthor0xF
    • CommentTime7 Oct 2011
     

    pin:

    każdy głosujący i posiadający komputer Atari winien po 20-kilku latach już wiedzieć, co sprzęt potrafi a czego nie :)- Jeśli tego nie wie - niechaj nie głosuje :)

    Ja tego nie wiem. Czyli nie mogę głosować? ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Ja też wciąż jestem zaskakiwany...
    Generalnie wiem, że niewiele wiem.
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    1. Zgadzam sie z Powroozem, ze przydalyby sie informacje techniczne o pracach. Prace na 8-bitowce czesto pokonuja rozne ograniczenia sprzetowe, wiec nie tylko efekt wizualny (czy sluchowy) sie liczy. W przypadku sprzetu retro MA OGROMNE ZNACZENIE, czy praca graficzna uzywa 40 kolorow czy tylko 4, czy muzyczka jest z samplami czy bez, czy demo zajmuje 320 KB czy 64KB. I spora liczba osob, a moze i zdecydowana wiekszosc, inaczej ocenia prace pod wplywem takich informacji.

    Poslugujac sie przykladem Larka, gdyby Matejko namalowal obraz stopami i to trzymajac w kazdej stopie po 5 pedzelkow, to jestem przekonany, ze byloby to wspomniane we wszytkich artkach na jego temat :).

    2. Uwazam, ze lepszym pomyslem niz notka na screenie jest odpowiednia prezentacja prowadzacego i wspominalem juz o tym przy okazji relacji z Glucholaz, gdzie nie bylo zadnych informacji o pracach. Dlaczego prezentacja mowiona jest lepsza niz pisana? Bo mozna w tym czasie wyswietlac prace i podczas komentarza mozna sie przekonac o czym mowi prowadzacy. Nie jest problemem zrobic notke na bigscreenie o suchych danych - liczbie kolorow, rozdzielczosci, ale jakis komentarz odautorski juz tak. Na przyklad taki, jaki powinien byc u Irwina - ze praca jest nowatorska i z jakich wzgledow. W takiej sytuacji prezentacja ustna bylaby lepsza.

    3. Nie zgodze sie za to z Powroozem w kwestii:

    to ma być konkurs - wystawiający ma być ŚWIADOMY tego co wystawia, bierze udział w RYWALIZACJI - czyli SENS konkursu, w innym razie , od czego są działy projekty/fabryka w portalach Atarowskich


    Przepraszam bardzo, ale ja odnajduje przyjemnosc w wystawianiu prac, a nie w rywalizacji. Zadna prezentacja na stronach internetowych nie zastapi zywej publicznosci i mozliwosci obejrzenia swojej pracy na bigscreenie.

    Rozumiem, ze niektorych interesuje tylko wygrywanie i chwala im za to, ale z tego powodu nie nalezy odrzucac tych, ktorzy maja inne cele.

    ale w innym wypadku marnują czas.


    Bez przesady. Kazda praca graficzna to maks 10 sekund prezentacji i jeszcze nie slyszalem, zeby ktos narzekal na zbyt dlugie kompo graficzne... Mnie bardzo cieszy mnie liczba prac, nawet "compo-fillery", bo oznacza to, ze komus zalezalo i poswiecil swoj czas.
    • 41:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Oct 2011
     

    Kaz:

    Poslugujac sie przykladem Larka, gdyby Matejko namalowal obraz stopami i to trzymajac w kazdej stopie po 5 pedzelkow, to jestem przekonany, ze byloby to wspomniane we wszytkich artkach na jego temat :).

    We wszystkich artkach na jego temat można się rozpisywać, ale przy obrazie na wystawie?
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Notki techniczne maja wszystkie obrazy na wystawach, a jesli ich nie maja to zazwyczaj dlatego, ze wszystko jest w ksiazeczce, ktora mozna dostac albo kupic przy wejsciu :).

    Z danych technicznych podaje sie nie tylko autora czy date powstania obrazu (wazne! malarz mogl wtedy miec "okres zielony" albo "okres uzywania akwamaryny" ;), ale rozmiarach plotna i technike wykonania, czasem takze historie autora i jego dziela.

