atarionline.pl SV2k11 - orientacyjna lista obecności - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jan 2011 zmieniony
     
    Temat mówi sam za siebie. Chcę policzyć "ilu nas jest", aby zrobić przymiarki do budżetu oraz programu imprezy.

    Na dzień dzisiejszy chęć przybycia zadeklarowali:

    1. AdamK
    2. Jakub Husak
    3. Pirx / Our 5oft
    4. Piter
    5. As / Sword Soft
    6. Mały / Sword Soft
    7. Wieczor
    8. Akira / Scenial
    9. Hospes / Mystic Bytes
    10. Mono / Tristesse
    11. Henryk
    12. Beetle (Germany)
    13. Zerkman / Sector One (France)
    14. PeP / Svenska Atariklubben (Sweden)
    15. Jury / Dom Wariatów
    16. pr0be / LaResistance
    17. Yerzmyey / H-PRG
    18. MarekP
    19. Grzybson / SSG
    20. Tata Grzybsona
    21. Sea Brush / Mystic Bytes
    22. Kaz / Atari Online
    23. Vidol / Tight
    24. Larek / ArSoft Corporation
    25. Tdc
    26. stRing
    27. Gepard / Lamers
    28. Zibi
    29. Puchacz
    30. Havoc / Lineout (Holland)
    31. Ukk0 / Live! (France)
    32. Klocek / Mystic Bytes
    33. CiH / Low Res (England)
    34. Felice / Low Res (England)
    35. Moonie / Mystic Bytes
    36. Ooz/ LaResistance / Agenda
    37. Hencox / Nature (Sweden)
    38. InSTream / Nature (Sweden)
    39. Booker (England)
    40. Haohmaru (Holland)
    41. Dracon__
    42. Dely / Atari Area^Blowjobb
    43. Grzegorz Paszkowski
    44. Per Almered / Excellence in Art^Checkpoint (Sweden)
    45. Delta99 (Sweden)
    46. thePink
    47. Urborg
    48. Dhor / MEC
    49. Immolator
    50. Timbral / Dead Hackers Society (Sweden)
    51. Jan Krupka / JAY Software (Czech)
    52. Azbest / Pigwa Rekords
    53. Kapsel
    54. Święty / Zelax
    55. Matt Smith (England)
    56. Lotharek
    57. Pet / Bit Busters
    58. Gorgh / Agenda
    59. Paranoid / Paradox (Germany)
    60. Irata4
    61. Duddie
    62. Lewis / Blowjobb
    63. Zaxon
    64. Bitman (France)
    65. OxF / Taquart
    66. Epi / Tristesse
    67. Xeen / Agenda
    68. MiKRO / Mystic Bytes (Slovakia)
    69. Nick Harlow (England)
    70. EarX / Lineout (Holland)
    71. Cosi
    72. Deez / Evolution (Sweden)
    73. Baggio / Evolution (Sweden)
    74. Evil / Dead Hackers Society (Sweden)
    75. Darth / Pandemonium
    76. Kroll
    77. Żbiku / Firebird
    78. Nosty / GR8 Software
    79. Dracon / Taquart
    80. at0m
    81. Alias
    82. Pin / Tristesse
    83. Gzynio
    84. Andrzej Ługiewicz
    85. Vasco / Tristesse
    86. Marcer / Paradize (Sweden)
    87. Szeryf
    88. Bachoo
    89. Born / LaResistance
    90. 505 / Checkpoint^Paradox
    91. Paweł P.
    92. Visy / Trilobit (Finland)
    93. Viznut (Finland)
    94. Voy/SSG/Dial
    95. GuSTaw
    96. Adam Sieracki
    97. Dariusz Bartylak
    98. Emphii / X-Tream (Finland)
    99. Oasiz (Finland)
    100. Voyager
    101. Bart
    102. Rocky / Mad Team
    103. TeBe / Mad Team
    104. Pajero / Mad Team
    105. Piesiu / Agenda^Mystic Bytes
    106. Stanisław Ciechanowski
    107. Piotr "Cieplik" Cieślicki
    108. KK/DMA
    109. Brat KK/DMA :)
    110. Adam "Reg" Sawicki
    111. Janusz "Efasen" Koprucha
    112. Marek Łocisz
    113. Mac
    114. Jarek Syrylak
    115. Jacek Jóźwiak
    116. Michu / Chemical Reaction
    117. Sebaloz / Lepsi
    118. Alex / Bit Busters
    119. XXL
    120. Marek Konopka
    121. Rastan
    122. Stryker
    123. sOnar
    124. Bohdan Milar (Czech)
    125. Zdenek Burian (Czech)

