atarionline.pl KazKompo 2019 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    W takim razie w związku z tym jak traktujecie w głosowaniu grę xxl-a, ja bym chciał całkowicie wycofać swoje zestawienie i anulować swój głos. Nie będę więcej głosował w konkursach, w których polityka przedkładana jest nad treść konkursu. Przypomnę, że w konkursie ocenialiśmy gry, a nie ich autorów. To co się tutaj dzieje jest bardzo nieładnym precedensem.
    Gravity Worms bez problemu działa na wszystkich moich Atari (przetestowałem na czterech różnych) i nie uważam, żeby to, że komuś nie działa na określonej konfiguracji, mogło powodować takie reakcje, a już zwłaszcza stronniczość i nagabywanie przeciwko grze przez głównego organizatora Kaz.
    Ja ze swojej strony dziękuję za takie konkursy.

    Dodam jeszcze, że w konkursie biorą udział też gry, które równie celowo zostały przygotowane w sposób jaki uniemożliwia mi uruchomienie tych gier. Mam na myśli gry wydane wyłącznie na kartridżach, których nie używam, bo nie lubię, oraz gry niedostępne powszechnie, tylko i wyłącznie płatne, których nie kupiłem, nie mam, więc nie uruchomiłem i nie uruchomię na moim komputerze. Mimo to nie przeszkodziło mi to w ich ocenie, w oddaniu głosu, a nawet jedną z takich gier oceniłem bardzo wysoko i to na pierwszym miejscu. Po prostu oceniałem gry, a nie to czy mi się podobają jej wymagania sprzętowe, albo autor. Myślałem, że o to chodzi w konkursie na najlepszą grę, ale widać się myliłem.
    • 2:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    zgadzam się całkowicie z @Mq
    • 3: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    @Mq:
    Głosowanie w KK2019 zostało zamknięte, nie przyjmujemy obecnie korekt i wycofań głosu. Wyniki zostaną wkrótce ogłoszone.

    Kaz jak rozumiem wypowiadał swoją prywatną opinię jako jedna z osób głosujących, ma prawo mieć własną opinię :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     

    Mq:

    w których polityka przedkładana jest nad treść konkursu. Przypomnę, że w konkursie ocenialiśmy gry, a nie ich autorów. To co się tutaj dzieje jest bardzo nieładnym precedensem.


    A ja Ci przypomnę Mariusz, że oceniam grę, a nie autora. Gra celowo zrobiona, żeby niektórzy nie mogli jej uruchomić u siebie, nie jest dla mnie najlepszą grą w żadnym względzie. Oceniam całokształt gry, wiele parametrów, które mnie interesuje. Sam gameplay nie jest dla mnie interesujący.

    I to jest zupełnie inna sytuacja, gdy ktoś tworzy na konkretne urządzenie (cartridge, stacja dysków). Bo nie robi tego celowo i złośliwie, żeby gdzieś nie działało. Tak samo, jak gdy gra na czymś nie działa, bo autor np. nie umie dostosować gry do danego sprzętu.

    Nota bene - na The Resuce Expedition też nie oddałem ani punktu, ale to nie ma nic do rzeczy.

    A xxl swoimi działaniami skłóca wszystkich, bo albo można pobłażać takim zachowaniom albo nie. I oto zapewne chodzi.

    PS. Acha, sprawa wyszła praktycznie PO konkursie. Więc spokojnie, nikt nie zdążył zagłosować przeciwko. Gra zajęła wysokie miejsce. Autor może się cieszyć.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    Gdyby nie mieszanie w przestrzeni adresowej Ultimate 1MB/Incognito (nieważne, czy w wykorzystywanych rejestrach, czy tych do przyszłego użycia), to też oceniłbym grę wysoko (gdybym głosował), bo jest ładnie zrobiona i klimatyczna. Niestety, z racji widzimisię autora nie dane mi było ją uruchomić w oryginalnej postaci, bo uznał on, że zamiast normalnie poprosić Candle'a o poprawkę logiki urządzenia, posłuży się jego użytkownikami, karząc ich niejako za zakup i montaż tegoż. Jak dla mnie to podejście od d#*y strony...
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    szkoda ze w konkursowej paczce gier oranizatorzy umiescili blednie dzialajaca wersje Voya przez co uzytkownicy standardowch atarek ogladali zwiechy i inne bledy zamiast cieszc sie grą.

