atarionline.pl thend - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime13 Jan 2015
     
    E taaaam Wieczór: bądź jak Angielski Lord - przed południem szklaneczka whisky musi być ;D
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jan 2015
     
    @wieczor. Picie codziennie to nie problem. Problem jest wtedy, gdy jeśli nie pijesz pewnego dnia, to myślisz o tym, żeby się napić.
    • 3: CommentAuthor0xF
    • CommentTime14 Jan 2015
     
    Znam w wersji: "Jeśli pijesz codziennie, to nie jest problem. Problem jest wtedy, gdy nie możesz się powstrzymać".
  1.  
    ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Jan 2015 zmieniony
     
    @0xF - to już jest ciężka choroba, ja myślę o sytuacji, gdy jeszcze spoko można się powstrzymać, ale nie można powstrzymać myślenia o piciu.
    To jest ostatni dzwonek, kiedy jeszcze jest łatwo.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    @jhusak - czy ukończysz i wystawisz atarowskiego LAST NINJA na tegorocznym konkursie ABBUC-a ? ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Z LN2 jest problem taki:

    1. zrobić z fajerwerkami, bo to Atari i musi być lepsze niż C64
    2. zrobić normalnie, po prostu, włąściwie 1:1 z wersją BBC Micro.

    Oczekiwania są wielkie - wszyscy (prawie) chcą pkt 1.
    Ja jestem za pkt 2.

    Jak zrobię, będzie jedno wielkie rozczarowanie.

    A teraz poproszę o komentarz.
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Ma się rozumieć, że wybieram wersję drugą. Niech będzie mniej kolorów, itp. ale przyzwoita szybkość działania i tyle! :)
    Ile jest zrobione i co jeszcze zostało? ;o
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    zrob to co chcesz Ty i cieszmy sie LN2.
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    popieram wersję 2
    • 11:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    daj v2 a może wybajerzoną wersję da się zrobić dla last ninja 3 albo coś.
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Jan 2015 zmieniony
     
    Może wypuścić Chlast Ninja które składa się tylko z tego

    • 13: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Kuba, Tak, jak napisał XXL decyzja należy do Ciebie i tak jak to zamkniesz, tak będzie dobrze, bo już jest dobrze :)

    Ja bym chciał opcję 1. Grać to i tak w to nie będę (a jak nagle zechcę to pogram na czymkolwiek) ale nie po to czekałem tyle lat i żeby LN2 wypadł gorzej niż na komodzie ;)
    • 14:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Ja tak samo jak Szeryf. Pytanie tylko, czy opcja 1 jest w ogóle możliwa.
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2015 zmieniony
     
    Już kiedyś o tym była dyskusja na forum :)

    Opcja 2 to wróbel w garści - Kuba ma tę wersję prawie że gotową, ale będzie słabsza niż na C64.

    Opcja 1 to gołąb na dachu - nie wiadomo, czy i kiedy Kuba będzie miał na grę czas. No i jak widać sam się nie rwie do tego, więc nigdy nie będzie to dla niego miało wysokiego priorytetu. Wniosek? Za 5 lat możemy być w tym samym punkcie, co teraz i znowu dyskutować na forum, czy publikować, czy jednak zrobić coś ekstra.

    Proponuję opcję minimum (czyli nr 2):
    - bonusem w stosunku do BBC Micro niech będzie ładna nowa muzyka Husakowa w RMT :)
    - jeśli Kuba ma zdezasemblowany kod źródłowy ze swoimi komentarzami, to niech udostępni chętnym; może ktoś kiedyś zrobi wersję wypasioną.
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Opcja pierwsza możliwa ale przecież o wiele bardziej czasochłonna. :(
    A tak, walnie się maksymalnie kolorowy obrazek przed grą, a potem już rozwałka w 4-5 kolorach i też styknie... ;)
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    A o obrazek przed grą można spróbować zapytać Jose Pereirę, on zrobił tyle mockupów Last Ninja na Atari, że może ma już przygotowany jakiś ekran początkowy :)
    • 18: CommentAuthorbomb-jack
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    trzymam kciuki za wersję zmodyfikowaną
    paleta kolorów skacze nam z 16 do 256 , więc można pokusić się o precyzyjny dobór ładniejszych kolorów niż te rozmydlone pastele z Komcia i kolorystyka może być przyjemniejsza i lepiej dopasowana
    od strony muzycznej wątpie czy jest w ogóle możliwe zrobienie na Atarynkę tak rozbudowanego Audio jak Last Ninja w 100% C=ompatybilnie (raczej w 64% , bo brakuje niektórych filtrów z SIDa)
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jan 2015 zmieniony
     