    Last updated: 05.11.2011

    Łącznie ze mną 126 osób na dzień dzisiejszy :) A jeśli wziąć do tego osoby towarzyszące... oj, tłoczno będzie :)

    Warto dodać, że znajdujący się na liście kolega PeP jest ze "Svenska Atari Klubben" (Szwecja). SAK zrzesza użytkowników dużych Atari, oczywiście mniejszy niż ABBUC, ale też wydający swój papierowy magazyn "Atari Magasinet" oraz organizujący zloty pod nazwą "NORDIC ATARI SHOW" (ostatnia edycja odbyła się w 2010 roku). Jeśli ABBUC ponownie zjawi się na SV, to mamy dwa kluby dla małego i dużego Atari uczestniczące w polskiej imprezie.

    Kto następny? :)

    Pozdrawiam!
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Ja - 95%.
    • 3: CommentAuthorVidol
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Vdl+1 narazie 80 %
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Jak finanse pozwolą. Na razie 50%.
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Ja duchem 100% a nawet 200%, a ciałem to się zobaczy ;)
    Słaby jestem z przepowiadania przyszłości więc na razie daję 75%.
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    raczej będę.
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Ok, łącznie ze mną 30 osób, lista od wczoraj :) pięknie!

    Dzisiaj sprawdziłem kolejne 4 miejscówki, jedna 200 m od Starego Miasta z przejściem do bursy (tanie noclegi) :) Nie znam jeszcze dokładnych kosztów, ale to kwestia czasu.

    Rakieta z logotypem SV2k11 odpalona ! :D
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Ale z miejscówką to ostatnia była w mojej ocenie bardzo dobra.
    • 9: CommentAuthorAkira
    • CommentTime7 Jan 2011 zmieniony
     
    Miejscówka była super :-) Grey, ze mna zadeklarowało też przyjazd, o ile dostaną invitki oczywiście, dwóch muzyków ze sceny pc, którzy Atari już mają i chcą wzjąźć udział w msx compo na SV2k11. Także dolicz jeszcze plus dwie scenowe dusze :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Jan 2011
     
    Będę na 99% :)
    • 11: CommentAuthormarekp
    • CommentTime8 Jan 2011
     
    grey, nie przesadzaj z miejscówkami (Stare Miasto) bo trzeba gdzieś samochód zaparkować...
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Jan 2011 zmieniony
     
    Moi Kochani, wiem że miejscówka nie była zła, ba, logistyka bardzo dobra, ALE... do tańca trzeba dwojga. Dotychczasowa szkoła odmówiła :( Panowie pełniący wartę na wejściu nanieśli uwagi do swojego magicznego zeszytu, że chodziliśmy z piwami po wyższych piętrach szkoły itd. Niestety, duch PRL powrócił. Trzeba było dać w łapę wszystkim Paniom i Panom pełniącym wahtę, kilka butelek wódki poszło, nie starczyło dla wszystkich niestety. Jedna z Pań była na tyle miła, że doniosła o "odpadających tynkach" - masakra. Pozytyw jest tego taki, że rozglądam się za lepszą miejscówką, a ta w samym sercu Starego Miasta wydaje się wymarzona na nocne wypady ! Zabiorę Was i pokażę uroki naszego miasta nocą :P

    Co do parkingów - Kochani, w obrębie szkoły są parkingi, więc ten problem nie istnieje. Przecież nikt nie kasuje za postój na terenie szkoły :)

    Pozdrawiam !

    p.s. 1 Akira - podaj proszę xywy/przynależność do grup tych kolegów.

    p.s. 2 Czy to prawda że weszła jakaś ustawa, która (nawet na imprezach zamkniętych!) zakazuje na terenie placówek oświatowych spożywania alkoholu oraz palenia papierosów ? Ktoś coś wie w tym temacie ?
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Jan 2011 zmieniony
     
    Razem z naszym muzykiem (SeaBrush / Mystic Bytes, znanym niegdyś jako Meastro / Zelax) działamy już nad nowym kawałkiem, który będzie towarzyszył wszystkiemu co związane z SV2k11 :)

    Premiera - koniec Stycznia 2011 :)
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Jan 2011 zmieniony
     

    greymsb:

    p.s. 2 Czy to prawda że weszła jakaś ustawa, która (nawet na imprezach zamkniętych!) zakazuje na terenie placówek oświatowych spożywania alkoholu oraz palenia papierosów ? Ktoś coś wie w tym temacie ?


