atarionline.pl Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Sep 2014 zmieniony
     
    Slator który jest fundatorem 2 szt. 4 MB Flash MegaCartów chce na nie wrzucić właśnie demka na małe Atari. Oryginalny cytat z naszej korespondencji:

    "I will pre-flash them with a demo collection."
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Super! Chetnie bym łyknął megacarta ;)
    • 3: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Nic trudnego - trzeba tylko właściwe miejsce zająć na kompotach ;).
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    No, jest taki projekt :)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    dobrze by bylo wiedziec w ktorych konkursach i za ktore miejsce sa konkretne fanty. nie chce rozczarowania jak zajme pierwsze miejsce gdy poluje na fanta z miejsce osmego :)
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Wiesz - dosyć łatwo jest wybrać kompot, w którym bierzesz udział. Trochę trudniej - z góry określić miejsce, które zajmiesz :).
    Podejrzewam, że lista nagród nie jest jeszcze zamknięta, to i bez sensu teraz określać co za dane miejsce będzie.
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    bardzo latwo okreslic. zeby zajac pierwsze miejsce nalezy zrobic najlepsze np. demo. zeby zajac miejsce drugie nalezy zrobic slabsze demo itd ;-)

    co do kreslenia kompotu to tez nie jest takie oczywiste. aby wygrac cos do a8 byc moze trzeba wystartowac w kompo 16bit i odwrotnie. byly juz takie przypadki...
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Na pewno dojdą jeszcze nagrody od ABBUC'a (mam oficjalne potwierdzenie, ale jeszcze paczka do mnie nie dotarła), nagrody od LOTHARK'a i Duddiego. Także będzie "na bogato" :) Być może dojdzie coś jeszcze (staram się o to).
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    np. SIO2SD, lecz zamiast karty SD - "mała czarna" na 1.5 godzinki ;)
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    no, niektorym by sie przydalo, moze by troche ochloneli :D
    • 11: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    W ramach konstruktywnej krytyki SV oraz dla wielbicieli mocnych wrażeń - propozycja na piątkowy wieczór: ->link<-

    :)
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Wow, Grey, będzie na party? :)
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Hmm :) Jeśli to nie fake... pomyślimy :D
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Sep 2014
     
    Miło mi poinformować, iż jednym z patronów medialnych relacjonujących i zapowiadających wydarzenia związane z imprezą Silly Venture 2k14 ponownie zostało:

    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Sep 2014
     
    Ciekawe kiedy mała czarna będzie patronem..
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Sep 2014
     
    Od pewnego czasu dochodzą mnie słuchy, że udział w atarowskich konkursach planują wziąć również osoby z innych platform (w tym z C64), dlatego też kolega DUDDIE ufundował 2 interfejsy (w kolorze białym i czarnym) do podłączenia stacji Commodore do PC przez USB. Umożliwiają one przenoszenie softu w obie strony z plików emulatorowych na dyskietki i w drugą stronę, a także pojedynczych plików.

    A wyglądają one tak:





    Serdecznie dziękuję Duddiemu za tą przemiłą inicjatywę :)
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Sep 2014
     
    Rozumiem, że te osoby z innych platform stworzą coś na Atari, tak? ;p
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Sep 2014
     
    @larek: dobrze Pan rozumie, proszę Pana :D od razu przypomniał mi się kadr z jednego z Twoich filmów :D na moim biurku nadal stoi Atari, Larku :D
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Sep 2014
     
    Na moim wszystko poza Atari :) No, ostatnio postawiłem falcona, dla przyzwoitosci :)
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Sep 2014
     
    A to spoko, bo już się wystraszyłem, że będziemy zmuszani do oglądania produkcji na C64 ;)
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Sep 2014 zmieniony
     
    Tia, juz Ci ktos uwierzy, ze sie przestraszyłes... Miałes nadzieje!

