atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    też tak mam, potwierdzam
    • 2:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime4 Oct 2023 zmieniony
     
    Tak, przekierowanie jest złe, np do strony 110 gdy ostatnia to 109
    • 3:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Zawsze mnie to bawiło :) Niby forum gości w 90% zajmujących się IT, a od lat nie działają podstawowe rzeczy. A takie fora np. wizażystek czy modelek działają bez problemów :D Najciemniej pod latarnią jak widać ;)
    • 4: CommentAuthorVLX
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Szewc bez butów chodzi. Wizażystki zlecają komuś prowadzenie bo i tak nie kumają jak to się robi i mają problem z głowy, a takie fora robione są w ramach hobby: po kosztach, w czynie społecznym, w wolnym czasie.
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Ale to forum ma jakiś swój dziwny urok
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    to nasza wina, że tyle podstron napisaliśmy ;)
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Trzeba to wszystko teraz w pień wyciąć i zacząć od nowa.
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Jest taki dad joke, który opowiadał mój ojciec przez 20 lat-
    przychodzi umorusane dziecko z podwórka do domu, rodzice tak na niego patrzą i ojciec w końcu mówi:
    -myjemy, czy robimy nowe?
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Oct 2023 zmieniony
     
    A jemu opowiadał jego ojciec itd :)

    A ten błąd jest związany z prywatnymi wiadomościami, które inaczej się liczą, jak ktoś jest zalogowany, a inaczej, jak nie, a na tej podstawie wyliczana jest ilość stron.

    Jak będę miał chęć, to zajrzę, może to coś prostego.

    A na dodatek teraz mi ten błąd nie chce wyskoczyć :) Może ktoś go poprawił w tzw. międzyczasie...
    • 10: CommentAuthorVLX
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Teraz nie wyskoczy. Posty muszą dojść do momentu pojawienia się nowej strony i wtedy się wykrzacza.
    • 11: CommentAuthortakron27
    • CommentTime5 Oct 2023
     
    ;-P a ja przypuszczam, że ten problem z 'ciekawostkami', z ładowaniem strony 109, to przez to że tam od kija poosadzanych materiałów wideło
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Oct 2023 zmieniony
     
    Nie, bo to się powtarza co nową stronę. @VLX - tak, też doszedłem do tego wniosku :)
    • 13: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    Było?
    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    CP/M na XL, fajne.
    pytanie o soft, jest coś ciekawego?
    • 15: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    Ciekawa alternatywa dla wersji uruchamianej... na stacji dysków atari (Indus GT/LDW2000/CA2001): ->link<-
    Może czas się w to pobawić?

    Kiedyś rozmawiałem o używaniu 6502 w stacji commodore 1541 jako koprocesora, teraz można użyć CP/M na Z80 w LDW jako czegoś podobnego dla Atari :)
    • 16:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    CP/M ładnie działa na FujiNecie. I jest wersja pod LetsEmu na Rapidusa. Tylko to do zabawy bo nie widzę jakiegokolwiek sensownego zastosowania.
    • 17: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    Dokładnie takiej samej zabawy, jak MS DOS :)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    Kuba, a Ty nie zamawiałeś z nami tego scalaka z CPM do LDW/CA? Bo jeśli potrzebujesz, to chyba mam gdzieś.
    • 19:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime24 Oct 2023
     
    Fajny kanał, kilkadziesiąt wywiadów z ludźmi związanymi z komputerami Atari, głównie Ameryka.

    ->link<-
    • 20: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime26 Oct 2023 zmieniony
     
    wiecie ze da sie GUI turbo asembler pozwala kodowac .386 na format atari?
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Nov 2023 zmieniony
     
