atarionline.pl Insert Coin - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Nov 2014
     
    W Łodzi przy ulicy Próchnika 16 jakiś czas temu powstała bardzo ciekawa knajpa dla graczy,goście do dyspozycji mają Automat z dużym wyborem hitów automatowych z lat (emu),Segę Mega Drive,siedem Xbox/ów 360,Ps4 ...i nie pamiętam ,chyba X-ONE .Ponieważ jestem Atarowcem jak i Łodzianinem zamierzam ów lokal zaopatrzyć także ...
    w ATARI,właściciel owego lokalu po zapoznaniu się z tematyką jak i nowinkami A8 które sam przedstawiłem za pomocą ATARI ONLINE jak i You Tube(PREZENTACJA GIEREK) był pozytywnie zaskoczony i jak wszystko dobrze się ułoży ów gamebar zostanie wyposażony w ATARYNKĘ ,dużo osób pozna nasz klimat .
    Co wy na to ?


    PS.Jak Grey mnie nie wpuści na party to będę i tak miał się gdzie pobawić :-P po powrocie do ŁDZ.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Nov 2014
     
    bardzo dobry pomysł :)
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Nov 2014
     
    Istniały też automaty z Mega Drive w środku - Mega Tech.
    • 4:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 Nov 2014
     
    Niektóre z nich miały 8-bitową Segę Mark III (Master System) na pokładzie - szerzej pisałem o tym tutaj.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2014 zmieniony
     
    oj ... Automaty miały w środku różne bebechy zależnie od firmy ,chodzi mi o to iż zainstalowany pc z emu w zasadzie nie laguje i gra się bardzo dobrze,do tego jest masa gier do wyboru,możliwość grania w dwie osoby i to czego dusza zapragnie.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2014
     
    Nosty
    Odwiedziłeś już ów salonik ???
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Nov 2014 zmieniony
     
    Jak Grey mnie nie wpuści na party to będę i tak miał się gdzie pobawić :-P po powrocie do ŁDZ.

    Co Ty masz takie "parcie" akurat na zlot SillyVenture? Nie potrafię tego zrozumieć... :o Przecież to nie pierwsze i nie ostatnie Silly... jak i atarozlot w ogóle. :P

    Też nie byłem na wielu zlotach i nie płaczę... więc jak sobie odpuścisz parę spotkań a w międzyczasie popracujesz nad sobą, to pewnie jeszcze Cię gdzieś wpuszczą! Powodzenia. :)
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Nov 2014
     

    IRATA4:

    chodzi mi o to iż zainstalowany pc z emu w zasadzie nie laguje i gra się bardzo dobrze,do tego jest masa gier do wyboru,możliwość grania w dwie osoby i to czego dusza zapragnie.

    I to legalne będzie?
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Z tego co czytałem firmy interesują tylko nowsze automaty, z tego wynikały komplikacje z dodawaniem i usuwaniem gier z MAME.
    • 10:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 Nov 2014 zmieniony
     
    To prawda - póki co jedynie Cave robił problemy o kilkanaście swoich gierek wydanych sporo po roku 2000. Po bodaj dwóch latach przerwy oficjalnie wróciły do obiegu i jak na razie jest cisza w temacie.
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Co innego, gdy z MAME (a w zasadzie z ROM-ów gier) korzystamy w domu dla własnej przyjemności, a co innego, gdy taki sprzęt stanie w knajpie. Mnie to akurat nie przeszkadza, ale właściciel takiej knajpy raczej powinien na takie sprawy zwracać uwagę.
    • 12: CommentAuthormarekp
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    ZTCP Sony _w ogóle_ nie pozwala grać publicznie/komercyjnie na swoich konsolach więc to wszystko raczej śliska sprawa...
    • 13: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Offtop.

    Ech Łódź....kiedyś się tam przeprowadzę.
    • 14:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    Sony nie pozwala grać publicznie? To niby jak organizuje swoje zawody w graniu? :)
    • 15: CommentAuthormarekp
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    @Alex: Sam sobie odpowiedziałeś: "organizuje swoje zawody w graniu" :-)
    • 16: CommentAuthormarekp
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    Mała wrzutka ze strony Sony:
    "6.2. Nie wolno wykorzystywać Oprogramowania w celach komercyjnych, rozpowszechniać go, pobierać opłat za jego używanie ani w inny sposób udostępniać publicznie bez naszej wyraźnej zgody oraz, jeśli zostało ono wydane przez inną firmę, bez zgody zarówno naszej, jak i tej firmy"
    O sprzęcie mają coś w tym samym stylu, ale już nie szukałem.
    • 17:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    OK. Czyli za zgodą pozwalają.
    • 18: CommentAuthormarekp
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    _"wyraźną zgodą"_ :-)
    • 19: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    To nie jest tak do końca jasne z tym Sony i ich licencjami. Głośna sprawa sprzed 2 lat:
    ->link<-

    Nigdzie nie mogę znależć finału tej sprawy, ale natrafilem na notatkę właścicieli pubu, którzy cieszyli się, że policja wlaśnie ma im zwrócić sprzęt i gry jako jednak legalne. Już po 10 miesiącach :P
    ->link<-

    Generalnie może po prostu spytać właścicieli pubu w Lodzi? Ja w nim jeszcze nie byłem. Jakoś się nie składało.

