atarionline.pl Bocianu - przypomnienie... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Oct 2021 zmieniony
     
    Obecnie na głównej:

    bocianu @2021-10-11 11:03:34:

    @tedec: możesz mi przypomnieć kiedy i gdzie Cię obrażałem? Bo chciałbym się dobrze przygotować do naszego spotkania, gdyż Twoja "adekwatna reakcja" to niespotykana rzecz.

    Skoro zostałem poproszony - to proszę bardzo, w końcu faktycznie warto sobie wszystko przypomnieć...

    1. Zacznijmy od tego, że "3 Jan 2021" bocianu opublikował frejkowy wątek, w którym trollował, że chce sprzedać komuś peceta:

    ->link<-

    Po złożeniu przeze mnie oferty, odpisał mi w prywatnej wiadomości z 6 Jan 2021, że jutro zadzwoni...

    Mamy dziś 11 X 2021 i co????????


    2. Kwestia zamieszania i netykiety

    Mamy wątek:
    ->link<-

    gdzie zaczyna się dziać np. post nr 49 str. 3 (17 Apr 2021):

    bocianu:

    (...) Co Ty za głupoty opowiadasz Tomek?

    na co odpisałem Tobie od razu dając do zrozumienia co robisz:

    tdc:

    Bardzo słabo...

    Najwyraźniej nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi...

    Dopisałeś: post 12 str. 4:

    bocianu:

    Tomku, zupełnie nie miałem na celu moim komentarzem Cię obrazić.
    Miałem po prostu nadzieję, że się opamiętasz w swoim fantazjowaniu i naginaniu faktów.

    I to można by jeszcze odczytać jako dobrą kartę, ale...

    Skomentował to również: 18 Apr 2021

    adi:

    Jeśli trafi się koder, któremu jeszcze chce się coś napisać na Atari, to trzeba go po rękach całować, a nie zapewniać mu krytykę ad personam.
    (...)
    Teraz się stara coś stworzyć to po co mu skrzydła podcinać.
    (...)


    Odpowiedz bocianu na post adi: post 23 str. 4

    bocianu:

    Zapraszamy do całowania. Mogę podrzucić parę adresów ;)

    Czyli nic nie zrozumiał...

    Następnie mamy post nr 2 ze str. 5 (bez cytatu)

    Następnie mamy trollujący post kolejnego mega trolla, czyli post nr 10 ze str. 5 - czyli wklejanie z innego forum coś tutaj, aby narobić trollowego zamieszania (ten cytowany gostek trollował gdzie popadnie nawet u C= i nawet na moim blogu (konkretnie komentarz np. z 25 kwietnia 2021 00:07)).

    Jak to się mówi - troll z trollem trzyma.

    To wszystko mało - więc kolejna wrzutka: post nr 30 str. 5:

    bocianu:

    Widzę, że temat znalazł swoją kontynuację także na forum c64 :D

    ->link<-



    Komentarz:
    Bardzo ciekawe jest to, że ten post obrażający mnie, który napisał bocianu, pojawił się błyskawicznie, zupełnie tak jakby bocianu cały czas siedział na forum.

    Nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie punkt nr 1.
    Otóż gdy trzeba tedecowi dowalić to jest błyskawicznie na miejscu, zawsze dobrze poinformowany i zawsze wie skąd smaczny kąsek zalinkować - bardzo trollowate.

    Tymczasem gdy trzeba mi wysłać paczkę to jakoś na forum nie zagląda, nic nie pamięta, nic nie widzi a teraz prosi o przypomnienie:

    bocianu:

    (...) możesz mi przypomnieć kiedy (...)


    ...dawno, dawno temu...