    To mnie trochę zdziwiło:
    ->link<-
    Tytuł ebooka:
    "10 PRINT CHR$(205.5+RND(1));:GOTO 10"
    ->link<-
    "Dziesięciu autorów współpracowało przy pisaniu tej książki. Zamiast tworzyć zbiór zbiór dziesięciu oddzielnych artykułów, wybraliśmy proces wspólnego wspólnego autorstwa. Większość tekstu została napisana przy użyciu wiki, chociaż proces ten proces znacząco różnił się od najbardziej znanego projektu opartego na wiki,
    Wikipedii. Nasza książka nie została napisana publicznie i nie była edytowalna przez społeczeństwo.
    Korzystaliśmy z komentarzy recenzentów i dyskusji z innymi osobami na konferencjach i w innych kontekstach. Mimo to, tekst książki został opracowany przez dziesięciu z nas, pracujących razem jako jedność i ponosimy odpowiedzialność za to, co ta książka wyraża.
    Wszystkie tantiemy ze sprzedaży tej książki są przekazywane na rzecz
    Electronic Literature Organization, organizacji non-profit, której celem jest promowanie pracy z ważnymi aspektami literackimi, które wykorzystują możliwości i konteksty zapewniane przez samodzielny lub podłączony do sieci komputer. ELO pomaga gromadzić, przechowywać, opisywać i omawiać estetyczne i poetyckie poetyckich, od długich projektów po krótkie programy, takie jak 10 PRINT."

    :)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2023
     
    Autorem projektu jest prof. Nick Montfort, zaprzyjaźniony z nami człowiek. Ojciec duchowy UBU Lab w Krakowie. Zresztą jego książki były w Polsce wydane właśnie dzięki prof. Mareckiemu (na scenie Atari - Maro). A we wspomnianym Electronic Literature Organization braliśmy nie raz udział, gdy organizowali konferencje, choćby "Deszczownikiem" czy "Robbo.Solucją". Tak więc związki są bliskie i jeśli ktoś czyta AOL to od czasu do czasu trafi na takie informacje, polecam.
    • 23: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime6 Nov 2023 zmieniony
     
    Nie Atari ale też w pewnym sensie retro:
    • 24: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime6 Nov 2023
     
    Wzrost i upadek bułgarskiego przemysłu komputerowego. Jest też spory fragment o bułgarskich klonach Apple II.
    • 25: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime6 Nov 2023 zmieniony
     
    Konstruuje następce atari. Na razie kosmetyczne zmiany, wstawiłem nowe napisy, trochę pokolorowałem i wstawiłem bezpiecznik napięcia 8 fazowego. Komputer już działa. Kwarc jest trochę większy, ale na szczęście nie przebija sygnału. Częstotliwość ustawiłem na 8mhz. Komputer 130xe jakieś tam mega, nie ważne. Wymieniłem procesor i wstawiłem koprocesor i wspomaganie antica, który obsługuję wyzszą rozdzielczość. Dajcie mi trochę czasu, jestem zmęczony, później napiszę jak wyszło.
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Nov 2023
     
    Pamiętacie, że w NUMENie użyto do projektowania scen edytor BUILD, który m.in. był też w sławnym pecetowym "Duke Nukem" ?
    Okazuje się, że ów edytor przeżywa jakby "drugą młodość" gdyż używa go współcześnie np. taka produkcja:


    :)
    • 27: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime7 Nov 2023 zmieniony
     
    Może nie każdy zauważył ale w Retronics jakiś czas temu pojawiła się nowa pozycja o demoscenie:
    • 28:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime8 Nov 2023
     
    Czyżby pozycja, która zajmuje się tymi tematami w sposób profesjonalny? ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2023
     
    Niestety nie.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2023 zmieniony
     
    Od 30 października znowu można kupić produkty pod marką Unitra! Ceny nie są niskie, ale może odpowiednie do jakości?

    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Nov 2023 zmieniony
     
    Natrafiłem na taką oto stronę ->link<- co ciekawe to jest tam pewien motyw z Atari, zastanawiam się z jakiego programu/gry i czy faktycznie coś takiego na A8 istnieje ?


    Wchodząc na stronkę można odnaleźć wiele ukrytych linków prowadzących do dziwnych podstron, niektóre z dźwiękami, niektóre z tajemniczymi grafikami.
    Stronka zmienia się po każdym odświeżeniu, za którymś razem napewno natraficie na wersję z Atari i "amigowską" piłką.
    • 32: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Nov 2023
     
    nagrałem na Atari program, modyfikuje procesor i pamięć, nie wiem, jaki to asembler, ale działa to szybko, musiałem tylko przeprogramować Antica, bo nie zawsze chciało działać, wam tez nie zawsze działa?
    • 33: CommentAuthorDope
    • CommentTime17 Nov 2023
     
