atarionline.pl pimp my game- lifting gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     
    wiele gier jest niegrywalnych, ale ma duży potencjał- po prostu za szybko były wypuszczone, nie było czasu na testowanie, autor się znudził projektem. wiele gier da się poprawić małym nakładem środków, np w troglodyte wystarczyłoby pewnie przesunąć bitowo maskę na rejestr random , który generuje przeszkody z tego działka.
    Na razie luźny pomysł z mojej strony, może przysiąde do tego kiedyś
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     
    Nabrałem się, że to Laser Gates. Zbadam grę w domu, a Laser Gates moim zdaniem nie ruszać, wszystko w tej grze dopracowano.

    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Oct 2013
     
    sądzę, że jesteś zaciekawiony, więc opiszę grę- steruje się statkiem, który ma płynne ruchy- tj nie steruje się kierunkiem tylko wektorem , czyli im dłużej jakiś kierunek jest podany tym szybciej w tę stronę statek leci. dodatkowo plansza powoli skroluje się. ciekawa gra
    • 4: CommentAuthorpyta
    • CommentTime4 Oct 2013
     
    Do niegrywalnych gier można zaliczyć też grę Riot, zdecydowanie łatwiejsza do poprawki, autor dramatycznie przesadził z liczbą żyć, gdyby było 3 razy więcej żyć, grę poprawioną można by uznać za sensowną. Podobnie jest z Drogą Wojownika bez nieśmiertelności nie polecam w to grać, da się przejść, jednak można to porównać do masochizmu.
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Oct 2013
     
    jak nie ma patcha do riot ( jak mozesz to sprawdz) to moge Ci go zrobic
    • 6:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     
    Kurcze, jak byłem mały, to grałem w Laser Gates namiętnie. Tytułu nie pamiętałem, grafikę owszem. I powiem szczerze, że ta gra nadal wygląda nieźle!
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Oct 2013
     
    Riot miał wersję z trainerem mam wrażenie.
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Oct 2013
     
    Miał i wbudowanego trainera: ->link<-
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Jan 2015 zmieniony
     
    W polskim klonie Dyna Blaster Tekblast przydałby się "ogień", który zwiększa siłę wybuchu. Z trybu dla jednego gracza moim zdaniem przydałoby się wyrzucic buty spowalniające bo i bez nich gra do szybkich nie należy. Nie zatrzymując się czasem ciężko jest postawic bombę, jeśli nie jest to idealnie środek kratki na którą podzielona jest plansza. Na planszy jest mnóstwo klocków do zniszczenia, więc przydałby się przeciwnik, który także je wysadza. Niespodzianki - znaki zapytania jak na mój gust pojawiają się za często.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Jan 2015
     
    OK, poprawcie jeszcze Vicky'ego żeby wreszcie móc skończyć tę gierkę!!!
    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime15 Jan 2015
     
    Podobno wyszła poprawiona wersja (jeszcze oficjalnie). Poza tym Eagle miał poszukać...
    • 12:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime15 Jan 2015
     
    Troglodyte to była zupełnie dobra gra. Zagrywałem się w nią dawno temu. Ale jeszcze miałem do niej wtedy cierpliwość :). Lekko w tym klimacie jest jeszcze gra Wyzle!, w której też jest taki płynny ruch pojazdem i może nie wygląda za pięknie, to była też przyjemna w graniu.
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Mar 2015 zmieniony
     


    Przede wszystkim przydałoby się poprawić kolizję i może dać więcej przeciwników na jednym ekranie. Trochę brakowało mi możliwości ruchu w poziomie. Zwraca uwagę pojazd Pi i Sigmy w instrukcji gry, który został wyrżnięty z jeszcze innego źródła. Mało znany polski twórca lub może tylko przerobił coś zachodniego. Moim zdaniem naprawdę niezła choć jednokolorowa grafika marnuje się w tym dziele.
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Mar 2015 zmieniony
     
    W polskiej grze Stanbitu z 1994 Olki można by wyłączyć dostęp do przedmiotów w momencie skoku bo niczemu to nie służy prócz przeszkadzania. Wychodząc z pomieszczeń dobrze byłoby stanąć przy samych drzwiach bo bohater staje z boku nie wiadomo po co. To są niewielkie minusy w tym ciekawym klonie Dizzy z przyjemną grafiką i muzyką.
    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Jul 2015
     
    W Simple Minds moim zdaniem przydałby się większy limit czasu lub całkowite go wyłączenie bo gra prezentuje moim zdaniem dobry i rzadki pomysł na rozgrywkę.

    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Aug 2015 zmieniony
     
    W Hypnotic Land moim zdaniem przydałaby się możliwość postawienia więcej niż jednej strzałki w poziomej linii lub zamiast tego spowolnić rozgrywkę. Celem gry jest tylko wybieranie odpowiednich strzałek by kulki wturlały się do lejka choć pierwszy rzut oka może sugerować, że to Klax. Przygrywa Kaoma - Lambada.

    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Aug 2015
     
    Hypnotic Land jest nieoficjalną konwersją gry z Atari ST i Amigi ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime7 Aug 2015
     
    W jakim sensie nieoficjalną?
    • 19: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Aug 2015
     
    Racja, gry od Lindasoft bywają delikatnie dziwne i to mnie źle pokierowało plus ta muzyka będąca coverem.
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Aug 2015 zmieniony
     
    ->link<-

    i wiele innych.
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Aug 2015 zmieniony
     


    Jedynie usunąć dziury bez wyjścia.
    • 22: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime23 Aug 2015
     
    @s2325: i podmienić muzykę podczas rozgrywki.. poza tym giera super :)
    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Aug 2015
     
    Tę muzykę kojarzę z gry Bombo z C64 (pierwszy etap):

    • 24:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime23 Aug 2015
     
    I co, pipmnęliście już coś, czy temat na zasadzie "weźmy i zróbcie" a.k.a. koncert życzeń? C'mon panowie...
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime23 Aug 2015
     
    fajniej jest pogadać
    • 26: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Aug 2015
     
    @Miker: niczego złego nie ma w koncercie życzeń - daj ludziom pomarzyć ;)
    • 27: CommentAuthorVidol
    • CommentTime24 Aug 2015
     
    no dobra to tak na zachete, Simple Minds z mozliwoscia zatrzymania czasu. Sprawdzone na emulatorach, na real sprzecie chwilowo nie mam jak sprawdzic ale powinno byc ok.
    • 28: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Aug 2015
     
    Dzięki, ułatwienia to dobra metoda by tytuł stał się bardziej popularny co może zwiększyc zainteresowanie komputerem na którym to się uruchamia.
    • 29: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Oct 2015 zmieniony
     
    Roderica może by tak trochę przyspieszyć, wyłączyć lub zmienić muzykę, reszta mi się podoba, taki polski Spellbound z mylącą okładką. Kiedyś czytałem, że gra jest w Basicu i dlatego trochę powoli działa chodzenie i okna czynności.

    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Oct 2015
     
    Select wyłącza muzykę, Option włącza. Tak mi się coś kojarzy.
    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Oct 2015
     
    Dzięki, podkolorowałem obrazek dla pobudzenia wyobraźni:

    • 32: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Jan 2016
     
    W Green Beret brakuje samplowanego cmoknięcia w momencie naszej śmierci.
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jan 2016
     
    w Roderic bez wyłączenia muzyki nie idzie grać