atarionline.pl Lost Party 2022 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Apr 2022
     
    Nasuwa się pytanie czy właściciel sprzętu musi działać ?
    O i jest info o Żbiku!
  1.  
    Przypominam, że dziś ostatni dzień z aktualną ceną biletu. Od maja podwyżka.

    Nie zaśpijcie! ->link<-
  2.  


    Można już kupić gadżety z tegorocznej edycji: ->link<-

    Polecam koszulki (męskie i damskie w 4 a dziecięce w 3 kolorach). Wszystkie w tegorocznej wersji Multi i w palecie 4 najpopularniejszych ośmiobitowców. Zmieniłem producenta koszulek. Będą jeszcze lepszej jakości!

    Dostępne są także kubki, jak zwykle w wersji Multi i w wersji jednego z komputerów. W tym roku padło na Spectrum.

    Po raz pierwszy można kupić duże (60x40 cm!) podkładki pod myszkę (no dobra, komputer też się na tym zmieści...). Do tej pory cieszyły tylko zaproszonych gości, ale było sporo podchodów, aby takową zdobyć (yo, Koala!), więc w tym roku wreszcie będzie można nabyć.

    Zła wiadomość jest taka, że zamawiać można tylko do poniedziałku :(

    Poniedziałek to także ostatni dzień, gdy można kupić tańsze bilety na zlot przez Internet. W czerwcu nie będzie sprzedaży. Pozostanie kupić na miejscu drożej.

    Również do poniedziałku czekam na deklaracje, że przyjedziecie ze sprzętem. Muszę już zamawiać dla Was niespodziankę i muszę wiedzieć ile ich będzie potrzebnych.

    W międzyczasie trwają rozmowy prace nad atrakcjami. Już niedługo będę informował co i jak :)
  3.  


    Przypominam, że już jutro kończy się sprzedaż gadżetów ze zlotu. To ostatni moment, aby sprawić sobie (lub bliskim) prezent!

    Mam kilka sygnałów, że sklep nie działa na sprzęcie zaczynającym się od "i" (nie mam pojęcia dlaczego). W razie czego prześlijcie mi swoje zamówienie na vasco@lostparty.pl. Pamiętajcie, aby było kompletne, tj. wersja logo na koszulce, kolor, rozmiar! Odeślę Wam link do płatności.

    Wyprodukowanych będzie tyle koszulek ile zostanie zamówionych. NIE BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ NA ZLOCIE!

    Tradycyjnie przypominam też o końcu internetowej sprzedaży biletów na zlot. Także w poniedziałek.

    ->link<-
  4.  
    Ostatnie parę godzin :)
    • 6: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 May 2022
     
    Polonia Warszawa zakupiła; coś w moich rozmiarach.
    Szombierki Bytom!
  5.  
    Czas zacząć wspominki z 2021 r. Przed Wami wywiad z Darkiem Żołną (Atari: Hans Kloss, Spy Master) i Januszem Dąbrowskim (C64: Hans Kloss).



    lub ->link<-
  6.  
    Dotarły Wasze koszulki.

    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jun 2022
     
    Bardzo mnie to cieszy, nie będę chodził goły :P
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Jun 2022
     
    UWAGA, ACHTUNG, WARNING

    Nastąpiła duża zmiana jeśli chodzi o temat oddawania prac na kompo. Prace zgłaszamy przez formularz:

    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY LOST PARTY 2022

    Teraz informacje techniczne:

    To, co wpiszecie w pole ENTRY NAME, AUTHOR i DESCRIPTION automatycznie ląduje w systemie prezentacji zlotu i będzie wyświetlone w czasie prezentacji na kompo (ekran / stream). Są jednak pewne ograniczenia związane z ilością znaków we wspomnianych polach (np. DESC 240 znaków), jeśli więc limit zostanie przekroczony zostaniecie poinformowani o konieczności korekty rubryki a jeśli plik z pracą był wcześniej dodawany to należy go wówczas dodać raz jeszcze. Po dodaniu pliku jego nazwa pojawia się obok "Choose files" i pamiętajcie by przy wciśnięciu SUBMIT plik był tam z nazwy widoczny.

    Zaleca się pakowanie całej pracy ZIP'em, zawartość klasyczna WRAZ z plikiem opisowym *.txt

    Nazwa pliku z pracą możliwie jak najkrótsza proszę

    Dane (mail, opcjonalny kontakt telefoniczny) nigdy i nikomu nie zostaną udostępnione - mogą posłużyć w razie konieczności kontaktu z autorem przed rozpoczęciem kompo. Po kompo dane zostaną bezpowrotnie usunięte.

