atarionline.pl Interface MIDI-IN via Joy - pomysł - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Feb 2022
     
    @pin - dane mam na różnych nieopisanych dyskietkach. Większość jest w standardzie KARIN 720KB. Aby móc przejrzeć źródła i znaleźć właściwe pliki chcę przegrać je na kartę CF. Niestety mam IDE+ bez przelotki.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Feb 2022 zmieniony
     
    Alex, a to moje rozwiązanie? Ciekaw jestem, jak zadziała.

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Feb 2022
     
    @jhusak - pomysł zacny :) Tylko ja chciałem po prostu przegrać wszystkie pliki do jednego foldera pod Spartą od razu, by móc to sobie uporządkować i znaleźć co trzeba. Chyba zrobię sobie po prostu ten splitter skoro nikt nie sprzedaje.
    • 4:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 Feb 2022
     
    @Alex, czy możesz podzielić się swoim odtwarzaczem MIDI?
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Feb 2022
     
    A ile masz tych dyskietek? 10? 100?
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Feb 2022
     
    @jhusak - tak ze 200 jakoś, choć nie wszystkie ze źródłami :)

    @pancio - jasne, tylko chciałbym znaleźć ostateczną wersję, a w tym celu muszę przeszukać swoje tajne pliki. Nawet sobie XF-kę naprawiłem, by część dyskietek zgrać.
    • 7:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 Feb 2022
     
    to może AspeQT i SIO2PC?
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Feb 2022 zmieniony
     
    Nie... Do tej pory miałem SIO2SD, ale mi wysiadło, ale to i tak nie rozwiązywało problemu. Wolę porządnie zgrać pliki i je opisać, bo nigdy tego nie zrobiłem i był burdel, który dzisiaj pokutuje.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Feb 2022
     
    sio2sd nie wysiada, trzeba przeprogramować i już. Jakby co, mogę pomóc :)
    • 10:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Mar 2022
     
    Kuba, najlepsze jest to, że ono się odpala i wszystko niby działa, tylko nie czyta karty SD :) Wymieniłem już wszystkie elementy oprócz mikrokontrolera i bez zmian. Chyba, że port w kontrolerze poszedł z dymem...
    • 11:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 Mar 2022
     
    pożycz od Kuby fujineta i zgraj od razu na serwer :]]]
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Mar 2022
     
    @pirx - to są tajne dyskietki :) A FujiNeta mogę sobie w każdej chwili zrobić na pająka. Koniec końców chyba narysuję sobie i zamówię przelotkę ECI.
    • 13:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Mar 2022
     
    @Alex, w taki razie pozostaje mi poczekać... no chyba, że masz pod ręką prockę co "umie" grzebać w źródłowym pliku MIDI - tak bym se mógł sam wysłać dane do portu...
    • 14:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 Mar 2022
     
    @pancio - Zapytaj Foxa.
    • 15:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Mar 2022
     
    No to jedziemy

    A8, pokey + sio2midi + s2 dream blaster.


    A8, pokeymax + sio2mid + s2 dream blaster (@pin: u mnie działa :) )
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Mar 2022
     
    Nieźle to gra. Widziałem na czacie jak pracowaliście z Pańciem nad projektem, mój szacunek dla Was obu :)
    • 17:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Mar 2022 zmieniony
     
    Bez żartów, ja nic nie robiłem. To jest zupełnie inne urządzenie niż Pancia. To jest złożone z ->link<- SIO. Pancio robi carta. A że gadaliśmy dziś, bo mi się piny pomyliły i szukałem czemu nie chce ze mną to ustrojstwo gadać :)
    No ale zagadało :)
    Teraz to mi się marzy jakiś druk 3d obudowy do tej wersji PCB :)
    Pozostaje jeszcze przetestować to z STe :)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    I właśnie o te rozmowy mi chodziło - dla mnie to jest projekt uruchomienia plików MIDI na Atari, kibicuję! :)
    • 19:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    Ależ pliki midi na atari zostały dawno uruchomione, o czym świadczą programy je obsługujące - midiplay 1998 r, midi sequencer 1993 r.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    To prawda, ale zakup urządzenia podłączanego do Atari do ich odtwarzania nie jest ani proste, ani łatwe. O czym wie każdy, kto próbował kupić.
    • 21:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    Rozumiem. Z tej partii płytek, które mam powstanie 5 urządzeń, z czego 2 wyposażone w S2 Dream Blaster.
    Pozostałe płytki z częściami idą do ludzi, z czego 2 midi mogę poskładać - jak będą chętni - S2 Dream Blaster we własnym zakresie.
    • 22: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    To ja poprosiłbym o wersję z DreamBlasterem jeśli jeszcze można.
    • 23:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Mar 2022 zmieniony
     