    ----------------------------------------------------------
    Na głównej:

    Andy @2021-10-11 13:19:43:

    TDC o godz. 17:02
    „Bocianu, trollu do potęgi”

    TDC o godz. 19:15
    „Bocianu, nie wyzywam ciebie od trolli”

    Czytam to i nie dowierzam jak można w jednym wątku coś napisać a po chwili udawać że się tego nie napisało i wypierać w zaparte. Czy ktoś to rozumie? :-)

    Andy, nie zrozumiałeś co ja tu napisałem. Ja nie wyzywam Bocianu od tego że jest trollem - ja stwierdzam fakt. Łamanie netykiety (brak umiejętności prowadzenia dyskusji - i to na wesoło prowadzonej), wstawianie fejkowych wątków, a do tego jeszcze wklejanie dziwnych cytatów od dziwnych typów oraz innych linków.

    Więc jestem gotów zweryfikować stan faktyczny:
    1. Bocianu jest trollem
    2. Bocianu nie potrafi korzystać z internetu itp.
    Niepotrzebne skreślić.


    Ps. Bocianu - tylko mi nic nie wysyłaj, tak jak pisałem na głównej jestem zaniepokojony stanem tego co tam masz na górze, wiec lepiej już milcz i się już do mnie nie odzywaj - tak jak pisałem załatwimy to f2f.
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    1. Bocianu jest trollem
    2. Bocianu nie potrafi korzystać z internetu itp.

    Ja chciałem też coś jeszcze dodać:
    3. Bocianu ma krzywo uczesaną grzywkę
    4. Bocianu chodzi po schodach naprzemiennie ustawiając nogi!

    Fszyskie miasta niech sie fpisujom! :-)
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    :(
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Oct 2021 zmieniony
     
    @Mq - wiesz w relacjach między ludźmi musi być zachowana równowaga, przykładowo ja nic złego bocianu nie zrobiłem, wręcz go chwaliłem i wspierałem. Nigdy nie podsyłałem mu żadnych złośliwych treści, nie wyzywałem od głupków co to nic nie rozumieją itp. (a uwierz miałem do tego bardzo dobre okazje!) nie miałem możliwości wywiązywania się z umów - no ale gdyby była taka to bym się chętnie wywiązał. Nie byłem też taki namolny i kłótliwy jak on obecnie na głównej.

    Drwisz sobie z tego, ale jeśli nie ma zachowanej tej równowagi między jednym a drugim delikwentem, to każdy psycholog Ci powie, że drwienie sobie z tej sytuacji jest... co najmniej niemądre z Twojej strony...
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    ... a to wszystko to półprawdy,obserwuje wszystko z dystansu i wyraźnie widzę pewną analogie-zastanawiam się czy napisać,czy nie napisać ale napiszę... otóż zakładam że łyżką dziegciu w tym wypadku jest koleżeństwo bociana z pewnymi osobami z sąsiedniego forum i wojna jaką TDC tam stoczył ... myślę że Tomek na siłę i być może niepotrzebnie szuka dowodów ataków na jego osobę,które o ile w ogóle są to są mocno poszlakowe.
    Może TDC zauważył wpływ osób trzecich na kolegę bociana co wzmogło jego czujność i postawiło w stan gotowości ?
    Tego nie wiem.
    Czyżby więc bocianu uległ manipulacji ?
    czy bocianu ma dwie twarze ? - (powiadam wam że coś w tym jest)

    @TDC
    - wyzywając od troli i robiąc raban niepotrzebnie zwracasz na siebie uwagę co nieprzychylne tobie osoby mogą wykorzystać przeciw tobie,nie każdy zna historie i dostrzeże analogie więc to właśnie ty wychodzisz na agresora,trola,schizofrenika,niezrównoważonego najebanego wariata-a nie to kto inny ;),ale są też osoby którym oczu niełatwo przysłonić,widzą obserwują i nie wtrącają się,no może czasami ;).
    • 6:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Oct 2021 zmieniony
     
    Mama nauczyła mnie szanować wszystkich, nawet nienormalnych. Czytając powyższe Twoje wypowiedzi TDC, stwierdzam, że jesteś nienormalny.. ale nie przejmuj się ja też jestem nienormalny, skoro chciało mi się to wszytko czytać. Także, witaj w klubie chłopie! :-)

    P.s.
    Twoją książkę też kupiłem, podobnie jak gry bocianu. A krytyka jest dla mądrych ludzi... bo tacy się nie obrażają i nie unoszą honorem tylko wyciągają wnioski.
    • 7:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    lecę po popcorn ...
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    Przynieś i dla mnie.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    No to czekamy na odpis BOCIANU'a.


