atarionline.pl Nowe gry bedace w fazie produkcji - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime22 Dec 2016
     
    Byl watek o niedokonczonych badz zaniechanych projektach gier. Otwieram watek o grach bedacych w fazie produkcji, testy silnika, sprite'ow, krotkie demka.

    Na samym poczatku

    Beavis and Butt-Head WIP(krotkie demko)



    Kolejny projekt tego samego autora(test sprite'a)

    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Dec 2016
     
    To ja mam pytanie co się dzieję z Projekt M-jest jakas próbna wersja z bronią i z przeciwnikami ?,przy czym nie chodzi mi by przeciwnicy byli animowani itp. Tylko o to czy cokolwiek od mometu zapowiedzi poszlo do przodu.Nastepnie chcialbym się dowiedzieć jak się sprawy mają z Prince of Persja no i co z Rick/iem bo mialem wrażenie że jest prawie gotowy ,a tu cisza ... a moze coś przegapilem? Swoją droga to pokladalem wielkie nadzieje w zapowiedzi gry One Moon and Two Sun's ,jak dla mnie to moglo by wyjsc chociażby na 1mega no ale podobno projekt padl,wie ktos coś odnosnie tych pozycji
    ?
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Dec 2016
     
    Nikt nic nie wie ???
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime23 Dec 2016
     
    Rick, Konop jest zadowolony z silnika ruchomych obiektów, ale nie jest zadowolony z aktualnej organizacji kodu, organizacji pamięci, która nie pozwala mu zmieścić się z całą grą w 64KB

    nie zdarzyło Wam się powiedzieć "gdybym teraz miał to napisać napisałbym to inaczej", zanim powstała ostateczna wersja Panga, były trzy inne wersje gry m.in. w trybie bitmapy, każde kolejne podejście jest doskonalsze bo uwzględnia zdobytą wcześniej wiedzę o problemach które napotkałeś
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Dec 2016 zmieniony
     
    Ja bym się dowiedział co z grami:
    - The Last Ninja od Kuby Husaka

    - Zmierzch (hit zapowiadany w TAJEMNICACH ATARI)
    ->link<-
    ->link<-

    Co do gier z początku tego wątku, jeśli kojarzę, to są to "zajawki" Gonza więc wiadomo czego (nie) oczekiwać. ;)
    Dorzucić do tego śmiało można by "Prince of Persia" :D
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Na AtariAge powstał kilka dni temu podobny wątek: ->link<-

    IRATA4:

    co z Rick/iem bo mialem wrażenie że jest prawie gotowy ,a tu cisza ... a moze coś przegapilem?

    Może i przegapiłeś, kto wie - była przecież informacja, że na pewno nie w tym roku:
    ->link<-

    @Dracon, w przypadku PoP nie chodzi o zajawkę Gonza.
    • 7: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Dracon - wypraszam sobie takie drętwe teksty, nie tobie to oceniać
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2017 zmieniony
     
    ->link<- nie wiem jak wy ale ja pierwszy raz ten tytul widzę ->link<- do tego fajna reklama ,no choc nie przepadam za grami na 2600 to w te bym z chęcią zagrał .
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Jan 2017
     

    tebe:

    Rick, Konop jest zadowolony z silnika ruchomych obiektów, ale nie jest zadowolony z aktualnej organizacji kodu, organizacji pamięci, która nie pozwala mu zmieścić się z całą grą w 64KB


    ... Konop pewnie zbyt długo rozmawiał z Xxlem, co jak widzę tylko szkodzi tej grze. Autor zrobił nawet wsparcie dla vbxe (mam nadzieję że ta opcja pozostanie finalnie), to po co się teraz ograniczać do 64k ram? A nawet jeśli, to co - nie można sobie doczytywać z atr danych? ;) mam nadzieję tylko, coby na koniec nie wyszło że obraz dysku działa wyłącznie z flopki.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jan 2017
     

    później wyszła wersja w wysokiej rozdziałce monochromatyczna ale co się dzieje z tą ???

    Co to za projekt ??? czyżby prawdziwy Zybex 2 ???
    • 11: CommentAuthorEagle
    • CommentTime9 Jan 2017 zmieniony
     
    później wyszła wersja w wysokiej rozdziałce monochromatyczna ale co się dzieje z tą ???