    ->link<-



    Nic z tego kochaniutki. Wejsc mozesz, ale wiedz, ze jestes obserwowany :)
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Sep 2014 zmieniony
     
    :D

    Bo to jest tak, że jestem commodorowcem, ale tworzę na Atari. Życie nie jest proste...
    • 23:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime29 Sep 2014
     
    trudne sprawy
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Oct 2014
     
    Na SV2k14 obchodzić będziemy również 25-lecie konsoli Atari Lynx (mimo iż pewne źródła podają, iż został on zaprezentowany w 1988 roku). W związku z powyższym mam do Was małą prośbę - jeśli nie wybieracie się z komputerami na party, zabierzcie ze sobą Lynxa :) Im więcej osób, tym lepiej!

    Z góry dziękuję.
    • 25: CommentAuthorRocky
    • CommentTime4 Oct 2014
     
    Biedni Commodorowcy, nie mają czego takiego jak Sio2SD, Sio2PC... Muszą podłączać swoje stacje do PC??
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 Oct 2014
     
    Nie muszą. Mają Ultimate II :)
    ->link<-
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Oct 2014 zmieniony
     
    Maja sd2iec ktore jest tanie. Nie wszystko chodzi bo stacja commodorowska jest wolna, wiec czesto stosowano rozne przyspieszacze przeprogramowujace stacje, co naturalnie z prostym emulatorem nie zadziala. Ultimate oferuje pelna emulacje ale kosztuje jak wagon zboza :)
    • 28:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Oct 2014
     
    Protestuję!
    Mam SIO2SD, SIO2PC, ba - mam nawet Atari ;)

    • 29: CommentAuthorRocky
    • CommentTime5 Oct 2014
     
    Czyli coś mają...
    Nie chcę krytykować darczyńcy, ale wydaje mi się, że dla Atarowców, najlepszym gadżetem związanym z C64 byłby właśnie jakiś emulator stacji.. nawet w formie kabelka i softu na PC (jeśli jest).
    Samego C64 jeszcze można kupić za grosze, tylko jak tego użyć (magnetofon i kasety to w zasadzie tylko stare gry).
    Sam mam w kolekcji 2 C64 głęboko schowane. Dla sprawdzenia posłuchałem muzyki z Black Boxa i wczytałem kilka gier z kaset.. Stacji do tego wynalazku raczej nie pragnę tak bardzo, choć kiedyś się rozglądałem.
    Nawet w dobie Youtuba i emulatorów miło jest patrzeć na produkcje na real sprzęcie..
    Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomył przekazania koszulek z logo C64 w konkursie graficznym :)
    • 30: CommentAuthoras...
    • CommentTime5 Oct 2014
     
    Pin, wspominał że dobrym "gadżetem" dla Atarowców może być mała czarna na godzine czy dwie.
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Oct 2014
     
    Pilnie poszukiwany muzyk do wsparcia pewnego projektu na SV2k14 ! (konkretnie: demo na platformę Atari XL/XE).

    Osoby zainteresowane proszone o kontakt mailowy.
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Oct 2014
     
    Czas na kolejną porcję "perełek" ufundowanych dla autorów prac na Silly Venture 2k14 !

    Duddie powiększył pulę o oryginalne (jeszcze zafoliowane) gry:

    Jet Set Willy II dla Commodore 64
    Universal Hero dla Atari XL/XE
    Frenesis dla Atari XL/XE
    Rockford dla Atari ST/STe



    Wielkie DZIĘKI Jurek !
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Oct 2014
     
    Kolejna miła informacja - patronat nad imprezą objął niedawno reaktywowany magazyn o grach:



    Szukajcie informacji o Silly Venture 2k14 !
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Oct 2014
     
    do broni!

    ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2014
     
    @xxl: cool! :) thx :)
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Oct 2014
     
    A teraz do puli nagród dorzuca się kolega LOTHAREK z następującymi "gadżetami":

    Sio2PC USB (w przeźroczystej obudowie) - 5 szt.
    Sio2SD
    SIDE2
    ULTIMATE
    ULTRASATAN + kabelki
    Emulatory HxC w obudowie (USB*1, SD*1)

    Parę screenów z wymienionych urządzeń:



    Bardzo dziękuję w imieniu osób biorących udział w konkursach na Silly Venture 2k14 !
    • 37:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime20 Oct 2014
     
    LOTHAREK to jest gość:) - szacun...
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Oct 2014 zmieniony
     
    No i nadszedł czas na rzecz, która spędza mi sen z powiek - HARMONOGRAM IMPREZY, z którego będę bezlitośnie rozliczany ;) Z góry uprzedzam że jest to wersja beta i być może ulegnie małej zmianie z przyczyn ode mnie niezależnych.