    ;)
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    @Dracon: Ale żeby od razu z dwururki? :>
    Najbardziej mi się podoba tekst od

    pancio:

    Mama nauczyła mnie szanować wszystkich, nawet nienormalnych.
    I bardzo to ładnie, i tak trzymać, i o to chodzi! Oto, co znaczy porządne wychowanie wyniesione z domu :)
    Ale już serio (na ile się da), to Tomek, czy naprawdę musisz robić powtórkę z rozrywki, ale tym razem z Bocianem w rolach głównych? Za chwilę nikt Ci już nie zostanie i jedyne co będziesz mógł to recytować treny Kochanowskiego, że wielkieśmiuczyniłapustkiwdomumoim. Babciu, i po co to wszystko?
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    O yezusie brodaty, ale wątek.
    • 12: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    • 13:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    Po przeczytaniu tego chaotycznego potoku myśli Tomka w pierwszym odruchu pomyślałem sobie, że nie będę odpisywał, bo to nie ma sensu. On i tak ma swoją wersję, swój świat i swoje urojenia, ale skoro tyle osób już kupiło popcorn, to pozwolę sobie na kilka słów komentarza:

    Po pierwsze nadal nie widzę w tym niczego czym bym Cię obrażał. No chyba że Twoje poczucie własnej wartości jest tak niskie, że pytanie "co za głupoty opowiadasz?" uderza tak mocno w twoje ego, że nie sposób Ci znieść tej zniewagi. Ale na to już niewiele poradzę.

    Dodam tylko, że moje pytanie dotyczyło tego, że napisałeś, że commodore 64 nie było komputerem stworzonym do gier.

    Po drugie piszesz, że założyłem fejkowy wątek w którym trollowałem że sprzedaje peceta. Już pominę fakt, ze całe to zdanie jest jakąś pokrętną interpretacją faktów. Owszem, sprzedawałem peceta. Nie mieliśmy ŻADNEJ umowy z której sie nie wywiązałem (co sugerujesz w drugim wpisie). Była tylko oferta cenowa od Ciebie, która została przebita i zdecydowałem się sprzedać sprzęt komuś innemu, kto dodatkowo sam przyjechał go odebrać. Tak działa wolny rynek i nie ma tym nic obraźliwego.

    Ale dla ścisłości, gdybym miał wybierać czy sprzedać Tobie, czy komuś kto oferuje mi tę samą cenę, to sprzedałbym tej drugiej osobie. Był to używany sprzęt i znając Twój charakter, gdyby cokolwiek się w nim popsuło dowiedziałbym się z forum, że był to spisek żeby Cie obrazić, znieważyć i upokorzyć. A tego chciałem uniknąć.

    Do pozostałych uwag się nie odniosę, bo to jakieś konfabulacje na granicy bełkotu.

    A Twoja sugestia, że tylko siedzę, obserwuje forum i czekam, aby Ci dowalić jest kolejnym wyrazem Twojej megalomanii. Serio, mam ciekawsze zajęcia w życiu. Na przykład pisanie dokończonych gier ;)

    I jeszcze na koniec żeby nie było wątpliwości:

    Ja nie wyzywam Bocianu od tego że jest trollem - ja stwierdzam fakt.


    Ja nie wyzywam tedeca że jest megalomanem - ja stwierdzam fakt.
    • 14:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    aaaa... jak już zdecydowałem się odpisać, to odniosę się jeszcze do Twojego PS.

    Bocianu - tylko mi nic nie wysyłaj, tak jak pisałem na głównej jestem zaniepokojony stanem tego co tam masz na górze, wiec lepiej już milcz i się już do mnie nie odzywaj - tak jak pisałem załatwimy to f2f.


