atarionline.pl Artysta poszukiwany - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej,
    Większość grafiki do mojej gry dziergam samemu i jakoś powiedzmy idzie. Potrzebowałbym jednak pomocy w narysowaniu idącego ludka. Czy ktoś ma czas / ochotę pomóc?

    Konkretnie chodzi o parę klatek animacji w rozdzielczości 8x24 w jednym kolorze (będzie to sprite).

    Sam ludek miałby być mroczny (na tyle, na ile pozwolą piksele), jakaś postać w płaszczu, rycerz albo chociaż ksiądz.
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Aug 2013 zmieniony
     
    "Idący ludek (...) miałby być mroczny (...) postać w płaszczu, rycerz, ksiądz (...)"

    Rafał, czy Ty robisz grę o kroczącym drogą mroku palladynie? :D
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime30 Aug 2013
     
    Gry o xiędzu chyba jeszcze nie było... To mógłby być hicior :D
    • 4: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime30 Aug 2013
     
    Ojciec lucyfereusz? :D
    • 5:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime30 Aug 2013 zmieniony
     
    A może ktoś pokroju Andersona z Hellsinga? To na serio mógłby być hicior.

    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime31 Aug 2013
     
    8x24, szerokości cyklu koloru, czy 16x24 pikseli GR.8 ?
    • 7: CommentAuthorVidol
    • CommentTime31 Aug 2013
     
    atari nie ma duchow w hiresie, wiec zostaje 8x24 pixle gr 15
    @m.i.r. odezwij sie na maila vidol'malpa'o2.pl
    • 8:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime31 Aug 2013 zmieniony
     

    Taki może być ?
    • 9:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime31 Aug 2013 zmieniony
     
    @MaW
    Wygląda fajowo, tylko jest jednak za gruby :( Szerokość poszczególnych klatek to 16 pikseli:


    Acha, bardziej pasowałby też ludek bez oręża w dłoni, bo walki w grze nie będzie.

    @Vidol
    Poszedł e-mail. Info, które do Ciebie wysłałem zapodam też na forum, w razie, gdyby ktoś jeszcze chciał pomóc. Zatem:

    "Gra docelowo ma być mniej więcej tym, czym jest Roderic, tylko z dużo, dużo, dużo większą mapą i bardziej rozbudowaną fabułą. Ekran jest w hires, przedmioty i rzeczony ludek zrobione są na spriteach."
    • 10: CommentAuthormuffy
    • CommentTime31 Aug 2013
     
    A nie lepiej na znakach a PMG do podkolorowania zostawić?
    Tak się tylko pytam bo jak stopień prac jest zaawansowany to nie ma raczej sensu zmieniać :)
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime31 Aug 2013 zmieniony
     
    Ale on strasznie chudy będzie :/

    //EDIT: pierw wyszedł mi jak zombie - z wystającymi żebrami :D
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Aug 2013
     
    nie bedzie chudy bo bedzie 2x1 ratio, wyszedl swietnie
    • 13:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime1 Sep 2013 zmieniony
     
    @muffy
    Myślałem o hiresowych przedmiotach jak w Starquake, ale jednak padła decyzja na sprity. Łatwiej tym później jeździć po ekranie jak zajdzie taka potrzeba.

    @MaW
    Dzięki, w tygodniu spróbuję go "zaimportować" do gry i jak się uda to wrzucę filmik. Zobaczymy jak to wygląda w praniu :)
    • 14:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Sep 2013 zmieniony
     
    Mgr, obstawał bym jednak za wersją na znakach, jak podpowiadał Muffy.

    ...lub też zrobić go z dwóch duszków :P
  2.  
    @MaW
    Czy tego Twojego "chudego" ludka mógłbyś wystawić w jakiejś formie, z której mogę łatwo odczytać poszczególne bajty dla każdej z klatek animacji?

