atarionline.pl Parallax - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime31 Oct 2010
     
    Będzie, będzie - już niedługo, dosyć mroczna ;) tyle, że potrzebne będzie drugie podejście - kanały we RMT mi się za szybko skończyły i trza "poupychać". :)
    A, wywal tego "Self Teścia", na WinPLusie sprawdzałem i mi skakał tam zamiast do gry (czasem mam joy-a "odpiętego").
    • 2: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime2 Nov 2010 zmieniony
     
    .
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Tempo prac duze, wiec jest nadzieja na zakonczenie prac :)
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Gonzo: sprawdź maila, coś tam do Ciebie poszło. :)
    • 5: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime5 Nov 2010 zmieniony
     
    .
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2010
     
    Gonzo, i mnie sie wiesza i nie moge zebrac ani jablka, ani kwiatka.

    Wrzucilem filmik na YT:

    • 7: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime8 Nov 2010 zmieniony
     
    .
    • 8: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime8 Nov 2010 zmieniony
     
    .
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2010
     
    Kaz - wiesza się wtedy jeśli po wspinaczce nie zejdzie się na dół,


    Ale ja wlasnie nie moge zejsc na dol, bo sie wiesza... :)

    Mam problem z połączeniem plików Integratorem.
    Jeśli włączy się przełączanie automatyczne po 5s, to działa, ale obrazek tytułowy jest wyświetlany zbyt krótko


    Wprowadziles ruchome elementy do obrazka, to pewnie przyczyna, ze nie starcza czasu na obsluge klawiszy. To podobny efekt, gdy obrazek jest przeladowany przerwaniami (szczegolnie w pierwszym lub ostatnim wierszu rysunku). Moze Tebe by podpowiedzial, jak rozwiazac taki problem?
    • 10: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime9 Nov 2010 zmieniony
     
    .
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Nov 2010
     
    Wideo podmienic nie mozna. Mozna wrzucic nowe :)
    • 12: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Nov 2010
     
    a ja mam takie pytanie: gdzie tu paralax?
    • 13: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime3 Jan 2011 zmieniony
     
    Mój tribute dla Gonzo i jego Festera :) obrazek tytułowy w trybie HIP:



    wersja z creditsem:

  1.  
    Hi, Happy New Year (a bit late...)
    That HIP are very good, almost no flicker...

    If they had some colour they were amazing...
    Greets.
    José Pereira.
    • 15:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    lhuven. bardzo ladne, gratuluje :)
    • 16: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    @insert: dzięki :) rysowane w Corel Photo Paint + AIS.

    @Jose: to me it flickers as hell :) but I'm not familiar with interlace modes.
    • 17: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime4 Jan 2011 zmieniony
     
    .
    • 18: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    @Gonzo: obrazek jest monochromatyczny (30 odcieni). Może dałoby się go wykorzystać jako loading screen (coś jak np. w "Kick Off") - po naciśnięciu klawisza wczytuje się właściwy program (gra).

    Super że są szanse na ukończenie gry - czekam z niecierpliwością :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    Nawet jak Gonzo nie dolaczy to moze uda sie dolaczyc "Integratorem"?

    Larku - czy mozesz pomyslec o nowej wersji, ktora dolaczy takze obrazki generowane przez AIS?
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jan 2011
     
    Integrator rozpoznaje pewną sekwencję kodu, którą generuje G2F i dlatego prawdopodobnie innych formatów nie rozpozna. Na nową wersję na razie nie ma co liczyć. Za dużo mam rozpoczętych projektów i chyba mi życia nie starczy, żeby wszystko skończyć.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jan 2011 zmieniony
     

    Larek:

    i chyba mi życia nie starczy, żeby wszystko skończyć.


    Przeciez medycyna robi stale postepy w wydluzaniu zycia... :D

    PS. Wlasciwie to trzeba by, zeby ewentualny nastepny "Integrator" rozpoznawal sekwencje kodow AIS zamiast G2F. Jako, ze autor tych programow jest ten sam, to moze cos by sie mozna od niego bylo dowiedziec - jak to zrobic?
    • 22: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime8 Jul 2011 zmieniony
     
    .
    • 23: CommentAuthorEagle
    • CommentTime8 Jul 2011 zmieniony
     
    :) no ładne cacko.
    Ja na razie nie chce zapeszać.... ale powiem tylko tyle że u mnie występuje 20 lini
    Ale to nie ma nic wspólnego z Flimbo ;)
    • 24: CommentAuthornosty
    • CommentTime8 Jul 2011
     