    Nie będę milczał, bo Ty sobie tak życzysz. Nie będę już więcej dla Ciebie miły i grzeczny, bo na to nie zasługujesz. W głębokim poważaniu mam także Twoje udawane zaniepokojenie moim zdrowiem psychicznym. Możesz sobie dalej konfabulować i próbować mnie obrazić, ale to bezcelowe, bo obrazić może mnie tylko ktoś z kogo zdaniem się liczę.

    Tak - teraz były emocje, o których pisałeś wcześniej, bo mam dosyć słodkiego pierdzenia i udawania, że tdc to miły chłopiec i trzeba przymykać oko na jego dziwactwa. Już dawno nie jesteś miłym chłopcem.

    No i jak bardzo chcesz sobie coś wyjaśniać f2f, to śmiało. Ja także chętnie pogadam o rzeczach, które o mnie wygadywałeś poza forum, zahaczając o moje prywatne sprawy. Bardzo chetnie Ci to wyjaśnie.
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    No dobra bocianu, ale nie wytłumaczyłeś się jeszcze z tą grzywką i dlaczego nogi naprzemiennie po schodach... :-)

    @tdc: drwię sobie nie bez powodu. A powód jest prosty: piszesz publicznie, więc nie piszesz do jednej osoby, tylko do każdego kto ma ochotę wziąć udział w dyskusji (jesteśmy na forum dyskusyjnym). Kiedy to co piszesz nie jest związane z tematem forum (przypomnę: Atari), to uważam, że mój - jak to raczyłeś nazwać - "niemądry" wpis jest dokładnie na równi wartościowy z Twoim. W kontekście Atari, napisałem takie samo nic jak Ty, i nie widzę powodu dla którego ktoś miał by uważać, że Twoje nic jest lepsze od mojego nic, lub odwrotnie.

    A w ogóle śmietnik na tym forum jest okrutny i coraz bardziej skłaniam się do przyznania racji, że jak twierdzi wielu jest tu niezły onet, czy tam elektroda.
    • 16: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    prawie jak ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    TDC o godz. 17:02
    „Bocianu, trollu do potęgi”

    TDC o godz. 19:15
    „Bocianu, nie wyzywam ciebie od trolli”


    Kuźwa,zmienił zdanie a nie poprawił przeszłości,często tak mają podróżujący w czasie hmm.
    @TDC podróżujesz w czasie za sprawą sprawą Atari ?
    • 18: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    Bardziej podoba mi się moderacja na konkurencyjnym forum. Takie flamewary (przez "ł"), tylko psują odbiór ludziom z boku. Panowie spotkają się w realu, to sobie wyjaśnią
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    @bocianu "Dodam tylko, że moje pytanie dotyczyło tego, że napisałeś, że commodore 64 nie było komputerem stworzonym do gier."

    A było !? ;)


    Kurde ja lubię TDCa za to że może i nieco czasem nagina rzeczywistość na korzyść Atari,ale w końcu jesteśmy na forum ATARI i kuniec.
    Commodore do pieca !!!
    ATARI do gier !!!
    - swoją drogą Atari zaczęło od plagiatu,skopiowali Table Tennis nieco go wzbogacając,naliczanie punktów,zmienili też nazwę na Pong,nawet karę za to dostali,ale wybrnęli i to się chwali ;) .

    "bo mam dosyć słodkiego pierdzenia i udawania, że tdc to miły chłopiec i trzeba przymykać oko na jego dziwactwa. Już dawno nie jesteś miłym chłopcem."

    - powiedział ksiądz wyrzucając ministranta z plebanii.


    HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA- sorry musiałem .
    • 20:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Oct 2021 zmieniony
     
    No dobra, myślę że z grzywką Bociana to jest tak, że pisząc na AOL, zaczesuje ją w lewo, a na atari.area - w prawo (albo odwrotnie, nie pamiętam). I myślę, że tu jest największy problem... ale to na pewno jest ten sam Bocianu tu i tam.

