atarionline.pl Silly Venture - the fun's not over yet! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Grey - przypilnuj, by do każdej pracy był dołączony plik z opisem. Faktycznie, jeśli będziesz miał wcześniej jakieś prace, to zgranie ich przed czasem znacznie przyspieszy ogarnięcie tematu już na miejscu. Ok, daj znać jak coś.
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    @pin: ok, spoko. rozumiem że adres e-mail ten sam co w zeszłym roku? ;)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    pin(miałpa)ghnet(kropek)pl
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Oct 2012 zmieniony
     
    doszły kolejne 4 nagrody dla platformy Atari XL/XE od naszego niemieckiego kolegi Charlie Chaplin'a - po szczegóły zapraszam na stronę 3 !
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Nov 2012 zmieniony
     
    Na SV2k12 po raz pierwszy zostanie zaprezentowana publicznie nazwa nowej "dopałki" do Falcon'a autorstwa Rodolphe'a Czuby oraz jej nowe funkcje ! Planowa jest też videokonferencja, gdzie można będzie zadać pytanie jej konstruktorowi.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Nov 2012
     
    O ciekawe.
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Nov 2012 zmieniony
     
    Oto pierwsze fotki nagród od Andreasa Kocha (a.k.a. Charlie Chaplin) na małe Atari:









    A w tym takie perełki jak oryginały gierek BMX Simulator, Winter Olympics, Chimera, rzadko spotykany soft na dyskietkach od niemieckiej firmy KE-SOFT, playery MP3 z muzyką z Atari i wiele wiele innych ciekawostek !

    Dear Andreas ! If You read this - danke schön !!!
  1.  
    Not to forget:

    Ms. Pacman from Atarisoft - for the C64 ;-)

    -Andreas Koch.
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Nov 2012
     
    Yeah, I've been quite confused here asking myself "WTF?! C-64 game by Atarisoft? C-64 cartridge with Atari logo?!" ;)

    Anyway we expect some C64 fans, so... hum :D
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Nov 2012
     
    He he - fotki robią wrażenie !;)
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Nov 2012
     
    Dzisiaj kolega Setok / Aggression umieścił bardzo ciekawe info - może ktoś "z naszych" jest zainteresowany?

    Hey, my current plan is to leave from Paris on the 6th (possibly 5th in the evening) and then drive to Gdansk. Any sceners who want a free ride?
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Nov 2012
     
    Twardziel :)
    • 13:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    jeszcze mała uwaga z poprzedniego roku, dobrze by było, aby Votka miała odpowiednią ilość pozycji dla danego compo, aby nie treba było kombinować ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    a zabrakło nam pozycji? :) poważnie pytam, bo nie pamiętam... hmm, tu chodziło chyba o coś innego, że niektóre prace zostały wymieszane - combined. przypomnij mi proszę jak możesz :)
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    Tak, pozycji brakowalo, "cwaniakowanie" jak to obejsc bylo potrzebne....
    Do tego to koszmarne zarywanie nocy na samym compo - nie kazdy ma zdrowie i chec znow to powtarzac... :|
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    @dracon: dlatego pytam Michale czego tam brakowało bo nie pamiętam :) ale na pewno mówiłem gdzie i jak głosować :)

    Rozmawiałem wczoraj z Pinem i zostajemy przy opcji rozbicia compo na dwa dni.

    pozdr.
    • 17:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    po prostu na liście na votce było 10 pozycji, a w kompo 13 - i trzeba było robić obejścia i tłumaczyć to gościom z zagranicy gdfzie mają wpisywać te 11-13 :)
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Nov 2012 zmieniony
     
    @Grey

    Śmiem wątpić czy cokolwiek się zmieni, pojawiłem się na dwóch ostatnich SV i zawsze było to samo (na przedostatnim po prostu olałem głosowanie).
    Jak to napisał Pin na zaprzyjaźnionym forum:

    Pinokio:

    ... i co do podłączania na kompo dodatkowej maszyny celem prezentacji jednej pracy np. z nielegalami, lub innej niedziałającej z nieznanych przyczyn to chyba nie zdajecie sobie sprawy ile taka pierdoła potrafi usrać życie i zmarnować czasu. Przygotowanie, to przeważnie prawie cały dzień wyjęty z życia party, a dodatkowe komplikacje skutkują później marudzeniem, że kompo odbywa się 3 godziny po czasie. Wierzcie mi, nie zawsze wszystko jest takie proste jakim się wydaje.

