atarionline.pl Ridiculous Reality - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Oct 2012 zmieniony
     
    MatoSimi udostępnił wersję XEX gry "Ridiculous Reality", biorącą udział w tegorocznym konkursie programistycznym ABBUC oraz niepublikowane jeszcze screenshoty z gry (kilka z nich poniżej):

    ->link<-









    • 2: CommentAuthorjury
    • CommentTime13 Oct 2012
     
    Spadłem z krzesła! :D
  1.  
    Spadłem z krzesła i od kilku godzin szukam szczęki.......
    GENIALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Tak grywalnościowo, jak i technicznie.........
    Prawdziwy 8-bitowy, atarowy "killer app" XXI w.
  2.  
    Nie mogę się nie zgodzić z przedmówcami :) Piękne :)
  3.  
    Err well,

    since the provided ATR images by Sascha Kriegel do have Error 164 on some files including RR, better download RR from MatoSimi`s site (link above)...

    -Andreas Koch.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    @jury - uważaj, bo może ktoś Ci podłogę podmienił na sufit sąsiadki z góry...
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Gra jest super! Przeszedłem niedawno Continuity we Flashu, teraz gram w dwójkę - tylko na telefonie jest na razie. Trochę się nie mogłem przyzwyczaić do przełączenia w tryb przesuwania pokoi tzn. że fire trzeba trzymać, a nie nacisnąć (jak w oryginale) ale można.

    Jakbym mógł coś sugerować autorom, jeśli planowali by drugą część, to ta zmiana powyżej. Przytrzymanie fire może być potrzebne do czegoś innego (w II można całość obracać, na telefonie poprzez obrócenie telefonu, na kompie trzeba by to zasymulować np. przez ruchy joyem z trzymanym fire) co oczywiście powoduje zmianę grawitacji - zawsze w dół :)
    • 8: CommentAuthordarque
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Gierka jest super , ale mi się udało wywołać errora który uniemożliwia dalszą rozgrywkę. Przydałyby się kody do poszczególnych plansz - na emulatorze można zrobić save state ale na real Atari już nie bardzo ( no pewnie 0.1 % użytkowników małego Atari ma takie cudo ). Załączam sava z Atari800Win Plus
    • 9: CommentAuthorVidol
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    e tam to zaden blad, po prostu bohater spada w nicosc. Wcisnij szybko fire i poprzestawiaj plansze.
    • 10: CommentAuthordarque
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Ha, faktycznie - wystarczyło przestawić plansze :)
    • 11: CommentAuthormac
    • CommentTime14 Oct 2012 zmieniony
     
    Kurcze, a ja mam pewien problem z ta grą, chyba za dużo naobiecywałem sobie jak zobaczyłem screeny, brak mi tu dynamiki, mogło się coś więcej dziać wewnątrz tych ekranów.
    No i irytujące jest dla mnie to, że przejść można tylko pomiędzy z góry ustalonymi polami, wolałbym dowolność, jeśli w polu obok jest przestrzeń, a nie ściana to powinno mnie puścić.
    Ktoś doszedł do końca? Ile jest poziomów?
    • 12: CommentAuthordarque
    • CommentTime14 Oct 2012 zmieniony
     
    Cytat z instrukcji PDF do gry :

    "There are three different phases in the game, with different style and graphics. Each phase has its own special design. Difficulty rises in each level, as well as amount of rooms: there are three types of rooms’ matrix: 2x2, 3x2 and 3x3.The game has four in-game tunes that are changing during game play. After finishing all the levels the player will be rewarded with the end screen."

    Ja doszedłem do kaktusów - zakładam że to "phase 2". Na screenach w 1 poście jest 5 różnych "lokacji"... więc ciężko stwierdzić. W sumie przed kolejnym poziomem powinno być też info z numeracją, ja się pogubiłem w którym poziomie jestem :D.
    • 13: CommentAuthormac
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    gra mi się w pewnym momencie wywaliła do menu dyskietki, więc albo się brzydko skończyła bez planszy gratulacyjnej albo jakiś błąd, ale drugi raz mi się nie chce tam dochodzić.. ;)
    • 14: CommentAuthorAdam
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Była mowa powyżej, że plik ATR udostępniony przez ABBUC jest skaszaniony i lepiej używać pliku XEX z linku rozpoczynającego ten wątek.
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Dla maruderów :) - dało się. Gra na komputer 64k w pliku o objętości 61kB, rusza spod sparty x z podwyższonym sterownikami memlo, działa też na 65c816 :P
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    wielkosc pliku na dysku a ilosc pamieci jaka zajmuje to dwiw rozne sprawy... moze sie zdazyc 180KB plik ladowany na atari 800xl a po zaladowaniu zajmie 4 KB pamieci amoze sie zdazyc plik 4KB zajmujacy po zaladowaniu 61KB RAM... trik jest taki, zeby po zajeciu 61KB RAM program zachowal mozliwosc zapisywania/czytania kolejnych plikow Jack.
    • 17: CommentAuthorVidol
    • CommentTime15 Oct 2012 zmieniony
     