    48 klatek to trochę dużo do ręcznego przepikselowania.
    • 16: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Sep 2013
     
    @mgr_inz_rafal
    Tak na marginesie: branie wszystkich 48 klatek ma niewielki sens, dla Twoich potrzeb całkowicie powinno wystarczyć wybranie co czwartej, albo co szóstej klatki.
    • 17:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Sep 2013
     
    jedyne, na co wpadłem, to przenieść z pomocą g2f - problem w tym, że znaki w G2F są generowane lewo->prawo->dół->lewo..., a tu przydała by się opcja góra->dół->prawo->góra...
    • 18:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime3 Sep 2013 zmieniony
     
    @Adam
    Nie mogę ingerować w wizję twórcy animacji i sam sobie wybierać, która klatka jest ważna, a która nie :)

    @MaW
    Niestety, albo za słabo znam g2f (co jest możliwe, bo znam go od wczoraj), albo po prostu straszne puzzle mi wychodzą, tak jak na obrazku poniżej :/

    Może dasz radę ograniczyć ilość klatek animacji do 4 albo 6, wtedy w grę wchodzi robótka ręczna :) Dodatkowo, 48 klatek to 1152 bajtów - szkoda aż tyle na jednego ludzika :)

    • 19: CommentAuthorsecon
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    mgr_inz_rafal, te gre to robisz w basicu czy assemblerze?
    W czym sie pisze gre na atari mozna to pisać tak jak kiedys w quick asemblerze? czy obecnie sa jakieś nowe trendy i rozwiązania?
    • 20: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    obecnie programy dla atari pisze sie na pc.
    • 21:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime3 Sep 2013 zmieniony
     
    Dokładnie, pisze się na PC, najczęściej w ASM, testuje na emulatorze i pozostaje tylko zaciskanie kciuków i zwieraczy, żeby to potem zechciało działać na prawdziwym sprzęcie :)

    PS. Tutaj filmik z gry w obecnym stanie, czyli kilka przykładowych komnat:
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    MIR: fajny oldskul, mozna by zastosowac lepsza fizyke i bylby taki maly another world
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    Ale fajne! Nareszcie jakaś platformówka bez grafiki ciętej z Draconusa :)
    • 24: CommentAuthorsecon
    • CommentTime3 Sep 2013 zmieniony
     
    heheh fajne podoba mi sie
    A z czego się uczyłeś pisania w ASM?

    Deko podobne do Pachi el'Marchiano co miałem na linuksa.
  3.  
    @secon
    Dawno, dawno temu z Tajemnic Atari. Potem prawie wszystkiego zapomniałem i po kilkunastu latach odświeżałem sobie wiedzę między innymi dzięki ludziom z tego forum.

    @wieczor
    Za to kawałek wycięty ze Starquake :)
    • 26: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    Śliczna grafika. Ale sprajty to łyżka dziegciu :/ Może pokusiłbyś się o śliczne softwareowe sprajty w hiresie? I bez kolorów :P
  4.  
    Gra teoretycznie mogłaby obejść się bez spritów. Ich rolę mogłyby przejąć obiekty, które można dowolnie sadzać na planszy (pochodnie, łańcuchy, drzwi, "demon") :)

    Trochę trudniej byłoby z samym ludkiem.

    Hmm, do przemyślenia...
    • 28: CommentAuthorsecon
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    a może lepszy byłby feluś taki jak w grze Aztec? tej monochromatycznej.
    • 29:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    Nooo... z jednej strony wygląda to nienajgorzej (mrocznie), ale z drugiej nie bardzo pasuje mi do stylu gier pana Magistra (do którego zdążył nas przyzwyczaić). ;o
    • 30:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    MGR, prosty zabieg - zrób wszystko "w negatywie" (byte NAND $FF) - i ustaw priorytety PMG tak, by duszki były pod kolorem 1, który w tym momencie będzie tłem("wypełnieniem") - będziesz mógł podkolorować znaki w hiresie.
    • 31:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime6 Sep 2013 zmieniony
     
