atarionline.pl Zastoj na Atari Online - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime16 Feb 2011
     
    Co sie dzieje ? Dawno nie bylo nowych wiadomosci
    • 2: CommentAuthorsikador
    • CommentTime16 Feb 2011
     
    Brak wiadomości to dobra wiadomość :D
    • 3: CommentAuthor_pepis
    • CommentTime16 Feb 2011
     
    Ale na forum się dosyć sporo dzieje, a to znaczy że wszystko OK...
    • 4:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime17 Feb 2011
     
    25.01.11 r. Kaz pisał, że za kilka dni wraca. Rzeczywiście, zwykle temat główny zmieniał się przynajmniej raz dziennie. Stało się coś niedobrego ? A może tylko rzucił Atari... dla kobiety ?
    • 5:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime17 Feb 2011
     
    albo kobieta go rzucila dla C64 ;)
    • 6: CommentAuthorBluki
    • CommentTime22 Feb 2011 zmieniony
     
    A może Kaz porzucił Atari dla filmu? Napisy pomiędzy 20 i 23 sekundą na coś wskazują...

    • 7: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Kaz=Casimir in USA (ale w Polsce też się tak mówi zdrobniale na Kazimierza)
    • 8:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Hop, hop, hoooop ! Kazimierz, ar juł der ? Ar juł okej ?



    Weź się w garść.
    • 9: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Wg źle poinformowanych źródeł KAZ wypoczywa wśród 1000 pięknych Atarków. My możemy myśleć o VBXE, a KAZ testuje właśnie piękne roboty płci pięknej, o kształatach zbliżonych do P.A. sprzed redukcji, i o ilorazie A8, znacznie przeciez przekraczającym możliwości sytemu P.A.
    To dopiero jazda! P.Avbxe8!
    Dajmy mu czas. Niechaj jeszcze dokladniej pozna nowe moliwości architekury A8... P.A8...

    Tylko czemu ona się zawiesza? Brak 50FTP ?
    • 10: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Jakieś trzy dni temu Kaz pisał, że pozbywa się sprzętu, zaczął od Amigi 2000 :P, mam nadzieję, że nikt nie kupi i do kolejnych wyprzedaży (grabieży dobra narodowego) nie dojdzie...
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Kaz przygotowuje artykuł stulecia...
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Dzisiaj rozmawialem telefonicznie z Kazem i przy okazji zapytalem czy pamieta jeszcze o AOL.
    Wszystko jest OK, po prostu Kaz zajął się chwilowo innym projektem nie zwiazanym z Atari ani komputerami w ogolnosci.
    Bo choć niektorym trudno w to uwierzyc, mozna miec jeszcze jakies hobby oprócz Atari ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Inne hobby oprócz Atari? No nie da się przecież!
    • 14: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Atari to nie hobby tylko religia, całą resztę możesz nazwać hobby.
    • 15: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    A co tam za ma Kaz jeszcze hobby?? Się na Fuji wspinaczką co, czy zajmuje? :-)
    • 16:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime23 Feb 2011
     
    @nosty No tak, wiedziałem - baba! Na nic nasze wyliczanie, że Atari jest lepsze od kobiety.
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Feb 2011
     
    Kaz zajął się chwilowo innym projektem nie zwiazanym z Atari ani komputerami w ogolnosci.


    Hmmm... to pewnie troche poczekamy, w tym ja - wciaz chetny na zalatwienie mu troche "ataromakulatury". :|
    A czy i kto zrobi(l) w sprawie obrazkow hiresowych w grze H.D.M. (miedzy etapami) ? ;o)
    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime24 Feb 2011
     
    Hmm, a to juz bez szefa poganiajacego nic nie mozna zrobic ???
    • 19: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 Feb 2011
     
    @zaxon - no nie bardzo bo to chyba wlasnie Kaz mial te obrazki skonczyc ;)