    O alkoholu to już dawno wiadomo - ->link<-

    Papierosy, to świeży temat. Być może coś takiego też wprowadzili, kto ich tam wie.
    ---edit
    no i chyba jest zakaz: ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Jan 2011
     
    larek: houston, mamy problem :) thx za info!!!
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Jan 2011
     
    TO w takim razie tylko jakiś fajowy lokal...
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Jan 2011
     
    zakaz "spożywania" istnieje nie od dziś i na każdym party organizowanym w szkole w pewnym sensie temat przez dyrekcję traktowany jest jako nie istniejący. Przynajmniej oficjalnie :)
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Jan 2011
     
    pin: ufff :))) alternatyw jest kilka, klub Mechanik o którym wspomniałem jest jakby co otwarty na taką imprezę (rozmawiałem w sobotę), ale biorąc pod uwagę fakt iż byłby on zamknięty na czas SV2k11 - musiałoby to pokryć koszta potencjalnego utargu w tym okresie. Dlatego szkoła mimo wszystko wydaje się tańszym rozwiązaniem. Powrócę do tematu wkrótce.

    pozdr!
    • 19:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Jan 2011
     
    Na Riverwashu mieli ten sam problem, klub w centrum Warszawy. Organizatorzy uzgodnili z klubem że każdy uczestnik ma zamówić coś a potem to nawet rozprowadzali dodatkowe żetony na następne piwo itp. Na początku orgowie imprezy się bali że partyzanci nie wykupią dostatecznej ilości napojów itp. ale potem okazało się że partyzanci bez problemu zamawiali ile trzeba.

    Ale demoscena PC pije więcej od nas więc nie wiem :D :D
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Jan 2011
     
    TDC: no jest kwestia jeszcze wejściówek do takich obiektów :) U mnie "problem" polega na tym, że na kolejnym SV też chcę Was "ugościć", a więc darmowy browar przez całą imprezę za free itd. to mój target :)
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Jan 2011
     
    Darmowy ? Z czym Ty tu wyskakujesz ? Ja nie mam do Ciebie sił :D No nie wiem może za długo w stolicy jestem może tam u Was to wszystko nieco inaczej wygląda :)

    W każdym razie jesteś w cenie, jakby tu ktoś z orgów od Riverwasha wszedł to by padł trupem. Czyli możesz swoje imprezy sprzedawać jako towar z wyższej półki, oni na pewno kupią !
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime10 Jan 2011
     
    Grey,
    A może NEXT na grunwaldzkiej (tam kiedyś zorganizowałeś MEGA SZTABA!!!)

    Z zewnątrz knajpa wygląda tak sobie, ale w środku jest całkiem fajny klimat projektory sprzęt grający itd.
    Nawet znalazła by się sala na sleeping romm itp. itd.

    I z tego co pamiętam to na sztaba załatwiłeś alkohol za:
    25pln i browar do wolibądź wódka do woli, ale to kwestia co kto lubi.

    MOże next to będzie tylko dobrym rozwiązaniem ale za to "tanim".
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Jan 2011
     
    As,

    Next'a już dawno nie ma. Zamknęli zaraz po naszym sztabie :) Teraz jest tam inna knajpa, inny właściciel. Przejeżdżam często tą drugą i widzę tłumy podczas weekendów. Nie dam rady pociągnąć tego bez sponsorów, bo utarg na pewno mają dobry. No i SV2k11 docelowo ma trwać aż 4 dni...

    pozdrawiam.
    • 24: CommentAuthorAkira
    • CommentTime11 Jan 2011 zmieniony
     
    @tdc

    "Ale demoscena PC pije więcej od nas więc nie wiem :D"

    O Jezus, a gdzieś tam widział demoscenę PC? :-))) Na Riverze nie było, poza paroma pojedynczymi scenerami, demosceny PC, mnie tez nie było, całego Pulse, Exmortis, Aural Planet, Darkmoon i innych grup z PC. Już piszę czemu - po całej serii nieudanych party amigowsko/pc np. symphony w poznaniu, na których musieliśmy znosić awanturujących się żuli z amigi, większośc scenerów z PC ma uraz do takich łączonych imprez a party demosceny PC są od tego czasu PC Only, jest to np. Horizon Party we Wrocławiu organizowane przez Key G / Aural Planet