    I Larek odpowiednio (słusznie) to zripostował:

    larek:

    A mnie się wydaje, że sam sobie stwarzasz problem używając do prezentacji prac swojej rozbudowanej maszyny. Wcale się nie dziwię, że przygotowanie wszystkiego potrafi usrać życie, zmarnować czas, wyjąć cały dzień z życia i w końcu opóźnić kompo o 3 godziny.

    Tak więc mam nieodmienne wrażenie, iż kombinacja Pin + odp. stężenie alko. + "zmutowane" Atari + no_signal_output + boski SDX + zamieszanie na sali + losowe inne rzeczy = nocne (mocne?!) głosowanie... :P
    Może to taka tradycja, tylko nie każdemu musi ona pasować. Pozostałym życzę dużo fun'u. :)
    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    Dracon tradycją jest to że Pin prowadzi combo..
    I nawet jak na następnym SV Pin ogłosi że właśnie podłączył Pentium do swojego Atari i jest on prawie zgodny z Atari to jakoś sobie nie wyobrażam compo bez Pin-a i no signal imput.

    Ostatnio byłem zawiedziony bo już na 2gim czy 3cim party pod "rząd" praca no signal imput nie występowała.
    Dla mnie to naprawdę shock!! Jak to compo bez no Signal Imput i Pasiu to naprawi 

    A tak poważnie to Pin robi dobrą robotę, bo skopiować to wszystko w jedno miejsce z różnych nośników (w tym e-mail na party) jest trochę karkołomne/pracochłonne!
    A że ostatnio jest modny temat nielegalni 6502 to nawet jak będą takie prace to Pin przecież obiecał że wyciągnie spod biurka "prawie" Stock 130xe i się puści pracę ..

    Dracon myślę że za bardzo poważnie podchodzisz to tematu.

    Jak to mawia Grey:
    NAPIJMY SIĘ I BAWMY SIĘ !!!

    ATARI 4EVER.

    i tego się 3majmy!
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    @dracon: Michale, chyba faktycznie jakiś znak czasu odciska swoje brzemię na Tobie :) Na *ostatnim* SV compoty zaczęły się po 21:00, to późno? Bez przesady. Po Dobranocce ich na pewno nigdy nie będzie. Mieszkasz tak blisko party-place, a czas konkursów Ci się nie podoba? Ludzie walą po 1500 km aby być na imprezie i nie żalą się, przeciwnie - będzie ich więcej niż w zeszłym roku. Więc o co c'mon?

    Pin odwala kawał dobrej roboty, naprawdę, to nie jest lekki kawałek chleba. Jak ktoś uważa że zrobiłby to lepiej (chociaż, szczerze, nie widzę w chwili obecnej takiego kandydata) to niech odciąży Pina, a ten (jestem przekonany) z przyjemnością całkowicie odda się imprezie :)

    Pozdrawiam.
    • 21: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Nov 2012 zmieniony
     
    @dracon: Michale, chyba faktycznie jakiś znak czasu odciska swoje brzemię na Tobie :) Na *ostatnim* SV compoty zaczęły się po 21:00, to późno? Bez przesady. Po Dobranocce ich na pewno nigdy nie będzie. Mieszkasz tak blisko party-place, a czas konkursów Ci się nie podoba? Ludzie walą po 1500 km aby być na imprezie i nie żalą się, przeciwnie - będzie ich więcej niż w zeszłym roku. Więc o co c'mon?


    Hehehehe, powyższe mi przypomniało, że niedawno Charaktery ( lub inne pismo psychologiczne ) napisało artykuł na temat jak przeżyć życie aby na starość nie zramoleć, ztetryczeć, zpierniczeć ... :D :D :D :D
    Dracon, nie zramolej! :P

    greymsb:

    Pin odwala kawał dobrej roboty, naprawdę, to nie jest lekki kawałek chleba. Jak ktoś uważa że zrobiłby to lepiej (chociaż, szczerze, nie widzę w chwili obecnej takiego kandydata) to niech odciąży Pina, a ten (jestem przekonany) z przyjemnością całkowicie odda się imprezie :)


    No dokładnie, na AA niedawno też były jakieś krzyki w podobie, to Pin wręcz otwarcie napisał, że chętnie odda to brzemię, przez co jak to napisałeś "przynajmniej bardziej odda się imprezie"


    A tak w ogóle, to zostało już 13 dni do wyjazdu!!! :D :D ( no chyba, że nie dostanę urlopu to 14 dni )
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    jury jaki urlop....! zawsze jest na "żadanie" jest L4 bez Ciebie może być słabo z turniejem w quaka na falconach po sieci..
    • 23: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Nov 2012 zmieniony
     
    A turniej jest w piątek?