    Ludzie przeciez nie chodzi o ilosc kolorow czy filtry... Bombjack slyszales konwersje central prak mikera?

    O czym wy gadacie, jaki obrazek tytulowy... To czego przedewszystkim jest skopane w wersji bbc to interfejs czyli otoczka pola gry. To powinno byc wzorowane na c64, to przeciez nie jest skomplikowane. Konwersja muzyki tez nie, owszem wymaga nieco pracy ale da sie (nie wiem czmu chcecie kopiowac brzmienie, ani sie specjalnie nie da ani nie warto). Tak naprawde opcja numer jeden wymaga wlozenia nieco pracy, mozna i trzeba Kubie w tym pomoc, gdzie wam sie tak spieszy? Omijanie tego to zmarnowana okazja na zrobienie tego porzadnie, nie wierze, ze ktokolwiek potem sie za to zabierze.

    Popieram opcje nr 1 to nie jest opcja wypasiona tylko jedyna sensowna.
    • 20:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Moim zdaniem opcja 1. :)
    Dokładnie tak jak na C-64 się tego nie zrobi, ale można znacznie polepszyć wersję z BBC.
    • 21: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    @Wieczór: Chyba nie zauważasz, że Kubie ciąży ten projekt. Zajął się LN2, żeby sprawdzić, czy uda mu się łatwo przenieść kod z BBC Micro na Atari (i poszło mu szybko, cel osiągnięty). Podejrzewam, że sama gra go nie kręci, to nie przypadek Amaurote. Jak kogoś LN2 kręci, to niech sam poprawia, a nie robi to rękami Kuby... :)
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    @Adam: Dyć widzę, że ciąży :) Uważam więc, że naciskanie go aby już, zaraz wypuścił to co jest jest co najmniej nieetyczne :) Pomijając już fakt, że bez sensu, bo gdzie się tak spieszyć? Może i bym polukał, ale dobrze by było wiedzieć jak zacząć (tzn. jak ten kod z BBC na Atari trafia i działa) żeby nie wyważać otwartych drzwi.
    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Na dyskietkę lub kasetę tylko żeby piraci taśmowej wersji nie uszkodzili:

    • 24: CommentAuthornodez
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    1 opcja rulez
    • 25: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2015
     

    wieczor:

    Uważam więc, że naciskanie go aby już, zaraz wypuścił to co jest jest co najmniej nieetyczne :)


    Przeczytałem jeszcze raz uważnie wszystkie wpisy i nie widzę nigdzie, aby ktoś namawiał go do puszczenia "już, zaraz". Kuba również nie określał terminu - jedyną propozycję daty podał Dracon (konkurs ABBUC, czyli koniec sierpnia).

