atarionline.pl Dizzy demo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Oct 2009
     


    Gry z tego nie będzie, ale małe demko napewno. Dizzy ma skakać, obracać się, uśmiechać i chodzić, być może uda się do tego zrobić muzyczkę i dorzucić ze dwa ekrany :)
    Grafa zdjęta z Nes'a i dostostosowana do A8.
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    Ojjj, a ja jestem za tym, żeby ktoś jednak zrobił z tego grę, bo aż szkoda (może tylko kolory nieco inne, ale znów się czepiam!).
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    Miker - nie masz przypadkiem muzyczki pod Dizzy'iego?
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Oct 2009 zmieniony
     
    podepne sie... ktora czesc dizziego byla najlepsza? ominela mnie zabawa w dizziego moze czas sobie w to pograc.
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    Gonzo: nie, ale rozejrzę się :)
    • 6: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Oct 2009 zmieniony
     
    XXL - było tego sporo... (ale jakoś A8 Dizzy omijał), chociaż z jeden Dizzy na A8 by wystarczył... Ten screen (a właściwie to animacja) jest z Nes - The Fantastic Adventures of Dizzy. Korzystałem z emulatora NESTOPIA (miodzio emulator)
    • 7: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    xxl - jak dla mnie najlepszą częścią Dizziego była "Dizzy - Prince Of The Yolkfolk", ale było też jeszcze kilka innych udanych wersji, co ciekawe, niektóre bardzo różniły się od siebie. Ale zdarzały się i totalne gnioty.
    • 8: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    Miker - najlepiej jak by to było w RMT
    • 9: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    xxl - jak już pograsz w Prince`a Dizziego, to jeszcze koniecznie popykaj w "Dizzy - Fantastic Adventure" i równie musowo w "Fantasy World Dizzy" :)
    P.S. Na jakiej platformie grasz ? Polecam Amigę :)
    P.S.2 Faktycznie, przydałaby się wersja na A8 zamiast dema, to byłby hit nie lada...
    • 10: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Zgadzam się całkowicie z Cezarem: najfajniejsza częśc Dizziego to zdecydowanie Prince of Yolkfolk, a w dalszej kolejności Fantasy World. Są to przy okazji chyba jedyne części które nie wymagały od gracza ekstremalnej zręczności :)
    • 11: CommentAuthorurborg
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Ojjj brakowało na Atari Dizziego i to bardzo :-( Dalej brakuje :-(
    • 12: CommentAuthormuffy
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    prince of the ... zdecydowanie najlepszy :)
    zagrywałem się na specusiu :D
    • 13: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Ja kiedys nawet chyba glosowalem na ten tytul jak wybieralismy gre do konwersji, ale nie przeszlo. Ludzie powiedzieli, ze jest polska gierka udajaca Dizzy. Moim zdaniem kiepsko udajaca.
    Prince... jest ok., ale moja ulubiona czesc to Magicland Dizzy.
    Ja grywam na Amidze CD32 - mam oryginalna plyte z 6 czesciami Dizzy.
    • 14:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Ta gra to "Włóczykij" - też głównym bohaterem jest Jajec ;-)
    • 15: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime30 Oct 2009
     


    Dizzy małymi kroczkami idzie do przodu :) (press any key)
    Kolejność miała być odwrotna, ale na razie jest jak jest.
    Special thanks for Tebe (za G2F) :)
    • 16:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime31 Oct 2009
     
    Gonzo, sprawdź maila.
    • 17:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime31 Oct 2009 zmieniony
     
    I love Dizzy....




    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Nov 2009
     
    Gonzo: patrzyłeś już tego maila może? :)
    • 19: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Nov 2009
     
    Dizzy powoli zaczyna ożywać, a dzięki Mikerowi jest też czego posłuchać :)

    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2009
     
    Brawo. A mozesz zapodac plik G2F, zeby przyjrzec sie, w jaki sposob rozmiesciles duszki? Moze da sie cos jeszcze zoptymalizowac, zeby bylo wiecej kolorow.
    • 21: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime8 Nov 2009
     
    Kaz - grafiki PM chyba nie może być zbyt dużo, bo będą problemy z przełączniem screenów
    • 22:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Nov 2009
     
    czy oprócz robienia zeza i grania muzyczki z tego xexa da się jeszcze coś wycisnąć ?
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2009
     
    Gonzo - na czym ma polegac problem z przelaczaniem screenow? Chodzi Ci o te pierwsze 8 linii w G2F, ktore nie moga miec zadnych zmian?
    • 24:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime9 Nov 2009 zmieniony
     
    Draft of small changes....
    • 25:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime9 Nov 2009
     
    "his XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below."