    Nie no, ja nie podejrzewam abym nie dostał urlopu, ale zawsze jest jakieś ale. Rok temu w ogóle nie dotarłem a okazało się to 1 do max 2 godzin od pakowania się do samochodu! ( ale to była sprawa rodzinna a nie brak urlopu, bo ten dostałem już od czwartku )

    ( tak więc spoko lus :) będę na bank wyjeżdżał w czwartek między 18 a 20stą :) ( oby :] :P ) )
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    Jak ja nie mogłem dostać urlopu to nagle zachorowałem na grypę z powikłaniami, a po dniu choroby dodatkowo zepsuł mi się telefon i internet :D
    • 25: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    Mocne :D
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    Kolega The Pink ufundował zegarek Montana z 16 melodyjkami, dodatkowo w oryginalnej siateczce z Pewexu.

    Acha, zgodnie z wolą darczyńcy zegarek powędruje jako nagroda dodatkowa w Atari XL/XE music compo.

    • 27:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    ha ha ha, świetne!
    • 28: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    o qr...wa!!! spadłem z sofy!
  2.  
    Wow :) Mam parę takich czasomierzy (były różne wersje), w tym jeden na ręku :)

    Szkoda, że nie mam takiej siateczki, bo może też bym ufundował... ;-)
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Nov 2012
     

    as...:

    tradycją jest to że Pin prowadzi combo..
    I nawet jak na następnym SV Pin ogłosi że właśnie podłączył Pentium do swojego Atari i jest on prawie zgodny z Atari to jakoś sobie nie wyobrażam compo bez Pin-a i no signal imput.

    Ostatnio byłem zawiedziony bo już na 2gim czy 3cim party pod "rząd" praca no signal imput nie występowała.
    Dla mnie to naprawdę shock!! Jak to compo bez no Signal Imput i Pasiu to naprawi

    Sama prawda.
  3.  
    Nie wiem czy to pytanie już padło w jakimś innym wątku SV'12, w każdym razie nie znalazłem. Pytanie jest następujące: ile miejsca na stole przypada na uczestnika? Chodzi mi o to że nie wiem ile sprzętu brać.
    • 32: CommentAuthorstryker
    • CommentTime24 Nov 2012 zmieniony
     
    jak sie pojawi ponad 100 osób to miejsca braknie :)
  4.  
    No właśnie. A ja mam nowe i piękne Atari STE i gdzie ja je teraz ustawię? ;-)
    • 34: CommentAuthorstryker
    • CommentTime24 Nov 2012
     
    Do kartonu i do szafy ;)
  5.  
    To jest myśl! Przyjdę z szafą.
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Nov 2012
     
    Miło mi zakomunikować, iż udało się także załatwić nagrody dla użytkowników Atari Jaguar'a biorących udział w konkursach na SV2k12 ! :)

    Matthias Domin ufundował 2 kopie swojej gry Impulse X, która miała premierę w tym miesiącu na imprezie JagFest 2012:

    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Nov 2012
     
    @xmgatz, przynieś pada z emulatorem :)
  6.  

    greymsb:

    Powyższy harmonogram ma status beta. Nie uwzględnia też czasu serwowania posiłków.
    Jest może dostępny update harmonogramu?
    • 39:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Dec 2012
     
    Jaka jest procedura na kompo? Rozchodzi mi się o to, że co poniektóre osoby(a) mogą kończyć pracę na styk z czasem. Jeżeli praca (party version) nie pójdzie na real sprzęcie, to będzie puszczana na emu? Jeżeli tak, rozumiem, że kolejność dla malucha jest taka:

    - Atari Pina
    - 6502c
    - emu

    ?
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    @XEEN - podam informację taką. Jeśli jest to praca GFX, MSX - to problem raczej nie istnieje.