    A "puszczanie tego, co jest", to była opcja zasugerowana przez samego Kubę - nie widzę więc tutaj niczego nieetycznego. Chyba że uważasz samo rozważanie drugiej opcji za nieetyczne - w takim razie shame on you, kolego Husak ;)
    • 26: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Kubo, żeby ludzie mniej marudzili przy opcji 2, możesz w nazwie poinformować, że to nie ta "wymarzona Ninja", tylko coś innego - przykładowo nazwij grę:
    "Last Ninja 2 LEESA" (Low Expectations Edition - Sorry, Atarians)
    • 27: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Kubo schowaj do szuflady, niech grają w wyobraźni ;)
    • 28: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    nie ma najmniejszych szans na to, żeby wersja ln2 na a8 była lepsza niż ta z c64, z oczywistych powodów, o których nie ma sensu po raz któryś tam dywagować :(
    • 29:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    ...ale pomarzyć - dobra rzecz. :P
    A tak na poważnie, wystarczy żeby faktycznie była nieco lepsza od tej z Micro - to już jak najbardziej jest do zrobienia.
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Opcja numer 1. Tylko!
    • 31:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Jhusak - rzucaj monetą tak długo aż wypadnie opcja przez Ciebie preferowana:)
    Ty decydujesz! Ja nie grałem jeszcze w LN2 - bo czekam i jestem cierpliwy - bez napinki ;) Koledzy się w podstawówce śmiali, że oni mogą sobie wgrywać z kasety na c64 każdy etap osobno,a ja na atari nie miałem to sobie może w końcu kiedyś zagram :)
    • 32:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    A powinni raczej zapłakać nad faktem chamskiego pocięcia dyskietkowej gry na taśmę. No ale jak człowiek młody i niedoświadczony, to nie wie co gada.
  2.  
    Well,

    ABBUC will not accept 1:1 conversions or ports of (former) commercial games for their contest. If someone wants to do LN or LN2 for the A8 and wants to participate in the Abbuc contest, first the name has to be changed, second there must be enough differences to the original commercial release and third zero percent (0%) of original code can be used. Instead the program has to be written from scratch with your own code !


    In my opinion, if we want a conversion of LN/LN2 thats as good or even better than the C64 version, I guess 64k RAM will not be enough for the A8 version. But I do not want this to be another 320k RAM game (like Bombjake), so if RAM is a problem (max. 128k RAM, better just 64k RAM) then you should consider doing the BBC conversion - if this requires less RAM and of course the end result must not participate in the Abbuc contest...
    • 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2015 zmieniony
     
    hehh ;) - Abbuc to ma przynajmniej reguły, których się trzyma.

    @Kuba - ja bym celował w opcję 1, lub pośrednią - czyli BBC plus w otoczeniu kawałek grafy coby podniosła wizualne doznania ponad BBC ;). Pisał bym to też tak, by na turbo się nie rozjechało - gra może sporo zyskać na Rapidusie.
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    ABBUC promuje Atari, przeczytaj ich regulamin.
    • 36: CommentAuthorAdam
    • CommentTime18 Jan 2015 zmieniony
     

    CharlieChaplin:

    and third zero percent (0%) of original code can be used

    Are you joking? What about Ransack from the last year? A lot of code was taken 1:1 from BBC Micro version. The name wasn't changed. Of course there was some minor changes, but Kuba may also make some minor changes in LN2.
  3.  
    @Adam: No, I am not joking ! But please write me a pm or an E-Mail (andikoatwebpointde) to discuss these things further.
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    @XXL - ja też ;)
  4.  
    But if you get official permission from the original authors of LN/LN2 to port it to the A8, then there should be no problem ;-) Otherwise Abbuc may get a lawsuit from still existing System 3: www.system3.com
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 Jan 2015 zmieniony
     
    @Pin, nie, przeczytaj sobie dyskusje Eru i Tebe sprzed kilku lat na temat regulaminu i skonfrontuj to z tym co uskuteczniasz... regulaminy spod Twojej reki to kpina, stawiasz szykany bo masz wypaczony (moim zdaniem) obraz Atari :-)
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    Regulaminy spod mojej ręki to przedłużenie regulaminów obowiązujących na zlotach u Waska i częściowo na Quastach i niektórych innych zlotach. Stanowi to uszanowanie dla odbiorców hardware'u obecnie i kiedyś produkowanego i dla systemu zbudowanego przez Atari. To, że za wszelką cenę starasz się go wyłączyć, to twój problem. Ani Ty nie musisz wystawiać wszędzie prac, ani ja nie muszę brać udziału w organizacji każdej imprezy. Szanuję stare zasady panujące na scenie i to jest mój wybór tak samo, jak Ty masz prawo do swojego zdania. No i tyle w temacie jak dla mnie.
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Jan 2015 zmieniony
     