    Ladna grafika. To ripowana, czy autorska?
    Nie wiem czy to zludzenie optyczne, ale ogladajac na Atari800win caly czas mam wrazenienie ze ten przesuwajacy sie bohater lekko drga, jakby sie nierownomiernie przesuwal. On jest zrobiony na duszkach (?) wiec plynnosc powinna byc idealna.
    Moze to zludzenie przy ogladani na takim tle, ale az ciezko na nim skupic wzrok.
    Tez tak macie?
    • 25: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime8 Jul 2011 zmieniony
     
    .
    • 26: CommentAuthorEagle
    • CommentTime8 Jul 2011
     
    jestem ciekaw co o tym sądzisz.

    Poszło
    • 27:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime8 Jul 2011
     
    Na Altirra aby nie drgało trzeba przełączyć Atari w NTSC i dać na pełny ekran. To dlatego, że w Windowsach pełna płynność jest możliwa tylko na pełnym ekranie a NTSC dlatego, że Altirra ustawia 60Hz dla pełnego ekranu nawet jak Atari jest w Pal więc logiczne że musi skakać bo się nie synchronizuje. Na tym ustawieniu już tylko czasem przytnie ale to wina złego kodu emulatora. Atari800Win zawsze skakał bo jest źle napisany ale nie patrzyłem jak to wygląda na ostatniej wersji. Na prawdziwym sprzęcie zapewne jest płynnie nawet w Pal.
    • 28: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Jul 2011
     
    Sprawa nie dawala mi spokoju, wiec pozwolilem sobie program odrobine sdeasembolowac i strace'owac na Altirze i wychodzi mi ze faktycznie drgac nie powinno, czyli to co widze musi byc niedoskonaloscia emulacji ewentualnie zludzeniem.
    Faktycznie na Altirze NTSC efekt jest jeszcze ciekawszy: postac przez wiekszosc czasu rusza sie plynnie, za to raz na jakis czas solidnie przycina.

    Co do stwierdzenia "Atari800Win zawsze skakał bo jest źle napisany", to zauwazam tylko, ze na zdecydowanej wiekszosci produkcji ten emulator pokazuje ruch duszkow plynnie, a na zalaczonym flimbo2.xex nie i to mnie wlasnie zainteresowalo.
    • 29:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime11 Jul 2011 zmieniony
     
    Sprawdziłem dokładnie najnowszą wersję atari800win(2.2.1). Jest o wiele lepiej niż kiedyś. Na wersji SDL czasem przycina(nie pozwala włączyć vsync bo pisze, że niedostępne dla trybu). Na wersji DX tnie na GDI i GDI+ ale w trybie Direct3D i na pełnym ekranie jest płynnie, zarówno w PAL jak i w NTSC. Oczywiście trzeba pamiętać aby mieć pulpit ustawiony wcześniej na 50Hz dla Pal lub 60Hz dla NTSC. Teoretycznie powinno być też dobrze przy wielokrotnościach tych częstotliwości 100Hz, 120Hz itd. ale nie mam w tej chwili możliwości przetestować. Trochę nierówno ustawiona jest tekstura(przekrzywione teksele) na której jest to renderowane i trochę psuje efekt jak się ustawi bardzo wysoką rozdzielczość ale płynność jest raczej OK.
    • 30: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Jul 2011 zmieniony
     
    .
    • 31: CommentAuthorEagle
    • CommentTime28 Jul 2011
     
    To już tylko zostało to ruszyć.
    Trzymam kciuki.
    • 32:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Jul 2011
     
    u mnie crash na a800win :(
    • 33: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime2 Aug 2011 zmieniony
     
    .
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Aug 2011 zmieniony
     
    normalnie szacun ludzi ulicy ;), byle tak dalej
    p.s. błąd może wynikać z nachodzeniu się procek vblank na siebie, sprawdź czy przy kraszu na monitorze nie masz śmieci na stosie
    • 35:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Czad! Oby tak dalej :-)
    • 36: CommentAuthorEagle
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Oby tak dalej :)
  2.  
    Na real atari:

    plik flimbo_back_layer.xex
    Jest przesuw ekranu w obu kierunkach ale są błędy w wyświetlanej grafice tła. W tej wersji nie ma drugiego planu.