    Jeśli jest to praca kodowana, to:

    Jeśli jest w pojedynczym pliku to na 99% odpali na tym, co jest, jeśli używa nielegali - na priva podaj mi info i podeślij prace celem przetestowania na drugim kompie. Jeśli praca wymaga xBios, to: wymagam urządzenia na którym praca zadziała, lub dyskietki 5,25"/3,5", która zostanie uruchomiona ze stacji XF551/XF351.
    • 41:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    No to widzę że tym xBiosem namieszał tutaj ktoś... nie będę palcem wskazywał kto :P


    @Grey ja dołączam się (ogólnie) do pytania xeena, odnośnie szczegółów, bo faktycznie wiele osób działa na styk a niewiele wiemy.
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    Tzn nie wiem do czego konkretnie się odnieść. Oczywiście nawet prace kończone NA party zostaną dopuszczone do compo i przetestowane w "zaciszu" - nie wyobrażam sobie odrzucenia jakiejkolwiek pracy.
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    hehe. xbios dziala tez na Pinowym sprzecie :-) spokojnie :D
    • 44:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    @Grey ok to myślę że wszystkim wystarczy.


    @xxl, bez sprawdzania chcesz napisać że coś działa na Pinowym sprzęcie ?? Jasnowidz jesteś czy co ? :P
    • 45:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    no - ja nie chciałem przywracać wątków, które nabierają powoli statusu "kultowy" o xBios i nielegalach. Chodzi mi o to, czy praca, która nie pójdzie na atari Pina i atari z 6502c zostaje zdyskwalifikowana, czy też puszczona na emu, czy tez jeszcze coś?
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    @xeen: z mojego punktu widzenia, jeśli autor dołoży starań aby stan uległ zmianie po party (aby odpalało się na prawdziwym sprzęcie) to o dyskwalifikacji nie może być mowy. Obecnie wiele osób robi wszystko w "last minute", takie czasy :/ Dlatego trzeba być tutaj bardziej liberalnym.
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Dec 2012 zmieniony
     
    Do puli nagród dorzucił się kolega Grzeniu <-- dzięki ! Co to takiego? Odpowiedź znajdziecie surfując po obecnym wątku :)

    Ponieważ dużo osób pyta ostatnio o cenę wejściówki, to będzie ona nie większa niż 60 zł. Od lat wejściówka była na stałym poziomie 50 zł, myślę, że ta mała "podwyżka" będzie dla Was do przełknięcia co z pewnością ułatwi mi planowanie budżetu na imprezę i związanych z nią atrakcji.

    W cenę wejściówki wliczona jest:

    - WYJĄTKOWA, wysokiej jakości koszulka przygotowana specjalnie na imprezę Silly Venture 2k12 (producent tkaniny - "Fruit of The Loom"). Dlaczego taka wyjątkowa? Dowiecie się na miejscu :)

    - piwo bez limitów

    - podróż limuzyną

    i... nie wszystko mogę teraz napisać :) Szykowane są inne, równie spektakularne niespodzianki...

    Jeśli jednak są wśród Was osoby, dla których te 10 zł więcej stanowi większy problem (takie czasy...) to proszę o kontakt mailowy.

    Pozdrawiam!

    Grey / Mystic Bytes

    p.s. Kolega NOSTY na Atari Area napisał o niespotykanym zainteresowaniu mediów imprezą SV2k12... Tym samym przypomniał mi, iż w zeszłym tygodniu rozmawiałem z oddziałem gdańskim TVN 24 i jeśli politycznie nie będzie żadnego "gorącego" tematu to wpadną nakręcić materiał z SV :)
    • 48: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    Hehe, właśnie jeśli politycznie będzie gorąco, możemy zostać wygodnym "tematem zastępczym" ;)
    • 49: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    i zaczna sie dyskusje o xbios i nielegalach a jak bedzie malo to o mapram, hsc, sio... nawet politycy tu wymiekna :D
    • 50:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Dec 2012 zmieniony
     

    Grey:

    Dlatego trzeba być tutaj bardziej liberalnym.

    Słowo "elastycznym" chyba lepiej pasuje;) Jeszcze jest "adaptujący" ;)