    Swoja droga nie wiem czy to ma sens, bo Ilmenit nie jest w stanie skompilowac gry :( Dostarczylem mu pare tygodni temu polskie tlumaczenia ale ma jakis zonk techniczny zwiazany z wersja kompilatora i jak rozumiem gry na razie nie mozna zmienic.
    • 20:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime24 Feb 2011
     
    uu szkoda, czekam i czekam na ta gre :/
    • 21: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 Feb 2011
     
    Ok, mam juz kompilacje. Jutro ostatnie poprawki.
    • 22:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime25 Feb 2011
     
    yupee :)
    • 23: CommentAuthorurborg
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Jest zastój to fakt! No to panowie trzeba brać sprawy w swoje rece i samemu coś opublikować.
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    ano, tylko kto ma dostęp?
    zbliża się chartari - znaczy będzie materiał na newsika
    • 25:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    pewnie tylko Kaz :/
    • 26: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Trzeba będzie utworzyć wątek na forum: NOWINKA ZASTĘPCZA :)
    • 27:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Utwórz.
    • 28:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    z tego co kojarzę ktoś jeszcze chyba dostęp ma i pojedyncze nowinki pisał
    ksywy nijak nie pamiętam, ale może to przeczyta
    • 29: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Utworzę, jak tylko dorwę jakąś nowinkę...
  1.  
    Hmm,
    "where in the world is Carmen Santiego?" errm, where in the world is KAZ`a to bring us some more news...?!?

    One month without any A8 news at atarionline, thats a no-no !! Come on KAZ give us some A8 news, please...

    -Andreas Koch.
    • 31: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Ano właśnie! Jeśli ktokolwiek, gdziekolwiek widział Kaz'a - obojętnie czy w Afryce (północnej), na biegunie południowym, Księżycu, Marsie albo z Commodore w łapie - niech da znać!!!
    • 32:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Larek. a Ty nie masz mozliwosci czasem? :)
    • 33: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Panowie, spokojnie, każdy ma prawo do urlopu, nawet KAZ. Co prawda już niewiele dni mu zostało z tegoż, ale jeszcze wciąż jest na jakże zasłużonym, przysługującym wypoczynku. Niebawem powróci...
    Poza tym, mało co tu się dzieje bez KAZ-a? On sam z przyjemnością pewnie czyta nasze tęsknoty...bujając się w hamaku u stóp Fuji...;)
    Nie zdziwię się jeśli właśnie testuje laptopa ATARI obsługującego internet...;)
    • 34: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    No tak, ale mógłby napomknąć o urlopie. Jest taki ładny wątek "Jeszcze mnie nie ma".
    • 35:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Insert, nie, nie mam. Ale, o ile się nie mylę, to chyba Urborg ma. No i pewnie Scalak.
    • 36: CommentAuthorScalak
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    True. Myślę, że Kaz się nie obrazi. Jeśli ktoś skrobnie i podeśle do mnie to opublikuję.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Mar 2011
     

    bolo:

    Co sie dzieje ? Dawno nie bylo nowych wiadomosci


    Troche o przyczynach mojej nieobecnosci w dzisiejszej nowince. W skrocie - ostatnio nawet nie mam czasem czasu podejsc do komputera, a co dopiero odpisac merytorycznie na maile czy napisac artykul... :(

    Ale widze, ze forum ostro idzie do przodu, zycie wre! To bardzo mnie cieszy :).

    zaxon:

    Hmm, a to juz bez szefa poganiajacego nic nie mozna zrobic ???


    Bardzo dobre pytanie :) i od razu odpowiem na kolejne, ktore tu padaly: dostep do serwisu i mozliwosc publikowania nowinek ma teoretycznie 28 osob... :)

    Z tego co pamietam to ostatnio tylko TDC i Urborg korzystali z tej mozliwosci.

    Bluki:

    No tak, ale mógłby napomknąć o urlopie. Jest taki ładny wątek "Jeszcze mnie nie ma".