    nie wiem czy to bug czy celowe dzialanie,ale wychodzi na to ze plansze trzeba przechodzic w okreslonej przez autora kolejnosci,a nie dowolnie. Zdaje sie ze chyba o to chodzilo Mac'owi.
    -edit-
    tak to jest jak sie nie czyta instrukcji :)
    The movement between two contiguous rooms is possible only when there is continuity between them - meaning their contiguous borders must be the same, corridors and walls must match each other. When there is no continuity, the passage will be blocked.
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    Kurcze, a ja mam pewien problem z ta grą, chyba za dużo naobiecywałem sobie jak zobaczyłem screeny, brak mi tu dynamiki, mogło się coś więcej dziać wewnątrz tych ekranów.


    Ale co by się miało dziać? To jest gra logiczna, nie zręcznościowa :) Postrzelać byś chciał? To nie są plansze, planszę stanowi całość :)

    No i irytujące jest dla mnie to, że przejść można tylko pomiędzy z góry ustalonymi polami, wolałbym dowolność, jeśli w polu obok jest przestrzeń, a nie ściana to powinno mnie puścić.


    A to jest element łamigłówki. Ciut by było za prosto. Wygląda na to, że chciałbyś jakąś zupełnie inną grę :)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    wiem XXL, ale jest to dobrze zaprogramowane, jest doczytywane i daje rady ;)- .. no i wystarczyłyby kody do leweli i nie potrzeba zapisu.
    • 20: CommentAuthorMKM
    • CommentTime15 Oct 2012 zmieniony
     
    Gra jest rewelacyjna. Juz po zapowiedzi nie moglem sie jej doczekac i wczoraj po uruchomieniu sie nie zawiodlem. Gratulacje dla autorow!

    Mam tylko jeden dziwny efekt wizulany - czasem pojawia mi sie pasek smieci po prawej stronie. W zalczniku jest w najszerszym wariancie, czasem sie zminiejsza a czasem znika - zaleznie od polozenia "ludzika" na ekranie i scrollowania planszy. Testowalem na 2 x Atari 65xe (jedno z Ultimate1MB, drugie "czyste") i efekt jest powtarzalny na obu. Na Altirze efekt nie wystepuje. Tez cos takiego macie?
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    Nie mam czegoś takiego, sprawdzane na dwóch Atarkach. Odpalane na Sparta DOS X 4.45, IDE'a/IDE+, 6502c, 65c816, ram 1MB, choć to ostatnie raczej znaczenia nie ma gdyż z czego widzę gra jest na 64k.
    • 22: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    Jak dla mnie Atari z TV LCD nie współgra, ale każdy gra jak mu wygodnie.
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    ... bo nie ma nic lepszego, niż stare zapyziałe CRT. Ostatnio kupiłem Philips'a CM8833 ... niestety padł i trzeba go naprawić ;)-
    • 24: CommentAuthorMKM
    • CommentTime15 Oct 2012 zmieniony
     
    Oba atari testowalem z tym samym TV. Wiec moze to jego wina. Niestety nie mam mozliwosc podpiecia do innego aby zrobic test. Ale co tam - grywalnosc i tak 100%
    Aha, przypominam sobie ze cos podobnego mam tez na Drunk Chessboard na obu maszynach... problem nie wystepuje przy uruchamianu innych gier czy dem, wiec bede z tym jakos zyc;)
    • 25: CommentAuthorVidol
    • CommentTime16 Oct 2012 zmieniony
     
    jak dla mnie to wszystko jest ok. Po prostu telewizor wyswietla wiecej niz 48 kolumn i stad te smieci.Podobne efekty zaobserwujesz w wielu demach w ktorych grafika jest na szerokim ekranie.
    Mozna toto zobaczyc w altirze, wystarczy ustawic overscan mode na full.
    • 26: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    "
    Ale co by się miało dziać? To jest gra logiczna, nie zręcznościowa :) Postrzelać byś chciał?"