    > Regulaminy spod mojej ręki to przedłużenie regulaminów obowiązujących

    raczej wypaczenie. regulamin w krzywym zwierciadle
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Jan 2015
     
    Ogólnie, to mało mnie interesuje jakie masz zdanie w tym temacie ;)
    • 44:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime20 Jan 2015 zmieniony
     
    wow dawno tutaj nie byłem

    @xeen "Chłopie" dobrze, że udało ci się uniknąć życiowego błędu, nie wiem jakie ziółko paliłeś myśląc o rezygnacji, ale obiecaj, że będziesz się od tego dziadostwa trzymać z daleka. dobry materiał to podstawa ;)

    @jhusak myślę ze wersja z BBC Micro z nieco większą ilością kolorów, ładnymi wstawkami między etapami i klimatyczną muzyką będzie tym co tygrysy lubią najbardziej.
    • 45:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime27 Jul 2015 zmieniony
     
    Przykro mi, że po raz drugi (co poniekąd jest mało poważne, przyznaję) ale żegnam się z Wami. Nie jestem w stanie więcej znosić podziałów, sposobu działania niektórych osób i ich frustracji wyładowywanej za pomocą dwuznacznych aluzji (edit: właśnie skasowanych- to jest dopiero żenada;). Nie chcę już tego.
    Dzisiaj coś we mnie pękło. Mimo wszystko uważam, że dawałem z siebie dużo ale nie po to aby cały czas walczyć o spokój - tylko aby mieć z tego przyjemność.
    To drugie jednak nie jest obecnie na szali.

    Wszystkie moje projekty atarowskie są nieaktualne.
    Dziękuję Wszystkim tym, którym w miarę zależało (zależy) i którzy byli dla mnie bardzo mili i wyrozumiali.
    Szanuję też ludzi, którzy dawali (przede wszystkim sobie) szansę i do pewnego czasu nie przejmowali się pomyjami i wymioczinami wylewanymi im na głowę.

    Dzisiaj dotarło do mnie, że nie tego szukałem i w życiu można robić coś w znaczniej przyjemniejszej atmosferze.

    Good luck, my friends.
    Sądzę, że nikt tęsknił nie będzie :)
    • 46:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Jul 2015
     
    ?
    • 47: CommentAuthorbrx
    • CommentTime27 Jul 2015
     
    Bosh, a Ty znowu zaczynasz... :( Nie będzie już nigdzie lepiej, to co się dzieje najlepiej brać w kategoriach żartu, bo na serio po tylu latach brać tego na poważnie już zupełnie sensu nie ma. Wszyscy się już dawno podzielili pod każdym możliwym względem, nawet biorąc przykład z góry zadbali o to politycy, zadbały o to media, a odczucia pogubionej w tym wszystkim jednostki tu na nic. Zostało tylko czekać na wielkie otrzeźwienie - albo na jedną wielką wojnę...
    • 48:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime27 Jul 2015 zmieniony
     
    TDC, wyjaśnij o co chodzi? ;)
    • 49:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Jul 2015 zmieniony
     
    Ja nie wiem.... :/

    ps. jeszcze nie wróciłem do rzeczywistości więc jeśli coś się wydarzyło to przegapiłem to...
    • 50:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    Po prostu życie... i tyle. Prywatne najbardziej się liczy!

    A co do porządków (a raczej bałaganu, niesnasek rozmaitych) na tej "ataroscenie" to ma pewnie Xeen ma rację, jak się nie da naprawić to należy to olać.
    Upadek SV też pewnie zrobił swoje (jakoś niewielu z Północy dotarło na ostatnie "Atari-Party"?), zniechęcenie wygrało.