    Ewentualne pytania proszę kierować do mnie, najlepiej mailem (pin(at)atari8.info), lub telefonicznie (795841990)
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Jun 2022 zmieniony
     
    ważna zmiana w formularzu rejestracyjnym compo, wskazujemy dodatkowo platformę mimo, że kompoty są między platformami fizycznie na party łączone. Ma to na celu ułatwienie w generowaniu paczek na fizyczne komputery przed compo.

    EDIT:


    Jeśli ktoś chce zrobić jakiś asciiart w DESCRIPTION na prezentacji na kompo, to okno tekstu ma dokładnie 30x8 :)
  7.  
    Wspominki #2: Koncert Katoda z 2021 roku



    bądź ->link<-
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jun 2022
     
    Ponownie przypominam, że celem zgłoszenia pracy na kompo używamy:

    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY LOST PARTY 2022

    Bardzo proszę o nie przysyłanie maili z pracami i korzystania z powyższego rozwiązania.

    Info z ostatniej chwili:

    - baczność
    mamy 3 dema na ATARI!!!!!1111
    - ... spocznij :)
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Jun 2022
     
    Jeszcze jedna ważna sprawa. Zgłaszacie prace przez formularz, ok - ale - oprócz tego, że wpisujecie dane w formularz to proszę o standardowe dołączanie do pliku z pracą pliku tekstowego z opisem do pracy. Czyli np.:

    PRACA.EXE
    PRACA.TXT

    ... pakujecie to najlepiej ZIP'em w przysłowiową kupę i wysyłacie formularzem. Czyli - jedna praca - jeden plik.
  8.  
    Przypominam, że Atari obchodzi dziś 50-te urodziny!

    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jun 2022
     
    UWAGA :)

    4 demo.
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jun 2022
     
    UWAGA - jest sprawa.

    Jest jeszcze sprawa. Potrzebuję pozyczyć na czas trwania tegorocznej edycji LOST PARTY Fujinet'a - albo oficjalny release, albo coś co jest zaktualizowane do NAJNOWSZEJ wersji oprogramowania. Ktoś, coś?
  9.  
    Mój FujiNet się "produkuje". Nie wiem, czy Piotr się wyrobi na przyszły tydzień, ale jeżeli będę miał to wezmę.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Jun 2022
     
    martwi mnie stwierdzenie: "Piotr się wyrobi", oraz "nie wiem" :)

    Komunikat specjalny:

    doszła zajebista GRA

    kompo zapowiada się miodnie.
  10.  
    Ja tylko deleguję odpowiedzialność. Proszę się nie czepiać.
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Jun 2022
     
    :) - dobrze, jeśli więc będzie możliwość to poproszę o użyczenie na czas party jednego FN. Dzięki!
    • 22:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 Jun 2022
     
    mogię użyczyć... v1.5
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Jun 2022
     
    to poproszę. Yolk - też weź, jak by coś nie zagrało.

    Dzięki chłopaki!
  11.  
    Na tegorocznym zlocie odbędzie się premiera albumu Wacek of Arise. In The Mix. z zapisem zeszłorocznego koncertu.




    Tradycyjnie płyta będzie dostępna jako dodatek do biletu na Lost Party 2023.
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Jul 2022
     
    Gdzie się kupuje ten bilet na 2023?
  12.  
    W 2022.
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Jul 2022
     
    To ja poproszę o jeden :)
  13.  
    Wasze identyfikatory już tu są:

    • 29:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Jul 2022
     
    Jakby ktoś potrzebował to jest jedno miejsce w Turyście...
    • 30:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    Mój pewnie popdisany imiennie XD w sumie - prawie jak ksywa.
  14.  
    Na osoby, które zadeklarowały przywiezienie pełnego zestawu komputerowego, czeka już specjalny gadżet. Jest nim znaczek z inicjałem nazwy naszego zlotu wydany przez Pocztę Polską.



    Znaczek jest prawdziwy, można nim płacić za przesyłkę pocztową. Czy ktoś planuje wysłać widokówkę z Lichenia? ;)
    • 32: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    tylko STAMPS BACK!
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    hehe. To samo mi się "pomyślało" jak tylko dowiedziałem się o inicjatywie ;)
  15.  
    Nagrodą w demo compo będzie solidnie rozszerzone (Rapidus, Ultimate, VBXE) Atari XE!