    Sorry, jeżeli kogoś uraziłem, to miało tak być.
    Wesołych tych i tamtych!
    • 21: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    zastanawiałem się ostatnio, czemu na AOL dużo rzadziej już pisuję i to chyba trochę w wyniku takich wątków, generalnie jest bardzo przykro czytać, jak ludzie się nie szanują :/
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    @gorgh w punkt :)
    • 23:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Oct 2021 zmieniony
     
    Jak zwykle bardzo logiczne i spójne:

    bocianu:

    pomyślałem sobie, że nie będę odpisywał, bo to nie ma sensu. (...) ale skoro tyle osób już kupiło popcorn, to pozwolę sobie na kilka słów komentarza:

    To błąd, jak to mówią milczenie jest złotem. W Twoim przypadku mądrzej byłoby jednak poczekać na spotkanie f2f, bo w przeciwnym razie utwierdza się wszystkich, że podejrzenia co do Ciebie są jednak prawdziwe...

    bocianu:

    Po drugie piszesz, że założyłem fejkowy wątek w którym trollowałem że sprzedaje peceta. Już pominę fakt, ze całe to zdanie jest jakąś pokrętną interpretacją faktów.

    Aha...
    No to prześledzimy te fakty.

    bocianu:

    Owszem, sprzedawałem peceta. Nie mieliśmy ŻADNEJ umowy z której sie nie wywiązałem (co sugerujesz w drugim wpisie).

    Taaaak??????

    No dobrze, zasady prowadzenia tej internetowej (może właśnie słowo internetowej jest tutaj największym problemem - tak jak sugerowałem w poście nr 1), wg Ciebie to (post z 2021-01-03 15:40:44):

    bocianu:

    Cena wywoławcza dla forumowiczy 200 PLN + koszty wysyłki.
    Cena "Kup Natychmiast" to 300PLN + koszty wysyłki.


    Więc wybierając opcję "Kup Natychmiast" oraz aby przelicytować innych licytujących, napisałem w Twoim wątku:
    ->link<-

    tdc:

    Ok, to ja składam ofertę za 300 zł

    Więc niby gdzie nie ma:

    bocianu:

    ŻADNEJ umowy z której sie nie wywiązałem

    Porąbało Cię??????

    Dodatkowo - tak jak sugerowałem bocianu w informacji prywatnej z 6 Jan 202 - napisał, że wszystko jest w porządku i jutro zadzwoni.

    Czyli tym bardziej z mojej strony transakcja została poprawnie zakończona i potwierdzona przez Ciebie.

    W następnej informacji prywatnej w odpowiedzi na Twoją wyrażającą pełną zgodę i chęć z Twojej strony finalizacji transakcji - ja również potwierdziłem wszystko (wiadomość z 7 Jan 2021).

    Dziś bocianu pisze:

    bocianu:

    Była tylko oferta cenowa od Ciebie, która została przebita i zdecydowałem się sprzedać sprzęt komuś innemu, kto dodatkowo sam przyjechał go odebrać. (...)

    Nie ma możliwości przebicia oferty, cytuję "Kup Natychmiast"...

    Masz głowę na miejscu???

    Nawet jeżeli dostałeś lepszą ofertę cenową to osobę, która wygrała licytację (za pomocą swojej oferty) powinieneś o tym poinformować!

    To nie byłoby ładne z Twojej strony, ale teoretycznie ja mógłbym próbować ją przebić. Ale do tego musiałbym wiedzieć co się dzieje (problemy ze zrozumieniem jak działa internet, telefon???).

    Tymczasem od ponad 10 miesięcy czekam na Twój odzew (który zapowiedziałeś!) i przesyłkę...

    bocianu:

    Tak działa wolny rynek i nie ma tym nic obraźliwego.

    Tak działa??????
    To chyba u Ciebie!

    Zgodnie z Twoimi zasadami, spełniłem wszystkie wymogi aby skorzystać z opcji jaką sam zaproponowałeś:

    bocianu:

    Cena "Kup Natychmiast" to 300PLN + koszty wysyłki.