    niestety za pozno to wyszlo - gdy tylko zauwazylem te bledy podczas onlinowej zabawy na yt zglosilem usuniecie cracka.

    przepraszam, juz do takiej sytuacji nie dopuszcze.

    pozdrawiam :-)
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    Ta. Gdybyś od razu zrobił jak należy nikt nie publikowałby żadnego cracka.
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    konkurs oczywiscie bojkotuje - wyjasnienie przeslalem juz wczesniej na maila.

    Kaz kompo to fajna zabawa ale mslalem ze zabawa doroslych ludzi :-) niestety przeliczylem sie, dalo sie to odczuc w chwili kiedy poprosilem o usuniecie cracka i pozniej gdy twarz konkursu jawnie manipuluje opinia.

    ale to jest moje prywatne zdanie :-)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    W archiwum programów zamieszczamy wszystkie wersje, które się uda zebrać, bo gdzieś publicznie zaistniały. Już to wiele razy tłumaczyłem, to nie jest archiwum dla graczy, tylko dla zachowania dziedzictwa. A tym są też gry scrackowane, złamane, z intrami, nieoryginalne, zmodyfikowane.

    Jednak z powodu tego, że padł z twojej strony Krzyśku zarzut o "łamanie praw autorskich" to dla bezpieczeństwa to nasze archiwum gier, użytków i dem wkrótce nie będzie publicznie dostępne. Dopniesz swego kosztem wszyskich, gratuluję.

    PS.

    xxl:

    Kaz kompo to fajna zabawa ale mslalem ze zabawa doroslych ludzi :-) niestety przeliczylem sie, dalo sie to odczuc w chwili kiedy poprosilem o usuniecie cracka i pozniej gdy twarz konkursu jawnie manipuluje opinia.


    Ja też myślałem, że to dla dorosłych ludzi i ma być zabawa. Ale postanowiłeś tę zabawę zepsuć, żeby postawić na swoim.

    Z paczki usunąłem plik natychmiast jak tylko odczytałem twoje żądanie/prośbę i od razu bez prostestu to napisałem w komentarzah. Więc nie wiem co "odczułeś".

    A dopiero potem, przypomnijmy, zacząłeś obrażać Voya za dokonanie modyfikacji i domagać się usunięcia z forum zmodyfikowanego pliku. Więc raczej ty manipulujesz ludźmi i z tego co już wiem, robisz to świadomie i z premedytacją.
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    oczywiscie chronoloie mozna przesledzic na forum w watku GravityWorms :-) na moje zgloszenie odpowiedzial Voy w jaki sposob?
    prosze: post 2 na stronie 5
    ->link<-

    wiec manilpulujesz nadal opinia i robisz to zlosliwie albo nie znasz faktow albo nie jestes w stanie ich logicznie ocenic.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    Ktoś tu chyba nie powinien się wypowiadać w temacie złośliwości albo zacząć od siebie...
    Każdy ma swój rozum i widzi czyje działania są intencjonalne (nie od wczoraj), a które nastąpiły w ich konsekwencji i nie z premedytacją, tylko na skutek błędu ludzkiego.
    • 12:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    @xxl: na dobór pliku do paczki z grami nie miałem wpływu. Uruchamiając przywróconą oryginalną wersję widzę jedynie czarny ekran po załadowaniu gry. Bardzo miło z twojej strony jako jej autora. :/

    Przypomnę ci, że to ty zacząłeś wycieczki osobiste z wyzywaniem od oprychów. Użyłem wobec ciebie jakiegoś epitetu?
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    na grzeczna prosbe usuniecia tego crapu odpowiedziales:

    "Załączników nie usunę; już poszło w świat, niech wisi. Przynajmniej działa u wszystkich."

    mam dalej grillowac?
    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    Co do cytowanego posta, wolałem zasięgnąć opinii reszty redakcji. Niewiele później, nie czekając na wszystkie, zdecydowałem jednak usunąć pliki.

