atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    No to relacja z AA: programiście coraz bardziej brakuje wolnego ramu a inni użytkownicy go komplementują.
    • 2: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    Cóż, na AOL też można komplementować autora?
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    Można, tylko wtedy trzeba to linkować na AA :]
    • 4:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    To demko z 2 LEVEL-em dość długo się wczytuje nawet na emu. Żeby nie przesadzić z PoP bo się okaże że tylko ruszy na Atari z ULTIMATE 1 MB.
    • 5: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime19 Jan 2020 zmieniony
     
    Prawdopodobnie będzie chodzić na stock 130 XE
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    Tak długo się wczytuje, bo xBios przełącza na szybkość 1xSIO, nawet jeśli sprzęt pozwala i startuje w UltraSpeed (3xSIO) :-/
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Jan 2020
     

    Jacques:

    xBios przełącza na szybkość 1xSIO

    W jakim celu? Pytam bez zgrywy bo na hardware Atari się nie znam.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    po to, by w czasie oczekiwania na załadowanie zbudować odpowiednie napięcie ;)
    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    @pin a od tego przypadkiem nie był magnetofon bez turbo?
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Jan 2020 zmieniony
     
    Nie wiem w jakim celu, ale podobnie było już ze Stunt Car Racer niestety.

    Tylko o ile SCR ładował się raz do RAM i był już spokój, tak PoP będzie najpewniej doczytywać levele, oby nie wymuszając 1xSIO na stacjach z turbo czy SIO2SD.
    • 11: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Zacząłem śledzić temat na początek od tego artykułu ->link<- + komentarze. Niektóre teksty do kabaretu się nadają! :D Na razie wygrywa tekst "Umyj palec ..." :D
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    O, to już leci 7 rok tego sporu... jakiś tort by się przydał, albo chociaż okolicznościowe demko :D
    • 13: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Ostatni raz robię offtop ;)

    @pin możesz mi to ->link<- wyjaśnić? Wygląda jakbyś polemizował z własną tezą ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Czy to nadal jest topic dotyczący PoP?
    • 15:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     

    Mq:

    Zajebista "harmonia" dis-e-f:-) Buahaha:-) Strzeliłem tylko pierwsze-lepsze miejsce, praktycznie w każdym takcie lecą takie i podobne układy dźwięków:-)

    Sorki za OT, ale nie wytrzymałem i zarzuciłem Elysium do RMT :)... i muszę stanąć w obronie emkay'a, chociaż Mq pojechał raczej po Jester'ze !
    Te dziwne jak dla Ciebie 'układy dźwięków' są jak najbardziej poprawne, tyle, że emkay, fine-tuning i dobieranie instrumentów to bardzo często wykluczające się rzeczy :)
    Obejrz sobie plik z załącznika i odpowiedz, czy te 'dziwne układy dźwięków' nadal są dziwne?
    • 16: CommentAuthoremkay
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     
    @XLent

    Thanks for the example.
    So it's a matter of taste?
    I don't use the styles as in your edit, because they cannot keep the tuning through all the time of the tune itself.
    Also, the start and the end of an instrument doesn't fit together. Wich causes some ear turning (don't know how to explain it better)

    I found a Video that might fit very good , because the Guy explains the chords and how they can get bad. He shows the chords using his guitar and then playing it on a Synth-Sequenzer.
    While the Synth part sound correct, he doesn't recognize the not so good tuned Guitar itself.
    I've been searching for years for such a great example ...


    • 17:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    XLent, w tym mp4, który załączyłeś jest harmonia, wszystko poprawnie współbrzmi, ale nie widzę związku i w czym ma niby tkwić obrona emkay. Co to udowadnia? Ja nie dyskutuję o tym czy oryginał Elysium jest poprawne pod względem harmonii (oczywiście jest), ani czy da się to dobrze zrobić w RMT (oczywiście że się da, co pokazałeś na szybko bez problemu). Ja wskazałem na niepoprawność układów dźwięków w muzyce załączonej przez emkay. Tak że nie rozumiem o co Ci chodzi i z czym nie wytrzymałeś, czego bronisz itd.
    Poza tym stwierdzam, że dyskusja o tym czy ktoś słyszy harmonię czy nie, i dyskusja o tym, że jest ona niepoprawna z osobami, która tego nie słyszą jest pozbawiona sensu. To jak rozmowa ze ślepym o kolorach.
    Zmęczył mnie wątek, nie chce mi się więcej pisać na tematy muzyczne na takim poziomie, więc się tutaj wyłączam z dyskusji. Dla mnie EOD.
    PS. XLent: oczywiście nic tu do Ciebie, Ty zrobiłeś tam wszystko poprawnie, i na pewno rozumiesz w czym rzecz, tylko również niepotrzebnie się tu zagłębiasz w dyskusję moim zdaniem, bo się w ten sposób będzie podjudzała w kółko, a do niczego nie prowadzi.
    • 18:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Panowie... piszcie na temat.
    • 19:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     
    To może xxl albo ktokolwiek kto używa xBiosa niech się wypowie, czy jest szansa by jego użycie przez autora PoP nie wymuszało spowolnienia ładowania do 1xSIO na stacjach z turbo, SIO2SD czy SDRIVE.
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     
    @Zbyti - nie mogę, bo to nie na temat :)