    Ki diabeł?...
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Nov 2009
     
    Fly - ???
    • 27:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime9 Nov 2009
     
    Stupid lines from TwitPic...
    I remedied that.
    • 28:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime9 Nov 2009
     
    Fly: nice pics. Second one looks better. :)
    • 29:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime11 Nov 2009 zmieniony
     
    Tuning the second image:
    Minor modifications trees...
    Making it easier to bird...
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Nov 2009
     
    A dlaczego nie korzystac ze zmiany DLI? Takie podkolorowanie, nawet przygotowane na szybko w 30 sekund, podpowiada, ze bedzie to dobrze wygladac, gdyby sie postarac.
    • 31:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime11 Nov 2009
     
    Ooo, Kaz - parę tricków i zapowiada się, że jeżeli będzie gra, to będzie wyglądać lepiej niż klasyka :-)
    • 32:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime12 Nov 2009
     
    A to już moje ostatnie propozycje zmian. :-)
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2009
     
    Dizzy nie musi miec tych wystajacych pikseli z ciala :). Do tego panel na dole mozna zrobic znacznie lepiej - i podkolorowac go wlasciwie (zielone liscie otaczajace panel). No i to podkolorowanie przedmiotow w panelu moze byc zrobione inaczej - kazdy przedmiot nieco innych kolorem albo odcieniem koloru.

    Ponizej samo tylko DLI + poprawki w podkolorowaniu Dizzego, bez zabawy duszkami czyli bez tych dwoch ostatnich elementow, ktore wymienilem powyzejh.

    PS. Czy ktos ma wiecej ekranow tego Dizzego z NES albo wie, skad je sciagnac? Przyjrzalbym sie reszcie, zeby ocenic sobie, jak duzo byloby z tym roboty, gdyby chciec cala gre podkolorowac i czy w ogole ma to sens robic a'la DLI.
    • 34:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime12 Nov 2009 zmieniony
     
    ->link<- przypadkowo znalazłem - parę ekranów jest, ale z pegasus-a czy takie coś może być ?

    //EDIT: no i jeszcze coś takiego: ->link<-
    • 35: CommentAuthorVidol
    • CommentTime12 Nov 2009
     
    zle kombinujecie, ja bym raczej poszedl w strone "crystal kingdom",czy jak to sie zwalo z c64, niz meczyc sie z kolorowaniem hiresa. Bylo by to bardziej zblizone do amigi i mniej procka by potrzebowalo.
    • 36: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime12 Nov 2009
     
    echh, Dizzzy, moje marzenie w wersji na XE, najlepiej Prince of Yolkfolk ale kazda mile widziana, a najbardziej nowa,z nowymi przygodami. Zreszta juz sporo plakalem na forum ze mi brakuje Dizzy na Atari.
    • 37:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime12 Nov 2009 zmieniony
     
    Vidol, tak szczerze, to ja wolałbym mieć "kolegę Dizzego" czyli coś, co pokazuje możliwości atari, a nie kopię czegoś, w co już mogę pograć na innych maszynach

    //EDIT: a propozycja Kaza jest fenomenalna i odpowiednio zoptymalizowana lista dodatków do DLI mocno procka nie obciąży.
    • 38: CommentAuthorfder
    • CommentTime12 Nov 2009
     
    Jeżeli to może mieć jakieś zanczenie, to ja byłbym za jakąś nową wersją z nową fabułą :) Trzymam kciuki.
    • 39: CommentAuthorsecon
    • CommentTime13 Nov 2009
     
    Witam serdecznie, jestem tu nowy choć czytam stronę już parę lat.
    Bardzo się cieszę że pojekt dizzy mógłby ruszyć. Chciałbym pomóc w projekcie, co mogę zrobić? może coś z grafiką? Fabułą?
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Nov 2009 zmieniony
     
    Pewnie, ze mozesz pomoc. Z tym, ze dopoki jakis koder nie powie - chce zrobic "Dizzy" i bedzie zrobiony w takim i takim trybie, z takimi i takimi ograniczeniami w zakresie uzycia duszkow, etc. - to nie ma co raczej robic grafiki (chyba, ze lubisz cos robic, a potem to cos MOZE zostac kompletnie niewykorzystane). Bo nameczysz sie np. robiac grafike w hi-res, a koder powie Ci, ze zrobi gre w trybie low-res.