    Na Riverze wyszły dema na PC, ale wydane przez amigowską załogę Elude:-)Co do stylu bawienia się sceny PC, dobrym przyczynkiem do dyskusji będzie fakt że Horizon 2009 odbyło się w kluboksięgarni (hehe, a co!:) co widać na fotkach nawet w raporcie w scenialu z tego party i przez całe party nie zniszczono tam niczego, najdrobniejszej książki. Stąd myślę, ze styl scenowania i partowania ludzi ze scen Atari i PC jest właśnie dość podobny, z naciskiem na rozmowy na party i dobrą zabawę a nie rozróby :-) No ale jak trzebą będzie realizować żetony w tym klubie na SV2k11 żeby party się udało, to będziemy chyba wszyscy równo to piwo kupować ;-))

    pozdrawiam!

    ps. my tu gadu gadu a przeglądzik gier na ZX SPECTRUM jest gotów :)

    ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Jan 2011
     
    Akira, przeczytałem z przyjemnością o grach na ZX-a. Przyznam, że nie wiedziałem, że aż tyle gier powstało na ten sprzęt. Na screenach wyglądają fantastycznie. No właśnie - na screenach... W tekście coś wspomniałeś o dziale "download", ale nie mogę się go doszukać. Można te gry ściągnąć bez przeszukiwnaia całego netu?
    • 26: CommentAuthorAkira
    • CommentTime11 Jan 2011 zmieniony
     
    @larek

    One na emu, bo prawdziwego spectrum jeszcze cholerka nie mam, wyglądają równie dobrze, podobnie dema, parę przy okazji wgryzania się w temat produkcji na speccy hapnąłem i to jest naprawdę niesamowity poziom. ad gier bo o tym artek - jasne że pixele widać jak cholera bo to przecież nie hires, ale same gry to jest totalny wypas! Ten shooter Genesis czy Kyd Kadet, miałem je oberzeć chwilkę a skończyło się na tym że ciąłem w nie pół nocy :-) Warto pomyśleć imho o wersjach na Atari bo to świetne tytuły i scena Speccy dała nimi czadu.

    Specjalnie dawałem takie duże zdjęcia w artku by też je tzn. pixele, było widać. Jeśli chodzi o download, niestety, trza wpisywać tytuł gry w goolge i ściągać ze strony grupy która ją wydała. Pomyśl o ile jest teraz łatwiej :-) Ja nie znałem żadnych tytułów i robiłem z tydzień research po sieci i zachodnich forach Spectrum co jest wartego uwagi z roku 2k10, wyszukanie samych nazw gier sporo zajęło, teraz je ściągnąc znając tytuły to pikuś :)

    pozdrawiam!

    link do przeglądu najlepszych gier na spectrumnę :-)
    ->link<-
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Jan 2011
     
    link nie działa :(
    • 28:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Jan 2011
     
    Większość gier znalazłem na www.worldofspectrum.org
    "Invasion of the Zombie Monsters" - chyba najlepsza spośród tych, w które zagrałem. Przyznam, że ta grafika ze speca mnie zachwyca :)

    @As - wcześniejszy link działa.
    • 29: CommentAuthormarekp
    • CommentTime11 Jan 2011
     
    @Akira: Mały OT, ale szkoda na to zakładać nowy wątek.
    Czy są jakieś dema działające w grafice mono, ale takiej jak generuje Atari ST (czyli 0/1, czarne/białe, zapalony/zgaszony...) np. taki Hercules (karta graficzna) na PC - były na to jakieś dema? A może było coś na ST mono ?
    Sorry za OT, ale nie mogę się w tej kwestii dogadać z google, a jak Ty tu już tu jesteś, to zapytam... ;-)
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Jan 2011
     
    A ja napiszę tak. Będziemy kolekcjonować alkohol w otwartych butelkach. Żeby wywietrzał przed zakolekcjonowaniem. Inna sprawa, czy zdąży :)
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jan 2011 zmieniony
     
    Obecnie mamy (łącznie ze mną) 46 osób. Nieźle, biorąc pod uwagę fakt iż mamy dopiero Styczeń :P Ostatnio (m.in. z uwagi na pogodę) nie pojawiły się tzw "pewniaki", dlatego tym razem liczę na stawiennictwo kolegów: Darth'a, Paskuda, Żbika, Gumy, Jaskiera... i całej reszty, która "chciała, a nie mogła" :D Myślę, że przy dobrej organizacji spokojnie możemy pobić rekord atarowskich parties, a co się z tym wiąże - ilości prac konkursowych.