    Mam jedno krótkie pytanie i proszę cię o konkretną odpowiedź (bez wykrętów, wymijających odpowiedzi, drwin i kpin, które tak lubisz). Jaki cel masz w używaniu tych adresów z puli U1MB/Incognito zamiast zwykłego $D301?
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    po pierwsze to nie sa adresy z puli u1mb.

    po drugie, ma to cel, opracowalem cos co mam zamiar wdrozyc w przeciagu 2 miesiecy i nie ma to zadnego zwiazku z u1mb
    • 16:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    Są - wypowiedział się już o tym Candle na Atari Age i raczej wiedział, co pisze. Część rejestrów jest wykorzystana, reszta do przyszłego użycia.
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    wypowiedzial sie PO zorientowaniu sie ze u1mb zalicza zwiechy. dokumentacja u1mb mowi cos innego.

    juz sie wpowiedzialem na ten temat, uruchomil kampanie informacjna ze to nie blad bo to jest tansze niz naprawic buga.

    dla mnie temat u1mb jest zamkniety. ile razy mam pisac?
    • 18:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    To tylko twoja interpretacja, a nie stwierdzenie faktu.

    Ten temat będzie jeszcze nie raz odbijał ci się czkawką. :)
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    niestety fakty. przezledz chronologie wydarzen.
    • 20:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    Chronologię znam i nadal widzę tu tylko interpretację.

    Możemy się tak przerzucać w nieskończoność. Każdy doszedł do własnych wniosków, obojętnie, czy są słuszne, czy też nie.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    xxl - mijasz się z prawdą. Plik z paczki dla graczy usunąłem natychmiast po twojej prośbie i bez żadnych dodatkowych komentarzy. Nie był to jedyny plik w paczce, bo był oznakowany jako inna wersja. Twoja wersja też w paczce była i jest, dlatego gracze mogli się z nią zapoznać. Umieszcznie pliku przez Voya na forum nie ma z paczką nic wspólnego, to niezależna sprawa.

    W sprawie chronologi też mijasz się z prawdą:

    - 27 grudnia Voy zamieścił zmodyfikowany plik
    - widziałeś ten plik zarówno tego samego dnia, jak i następnego, bo komentowałeś w tym wątku.

    - 30 grudnia dalej brak reakcji, za to ogłosiłeś w tym wątku, że modyfikacja nie jest problemem, cytuję: "dla mnie to tez nie problem. ciesze sie ze ten temat jest juz zamkniety :-)"

    - 25 stycznia 2020 roku okazało się, że jednak jest to problem, temat nie jest zamknięty i zażądałeś usunięcia zmodyfikowanego pliku na forum. W owym czasie już go w paczce nie było, bo został usunięty przeze mnie.

    Przez miesiąc plik nie przeszkadzał. Dopiero praktycznie po zakończeniu konkursu zaczął przeszkadzać. Ciekawe.

    Potem zwyzywałeś Voya i jak dotąd nie przeprosiłeś.
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    nie tylko Voya, CharlieChaplina określił mianem oszczercy, bo napisał, że jego programy nie działają z Rapidusem i U1Mb
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    Czy na tym portalu istnieje coś takiego jak REGULAMIN FORUM? Jeśli nie, to polecam takie rozwiązanie, lub zapis o "klauzuli sumienia" :D
    • 24: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    @Kaz: zaczal mi przeszkadzac w momencie gdy okazalo sie ze dziala nieprawidlowo na standardowej konfiguracji - mam nadzieje przeoczles to przez nieuwage a nie zlosliwie :-)

    taka wersje potwierdzaja zreszta Twoj post :-) - 25-go plik jeszce byl wiec tu tez mijasz sie z prawda :(

    Natomiast sugestia ze zaczal mi przeszkadzac dopiero przed zakonczeniem konkursu jest kolejna proba manipulacji, albo nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze albo znowu robisz to zlosliwie :-) tylko po co?