    Za to smialo mozna opracowac fabule, plan gry, mape gry. Z tym, ze gwarancji, ze ktos z tego skorzysta tez nie ma :). Wszelkie tego typu projekty, jesli nie maja zwerbowanego kodera, ktory moze i chce ukonczyc projekt, moga pozostac tylko projektami.

    PS. Co nie znaczy oczywiscie, ze nie mozna sobie pykac obrazkow jak robi to Gonzo czy inni. Koderzy tez czytaja forum, tez zastanawiaja sie nad tym co i jak zrobic i a nuz cos z tego, co jest pokazywane czy robione, wpadnie im w oko albo zainspiruje do dzialan ;).
    • 41: CommentAuthorsecon
    • CommentTime13 Nov 2009
     
    czyli ogólnie kupka, szkoda ze nie uczyłem się dalej assemblera tylko to zostawiłem bo już cos tam mi wychodziło jakies pierdoły, z kursów piszemy grę lub piszemy demo z Tajemnic ATARI. A teraz wszystko niemal zapomniałem
    • 42:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime15 Nov 2009 zmieniony
     
    • 43: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime25 Nov 2009 zmieniony
     
    MAW - pewnie, wszystko się da, to prosta gierka, ale tu kodera potrzeba, XXL to świetny fachowiec, więc nie wykluczone.

    Kaz - wydaje mi się, że tęcza w górnej części obrazka trochę nie pasuje

    FLY - niezłe obrazki, jeśli chcesz, to podeślę Ci kilka do skonwertowania

    Secon - nie koniecznie, gry z Dizzym były na ZX, to tylko kwestia czasu

    I na koniec, prawie oryginał (NES) - ekran tytułowy ale tym razem z RMT
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2009
     
    No to jest fajne, wrecz chce sie nacisnac joystick, zeby zagrac :). Z tym ze nie rozumiem dlaczego tytul jest w GR15, a gra w GR8 - nie powinno byc jednolicie?
    • 45:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime9 Dec 2009
     
    No i jak się czuje Dizzy?
    • 46: CommentAuthorprince80
    • CommentTime13 Feb 2010
     
    hmmm
    panowie po co bawic sie w 8 trybie skoro w 15 macie 5 kolorow i sporo ladniej by dizzy wygladał Dizziego zrobic z duszkow a las wyglada dobrze zreszta prosze zobaczyc screena :)
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2010
     
    Ladne. Aczkolwiek mockup-y w GR8 tez maja swoj urok. W obu jednak przypadkach efekt jest sredni - nie ma mozliwosci prostej konwersji, Atari to nie ZX czy inny C64 i nad ta grafika trzeba by mocno posiedziec, zeby wykorzystac mozliwosci Atari. W GR8 trzeba by mocno skorzystac z cieniowania dostepnymi pikslami, zeby grafika wygladala lepiej, podkolorowanie byloby tu tylko dodatkiem. W GR12 to samo. A to oznacza mnostwo, naprawde mnostwo pracy i rysowania wiekszosci elementow od nowa, ktorego zapewne nikt sie nie podejmie, bo na koncu i tak wiekszosc powie - "a, to tylko konwersja".

    Chlubny wyjatek to na przyklad "Bomb Jack" - i taka droga powinny moim zdaniem isc konwersje.
    • 48: CommentAuthorprince80
    • CommentTime13 Feb 2010
     
    hmm jesli chodzi o grafike to ja chetnie bym sie nia zajął bo to fajna zabawa Dzisiejsze atari to emulatory bądź rozszerzone atarynki Zreszta mamy jeszcze kartridże A moze namowie brata to sie podejmiemy zadania Bylo by fajnie zagrac dizzego na atari
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2010
     
    No wlasnie to jest glowny problem - chetnych na zrobienie konwersji grafiki jest wielu, ale co potem zrobic z ta grafika? Waskim gardlem sa koderzy. Najpierw zalatw kodera, ktory gre Ci zrobi, a potem mozna sie zabierac za grafike. No chyba, ze traktujesz to calkowicie jak zabawe i nie przeszkadza Ci, ze projekt skonczy sie na stworzeniu konwersji grafiki.
    • 50: CommentAuthorprince80
    • CommentTime13 Feb 2010
     
    Kaz ja juz pisalem ze wezmiemy sie za produk demo z bratem
    zobaczymy co nam z tego wyjdzie
    Poprostu bardzo chetnie przyjmiwmy kazda pomoc
    Widziales ze da rade zrobic (nie mowie ze na 64k ale dziesiaj mamy inne mozliwosci zreszta dizzy na nes zajmuje ok260 kb