    No wlasnie tez to zauwazylem po kilkunastu levelach :) I mnie znuzylo jak wiekszosc gier logicznych.
    Ta gra, mimo dobrze dobranego gradientu trudnosci, robi sie za szybko monotonna. Przydalyby sie elementy zrecznosciowe albo choc ograniczona liczba zyc zeby nie wpadac lekkomyslnie w pustke.
    • 27:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    Oryginalna wersja Continuity może nużyć, w tej staraliśmy się urozmaicić rozgrywkę poprzez:

    1. Stopniowe zwiększanie poziomu trudności,
    2. Zróżnicowanie poziomów, każdy level ma swój specyficzny design, np. w jednym z nich spadamy tylko w dół itd.,
    3. Urozmaicona grafika, KAŻDY level jest zaprojektowany od podstaw i ma swój specyficzny klimat, NIC się nie powtarza, oprócz kluczy i drzwi oczywiście :), dodatkowo gra podzielona jest na kilka faz, gdzie zmienia się otoczenie,
    4. 5 utworów odgrywanych podczas rozrywki, aby nie znużyć gracza w kółko jednym i tym samym.

    Jak słusznie wieczór zauważył mamy tu grę logiczną, dodam że z elementami przygodowymi (jak np. zbieranie kluczy :) ) i nie znam innej gry logicznej na Atari która byłaby tak zróżnicowana.

    Wiele poziomów jest tak skonstruowanych, że mimo iż jest korytarz i wrażenie że da się przejść, to cały brzeg nie ma ciągłości. O to chodzi żeby wykombinować jak przejść. Mi podczas testów gra sprawiła wielką frajdę i dodam że po dojściu do wprawy można ją dość szybko ukończyć. Nie trzeba zostawiać włączonego na noc Atari :)

    Odnośnie reszty uwag, z którymi częściowo się zgodzę i które wg mnie też powinny znaleźć się w grze (np. brak możliwości powrotu, kodów itd.) to nie będę się wypowiadał, wiem tylko iż to wynika z konstrukcji samej gry (kodu). Myślę że autor Matosimi może sam coś na ten temat powiedzieć, bynajmniej nie chciał nikomu komplikować życia.
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    Dla mnie jest super i nie nuży - ale ja lubię logiczno-zręcznościowe - Continuity też mnie nie nużyło ;) Poza tym tam zawsze był jeden klucz, góra dwa.

    A teraz Panowie obejrzyjcie dwójkę i pomyślcie nad nią :)

    1. Oprócz kluczy są jeszcze monety - nieobowiązkowe, ale trzeba zebrać wszystkie jeśli chcemy mieć odnotowany czas przejścia

    2. Można obrócić całą planszę (nie pomieszczenie) poprzez obrót urządzenia - grawitacja oczywiście jest cały czas w dół, więc zmienia się orientacja. W niektórych planszach jest to konieczne aby w ogóle przejść (np. dotrzeć do miejsca gdzie nie da się doskoczyć). Z powodu braku akcelerometru w Atari i telewizorze (i trochę niewygodnie by się nimi obracało), można by to rozwiązać następująco:
    a) klik fire - przełączanie do trybu przesuwania pokoi/biegania
    b) przytrzymanie fire+prawo/lewo - obracanie planszy

    Oczywiście obracanie nie płynne (zresztą w oryginale też kątów pośrednich nie ma) a o 90 stopni.

    Jest w dwójce taka fajna plansza która cały czas polega na spadaniu/obracaniu :)
    • 29: CommentAuthorGothrukk
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    Gra rewelacyjna!
    Chwilowo testuję ją tylko na emulatorach, ale jeszcze dziś wieczorem rozpakuję komputer i pogram na Atari.
    Kombinowałem z "cheatowaniem" pod emulcem (androidowe "Colleen" na telefonie), i o ile jest możliwe zapisanie stanu emulatora w każdym momencie, i po powtórnym załadowaniu tego stanu gra działa, to jednak po ukończeniu etapu system się wysypuje, nie ładuje kolejnej planszy i pomaga jedynie restart.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    zajexyz FAJNA GRA ,sram na to czy była w pierw pisana na zasranym Flashu CZY INNYM BADZIEWIU
    .JEST NA ATARI ?
    YES!!!
    I TO J EST TO
    GRAFA 7
    MUZA 9
    GRYWALNOŚĆ 9
    CAŁOŚĆ 9+

    TAKICH GIER NAM TRZEBA
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    Czy wam też na emulatorze potrafi się wysypać po którymś levelu? Czy jest to związane z zapisywaniem stanu (chociaż nie mam pojęcia dlaczego) - 800Win 4.1
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    Ściągnij wersję z tej strony dla pewności:
    ->link<-

    Bo jeśli masz tę z ATR Abbuca, to kłopoty są w zestawie gratis ;-)
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    Nie mam, ściągnąłem XEX właśnie stąd
    • 34: CommentAuthorGothrukk
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    Ja mam wersję ze strony MatoSimi-ego i po wczytaniu zapisanego stanu gry na emulatorze pada za każdym razem podczas ładowania kolejnej planszy.
    • 35:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    A no to pewnie coś się krzaczy za przyczyną emulatora...
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    Jak nie robię savestate to się nic nie sypie...
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    A no to pewnie coś się krzaczy za przyczyną emulatora... I savestate ;-)
    • 38: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     
    Ano znaczy się stan nie jest zapisany wystarczająco dokładnie.