    @Gorgh: mylisz sie. nazwalem go tak dlatego ze powiedzial ze pisze gry specjalnie aby nie uruchamialy sie np. na rapidusie.
    jak juz pisalem on jest niestety ofiara bariery jezykowej, czyta u nas posty typu manipulacji Kaza np. o tym ze pisze specjalnie w taki sposob aby gry nie dzialaly na nie-stokowch komputerach i pozniej sa efekty :-)

    co do przeprosin. Voy za to co zrobil powinien przeprosic mnie, wypuscil uszkodzona wersje nazwe ma v2 kazdy bedzie ladowal tamta wersje ktora na nierozbudowanch atarkach bedzie sie wieszac.
  1.  
    Hehe, przypomniało mi się jak kiedyś chyba Bluki "poprawił" moją gierkę - Biedny Pies Antoni. Też zobaczyłem, że ktoś ogrywa na YouTube a tu pod koniec jebut - ERROR 2, bo dał takiego lepszego DOSa, który to zostawiał mniej pamięci :)
    • 26:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    Myślę, że to raczej ty powinieneś przeprosić i to użytkowników U1MB/Incognito. Gdyby cię nie podkusiło w ramach eksperymentów (?) używać rejestrów powtórzonych akurat w tamtej puli, to w ogóle nie byłoby tego tematu. Nie wypuszczałbym tego "cracka", bo nie byłoby takiej potrzeby. Tak ciężko użyć standardowego PORTB?

    Nie wiem nic o żadnej v2. Jak pisałem wcześniej, nie ja przygotowywałem paczkę gier i jej nie ściągałem.

    Ok, nie wiedziałem o tym, że snapshot z Altirry wymaga 128k - stąd wieszanie się (Altirra Loader nie sprawdza obecności rozszerzenia pamięci). Przepraszam.

    Teraz ja oczekuję przeprosin za nazwanie mnie oprychem.
  2.  
    Okay, at first XXL named me a slanderer and asked for proof of my statement, that he intentionally adds code to his programs so they do not work on U1MB or Rapidus. I replied a few days later with two links to AOL and fixed programs (Udders and Gravity Worms) that did not work on U1MB before. So thats it for the slanderer...

    Then XXL requested me to (a) remove the attachment of Voy's patched Gravity Worms at Atari Age forum and (b) stop breaking his rights. I told XXL that there never was an attachment of patched Gravity Worms at AA forum, just a direct link to AOL download and he responded, that it does not matter and I should stop linking to it...

    Regarding point (a) I did what XXL wanted and removed the link (but since two members of Atari Age already quoted me with the link, it would not have changed much, so he insisted on removal of the download at AOL). Regarding point (b) what ?!? After XXL had already broken the rights of several copyright holders of commercial software (e.g. Atari, Rare/Microsoft), he asks me to stop breaking his rights of freeware software ?!? Interesting, especially for lawyers... (double standards or what?)

    To KAZ he replied somewhere else, that he only changed / fixed some 40 year old A8 software. Not quite so - copyright does not work that way! There is no such thing like Abandonware, lawyers will tell you! (It does not matter that the software is 40 years old.) Besides, Atari is currently developing Night Driver for iOS and Android phones, think they will actively defend their rights for that program as well as they will defend their rights for the trademarked name Night Driver. Same counts for Microsoft, current owner of all Ultimate Play the Game programs, that re-released these old titles for XBOX in 2015. So don't tell me to stop breaking (your freeware) rights - you already did that (with copyrighted programs) several times !
  3.  
    Regarding Rapidus, I could also name some XXL programs that use illegals (undocumented opcodes) and therefore do not work on 65816 nor on 65801 or 802 upgrades. There are quite some GTIA sound demos written that way by XXL and some AA members already demonstrated that they would work absolutely alright without illegals. Furthermore Kyle22 at AA asked XXL several times to avoid illegals and/or to make patched versions available, which XXL ignored and always came with new GTIA sound demos that used illegals - so he was fully aware of it...