    Czeka aż wyjdzie jedynka, głupio by tak było wypuścić dwójkę wcześniej ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jan 2017
     

    jest ten tytuł gdzieś dostępny ?
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jan 2017
     
    @dyniec1
    Będzie w końcu to Bloody Planet ?
    • 14: CommentAuthorAdam
    • CommentTime9 Jan 2017 zmieniony
     
    @Irata4: link do "Name This Game" był podany na głównej stronie AtariOnline (kliknięcie w nazwę): ->link<-

    Podejrzewam, że Bloody Planet samo się nie napisze, poza grafikiem musi być też koder - zainteresowany i z wolnymi mocami przerobowymi.
    • 15: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime10 Jan 2017
     
    Nie wcześniej niż za 5 lat
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Jan 2017
     
    jak Adam nadal bedzie na wakacjach to zdazymy 2 gry przed h2 machnac ;-)
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime10 Jan 2017
     
    Niestety na wakacjach nie jestem, a przydałyby mi się bardzo :/ W każdym razie cieszę się, że u Ciebie moce przerobowe są w pełnym rozkwicie, każda nowa gra cieszy :)
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    bump
    Peter Meyer, który jest znany z bycia Peterem Meyerem pokazał ostatnio swój nowy projekt
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    taki prawie KLAX
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    ano, autor w opisie pisze, że gra jest wzorowana na Klax
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2019 zmieniony
     
    ...kończą się ludziom pomysły
    ... ja mam mnóstwo pomysłów ...
    ...ale z zakodowaniem ich już nieco gorzej ....

    Fajna gra , ale czemu nie placki !!! ,lody na taśmociągu !!! SAL-MO-NEL-LA ;)


    W poście 10 zapytałem o dwa tytuły , wie może ktoś jaka to gra na drugim filmiku w wątku 10 ??
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020 zmieniony
     

    Irata:

    W poście 10 zapytałem o dwa tytuły , wie może ktoś jaka to gra na drugim filmiku w wątku 10 ??


    No przecież masz napisane, że nie ma tytułu. I to bardziej test silnika niż gra.

    Irata:

    ...kończą się ludziom pomysły
    ... ja mam mnóstwo pomysłów ...
    ...ale z zakodowaniem ich już nieco gorzej ....


    Jest odwrotnie - jak mawia Mac, a ja się z nim w 100% zgadzam, pomysły są tanie, wykonanie jest drogie. Czyli pomysłów wszyscy mają od groma, tylko nie ma komu ich zrealizować.


    A przy okazji przypomnę taki projekcik rozpoczęty przez Popisa:

    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    @Kaz
    no co ty,jakie gry na Atari są oparte na dobrym pomyśle ? bo ja mogę wskazać raptem kilka tytułów.

    Yoomp! -rozwinięcie stareńkiego pomysłu o piłce mknącej w przestrzeni kosmicznej po torze,ale ok.

    Radiculus Reality-pomysł świetny,gra również-ale czy aby tego nie było na smartfony ??

    RGB-fajna niedoceniona gra z uwagi wysoki próg wejścia.

    Gry Gorgha - dość odważne pomysły i na Atari świeże(a to ciekawy silnik,a to bohater nie tylko chodzi i skacze).

    Gry Magistra - trochę popierdułki,ale i są perełki które odpowiednio odpicowane mogły by być MEGA HITAMI (Tensor Trzaskowskiego)

    A co poza tym ?
    Gdzie te pomysły ?

    Gry się robi inaczej,musi być przede wszystkim przemyślany projekt,jakaś fabuła a tytaj jest odwrotnie,obserwowałem jak ludzie robią gry i zazwyczaj mają ogólny zarys,a później jak się uda i co wyjdzie... no nie tędy droga.
    Do powstania dobrej gry musi być zespół sprawnie działający,dobry pomysł przede wszystkim,a tak mamy co mamy.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    A co poza tym ?
    Gdzie te pomysły ?


    No toż właśnie ci pisałem, że pomysły są, tylko nie są zrealizowane. Jak mam ci wskazać zrealizowane pomysły, skoro twierdzę, że to z realizacją pomysłów jest problem, a nie z pomysłami? :)

    Ale poczekamy, zobaczymy. Życie uczy, że im więcej krowa muczy, tym mniej mleka daje. Nie raz słyszałem tu buńczuczne zapowiedzi co do tworzenia gier osób, które nigdy gry nie stworzyły, ale grały w gry, to przecież wiedzą lepiej jak zrobić dobrą grę :). Jak na razie, nie widziałem żadnej produkcji tych osób :)

    PS. Z opiniami co do podanych przykładów gier - nie zgadzam się, uważam wręcz odwrotnie co do ich pomysłowości.
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2020
     
    @ Kaz
    właśnie dla tego próbuję zrobić swoją,sam ciekaw jestem czy i gdzie utknę,bo puki co to idzie do przodu.