    Plik flimbo3.xex
    Ruch joystickiem w prawo powoduje drgnięcie ekranu i wrażenie występowania drugiego planu ale trwa to jedynie przez ułamek sekundy po czym otrzymujemy czarny ekran.
    Ruch joystickiem w lewo owocuje przesuwem ekranu, który wygląda nieciekawie. Przesuwa się bowiem kilka wierszy u góry ekranu oraz na dole przy nieruchomym środku.

    Na emulcu a800win dla obu plików crash.
    • 38:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    Potwierdzam, na prawdziwej Atarce się ładuje, wyświetla ekran i gra muzyczka... Ple przy próbie skierowania Flimbo w prawo, zaraz się wiesza ;]
    • 39: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Aug 2011 zmieniony
     
    .
    • 40:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    u mnie na a800win dalej crash :(
    muszę sobie w końcu zainstalować Altirę....

    ps. o Twojej sprawie pamiętam, już obrazki naprostowałem, a gry w katalogu to....kwestia czasu, że tak się wyrażę - sorki za to.
    • 41: CommentAuthorEagle
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    xeen włącz w opcjach joysticka z numpad na arrows+ctrl ;)
    • 42: CommentAuthorEagle
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    Gonzo na oko to vblk nie wyrabia z przepisywaniem.
    Przestaw muzykę na sam koniec w vblanku i powinno być git ;)
    • 43: CommentAuthornosty
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    @Gonzo - a wlacz sobie 60Hz na emulcu i rusz sie delikatnie w prawo. Mruga prawie cala lewa strona po czym od razu crash.

    Czyli z muzyka nie wyrabiasz sie w ramce i tyle.
    • 44: CommentAuthorEagle
    • CommentTime3 Aug 2011 zmieniony
     
    @nosty: ja tylko rzuciłem na to okiem ale wydaje mi się że mu przepisywanie ekranu nachodzi na ekran i dlatego szarpie.
    Wątpie żeby ogólnie nie mieścił się w vblanku bo mi ta procka zajmował 1/3 vblank więc czasu powinno być sporo w zapasie.
    Jutro zerknę dokładniej jak się sprawa nie wyjaśni ;)
    • 45: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Aug 2011 zmieniony
     
    .
    • 46: CommentAuthorEagle
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    @gonzo: eeee tam jak się popieści to się wszystko zmieści (w vblanku oczywiście :D )
    Podeślij swoją prockę to się zoptymalizuje może.
    • 47: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Aug 2011 zmieniony
     
    wydaje mi się, że sposób na optymalizację procki może być taki, że tworzysz 4 zestawy znaków dla 4 faz ruchu 2 tła i podmieniasz je gdy tylko zachodzi taka potrzeba, pozostaje tylko obliczenie i rozmieszczenie znaków tła na ekranie co 4 fazy(czyli dość rzadko) co można myślę w rozsądnym czasie zrobić, tak że zostanie jeszcze sporo czasu
    • 48:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    Woooow! Szacun :) A przez tyle lat wszyscy myśleli, że taka gra jest nie do zrobienia i proszę...
    • 49:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    Na razie to nie jest gra, tylko scroll sterowany joyem ;-) Ale za to jaki! :-) Wspaniale byłoby, jeśli powstałaby wierna konwersja Flimbo's quest :-)
    • 50: CommentAuthornosty
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    A ja jesli mozna, chcialbym sie dowiedziec jakie sa ograniczenia tego parallaxa?
    - Widze ze jest wąski obraz.
    - Widze, ze grafika na drugim planie nigdy nie siega wyzej niz pewien poziom (maxymalnie dochodzi do tych kisci bananow wiszacych pod sufitem na pierwszym tle). Czy to ograniczenie?
    - Mam wrazenie, ze wszystki elementy grafiki na pierwszym planie maja wymiary pelnego znaku. Czyli ze nie mozna umiescic na pierwszym planie znaku zawierajacego 1 zapalony pixel ktory poruszal by sie na tle drugiego planu (tak by reszta pixeli tego znaku byla przezroczysta)?
    - Czy sa jakies ograniczenia proporcji ilosc grafiki na pierwszym i drugim planie (czli np ze min. 50% drugiego planu musi byc zasloniete)?

    I generalnie chcialbym sie dowiedziec JAK TO DO CHOLERY JEST ZROBIONE? :D
    Bo ja mysle od wczoraj i nie wiem jak zrobic to z tak piekna plynnoscia zeby sie wyrabialo :/