    Maybe someone can help me to find the AOL topic again, where XXL wrote that (XBIOS?) can be configured in such a way, that it does not work on non-kosher Atari hardware ?!? Another proof, that XXL is fully aware of the situation. And if someone is fully aware of the situation and its problems that arise because of that and he still releases programs that behave that way again and again - I say that he does it intentionally! I therefore do not need KAZ to be involved, I simply say that myself, because I came to these (obvious) conclusions...
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    @CharlieChaplin - z obrazu "ATR" z xbios wykasuj plik *.CFG i w takiej konfiguracji uruchom "ATR" z HDD - pliki wykonywalne ewentualnie tam znajdujące się załadujesz bez problemu. Jednak, jak zapytałem XXL jak zbudować config by dane ładować poprzez procedury "OS" - nie otrzymałem odpowiedzi.
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    (mam nadzieję, że translator przetłumaczy to dobrze ;) )
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    znowu mam pytanie dlaczego sie zawiesza na 65xe... a po wymianie zdan wiadomo...

    jaja panskie. juz sie nawet nie denerwuje. ile mozna prosic.

    "- 25 stycznia 2020 roku okazało się, że jednak jest to problem, temat nie jest zamknięty i zażądałeś usunięcia zmodyfikowanego pliku na forum. W owym czasie już go w paczce nie było, bo został usunięty przeze mnie."

    ->link<- - atarionline.pl/pliki/kaz_kompo_2019.7z

    nie skasowales, w paczce caly czas jest, nie zdajesz sobie sprawy ze na innch stronach podlinkowana jest paczka z aonline?

    rece opadaja... kolejny dzien grillowania... zaczynam podejrzewac ze specjalnie

    ===
    licze na druga czesc "deszczownika" z kasowaniem Voyowego GravityWorms ktore nie dziala na zwyklym atari ;-)
    • 32: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    @xxl

    Ktoś kto wrzucił do paczki Gravity Worms (v2).atr powinien beknąć bo tak opisany plik to podszywanie się pod Twoją pracę czymś co niszczy Twój wizerunek.

    Zamiast pocisnąć tym co to zrobili po "scenowemu" to Ty zachowałeś się w sposób, który chyba uważasz za cywilizowany - powołując się na swoje prawa etc.

    Może ocenisz, że mam podwójne standardy ale trudno.

    Jakbyś puścił tę grę na STEAM czy GOG i powołał na swoje prawa to było by to na miejscu.

    Jednak na AOL gdzie jeszcze panuje duch scenowy, wśród ludzi których znasz osobiście od bez mała 15 lat takie formalne zachowanie uważam za nie na miejscu.
    • 33:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    @xxl: w paczce NIE MA już tego pliku, jest tylko v1 z 21. grudnia. W artykule podlinkowany jest plik archiwum kaz_kompo_2019b.7z.

    W dowód screen z podglądu archiwum.

    Gdyby pliki były nazwane wg nomenklatury TOSEC, można by było łatwo odróżnić od siebie. Zamiast Gravity Worms (v2).atr byłoby Gravity Worms (2019-12-21)(Dudek, Krzysztof)(PL)(en)[cr Ultimate 1MB][128k].atr.
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    kliknij w link ktory umiescilem...

    dociera do Ciebie, ze gdy opublikowany zostal artykul to na innych stronach zaczeto linkowac do archiwum gier ktore umiesciliscie?

    dociera do Ciebie, ze jak umiescisz kolejne archiwum z inna zawartoscia a nie skasujesz poprzedniego to te strony nadal maja podlinkowana to co bylo pierwortnie?

    czasem mam wrazenie ze rozmawaim z dziecmi.