    I inaczej ocenia sie np. dziela egipskie, gdy nie znana byla perspektywa, a inaczej dziela flamandzkich mistrzow, ktorzy perspektywe znali. Gdyby oceniac "po jednych pieniadzach" to egipskie obrazki sa beznadziejnie slabe...
    • 43: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Zgadzam się z Kazem. Mnie nigdy rywalizacja nie interesowała, chyba że rywalizowanie w turnieju grania. Za to sprawia mi przyjemność tworzenie, nawet jeśli nie jest to doskonałe. Tworzę też z zupełnie innego powodu.
    Co się tyczy technikaliów, to zwracam uwagę na to, czy coś mi się podoba, czy też nie. Muzyka z samplami nie dostanie ode mnie wyższej oceny niż ta bez, jeśli nie będzie mi się po prostu bardziej podobała.
    • 44:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Oct 2011 zmieniony
     
    Widocznie bywałem na nietypowych wystawach bo oprócz nazwy, autora i roku powstania nic innego nie było.

    W końcu to ma być GFX Compo czy TECH Compo? Dla mnie nie ma znaczenia, czy obrazek ma 160x192 czy 384x214, 128 kolorów czy 8. Jeżeli komuś te informacje są potrzebne, żeby ocenić pracę - OK, mnie nie.
    • 45:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    ale absolutnie nie podawac autora przy pokazie


    dlaczego? bo ktoś zagłosuję na ksywę? bez przesadyzmu.... sorki za sprowadzanie rzeczy do absurdu, ale może na game compo jak autor będzie chciał coś powiedzieć to niech założy maskę i mówi przez chusteczkę, żeby się nie okazało, że to jakaś programistyczna atarowa szycha i nikt nie będzie patrzył na pracę, tylko na markę :D

    Takie praktyki to nasz taki lokalny ewenement (dosyć powszechny) - uważam, że niepotrzebny. Fajnie jest na kompo wiedzieć, kto jest autorem pracy - takie jest moje zdanie - na tej samej zasadzie jak fajnie jest wiedzieć kto strzelił gola itp. Co w tym złego? - pomijam że prace GFX są zazwyczaj podpisane i wprawne oko..... :)

    Jeżeli ktoś naprawdę wykorzystuje te rzeczy i np. nie zagłosuje na danego autora bo coś tam nie bangla osobistego pomiędzy, albo odwrotnie - to jest już maksymalna skrajność (pisząc maksymalnie delikatnie) i nie jest ani rywalizacją, ani zabawą tylko zwykłą "oborą". Czy naprawdę trzeba się przed tym bronić?
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2011 zmieniony
     
    Zgadzam sie z Xeenem w tej kwestii, dla mnie ta zasada to przezytek z dziecinstwa. Jakos nie zdarzylo sie przy okazji oceniania gier, zeby w pierwszej kolejnosci zwracano uwage na slawe/poprzednie dokonania autora. Jak gra jest dobra to sama sie obroni, a jak slabsza to sie nie obroni, chocby to mistrz swiata ja napisal. Przykladowo Ilmenit swoja pierwsza gra w cuglach wygral rywalizacje.

    Podejrzewam, ze tak samo jest z pracami - jezeli praca graficzna bedzie dobra to nie przeszkodzi brak rozpoznawalnosci autora, a jak bedzie slabsza to nawet uznana marka nie pomoze. Utajnianie autorow to tylko niepotrzebny klopot (trzeba przygotowywac dwie wersje prac, uwazac, co sie publikuje, etc).
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Oct 2011 zmieniony
     
    Kochani, prezentuję Wam pierwsze fotki nagród, które trafią w ręce osób biorących udział w konkursach na SV2k11. A są to:

    od DUDDIE'go:

    ATARI 1040STFM + myszka + kable + paczka nowiutkich dyskietek 3.5"

    ATARI 130 XE + XC 12 + kable

    od STRYKER'a:

    2 sztuki Super Inexpensive Cart

    Bardzo Wam Koledzy dziękuję!!!










    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2011 zmieniony
     
    Oto kolejny sponsor nagród na SV2k11 - tym razem kolega Seban z legendarnej grupy SLIGHT ! Mowa o 2 sztukach Slight-SID'ów, które czekają teraz na drobne prace wykończeniowe, ale ma się to stać już na dniach :)

    2 szt. z 4-ech na fotce poniżej (bez wmontowanych podstawek) pójdą na nagrody. Oczywiście w komplecie będzie SID8580.



    Sponsorowi tej interesującej nagrody bardzo dziękuję !
    • 49:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Oct 2011 zmieniony
     
    Tak a propos ostatniej nagrody, czy jest na to jakis edytor muzyczny, czy raczej to tylko taka ciekawostka, odgrywajaca gotowe muzyczki w formacie .SID w 100% jakosci ?
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2011
     
    Nagrody fajne, a czy bedzie mozna je wygrac takze poza konkursami typowo koderskimi/graficznymi/muzycznymi?