    Pozdro wielkie!

    Atari über alles!
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    Z różnych źródeł wiem, że jhusak myśli nad jakimś demkiem...
    Zobaczymy co wymyśli...
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    Wa-hey ! Po takim newsie, to nawet setka trolli nie powstrzyma mnie od organizacji kolejnego SV :D Za-je-bi-ście, Kuba ! Już mi się morda cieszy :D
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Mar 2011
     
    Po dłuższej przerwie powróciłem do update'owania listy gości na SV2k11.

    Łącznie ze mną jest w tej chwili 51 osób :)

    Pozdrawiam!
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2011 zmieniony
     

    Grey:

    Myślę, że przy dobrej organizacji spokojnie możemy pobić rekord atarowskich parties, a co się z tym wiąże - ilości prac konkursowych.


    A jakie sa to rekordy? W pracach graficznych to wiem, bo w Adzie sa prawie wszystkie. Najwiecej prac w historii Atari przyszlo na konkurs AtariOnline.pl w 2008 roku: 28, a jezeli liczyc tylko normalne kompoty na zlotach to do pobicia jest rekord 27 prac z Quast-a w 1995 roku:

    ->link<-

    PS. Przy okazji - jezeli ktos rozpoznaje tam autorstwo prac zaznaczonych jako "unknown" to prosze o informacje mailem albo dopiske w komentarzach.
    • 36:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime26 Mar 2011
     
    Będę na 85%.
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Mar 2011
     
    Immoltar: w takim razie witam serdecznie na liście i oczywiście oczekuję kolegi w listopadzie :)

    Wkrótce pierwsze niespodzianki związane z SV2k11...
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 May 2011
     
    kolejny update listy :)

    Koleżanki i koledzy, liczę na Waszą pomoc w kwestii potencjalnych partyzantów. Być może są wśród Was byli atarowcy, którzy chcieliby poczuć klimat tamtych lat?

    pozdro WIELKIE!
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 May 2011 zmieniony
     
    W tej chwili liczba potencjalnych gości z zagranicy wynosi ok. 17 osób. A jeśli wierzyć słowom Zerkmana / Sector One (cytat):

    "it seems quite a lot of people regret to not having been to sv2k10, so I'm pretty sure a sv2k11 would be a success ;)"

    impreza może mieć jeszcze bardziej narodowy charakter niż pierwsza edycja SV w 2000 roku :)

    Pozdrawiam (jak zwykle) serdecznie! :o)
    • 40:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime11 May 2011
     
    ja ;-)
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 May 2011
     
    łącznie ze mną lista sięgnęła już 60 osób :D
    • 42:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 May 2011
     
    Super, w takim razie w tym roku czekamy na jeszcze mocniejszą powtórkę z rozrywki ;)
    • 43:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime12 May 2011
     
    Planuję być :)
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 May 2011
     
    @pet: ok, witam na liście ! :)

    pozdro.
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2011
     
    jestem na 99 %
    • 46:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime8 Aug 2011
     
    no - moje udziały rosną - obecnie deklaruję, że na 50% będę.
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Aug 2011
     
    mnie również możecie dodać na jakieś 99% przyjadę .
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Aug 2011 zmieniony
     
    już
    • 49: CommentAuthorjury
    • CommentTime8 Aug 2011 zmieniony
     
    Kurka, lista już całkiem pokaźna :)
    IRATA4, wyjeżdżaj :P z tym youtube'm. Gierka naprawdę fajna, ale nie ma nic wspólnego z tym wątkiem :P
    • 50:
       
      CommentAuthorbobikowoz
    • CommentTime8 Aug 2011
     
    Ja obecnie negocjuje z małżonką, zobaczymy co się uda ustalić :)

    Szanse oceniam pół na pół, ja nie bylem jeszcze na zlocie takim, a zona nad morzem, może uda się nam dogadać.