    Jak wiadomo impreza w tym roku trwa oficjalnie 3 dni (nie ma dnia świątecznego), a prac na compo może być więcej niż w zeszłym. Cudów nie ma, trzeba maksymalnie zoptymalizować ten czas na poszczególne atrakcje. Pierwsza rzecz - proponuję rozbić compo na 2 części - pierwsza (gfx, msx + wild) na piątek ok. godz. 23:00, druga (intra, dema, gry) godz. 16:00 w sobotę.

    Druga rzecz - sporo czasu zabiera niestety podróż Hummerem z party-place na koncert i z powrotem (kilka kursów, gdzie do środka wchodzi jakieś 20 osób). Przy założeniu że 170 osób chciałoby pojechać na koncert - wychodzi 8 kursów w jedną stronę (w obie - 16). A jak z tym wracaniem jest - też wiadomo. Ktoś chce zostać, ktoś chce jechać później kolejnym kursem itd. Dlatego optymalnym rozwiązaniem wydaje mi się podstawienie pod party-place 1 lub 2 busów/autokarów - wtedy wszyscy jedziemy i wracamy w tym samym czasie. Zaoszczędzimy na tym spokojnie ok. 2.5 godziny (to już coś).

    Dlatego harmonogram wyglądałby mniej więcej tak:

    PIĄTEK
    godz. 18:00 - oficjalne otwarcie, przywitanie gości, prezentacje materiałów video
    godz. 19:00 - poczęstunek dla uczestników
    godz. 19:30 - devil's show (18+)
    godz. 20:00 - wyprawa autokarem lub busem na koncert STU (klub Kwadratowa)
    godz. 22:00 - powrót z koncertu
    godz. 23:00 - pierwsza część compo (gfx, msx + wild)

    SOBOTA
    godz. 09:00 - pobudka z Red Bull'em
    godz. 10:30 - wizyta mediów i relacje z imprezy
    godz. 12:00 - wizyta pierwszych zaproszonych gości
    godz. 13:00 - konkurs muzyczny
    godz. 15:00 - crazy compo(s)
    godz. 16:00 - druga część compo (intro, demo + gra)
    godz. 22:00 - niespodzianka
    godz. 22:30 - crazy compo(s)

    NIEDZIELA
    godz. 09:00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

    Oczywiście jestem otwarty na sugestie, ale na pewno nie takie które diametralnie zmienią powyższy porządek. Ten plan wydaje mi się najbardziej racjonalny z uwagi na czas, ale być może o czymś nie pomyślałem?

    Przypominam też że NIEOFICJALNIE można zjawić się już w CZWARTEK wieczorem.
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    Deadline na prace w kategorii msx, gfx oraz wild: 3 grudzień, godz. 23:00 (środa)

    Deadline na prace w kategorii intro, demo oraz gra: 4 grudzień, godz. 23:00 (czwartek)

    Osoby chcące dostać się z lotniska na party-place na hasło "ATARI" w jednej z korporacji taksówkarskiej dostaną zniżkę (zamiast 50-70 zł) - 40 zł. Szczegóły wkrótce.
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Oct 2014 zmieniony
     
    Nadchodzi SV2k14... nadchodzi koncert STU !







    YAMAHA 2149 MADNESSSSSSS !
  1.  
    eee ..to ja nic juz nie kumam ..deadline na prace gfx wczesniej niz party ?? sie pozmieniało...., juz całkiem zbaraniałem czyli mam wysłac gfx wczesniej tzn przed 3 grudnia na maila ?? tylko sie nie śmiac ze mnie :)
    • 42: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    Blasph, prac na SV jest tyle jak za czasów Ornet 95/96
    Tylko że na więcej platform Atari :)
    Ma to na celu aby compoty nie skończyły się o 5tej rano.

    Dlatego deadline jest wcześniej.
    Pamiętaj że trzeba to wszystko przygotować i ogarnąć aby działało na compotach.