    Ale to dla Ciebie mało więc napisałeś:

    bocianu:

    Ale dla ścisłości, gdybym miał wybierać czy sprzedać Tobie, czy komuś kto oferuje mi tę samą cenę, to sprzedałbym tej drugiej osobie. (...)

    No i oczywiście dodam, że:

    bocianu:

    Tak działa wolny rynek.

    ...przynajmniej wg. bocianu...


    Próbując sformalizować zmianę zasad zakończenia licytacji (czyli regulaminu licytacji) w trakcie jej trwania - mogłeś dodać 3 punkt "Sprzedaję ładniejszym kolegom"...


    Bocianu - trzeba było jednak siedzieć cicho, a nie upewniać ludzi, że z logicznym rozumowaniem, rozumieniem internetu, aukcji typu "kup teraz" oraz "wolnego rynku" to u Ciebie dalekoooo, dalekooo!

    -----

    bocianu:

    No i jak bardzo chcesz sobie coś wyjaśniać f2f, to śmiało. Ja także chętnie pogadam o rzeczach, które o mnie wygadywałeś poza forum, zahaczając o moje prywatne sprawy. Bardzo chetnie Ci to wyjaśnie.

    Poza forum????
    Przecież my się nawet na sztabach nie widujemy, to niby gdzie, kiedy????

    Nie znam żadnych Twoich prywatnych spraw bo nie znamy się na tyle blisko, pojawiłeś się w naszej społeczności niedawno i nie mieliśmy żadnej okazji aby rozmawiać o Twoich prywatnych sprawach (przypomnę że na zoomie rok temu rozmawialiśmy w gronie uczestników tylko raz i na temat pascala).

    Druga sprawa nie mam z kim omawiać Twoich prywatnych spraw. Bo niby z kim. Twoi znajomi, o których wspomina Irata4 to właśnie są Twoi znajomi i jak Irata4 podkreślił - moimi nie są. Ja nie mam pojęcia nawet kto to są ci Twoi znajomi, nie mam bladego pojęcia o kim pisze Irata4!

    Więc nie mam możliwości z nie moimi znajomymi i nie moimi kolegami rozmawiać o sprawach, o których nie mam bladego pojęcia.

    Wyczuwam gęste opary paranoi...

    bocianu:

    o rzeczach, które o mnie wygadywałeś poza forum, zahaczając o moje prywatne sprawy.

    Dlatego jak będziesz takie informacje o mnie powielał to spotkamy się w sądzie!


    Do reszty bełkotów się nie będę odnosił i tak za dużo czasu straciłem na udowadnianiu że aukcja to aukcja a przyjęcie oferty przez wystawiającego to przyjęcie, a czekanie ponad 10 miesięcy na jakąkolwiek odpowiedz - to brak dobrych manier w internecie, a odpowiedz tu - sami widzicie na jakim poziomie...
    • 24: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    Hobby chyba weszło za mocno...
    • 25:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    Zadanie domowe.

    Jeśli @bocianu jest moim znajomym, a ja jestem znajomym @tdc-a z zooma, to czy @tdc jest kumplem @bocianu i czy ja się mogę z nim dalej kolegować... czy tylko przez zooma...?

    Odpowiedź: Pokoloruj drwala...
    • 26:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    To błąd, jak to mówią milczenie jest złotem. W Twoim przypadku mądrzej byłoby jednak poczekać na spotkanie f2f, bo w przeciwnym razie utwierdza się wszystkich, że podejrzenia co do Ciebie są jednak prawdziwe...


    No to po sprawie. Mityczni WSZYSCY już się dowiedzieli jaki ze mnie oszust i ladaco, więc nie mam co nawet próbować się bronić.

    Porąbało Cię??????


    Doszczętnie. Nie powinienem był decydować czy chcę Ci sprzedać komputer, czy nie. Zapomniałem, że to kupujący decyduje. Ale obiecuję się poprawić. Właśnie wysyłam kwiaty i bombonierki pozostałym oferentom.

    Druga sprawa nie mam z kim omawiać Twoich prywatnych spraw. Bo niby z kim.