    ===

    @zbyti nie uwazam tak, chlopaki sobie pokrzyczaly "gdzie jest krzyz" - pewnie jedyna forma aktywnosci jaka przejawiaja. poscenowali, poscenowali i poszli spac.
    • 35:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    A kliknij jeszcze raz... Wywala błąd 404. Mam dołączyć screen z FTP?

    Na FTP AOL jest też wcześniejsza wersja, czyli kaz_kompo_2019a.7z, ale na wszelki wypadek zmieniłem jej nazwę na kaz_kompo_2019_old.7z.
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    i tak wyglada kasowanie ...
    • 37:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    Jakie znowu kasowanie? Gdzie widzisz plik o nazwie kaz_kompo_2019.7z? Ten o końcówce old nie jest nigdzie linkowany.

    Wyczyść sobie cache swojej przeglądarki, bo pewnie stamtąd ci się otwiera.
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    bardzo mozliwe ze tak bylo. nie tylko mi :-)

    ====
    a gdyby umiescic archiwum o takiej samej nazwe ale juz bez tego pliku to moze nie byloby takich problemow.
    • 39:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    Uff... [facepalm] :)

    Ok, zmieniam nazwę archiwum na wersję bez literki b i usuwam końcówkę (v1) z nazwy gry, kasuję stare wersje z FTP i poprawiam link w artykule.

    W katalogu z grą dodałem notkę o PORTB.

    Gdyby ci się chciało kiedyś wypuścić oficjalnie wersję działającą na U1MB/Incognito, zyskałbyś 3000 zadowolonych odbiorców. :)
    • 40:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    A ewentualnych przyszłych nabywców wersji na cartcie należałoby ostrzec, że gwarancja zadziałania jest tylko na stock Atari, bo jak uwielbiające pudełka i cartridge ludki z Atari Age pokupią, a jednocześnie mają U1MB/Incognito, to "nie będzie pan zadowolony".
    • 41: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    Ludkami z AtariAge, to się nie przejmuj bo oni najczęściej mają po kilka komputerów i znajdą taki, na którym gra działa. Pomimo tych 3 tysięcy sprzedanych sztuk, użytkowników stock Atari jest dużo więcej.
    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    A Ty wiesz na której atarce użytkownik będzie chciał uruchomić grę i o tym decydujesz?
    Skoro sprawa jest znana i xxl postawy nie zmieni, to wypadałoby mieć jaja i dać informację w opisie, że gwarancja uruchomienia tyczy się fabrycznej konfiguracji i niech klient będzie świadomy.
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    ja mam wrazenie ze tak naprawde nikogo to nie obchodzi, 99% ludkow ktorzy wogole sie wpowiadaja to Polacy. to tak jakby mi ktos powiedzial ze cos nie dziala na atari 400 ... no i co z tego... jakie to ma znaczenie... zadne.

    to Polacy maja zaciecie do "politkowania"

    heheh
    • 44:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    Jasne... Zakładasz, że Polacy nie śledzą Atari Age, a paru obcokrajowców też już tam skomentowało i wyrobiło sobie zdanie o sprawie. Charlie też Polak ;-)
    • 45:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    Hmmm... czyli Xxl miał jednak prawo się wk... ;)?
    Trzeba to rozrysować bo nowi się pogubią jak nie śledzą wszystkich postów.
    • 46: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    ale wlasnie na aage "udzielali" sie polacy :D

    natomiast tubylcy... ciagle te same osoby ktorm nie podoba sie ... tu mozna wymieniac co - rozne rzeczy. takie forumowe cmy.

    to jest promil.... normalnych ludzi jest wiecej, nie mozna oceniac po tych kilku. zreszta podobnie jak na polskich forach..
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    No tak, jest was kilku. Fakt :)
    • 48:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    Gdyby wszystko wszystkim się podobało, to by było nudno. :D