    Wszystko dzięki www.lotharek.pl - dziękujemy!

  16.  
    Nagrodami w konkursach graficznych i muzycznych będą tablet graficzny Wacom One S z podręcznikiem oraz słuchawki Sony WH-CH510.





    Wszystko dzięki Semi-Art: ->link<- - dziękujemy (także za pomoc Tigerowi/NG)!

  17.  
    Autorzy prac w pozostałych konkursach także zostaną nagrodzeni. Do wyboru będą reedycje Bajtka, Top Secret a także gry, m.in. Kolony 2106 i Albert (na Atari XL/XE), Wrecking Ball (Commodore 64) czy Electro Body (PC).



    Powyższe nagrody ufundował Retronics ->link<- - dziękujemy!

    • 37: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 Jul 2022
     
    ja poproszę talon na paliwo
  18.  
    przepraszam zapytam czy będzie ktoś na party czwartek-piątek żeby mi ogarnął 1088xel? takie krótkie szkolenie chciał bym z obsługi menu loadera, aktualizacji softu itp, jak toto ogarnąć
    na zachętę lubelską perła chmielowa będzie znakiem rozpoznawczym :D
  19.  
    Autorzy prac na Commodore z będą mogli wybrać z puli nagród m.in. emulator stacji dysków Pi1541, JiffyDos, modem Wi-Fi StrikeLink, SwinSID czy adaptery joysticków USB czy 4joy.



    Powyższe nagrody ufundował C64lover ->link<- - dziękujemy!

  20.  
    Timeline!

    * czwartek, 7 lipca:
    - 15:00 - otwieramy drzwi
    - 20:00 - oficjalne otwarcie
    * piątek, 8 lipca:
    - 20:00 - premiera płyty: Wacek of Arise - In the Mix at Lost Party 2021
    - 21:30 - grill
    * sobota, 9 lipca:
    - 12:00 - deadline dla prac zgłaszanych do konkursów
    - 12:01 - Narodziny polskiej demosceny, przełom lat 80. i 90. - Daniel Koźmiński, Komitet Społeczny. Kronika Polskiej Demosceny
    - 13:00 - In Nihilum Reverteris - bebechy gierki dla ZX & RPi uncensored
    - 21:00 - compos
    - 22:30? - grill (po kompotach)
    - 00:00? - koniec głosowania (lub godzinę po zakończeniu konkursów - w zależności co nastąpi później)
    * niedziela, 10 lipca:
    - 11:00 - ogłoszenie wyników

    Party place
    W tym roku wchodzimy wyłącznie od tyłu budynku, od strony tarasu!

    Parkowanie
    Nie można parkować bezpośrednio przed party place! Ale można za :) Omijamy strażnicę po prawej stronie i parkujemy za placem zabaw i wiatą (czyli tam gdzie rok temu).
    Parking koło jeziora - dotyczy zwłaszcza nocujących w Turyście. Znajduje się tam punkt opłat. Zapytajcie, czy mieszkańcy Turysty też płacą. No i z drugiej strony pensjonatu także jest kilka darmowych miejsc.

    Wyżywienie
    Tradycją Losta są grille. O wsad kiełbaskowy nie musicie się martwić. Ale, jeśli ktoś życzy sobie czegoś innego, to musi już sobie zorganizować. Mistrzem kuchni będzie ponownie Tiger/NG! :) Tacki będą, ale będę wdzięczny, jeśli zadbacie o sztućce. Policzyłem dziś ilość osób razy 2 dni grilla i wyszła liczba na tyle duża, że uznałem, że naprawdę szkoda kasy na zakup jednorazowych widelców czy noży. Bądźmy nieco eko. Oczywiście jeśli ktoś lubi kiełbasę w dwóch pajdach chleba, to tym lepiej. Bo chleb będzie, no chyba, że zabraknie ;) O musztardy, keczupy się nie martwcie. Chyba nawet chrzan będzie...

    Kawa i herbata oczywiście bez ograniczeń samoobsługowo. Zabierzcie kubki (bo bez nich jesteście narażeni na domokrążcę, który sprzedaje takowe...).

    Wejście
    Sala będzie otwarta od ok. 15 w czwartek do ok. 15 w niedzielę, całodobowo.