    Wysyłaj na maila.
  2.  
    . a na który adres?? pliki maja byc xex czy moga byc g2f?
    • 44: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    @triplex: regulamin :)

    ->link<-

    W skrócie: grafikę najlepiej wyeksportować jako xex, ułatwia sprawę. Źródło możesz też dołączyć - opcjonalnie.

    Każda praca musi być opisana w pliku tekstowym; plik taki musi zawierać tytuł pracy, autora(-ów), kategorię konkursową oraz wymaganą konfigurację sprzętową.

    Nazwy plików najlepiej trzymać w postaci 8+3 i nazywać je tak samo w obrębie pracy z dokładnością do rozszerzenia

    (np. zajebiste.xex, zajebiste.g2f, zajebiste.txt i razem w zajebiste.zip).

    Na dole strony jest kontakt i tam też możesz wysłać pracę. Albo przywieźć ze sobą jak się wybierasz i dotrzesz przed deadlinem ;) Więc lepiej wysłać :D
    • 45: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime23 Oct 2014 zmieniony
     
    Za nazwy plików z opisem w stylu 'readme.txt', 'fileid.diz' itp... - Pin daje 'karnego k*tasa' :).
    edit: tudzież prace bez opisu.
    • 46: CommentAuthorRocky
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    Grey, dużym ryzykiem obarczona jest dość wczesna godzina start, zarówno w sobotę jak i w niedzielę.
    Proponuję sobotę zacząć o 10 (najwcześniej), a niedzielę o 11.
    Chyba, że dodasz do planu punkt pt. gasimy światła (kompy) i idziemy grzecznie spać :)
    Pozdr.
    • 47: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    @Rocky - taka godzina startu zawiera w sobie margines bezpieczeństwa. Jeśli coś nieprzewidzianego się wydarzy, opóźnienie o godzinę lub dwie nie spowoduje katastrofy. Założenie że compo rozpoczyna sie o 22-23 w przypadku demosów, powoduje że na bank kończymy nad ranem. Trochę szacunku i litości dla głosujących. Oraz - przypomnę - liczących głosy. W sobotę nic istotnego się przed kompotami nie dzieje, biorąc pod uwagę że to de facto ostatni dzień party to i tak jest to nie bardzo wcześnie.
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Oct 2014
     
    jeśli kompoty będą rozbite na 2 dni (a na to się zanosi) i jeśli deadline dla wspomnianych kategorii będzie konsekwentnie nienaruszalny - to nikt na kompotach nie zaśnie ;).
    • 49: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Oct 2014 zmieniony
     
    Ok - takie szort info ułatwiające pracę z przygotowaniem prac.

    Prace MSX, GFX, małe Atari:

    * BŁAGAM - nazwy plików 8+3 !!!!!!!!!!!!!111111111111111 - Atari DOS operuje na takiej konwencji, oszczędzicie długich zmagań ze skracaniem WASZYCH nazw plików. Dzięki temu każdy autor uniknie nazwy pokroju: BDSYEWH.XEX, lub karnego kutasa w docu ;)

    * Nazwa pliku dla pracy MSX/GFX może być wspólna dla pliku doc/txt/nfo/...itd. Wystarczy utrzymać konwencję:

    muzyczka.cmc
    muzyczka.txt

    taką pracę można skopiować i popatrzeć tylko na txt, czy zawiera to, co trzeba. W innym przypadku obróbka bywa bardziej czasochłonna. Oczywiście przy 5 plikach roboty nie ma, ale przy 50 już jest i to zajmuje czas. No i później jest biadolenie, że coś się tam opóźnia. No i takie tam ;)
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Oct 2014 zmieniony
     
    Jeśli ktokolwiek zamierza zaprezentować prace ze SoftSynth - proszę o info na priv. Muszę przygotować odpowiedni soft na tę okazję.

    Co do G2F - praca w EXE/XEX + źródło w G2F, oraz DOC. Tak powinna wyglądać praca. Oczywiście konwencja nazwy pliku nadal aktualna. 8+3.

    Czyli:

    boruta.xex
    boruta.g2f
    boruta.doc

    Tak wygląda ideał w temacie nazw plików. Szybko, łatwo i przyjemnie ;)