    Podobny, bardziej znany pub "growy" jest też w Warszawie. Pewnie musieli jakoś legalnie rozwiązać ten problem z licencjami.
    • 20: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    To mi sie upieklo bo w szkole podstawowej czasem grywalismy w czterech w Rally Speedway metoda rozgrywki eliminacyjnej, a to przeciez gra maksymalnie dwu osobowa.
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    Jeśli się dobrze przyjrzeć to jeździmy tam traktorami po wiosce, nawet szopy i stodoły są.
    • 22:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    • 23: CommentAuthormarekp
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    @nosty:
    W nowym (chyba, bo mam go już jakiś czas) PSX Extreme jest artykuł o knajpach dla graczy, a tam w sprawie lubelskiego pubu, cytuję:
    "Policja była tylko narzędziem w rękach Fundacji Ochrony Twórców Audiowizualnych" - komentuje dziś tamtą sytuację Paweł. "Cała sprawa zakończyła się tak, że nawet się nie zaczęła, tzn. po 11 miesiącach(!) przetrzymywania, oddano nam sprzęt, czyli konsole PS3 oraz X360. Sprawa nie trafiła na wokandę. Orzeczono brak naszej winy"

    Generalnie ciekawy artykuł, jest też tam wzmianka, że w tych lokalach nie ma PS3 właśnie ze względu na prawa autorskie (pozostałe konsole są do dyspozycji).
    cytat:
    "Co z konsolami Sony? Tych brak. Dlaczego? "Systemy PlayStation oraz gry są przeznaczone tylko do użytku domowego i nie mogą być publicznie udostępniane w celach zarobkowych (pośrednio lub bezpośrednio)" - komentuje Monika Wenker, specjalistka PR w SCE Polska.

    Nosty wiesz, że nasze rodzime sądy nie są przygotowane na tego typu sprawy. Jeden sędzia to zleje (bo to jakieś tam gierki w knajpie) inny będzie karał (bo na płycie jest wyraźnie napisane, że nie wolno).
    Ja tam życzę tym knajpom powodzenia, zwłaszcza, że kiedyś sam myślałem o otwarciu czegoś takiego :-)
    • 24: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    Ja również myślałem o takim zajęciu na emeryturze :) Tyle, że ja myślałem o sprowadzeniu oryginalnych automatów z lat 80-tych ze Stanów.
    • 25: CommentAuthormarekp
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    Wysłałem posta i serwer się zawiesił. No to jeszcze raz.
    Też myślałem o automatach, kupić stare i odrestaurować. Czyli blisko ;-)
    • 26: CommentAuthorpyta
    • CommentTime18 Nov 2014 zmieniony
     
    To musi być Atari z rozszerzeniem pamięci Rambo/Compo, jak dasz mu gołą 65, to nic z tych robiących największe wrażenie nowych produkcji nie zobaczy
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2014 zmieniony
     
    Kurcze każdy może zakupić Automat,konsole i co sobie tam chcę ,ważne jest to iż nikt za granie opłat nie pobiera ,po prostu sobie stoją ot tak a kto chce to włącza i gra .

    "... wiesz, że nasze rodzime sądy nie są przygotowane na tego typu sprawy. Jeden sędzia to zleje (bo to jakieś tam gierki w knajpie) inny będzie karał (bo na płycie jest wyraźnie napisane, że nie wolno).
    Ja tam życzę tym knajpom powodzenia, zwłaszcza, że kiedyś sam myślałem o otwarciu czegoś takiego :-) "
    Tak było jest i będzie .
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2014 zmieniony
     
    ->link<-

    Będzie także drugi Pub przy Piotrkowskiej .
    DRACO/
    "Co Ty masz takie "parcie" akurat na zlot SillyVenture? Nie potrafię tego zrozumieć... :o Przecież to nie pierwsze i nie ostatnie Silly... jak i atarozlot w ogóle. :P"
    Bardzo chciałbym spotkać Liroy'a ,swego czasu słuchałem jego kawałków ,zresztą większość znam na pamięć ,poza tym w tym terminie będę w Gdańsku ,bardzo lubię SV naprawdę dobre party i ze mną nie było NIGDY na SV żadnych problemów i nie chodzi o to czy to SV czy też inne party z tym że zdaje sobie sprawę z tego iż na SV przyjeżdżają ludzie z innych państw,telewizja itp, mniej światowe party może niepotrzebnie potraktowałem jak rodzinną imprezę i z piciem przesadziłem ,teraz nie piję i nie chcę do tego wracać ,do l\alkoholu który bezpośrednio wiąże się z moimi wygłupami , widzisz Draco teraz to już najprawdopodobniej na żadne party nie zostanę wpuszczony i nie mam się z czego cieszyć ba, chciałem sprzedać sprzęt 8B jednakże po czasie wkurzenie minęło (w sumie moja wina) i za żadne pieniądze nie sprzedam niczego z mojej kolekcji ,kiedyś was nie znałem , grałem ,bawiłem siuę A8 A teraz jak was poznałem to przez te bany troszkę mi tęskno za wami i przykro .
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2014
     
    nosty/
    Napisz kiedy masz czas to może razem wpadniemy i popykamy ?