    A do tematu wrócimy f2f, bo nie chcę tutaj wyciągać tematów które dotyczą osób trzecich, bo mogą sobie tego nie życzyć. Zdziwisz się jaki świat jest mały.

    Dlatego jak będziesz takie informacje o mnie powielał to spotkamy się w sądzie!


    Challenge accepted :)

    Wyczuwam gęste opary paranoi...


    W końcu. Polecam przewietrzyć pokój.

    W prawie każdym poście (nie tylko do mnie), sugerujesz swoim adwersarzom problemy psychiczne. To w psychologii nazywa się "projekcja".
    • 27:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Oct 2021
     

    bocianu:

    A do tematu wrócimy f2f, bo nie chcę tutaj wyciągać tematów które dotyczą osób trzecich, bo mogą sobie tego nie życzyć. Zdziwisz się jaki świat jest mały.

    Nie ma takiej możliwości.

    bocianu:

    W prawie każdym poście (nie tylko do mnie), sugerujesz swoim adwersarzom problemy psychiczne. To w psychologii nazywa się "projekcja".

    Tak, nie ma jak profesjonalna diagnoza wykonana przez osobę, która nie potrafi logicznie połączyć złożenia oferty przebijającej w zgodzie z regulaminem licytacji oraz przyjęcia jej przez sprzedającego - w zawiązanie umowy sprzedaży...
    Dlatego na takich się mówi domorośli psycholodzy...
    • 28: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Oct 2021 zmieniony
     
    "nie jestem prawnikiem i o ile się nie mylę" ;) to w przypadku sprzedaży prywatnej zasady są inne niż w przypadu sprzedaży przez przedsiębiorstwo (art. 135 Kodeksu wykroczeń - sprzedawca może odmówić sprzedaży tylko w uzasadnionych przypadkach). Przy sprzedaży prywatnej jest to umowa konsensualna, która staje się umową realną dopiero przy przekazaniu towaru ->link<- i sprzedający może odmówić sprzedaży wystawionego towaru. W przypadku takiej umowy warunkiem zawarcia umowy jest akt woli wyrażony przez dwie strony, a jeżeli jedna strona decyduje się ostatecznie towaru nie sprzedać, to trudno o akcie woli z jej strony mówić. Przykład: ->link<-
    • 29: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    Tomek,

    Nie wierzę, że to ty napisałeś. Po prostu nie wierzę i już.

    :(
    • 30: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    @as... yezusie brodaty, ale wątek.
    No tak - od Brodatego to się wszystko zaczęło, to znaczy od Jego wątku.
    Z zaznaczeniem że Brodaty pewnie bardziej aspiruje do bycia Jedi niż Jezusem.
    • 31:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Oct 2021 zmieniony
     

    ilmenit:

    i sprzedający może odmówić sprzedaży wystawionego towaru.

    Ja mu nie odbieram możliwości odmowy - choć nie było o tym mowy w "regulaminie".
    Problem w tym, że On nie odstąpił od niej.

    ilmenit:

    W przypadku takiej umowy warunkiem zawarcia umowy jest akt woli wyrażony przez dwie strony, a jeżeli jedna strona decyduje się towaru nie sprzedać, to trudno o akcie woli z jej strony mówić.

    Nie jest trudno - bo on tę transakcję potwierdził w swojej informacji prywatnej, dodając że jutro zadzwoni (6 Jan 2021).

    Nie było przez 10 miesięcy żadnej następnej informacji. Czyli nie było ani finalizacji, ani odmowy.
    Przecież za odmowę nie urwałbym mu głowy nie?;)


    @tatqoo - mi tutaj nie chodzi o jakiegoś peceta - pal go licho. Mi chodzi o to że ten gostek zachowuje się dziwnie, nielogicznie i niestety właśnie celuje tym wszystkim we mnie, co potwierdził parę razy np. tu:

    bocianu:

    gdybym miał wybierać czy sprzedać Tobie, czy komuś kto oferuje mi tę samą cenę, to sprzedałbym tej drugiej osobie.

