atarionline.pl Jaka pralka? HELP! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Nov 2012
     
    Witam!

    Tak się zdarzyło, że moja dotychczasowa machina piorąca zepsuła się w taki sposób, że jej ewentualny serwis kosztowo wychodzi porównywalnie z zakupem nowej pralki. Tak więc podjąłem decyzję o nabyciu nowej drogą kupna.
    Czy sznowni forumowicze mają może jakiekolwiek pojęcie, na jakie marki zwrócić uwagę. Chodzi mi o sprzęt wartości do 2000 zł i najlepiej, jakby był SERWISOWALNY.

    Mam świadomość że dzisiejsze AGD to ZŁO(M), ale jakoś nie chce mi się co pięć lat płacić po półtora tysiąca frycowego.

    Z góry big dzięks wszystkim.

    Pozdro!

    m.

    (pozwoliłem sobie skopiować cały tekst z wrogiego ;)portalu)
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Nov 2012 zmieniony
     
    Przypuszczam, że będzie tyle propozycji ilu ludzi, bo każdy poleci to, co sam kupił.
    Ja kilka tygodni temu też byłem zmuszony zakupić takowe urządzenie i wybór padł na LG F1281ND ->link<-

    Po ok. 1,5 miesiącu użytkowania nie mogę powiedzieć złego słowa o pralce.
    • 3: CommentAuthormuffy
    • CommentTime2 Nov 2012
     
    Kupiona na aledrogo za ok. 400 zł (z przesyłką) używana (wcześniej rok, u mnie ponad 1.5 roku) - nie narzekam.
    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Nov 2012
     
    ->link<- jestem minimalistą ;-)
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 Nov 2012
     
    Miałem tą pralkę - padła po 7 latach, więc dość standardowo. W sumie była OK.
    Teraz mamy jakąś Candy (raczej włoski syf malaria), która ma 2 fajne ficzery - pokazuje, ile jeszcze będzie prała i ma rurkę do spuszczenia wody - super praktyczne, bo z tego whirpoola przy braku używania potrafiło nieźle walić.

    Jako że mam 3 mieszkania to pralki kupuję często. Najdłużej wytrzymał ładowany z góry Bosch - 12 lat, poza tym niestety podatek pralkowy trza płacić.

    Najgorzej, że ten sprzęt jest taki cholernie ciężki, bo by się kupowało złomy na allegro i wyrzucało...
    • 6: CommentAuthorBluki
    • CommentTime2 Nov 2012
     
    A są jakieś sterowane 6502? ;)
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Nov 2012 zmieniony
     
    AGD mają już w sobie minikomputery tylko producenci nie informują bo po co. Prócz tego drukarki mają więcej RAMu niż kiedyś stare pecety. Po podłączeniu Atari do pralki czerwone skarpety wychodzą brązowe.
    • 8: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime2 Nov 2012
     
    Ja polecam Franie, sprzęt bez elektroniki i nie do zdarcia :)
    • 9: CommentAuthorBluki
    • CommentTime2 Nov 2012
     
    Noo... Frania jest super :)


    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime2 Nov 2012 zmieniony
     
    12 lat Indesit, padł i teraz jakaś szybka Amica, ale pralkę niewielkim kosztem samemu można długo reanimować. Tak samo jak zmywarkę - mam Whirpoola z dwójką dzieci i chodzi dzień w dzień od 12 lat z kilkoma reanimacjami, także płyty głównej którą sam sobie przepięciem upaliłem-na szczęście poszły tylko ścieżki i rezystory mocy. W pralce najczęściej łożyska i uszczelnienia padają co można akurat kupić (pod warunkiem że pająk napędowy nie jest z nim zintegrowany co teraz częste !). Grzałki też nie są drogie zresztą ciężko by padły, reklamy to ściema podobnie jak marketing tej chemii odkamieniającej, straszenie i wyciąganie dodatkowej kasy. Akurat jak walisz proch żaden kamień się nie odkłada, za to wszelkie inne osady których to badziewie nie rusza tak.
    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Nov 2012
     
    No dobra, żeby się nie powtarzać... ->link<-

    @Bluki: zmień dilera. :P
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Nov 2012 zmieniony
     
    .. jak mi w pralce walnęło łożysko bębna, to po wizycie w sklepie z częściami do AGD otrzymałem informacje, iż część kosztuje 70pln. Przemierzyłem wymiary felernego elementu i kupiłem za 10pln odpowiednik przeznaczony oryginalnie do piasty koła Daewoo Tico ;)- Rozwiązanie okazało się niezwykle skuteczne.

    Stara pralka, to nie zawsze złom. Niekiedy wystarczy solidnie rozkminić problem :D