    Slusznie, ale wlasnie nie moge napomknac o urlopie, bo to zaden urlop :). Z kolei nie moge tez napisac terminu, kiedy ten mlyn sie skonczy, bo nie wiem. W kazdym razie pamietam o wszystkich rzeczach, ktore mam zrobic (chocby rozlosowanie nagrod konkursowych) i zostana one zrobione, chocby to mial byc rok 2037!!! :D
    • 38: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Mar 2011
     
    Bo w 2038 startujemy znów od 0 :)
    • 39:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Mar 2011 zmieniony
     

    Kaz:

    Z tego co pamietam to ostatnio tylko TDC i Urborg korzystali z tej mozliwosci.

    Oczywiście proszę bez krępacji podsyłać do mnie swoje artykuły, jeśli są proste technicznie to może Kaz nie urwie mi głowy za publikowanie ;) A dodam jedynie że w bardziej zaawansowanych przypadkach to miłościwie nam panujący wie co gdzie i jak umieszczać (grafiki, programy itp.) czego nie wiem. Dlatego proszę mieć dla mnie nieco wyrozumiałości.
    • 40: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime4 Mar 2011
     
    To moze ja dodam moj artek pt. "lopatologiczny i subiektywny przeglad peryferiow do wgrywania" ? , Sio2sd, sio2ide, myide, kmk/ idea , Sdrive, Sio2pc, sio2pc w wersji usb, Jak tego uzywac, dla "zielonych" ???

    Bo jak poczytam to chyba by sie przydalo.
    • 41: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Mar 2011
     
    "Dzialaj, zrob, pokaz".
    Zaxon, to cytat z twojej wypowiedzi w wątku "Atari Laptop..."
    Naprawdę, taki artykuł "o peryferiach do wgrywania" bardzo by się przydał. Czekam!
    • 42:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime4 Mar 2011
     
    oj, zaxon bardzo prosimy o ten artek
    • 43:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Mar 2011
     
    zaxon czekamy;)
    • 44: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Pisze sie . Chce podejsc do tematu moze troche subiektywnie ale szeroko piszac o tym czego uzywalem, uzywam i mam na codzien. No i dlaczego akurat to. Do tego zebrac istniejace oprogramowanie. Temat spory, ambicje duze, czasu malo, literat ze mnie tez raczej mierny.Ale chyba warto to wszystko skupic w jednym miejscu?
    • 45: CommentAuthorBluki
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Jasne, że warto wszystko skupić w jednym miejscu. I dobrze, że planujesz ujęcie tematu od strony praktycznej. Czasami to co według ogólnego opisu wydaje się świetne, w praktyce nie sprawdza się. Mam też nadzieję, że w artku nie zapomnisz o polskich literach diakrytycznych...
    • 46:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Mar 2011 zmieniony
     

    zaxon:

    Temat spory, ambicje duze, czasu malo

    Spox, nie spieszy się, możesz spokojnie pisać. Kaza jeszcze nie będzie jakiś czas, więc możemy spokojnie sobie tu publikować dowolne artykuły póki nie wróci :D :P
    • 47: CommentAuthorBluki
    • CommentTime6 Apr 2011
     

    zaxon:

    To moze ja dodam moj artek pt. "lopatologiczny i subiektywny przeglad peryferiow do wgrywania" ?

    I co tam słychać w sprawie artka? Może już się napisał? :)
    • 48: CommentAuthorurborg
    • CommentTime7 Apr 2011
     
    Na wypadek kolejnego zastoju mógłbym wspomóc jakimiś opisami gier. Mam trzy opisy gier w różnym stopniu ukończenia, plus jeden już w zasadzie ukończony - brakuje tylko screenshotów.
    • 49:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Apr 2011
     
    Urborg, nie pytaj, tylko wrzucaj!
    • 50:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Apr 2011 zmieniony
     
    chcemy opisy, Uborg! :)
    ja ostatnio zainteresowałem się troszeczkę edytorem leveli do Ponga, chcecie tutorial w formie artka?