atarionline.pl Przeszedłem Zybexa;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Apr 2014 zmieniony
     
    Właśnie, na realnym Atari;) Wcześniej mi się to nie przytrafiło;)

    W dawnych czasach, gra widocznie była dla mnie zbyt trudna. Jednak dziś przypominałem sobie różnych bossów z ostatnich etapów, więc widocznie grałem w tę grę z nieśmiertelnością kiedyś, jednak nigdy jej nie przeszedłem (specjalnie - jestem purystą ;).

    Natomiast w dzisiejszych czasach doceniałem tę grę (szczególnie technicznie i jakością wykonania), jednak jakoś nie ciągnęło mnie do tej gry.
    Spróbowałem sobie przypomnieć tę grywalność i się udało;)


    Mój wynik to 159 000, z pewnością można osiągnąć znacznie większy bo się zupełnie nie starałem, aby zabić wszystko co się rusza;)

    Po osiągnięciu około 100 000 puntków, podczas wpisu pojawiał się tekst "Great score!".

    Z racji tego, że jestem przeciwnikiem spojlerów to nie napiszę co się stanie gdy się zakończy Zybexa, aby inni którzy jeszcze nie przeszli - spokojnie sobie zobaczyli wszystko samodzielnie;)

    No to teraz czas na kolejną grę, ciekawe na którą... może na Starquake? Kiedyś się w nią zagrywałem - jest genialna!;)
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Apr 2014 zmieniony
     
    Którą wersję Zybexa - z tłem czy bez tła?



    • 3:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime19 Apr 2014 zmieniony
     
    @Irata4 @Tenchi Przyznajcie się, ile razy przeszliście "Żabexa" ?

    Upload Odislawa z 2007 roku na Tubie ;P
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Apr 2014 zmieniony
     
    @larek, z tłem, przyznam że to tło czasami bardzo przeszkadzało :( Szczególnie jak była mała szczelina w tunelu i wylatywał mi boss, wtedy nie sposób było nie stracić życia :/
  1.  
    Gra genijalna - niestety na małym Atari mało było takich gier.Przemyslanych, ciekawych , wciagajacych z ładna grafika oraz genijalna muzyka .
    Szkoda ze nie ma portu zybexa na ios bądź And,a :-(
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 Apr 2014
     
    Larek - nie ma Zybexa "bez tła".
    To była tylko jakaś źle scrackowana giełdowa wersja.

    TDC - Gratuluję!
    Choć po prawdzie, na tle średniej trudności innych gier Atari, ukończenie Zybexa nie jest jakimś superwyczynem ;)

    Ja mam odwrotnie: w czasach mojego "pierwszego Atari" konczyłem tę grę bez problemu, a jak ze dwa lata temu próbowałem wyczyn powtórzyć, to niestety ostatni level był dla mnie zabójczy.
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Apr 2014 zmieniony
     

    nosty:

    Larek - nie ma Zybexa "bez tła".
    To była tylko jakaś źle scrackowana giełdowa wersja.

    Czyli jest :)
    Ja wiem, że oryginalna gra jest tylko jedna i ma wszystko, co trzeba, ale w giełdowym obiegu istniały dwie wersje. Jedna, której pozbawiono tła - i taką ja pamiętam z tamtych lat. Dość długo żyłem w przekonaniu, że tak właśnie wygląda Zybex. Dopiero później natrafiłem na drugą grę - Zybex II, która była tą właściwą grą, czyli oryginalnym Zybexem.

    Ukończenie Zybexa "bez tła" jest prostsze, dlatego byłem ciekawy, którą wesję TDC przeszedł.
    • 8:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime20 Apr 2014
     
    Tak sobie myślę, czy pominięcie tła przez hakerów nie było zabiegiem celowym. Drugi crak mógł powstać nie tylko po to, żeby odróżnić grę bez tła od tej z tłem, ale też po to, żeby sprzedawała się jeszcze raz na giełdzie. Jak słusznie zauważyliście tło jest bardzo dobrze wykonane (dla samego efektu estetycznego tła kupiłbym pełną wersję), dawało też większą trudność, czyli w sumie większą atrakcyjność.

    Ofoz, Zeppelin Games wydał jedną grę o nazwie "Zybex"
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Apr 2014 zmieniony
     

    nosty:

    TDC - Gratuluję!
    Choć po prawdzie, na tle średniej trudności innych gier Atari, ukończenie Zybexa nie jest jakimś superwyczynem ;)

    Dzięki;)
    No zdaję sobie sprawę, po prostu pewne gry na Atari jakoś często omijałem mimo, że są traktowane jako hity i klasyka;)

    Przykładowo nie miałem i nie mam nadal ochoty aby zabierać się za River Raida;) Może pewnego dnia sobie pogram, może będzie ciekawie, ale na razie interesują mnie inne pozycje.
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Apr 2014 zmieniony
     
    He he, gram, gram i gram coraz lepiej.