    Dream Blastera musisz sobie zakupić tu ->link<- , resztę dostaniesz :)
    Warto zrobić zakup grupowy Blastera, wysyłka się podzieli.
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    To i ja też.
    • 25:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime7 Mar 2022 zmieniony
     
    No to wygląda że mamy komplet chętnych.
    Kosztowo, jak nic nie pomyliłem wychodzi ~60zł.
    S2DB we własnym zakresie! Żeby nie było.
    • 26:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime14 Mar 2022 zmieniony
     
    • 27:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Wiesz, program wygląda na dopracowany, ale użyłem tylko do odtworzenia pliku, żeby przetestować interface.
    • 28:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime9 Apr 2022
     
    Życie jednak nie znosi próżni... ożywię może temat MIDI i dorzucę swoją cegiełkę... póki co prototyp zagrał z Atari jak i z zewnętrznego źródła...
    • 29:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    Dopiero teraz dojrzałem miejsce na wlutowanie gniazd cart/eci :) No to super.
    Poskładam prędziutko :)
    • 30:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Apr 2022
     
    Zabieram się za projektowanie MIDIcar-a dla A800XL.. i już na wstępie muszę stwierdzić, że zbudowanie tego z przelotowym PBI będzie co najmniej trudne jak nie niemożliwe w rozsądnych rozmiarach. Otóż, jeśli uprzemy się by było przelotowe to wszystkie złączki DIN-5 (3x) i RCA (2x) oraz zasilanie muszą iść na boki. Niestety z jednego boku z atari mamy gniazdo monitora i kabel, który będzie w kolizji horyzontalnej (sic!) a z drugiej strony Atari mamy gniazdo SIO i też niemała wtyczka wystaje... w związku z powyższym oświadczam, że WERSJI PRZELOTOWEJ NIE BĘDZIE :-)

    Howgh!
    • 31: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime22 Apr 2022 zmieniony
     
    Ale można by wymyślić kątowy trójnik:
    Wtyk i gniazdo w poziomie a pomiędzy nimi gniazdo w pionie dla MIDI lub coś zbliżonego do IDE2ECI dla XE. Czyli wtyk i gniazdo w poziomie a płytka z MIDI w pionie ;-)
    • 32:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Apr 2022
     
    Ośmielę się nie zgodzić mimo wszystko! IDE2ECI nie ma sterczących kabli więc jest stabilne mimo, że w pionie. Niestety, z MIDI już nie będzie tak łatwo.. kilka kabli za które można "przypadkowo" pociągnąć sprawi, że ta wieża będzie niestabilna.. no chyba, że obudowa zapewni odpowiednią sztywność... Ale i tak ten pomysł mi się nie podoba, nie robię i już! :-)
    • 33:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Apr 2022 zmieniony
     
    MIDIcar pbi musi mieć obudowę przykręcaną do biurka. Do tego będzie można zadokować 800XL :)
    Ale na poważnie, to gniazda mogłyby wychodzić do tyłu z pionowej pcb jak sugeruje kkrys. Coś takiego jak tu ->link<-
    Zatem nie będą kable wpinane od góry czy z boków tylko z tyłu.
    Wtedy ma to jakiś sens.
    Na upartego - karkołomna konstrukcja - można zrobić z pcb taki parapet jak jest w tym inferfejsie IDE i wtedy na parapecie zamontować zwykłe (kątowe) gzniazda DIN, również wychodzące do tyłu, czyli tak jak gniazdo monitora i zasilacza z Atari.
    Parapety rządzą :)
    • 34:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime23 Apr 2022
     
    Nain, nain, nain, nain, nain!.. znaczy nie nie nie nie nie! :-)
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Apr 2022
     
    @SUN - Pisałem, że MIDIMATE nie działa z PokeyMAX'em - ale np. prototyp Alexa (MidiBOX) już działa. Chodzi tu o kwestię, czy dane rozwiazanie używa input clock w SIO od strony Atari.
    • 36:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime23 Apr 2022
     
    MIDIMATE i MIDICAR to zupełnie różne rozwiązania, nie bardzo rozumiem do czego nawiązujesz... zapewniam cię, że MIDICAR z POKKEY-maxem będzie współpracować wzorowo.. niezależnie od trybu/emulacji :-)
    • 37:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Apr 2022
     
    @pin: a widzisz, teraz wszystko jasne.
    @pancio: z pin'em dyskutowaliśmy o tym, że midimate nie działa i sprawdzałem czy to sio2midi zadziała z pokeymaxem.
    • 38:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime23 Apr 2022
     
    Teraz wszystko jasne :-)
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2022
     
    Nie wszystko - dlaczego projekt się nazywa "ŚREDNI SAMOCHÓD"? :D
    • 40:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Apr 2022
     
    Bo duży samochód by się nie zmieścił na biurku i koszty produkcji były by dużo większe. :)