    @CORIelectroni: O ile mnie pamięć nie myli to ekran wczytywania gry Basil.
  1.  
    Maybe Bob Armour's version of the Amiga Ball demo for A8?
    ->link<-
    • 35: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime19 Nov 2023 zmieniony
     
    Znalazłem na archive.org archiwum z png ze screenshotami z gier Atari.
    Każda gra ma chyba też screenshota z planszy tytułowej. Do tego pliki są nazwane tytułami gier.
    ->link<-
    • 36: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime19 Nov 2023
     
    Teraz coś współczesnego. Wiecie jak powstają nowoczesne chipy, ale czy wiecie dlaczego współczesne maski mają takie dziwne wzory i co ma z tym wspólnego Nvidia? To tu się dowiecie:
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2023 zmieniony
     
    Nie wiem, czy gdzieś nie było, ale oto Lucjan Wencel w Warszawie, opowiada m.in. o tym kim się czuje (Żydem narodowcem), rozmawia o polityce, itp. (od 1:07:10):

    • 38: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime23 Nov 2023
     
    tylko czy wie, że wpadł w szurskie towarzystwo?
    • 39: CommentAuthortebe
    • CommentTime23 Nov 2023
     
    myślenie jest wrogiem dobrej zabawy
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Nov 2023
     
    a ten pan z bródką łysy to ojciec mojego dobrego kolegi :)
    • 41: CommentAuthorstreak
    • CommentTime24 Nov 2023
     
    A dzis mnie wzielo na rundke w Milk Race (i oczywiscie tez aby posluchac super muzy Tiny Williamsa) na maluchu i.. z glupia franc sprawdzilem w guglu czy Milk Race to prawdziwe wydarzenie. I oto co znalazlem:

    ->link<-

    (na stronie nawet znalazla sie wzmianka o grze)
    • 42: CommentAuthorVLX
    • CommentTime24 Nov 2023
     
    "Także jako ciekawostkę można dodać, że swego czasu kolarze jeździli zgodnie z zasadami ruchu drogowego i chociażby musieli czekać na zielone światło."

    Piękne to były czasy...
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2023
     
    Streak - dobre znalezisko. Słyszałem o Milk Race, ale wyobrażałem sobie, że to jakiś lokalny wyścig, jak u nas o Puchar Sołtysa :). Nie wiedziałem, że tam startowało tylu znakomitych szosowców.
    • 44: CommentAuthorphilipo
    • CommentTime1 Dec 2023
     


    We chat with the fascinating Conrad Barski, creator of "FlipOut!" for the Atari Jaguar. He discusses the game's development, reflecting on the Jaguar's unique hardware and the creative challenges he faced. He also delves into his work on the unreleased "Dante's Inferno," his love for Lisp programming, and his current projects like the Lisperati1000, an Amstrad inspired computer and developing for the Playdate console.


    Contents:

    00:00 - The Week's Retro News Stories
    39:23 - Conrad Barski Interview
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2023 zmieniony
     
    Takie zdjęcie, załadunku twardego dysku o pojemności 5 MB do samolotu:
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Dec 2023
     
    nie jest to przypadkiem analogowa pamięć bębnowa ?
    Pierwszy dysk twardy -Ramak 350 był nieco większy.
    Ale co ja tam wiem . ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Dec 2023
     
    To jest Ramac. Tu jest fotka ze strony IBM, to samo tylko "od drugiej strony"

    Jest sporo innych fotek na sieci. To ten dysk.
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2023
     
    Peri Noid - dzięki! No proszę, źródła internetowe zawsze trzeba sprawdzać, bo potrafią nawet w takich pierdołach wprowadzać w błąd.
    • 49:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Dec 2023 zmieniony
     
    @KAZ: ale ty miałeś rację. Ten dysk że zdjęcia z samolotem to to samo jest, tylko sfotografowane z drugiego profilu.
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2023 zmieniony
     
    OK, ale jak się okazuje, nie jest to sam dysk, tylko także komputer (chociaż w sumie chyba tylko w tym module sterujący dyskiem). No i wedle źródeł pojemność wynosi 4,4 MB, a nie 5MB :)

    ->link<-

    Kurcze, jak sobie człowiek pomyśli, że obecnie zmieściło by się tam jedno zdjęcie ze smartfonu...