    Noclegi
    Przypominam, że nie ma noclegów na sali głównej, nie mamy też sali wspólnej.

    Compoty
    Deadline jest ustalony na sobotę, godz. 12:00. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie go (bo skrypt się zamyka i nie pozwoli dodać).

    Podsumowując. Zabieracie na zlot:
    - kubek,
    - sztućce,
    - przybory toaletowe,
    - dobry humor!
    • 41:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Jul 2022
     
    Git.
  21.  
    mam wolne miejsce w sam.czyli trasa Wro. Lichen wyjezdzam jutro o 11tej 576350240
  22.  
    Minęło trochę czasu od zakończenia zlotu ale musiałem nieco odpocząć.

    Dziękuję za pracę ekipie organizatorskiej ze szczególnym uwzględnieniem ekipy siedzącej na podwyższeniu, a więc: Pinowi, SuperNoisowi, Argaskowi, Oswaldowi i Grzybsonowi. Dziękuję pozostałym współorganizatorom: Bocianu, LiSU i Agnieszce. Dziękuję Tigerowi herbu Zielona Pietruszka ;)

    Dziękuję sponsorom: Lotharkowi, Retronics, Semi-Art, C64lover, Artmann, Bocianu, Yoshitace. Nagrodzeni wyglądali na zadowolonych!

    Dziękuję bardzo WSZYSTKIM autorom prac na konkursy. Szczególnie ciepło myślę o autorach dem: NG, Zelaxu, Agendy i Blowjobb! Każda z tych prac byłaby ozdobą każdego party. A tyle dobra na raz to aż nadto, aby zapamiętać tę edycję Losta. Jestem Wam bardzo wdzięczny!

    Były też świetne 256B, muzaki, grafiki i gra. Nie zapomnę też wildów (także tego z przekazem "podprogowym" ;) ), a skrzypce zapamiętamy na lata.

    Cieszę się, że prace z innych platform niż Atari także zajęły dobre miejsca. To potwierdza, że głosujemy na dobre prace a nie "swoje". Dziękuję za ten obiektywizm.

    Dziękuję Delemu (i jego gościom) oraz Hellboyowi za prelekcje. Z pewnością będę chciał to kontynuować.

    Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas i przyjechali na zlot ale także tym, którzy nie mogli i byli z nami online.

    Usłyszałem i przeczytałem wiele życzliwych i pozytywnych opinii. Cieszę się, że Wam się podobało. Taki jest główny cel tego party.

    Oczywiście były pewne potknięcia i błędy z naszej strony. Było kilka problemów podczas gfx compo. W kilku momentach demo compo powinniśmy byli zachować się profesjonalniej i obiektywniej. Niepotrzebnie zagrały emocje i padły zbędne komentarze. Wiemy, gdzie popełniliśmy błędy i liczę, że one się już nie powtórzą. Przepraszam za te, których nie zdołaliśmy się ustrzec!

    Do zobaczenia za rok (a z niektórymi za pół...). Znowu wspólnie zmarnujemy termin ;)


    Foto: Radi
  23.  
    Lista pokazuje mi 141 osób. Ale nie zaznaczyłem sobie wszystkich identów rodzinnych ale też nie odliczyłem paru osób online. Więc osób na party było realnie coś koło tego.
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Jul 2022
     
    Mam pytanie do ekipy NG:
    Czy jest szansa na Rewind w 320kb ram?
    Bardzo bym chętnie odpalił demko u siebie ale nie mam 1 Mb :(
    • 46: CommentAuthorTiger
    • CommentTime21 Jul 2022
     
    Sama grafika więcej chyba zajmuje niż 320kb, 576kb realne, ale 320kb to ciężko będzie.
  24.  
    Hmmm, as already written at Atari Age: Maybe the Rewind demo can be splitted into two halves, each requiring 576k RAM ? And errmm, it would be cool if these two halves could be packed then, so they fit on two 180k disks... Solo? Could you give it a try?

    (At AA forum I released a packed version of the whole demo, length approx. 240k, so two halves with approx 120k each should be possible.)
    • 48: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Jul 2022
     
    to jeszcze wersja CAS, poproszę :P
    • 49:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Jul 2022
     
    Też bym wolał Flimbo's Quest niż 10 wersji (oczywiście wspaniałego) Rewind ;-)
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Jul 2022
     

    tebe:

    to jeszcze wersja CAS, poproszę :P


    ... ale tylko na dwie taśmy C60 ;)