    Albo - teraz wpadłem na taki pomysł. Może ten XEX jest traktowany jak dyskietka i jak go zabootujesz, to on po prostu doczytuje kolejne sektory - nie wczytuje całości od razu. Kiedy wczytujesz save state jest to oczywiście niemożliwe bo nie ma tego pliku otwartego - taka mała sugestia bo wysypuje się przy próbie przejścia do nowej planszy.
    • 39:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Oct 2012 zmieniony
     
    Chciałbym pochwalić Adama, pierwsze miejsce Atarimanii, bijąc takie hity jak "Rescue on Fractalus!", "Mercenary - Escape from Targ", "International Karate", "Star Raiders", "Dropzone", "Boulder Dash", "Bruce Lee", "Montezuma's Revenge", "Gyruss", "Zybex", "Donkey Kong", "Yoomp!", "Crownland", "Spy vs. Spy", "Starquake", "His Dark Majesty", "River Raid", "Robbo" i wiele innych:

    Atarimania Top 100


    Jedyne czego mi tu brakuje to aby ktoś i w tym wątku pisał coś o xbiosie :P:)
    • 40: CommentAuthorVidol
    • CommentTime21 Oct 2012 zmieniony
     
    Wysypywanie sie jest zwiazane z sama konstrukcja pliku gry. Tak naprawde to ta gra caly czas sie wczytuje. Kazdy level wywolywany jest przez INIT po przejsciu ktorego wczytuje sie nastepny i znowu init. Dopiero obrazek z gratulacjami konczy wczytywanie pliku RUN. Wlasnie przez taka konstrukcje gry nie mozna sie cofnac do wczesniejszej planszy czy wyjsc eskejpem do planszy tytulowej.
    Probowalem tez tak zrobic ze najpierw wlaczalem gre a dopiero potem wczytywalem save'a - efekt byl polowiczny, niby wczytywal sie kolejny level ale grafika byla skaszaniona.
    • 41: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Oct 2012
     
    Z przyjemnością ogłaszam, że Ridiculous Reality właśnie zwyciężyło w tegorocznym konkursie ABBUC :)
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Oct 2012
     
    Vidol - a nie lepiej przerobić to tak, by ładowało się to w całości do ext ram? ;)- możliwość powrotu do dowolnego miejsca nie jest wówczas jakimkolwiek problemem. Błagam - niech już nikt tu nie wspomina o Biosie z iksem. Bo oszaleje ;)-
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Oct 2012
     
    A wystarczy zmienić nazwę i wszyscy odtajają...
  4.  
    So here are the official results of the ABBUC Software Contest 2012 as voted at the yearly ABBUC meeting on Oct 27:

    1. Ridiculous Reality - 423 points - MatoSimi & team
    2. Callisto - 387 points - Jason Kelk
    3. Asteroids Emulator - 369 points - Norbert Kehrer
    4. MazezaM - 344 points - xxl
    5. HAR'em - 298 points - Morons of H.A.R
    6. Caterpillar - 218 points - Holger Bommer
    7. Keep on Koastin - 204 points - Jason Kendall
    8. Voyager - 190 points - Frank Cernese
    9. OTA Nokia Viewer - 185 points - Sikorsoft

    All participants should have received a notification email. If not, please contact Sascha Kriegel.
    • 45: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    Recenzja na RGCD, autor ocenia RR wyżej niż grę Continuity, która była inspiracją:
    ->link<-

    A na początek grudnia szykujemy finalną wersję Ridiculous Reality.
  5.  
    @Adam
    A będą może w finalnej wersji hasła do kolejnych leveli?
    • 47:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    Może nie Adam, ale nie, nie będzie haseł. Będzie coś innego...
    • 48: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Nov 2012 zmieniony
     
    Będzie mechanizm pozwalający przeskakiwać bieżący poziom.

    Plus możliwość wyłączenia muzyki, plus wsparcie dla NTSC. No i jeszcze coś, ale nie będę zabierał Wam przyjemności odkrywania ;)
    • 49:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime24 Nov 2012 zmieniony
     
    Great :)
    Czyli wkrótce zniknie ostatnia przeszkoda powstrzymująca mnie przed graniem.
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Nov 2012 zmieniony
     
    No i jeszcze coś.
    Ale o tym sza!
    Jedna mała rzecz
    Tra la la la la

    (Stasiek Wielanek)

    @mrg_inz_rafal - nie zniknie. Wiem, że to brzmi trochę bez sensu, ale ...