    Cały czas tę grę poznaję na nowo, gdy się gra to nabiera się coraz to większej biegłości i obecnie wywijam już takie numery że mimo że Zybexa znam dobre 20parę lat to nie zdawałem sobie sprawę że da się takie rzeczy wyprawiać - wprost nie poznaję tej gry.

    Przykładowo okazuje się że poszczególne plansze da się przechodzić w sposób ekspresowy i naprawdę bardzo zmienia to rozgrywkę. Ja przykładowo kilka pierwszych leveli przechodzę bardzo szybko, czasami to się mści bo np. jakiś przeciwnik lub boss wchodzi mi na jakąś przeszkodę i jest trudniej niż przechodząc w normalnym tempie:P

    A kto z Was zna jakieś ciekawe sztuczki, ma jakieś ciekawe osiągnięcia ?
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Apr 2014
     
    To teraz proszę przejść Zybexa w lewo :)

    Na marginesie: a może to była inspiracja dla twórców Zybexa:
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Apr 2014
     
    > To teraz proszę przejść Zybexa w lewo :)

    Ale zgadłeś - właśnie to mi chodzi po głowie od jakiegoś czasu;)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    Ja tam nie wiem ,gram dość często i czasem kończe , potem wyłączam kompa i ładuje inną gierkę ,fajnie gra się na 2 graczy ,nie zapomnę jak ze Scalakiem na Głuchołazach żeśmy wymiatali i z innym kolegą na SV także grało się przyjemnie, możemy na Grzybsoniadzie zobaczyć .
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    TDC/ wystarczy odwrotnie trzymać joystick ;-)
    • 15:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    @Tdc to może tak utniecie partyjkę ramię w ramię z Iratą4 ?
    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    Nie trzeba, zaraz na Grzybsoniadzie będzie okazja.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    @TheFender czy ja wiem ,zupełnie inny klimat .
    Coś mnie się zdaje iż już kiedyś to zapuściłem jednzkże nie pamiętam i zapodam raz jeszcze ,dla mnie podobna klimatycznie jest :
    ,no i muzyczka z 22:54 ,ktoś tu się chyba wzorował na Zybex
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Apr 2014 zmieniony
     
    Nie no, ten pasaż w dół to znajdziesz w setkach utworów, raczej nikt się nie wzorował :) Ale ja w latach 90-ych też miałem skojarzenia SideArms z Zybexem.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    ... jak przeczytałem temat topica, to myślałem że chodzi o:

    "przeszedłem Zybexa. W lewo" :) -
    • 20:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    E nie, to ja się śmiałem że w lewo to byłoby coś ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 May 2014
     
    Mozna by zrobic taki mini-turniej grania w Zybexa w lewo... :). Wystarczy odwrocic ekran monitora od gracza i przystawic lustro, w ktorym gracz bedzie obserwowal akcje. Ciekawe, o ile to bedzie trudniejsze? :)
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 May 2014
     
    hehe Kaz, dobry pomysł :)
    Trzeba również odwrócić joystick.
    • 23:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 May 2014
     
    Grałem tak kiedyś w Contrę na konsoli. Obyło się bez odwracania pada (oś X będzie w porządku, ale z kolei Y się zmieni), a po kilku minutach ćwiczeń skończyłem ją bez straty życia, jak zawsze. Pobawić się tak Zybexem lub innymi grami tego typu? Istotnie niezły pomysł, trzeba będzie go wcielić w życie.
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 May 2014 zmieniony
     
    Tenchi/ zacne ,aczkolwiek wariat jesteś ;-) w pozytywnym tego słowa znaczeniu :-).
    Rusz tyłek i przyjedź na zlot ,jak pisałem pomysł super jednakże bez ciebie ciężko będzie go wcielić w życie:-(
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 May 2014
     
    jak ktoś oglądał "KILL BILL" to będzie wiedział .
    • 26:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 May 2014
     
    @Kaz, w lewo bardzo prosto można pograć na a800win - wystarczy w ustawieniach ekranu wybrać "horizontal flip", a w ustawieniach joysticka wybrać "Keyset A" i zamienić kierunek lewo i prawo.
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 May 2014
     
    Albo nie zmieniać ustawień joysticka żeby nie było za łatwo :)