atarionline.pl Programy muzyczne - recenzje - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    TMC być może był inspirowany CMC, ale zwróć uwagę że zupełnie inna idea stoi za wykorzystaniem kanałów (brzmienie podstawowe i zapasowe). Obsługuje też 4 kanały i ma np. efekt generujący losowe wartości w podanym zakresie.

    Jaki emulator? TMC2 używa do wyświetlania większej ilości linii tzw. "trybu Fox-a". Być może Twój emulator sobie z takimi sztuczkami nie radzi?
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    @itguyinaction: możesz sobie porównać źródła i wysnuć wniosek, czy jest to rozwinięcie czy nie, ale tutaj mono już udzielił odpowiedzi w temacie samego podejścia do generowania dźwięku.
    • 3: CommentAuthormakary
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    mono i sun, jak już Was przyłapałem z tmc2... Podobno w konfiguracji quadro program nie ogarnia pokeymaxa. A czy 'poprawienie' tego to jakaś koderska orka na ugorze czy nie?
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Nie przyglądałem się temu, więc nic nie powiem, ale niebawem spróbuję.
    • 5: CommentAuthormakary
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    O ile dobrze rozumiem, w tej konfiguracji Theta nie tyle daje 16 kanałów po prostu, ale daje 8 ścieżek stereo (= ścieżek na których grają instrumenty stereo/dwukanałowe, instrument stereo to instrument zdefiniowany przez dwie obwiednie/dwa kanały). Co wydaje się zresztą rozsądnym/wygodnym rozwiązaniem.

    Zmierzam też do tego, że być może player z popularniejszego RMT dałby się analogicznie skonfigurować, pod korzystanie z quadro. Piszemy na 8 ścieżkach korzystając z instrumentów stereo, a potem jest to odgrywane na quadro.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    dokładnie tak jest, no i z TMC2 i quadro jest faktycznie jakiś problem, obstawiam że po stronie trackera a nie Pokeymax'a
    • 7:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime17 Nov 2020 zmieniony
     
    Ja się przyglądałem temu, rozmawiałem też o tym z marokiem, on ostro tam w cmc teraz sobie miesza.
    Niestety, source dostępne na stronie Jaskiera są do ciut starszej wersji niż binarki, głównie chodzi o prezentację danych paternów.
    Robiłem tam sobie próby z ogarnięciem pokeymaxa, rozmawiałem też o tym chwilę z mono. Ustaliliśmy, że kto pierwszy się za to weźmie na poważnie, to da znać drugiemu, żeby nie robić podwójnej roboty.
    Marok nawet podesłał koncepcyjne wstawki, niby napisane na sucho, które muszę sprawdzić :)
    W skrócie efekt jest taki, że jak ustawisz quadro w TMC, to każdy, ale to każdy instrument brzmi jak perkusja :)
    I tak, dokładnie tak działa TMC jak piszesz Makary, że dało by to 8 stereofonicznych ścieżek. TMC robi tam sztuki, że jeśli zagrasz na tym samym kanale nowy dźwięk a któryś z pozostałych kanałów jest wolny, to on przerzuca odtwarzanie bieżącego dźwięku na ten wolny kanał i odtwarza nowy dźwięk na uwolnionym kanale - przynajmniej tak wynika z analizy kodu i komentarzy ;)
    Ależ namieszałem, niezły kanał ;(
    • 8: CommentAuthormakary
    • CommentTime18 Nov 2020
     
    Hm... Czyli, przynajmniej na razie, opcja na napisanie czegoś na cztery pokeye, to zrobienie muzyczki jako rozbitej na dwa pliki i potem 'sklejenie'?
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Nov 2020
     
    makary, zgubiłem gdzieś maila do cb, prośba o kontakt, bo mam pewną sprawę :)
    • 10:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime19 Nov 2020
     
    @makary: z grubsza tak, marok robi takie próby z CMC i podsyła mi do testów ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Feb 2023 zmieniony
     
    Bardzo fajny wątek z przeglądem dostępnego softu muzycznego. Trafiłem na niego przypadkiem, gdy trzeba było muzykowi, który chce wrócić do Atari, podesłać czego się u nas używa do pisania muzyki. Mam nadzieję, że od 2011 nic się nie zmieniło. Doszedł oczywiście edytor muzyczny PeBe-go "SFX-Tracker", co należy odnotować:

    ->link<-

    ->link<-