    W sumie nie wiem dlaczego - ja mu nic nie zrobiłem, prawie go nie znam, nic o nim nie wiem (wbrew temu co tu wypisuje).

    Dlatego chcę aby była jasność. Sam chciał wyjaśnień bo niby nie pamięta (a jak widać nierozumie co robi), dla mnie temat zakończony.
    • 32: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    To kiedy cie Bocianu obrazal? bo dalej nie widze. Potrafisz tą jedna rzecz sprecyzowac? Jest w koncu glownym tematem tego topicu. Jak narazie zalozyles o Bocianiu topic, nawaliles jakis chaotycznych postow, probujac jakis fikolkow "ha obraziles mnie".

    Krotko i na temat poprosze.
    • 33: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    tdc, serio taki wątek, bo ktoś Ci nie sprzedał peceta? Bocianu miał prawo sprzedać komputer innej osobie, jednak powinien był Cię o tym powiadomić. Następnym razem załatwiaj takie sprawy f2f.
    • 34:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    @innuendo: tak, jedyne co mogę sobie w tej sprawie zarzucić, to to, że nie poinformowałem Tomka, bo nie miałem pojęcia, że aż tak mu zależy. Z drugiej strony, gdyby mi tak na czymś zależało, to po prostu bym zapytał, a nie pielęgnował swój żal w milczeniu 10 miesięcy. I tym kończę ten wątek z mojej strony.
    • 35: CommentAuthordhor
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    Ostatni ocaleli z eksodusu atarowcy okładają się pałami po łbach... Panowie, to się dzieje naprawdę?
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    .. to coś się dzieje? :)
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Oct 2021 zmieniony
     
    Ja w tej całej "hecy" nie rozumiem dwóch spraw:

    1.

    tdc najpierw napisał:

    wiec lepiej już milcz i się już do mnie nie odzywaj - tak jak pisałem załatwimy to f2f.


    tdc później napisał:

    Nie ma takiej możliwości.


    ... więc jak finalnie?

    2. Przez 10 miesięcy brak kontaktu między (potencjalnym) klientem a sprzedawcą. W wieku rozkwitu komunikatorów, maili, smartfonów, itp.
    Jakże tak? ;o
    • 38: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    chciałbym w końcu poznać konfigurację tego sprzętu, o co ten raban? i7, rtx3060, 32GB RAM-u i umowa była na 500 zł ;) ale ktoś dał 600 zł
    • 39: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    @Tebe,
    Tu jest link do tego potwor-a:
    ->link<-


    To pędzone jest dwoma rtx3090 :P i było za 300 pln.
    A tak poważnie taki raban za stary komputer za 300 pln.
    • 40: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    taka okazja, taka okazja... no nie dziwię się, że ktoś może być rozgoryczony, to jak wygrać w lotto ;)
    • 41: CommentAuthorEmi
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    nieśmiało się podepnę. Czy mogę być też pozwana? Tak dla zasady, w ramach solidarności z Bocianu.
    • 42: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    a Wojtek Zientara nie obiecał czasem Tdc-owi stacji dyskietek ;) za 100 zł
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    daje 110 i nie będę miał pretensji ;)
    • 44: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    Pin, przebijam, daję 120
    p.s.
    A tak ten tego, to co licytujemy?
    • 45:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    Halo, Administrator, popcorn mi się skończył!
    • 46: CommentAuthorEmi
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    a w euro można?
    • 47:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    oh noes, as wszedł do gry, pozamiatane, wątek do zamknięcia.
    • 48: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    Emi.

    Nieśmiało zapytam.
    Pierwszy post na AOL ?

    Jeśli się mylę to przepraszam.
    Jeśli nie.
    To witaj w naszym świecie

    Gra o Tron siada ;))

    To tutaj są prawdziwe emocje ;))
    • 49: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Oct 2021
     
    spokojnie jeszcze nie ustaliliśmy co licytujemy :)
    Robię rozgrzewkę :P
    • 50: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime14 Oct 2021
     
    z nowych wikileaks - AS ustawil max bid 500k