    Wyszedł mi taki potworek, 16 klatek, 8x24.
  5.  
    Dzięki MaW,
    Jak uporam się z bieżącymi problemami technicznymi (DOSy), to wciągnę ludka do gry i pokażę, jak to wygląda.
    • 33:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 Sep 2013
     
    Był jakiś program na PC do "łamania" obrazków na animacje /fonty jednobitowe tylko że nie mogę go znaleźć - był wymieniany albo na Forum, albo w komentarzach do nowinek.
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    MaW - chodzi Ci o DCE kolegi Daniela? Jezeli tak to proponuje poczekac jeszce chwile albo pisac do autora o przyspieszenie prac nad nowa wersja - wiem, ze wlasnie powstaje.
  6.  
    Zrobiłem filmik z gry z ludkiem od MaW. O ile animacja sama w sobie jest świetna, to do gry pasowałby jednak bohater mniej skomplikowany (a'la Bounty Bob, czy coś takiego).

    Chociaż sam nie wiem, może to ta tragiczna rozdzielczość sprita jest zbyt dużym ograniczeniem.

    W każdym bądź razie Vidol obiecał jeszcze coś podesłać. Zobaczymy :)

    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Sep 2013
     
    ten ludzik ma 16 klatek animacji w jedna strone?
  7.  
    Tak.
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Sep 2013
     
    to tylko sugestia (bo i tak mi sie podoba) - sprawdz jakby to wygladalo gdyby zmiana pozycji o 1 pixel skutkowala kolejna klatka animacji.
  8.  
    Proszę bardzo:

    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Sep 2013
     
    :-) moim zdaniem lepiej :-)

    a teraz ruch pionowy... podskok podobnie - gdy zmienia sie TYLKO pozycja pionowa to niech tez leci kolejna klatka animacji
    • 41:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Sep 2013
     
    O, nawet fajnie to wyszło. Widzę, że w niektórych przypadkach trzeba by hipkowi uciąć tego jednego piksela "znad kasku". A poza tym, można by wyciąć co drugą (brzydką) klatkę.
    • 42: CommentAuthorsecon
    • CommentTime16 Sep 2013 zmieniony
     
    o super klimacik
    Panie magistrze super by było co do oprawy muzycznej która napewno powstanie że jak się będzie wchodziło do tych lochów co się kolory zmieniają to muzyczka będzie inna niz ta na górze cos jak w grze zorro. Bardziej mroczna.
  9.  
    @secon
    Dzięki.

    Co do muzyki to nie wiem, czy będzie, bo gra właściwie cały czas coś doczytuje. Z jednej strony wiem, że można grać podczas I/O, a z drugiej, że to nie jest trywialne. Pożyjemy, zobaczymy.

    @MaW
    Przy najbliższej okazji wrzucę filmik z co drugą klatką.
    • 44: CommentAuthormuffy
    • CommentTime16 Sep 2013
     
    Magistrze, tak odnośnie odgrywania muzyki i jednoczesnego (tak przy okazji) doczytywania danych... Xbios? :D
  10.  
    @muffy
    Pisałem już w tym wątku o xBiosie ;)
    • 46: CommentAuthorsecon
    • CommentTime17 Sep 2013
     
    Trzeba by zmienic kształt pochodni bo za bardzo przypominają lody włoskie :)
  11.  
    secon, chętnie przyjmę jakąś grafikę :)
  12.  
    Sprzątamy toaletę :)

    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Sep 2013
     
    Pieknie zapowiadaja sie gra. Troche przypomina mi "Pharaon's Curse", ale tamta oczywiscie nie umywa sie stopniem komplikacji do Twojej.
    • 50: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Sep 2013
     
    Jedna rzecz mnie nieco niepokoi, te blackouty pomiędzy pomieszczeniami... Ty faktycznie je doczytujesz? Ile zajmuje takie pomieszczenie?

    Może warto przemyśleć ten mechanizm, jak przyjrzysz się grom takim jak JSW czy Monty tam ilość pomieszczeń jest całkiem spora, są dość złożone i wszystko się mieści w pamięci znacznie mniejszej niż podstawowa.