    @Jacques - poczekajmy na final v. znajdzie się rozwiązanie.
    • 21:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Byle oficjalne :-)
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Wyjdzie w praniu ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Jak zawsze, byle nie wyszło pranie w kwasie, jak to było ze Stunt Car Racer i późniejszym zniesmaczeniem autora - fajnie jakby pewne błędy nie zostały powtórzone ;-)
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Jaques: o jakim zniesmaczeniu piszesz?
    • 25:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     
    Bodaj Fandala ze względu na zmajstrowanie nieoficjalnej wersji plikowej oraz całą dyskusję dotyczącą użycia xBiosa w Stunt Car Racer, a która wynikła po części także ze względu na szybkość/powolność ładowania i wymuszania szybkości 1xSIO (oraz niedziałanie gry na urządzeniach nie-SIO).

    Fajnie, jakby autor PoP mógł uniknąć takich atrakcji, a użytkownicy ograniczeń szybkości ładowania ze strony xBiosa (niech sobie zostanie, ale nie wyłącza UltraSpeed).
    • 26:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Offtop: Jak już tak bardzo Wam przeszkadza szybkość ładowania i tu ciśniecie po xBiosie... to czemy nikt nie krytykuje tego:
    ?
    • 27: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    boszzzzze niech ktoś poprawi ten loader TIGHT-ów, przecież tego nie da się załadować

    nawet komenda X pod SDX sobie z tym nie radzi, ja tego nie rozumiem
    :P
    • 28:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     
    @Maly_swd

    To oczywiste: bo demo grało muzykę w trakcie ładowania i wyświetlało efekty, niech produkcje oparte na xBiosie zwalniają do 1xSIO tylko wtedy gdy jest ku temu powód i dają coś w zamian (jak choćby w Yoomp! - ładuje się tylko w 1xSIO, ale mamy animację piłeczki).

    I to nie ciśnięcie tylko wytknięcie, że spowalnianie do 1xSIO cofa szeregowe urządzenia peryferyjne o około 35 lat ;-)
    • 29:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    @XLent: udostępniasz gdzieś konwersje modułów z Amigi (SAP/RMT) i ST, które można znaleźć na twoim kanale YouTube? Świetna robota.
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    @mały - za czasów wypuszczenia TotalDaze w polsce istniały bodaj dwa interfejsy równoległe, teraz delikatnie mówiąc sytuacja jest nieco inna.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2020
     

    Jacques:

    Bodaj Fandala ze względu na zmajstrowanie nieoficjalnej wersji plikowej oraz całą dyskusję dotyczącą użycia xBiosa w Stunt Car Racer, a która wynikła po części także ze względu na szybkość/powolność ładowania i wymuszania szybkości 1xSIO (oraz niedziałanie gry na urządzeniach nie-SIO).


    Nie jest to prawda. Fandal nie był zniesmaczony stworzeniem nieoficjalnej wersji plikowej, bo sam do tego zachęcał, nawet udostępnił źródła, żeby ktoś to wykonał. Po prostu nie chciał tracić więcej czasu na dostosowywanie do szybkiej transmisji, gdy ciągle były jakieś problemy z takimi wersjami. Wyraźnie to napisał, przeczytaj całą dyskuję:

    ->link<-

    I napisał też w mailu, który mi pozwolił cytować, że nigdy nie był przeciwko szybkiej transmisji, a wybór Xbiosa podyktowany był względami praktycznymi (był potrzebny zapis plików gry DOS-owo, a na normalny DOS nie było miejsa, więc padło na XBios, który zabierał tylko 1KB pamięci).

    Poza tym wszystkim zależało na tym, by program działał jak najlepiej ze wszystkim co możliwe, starał się też xxl (wspomina o tym Fandal). Gdyby więc mniej było przepychanek, a więcej współpracy to sprawa poprawek i ich testowania byłaby pewnie szybciej załatwiona i w dobrej atmosferze. Ale po co, prawda?
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     
    Acha, no to dobrze, że sprostowałeś genezę zniesmaczenia.

    Co do dobrej atmosfery to właśnie o to chodzi, żeby nie powtarzać czarnego scenariusza przy PoP, a jeżeli chodzi o współpracę, to SCR po prostu wyszedł, nie widziałem zapytania z prośbą o testy na forach atarowskich, ale może przegapiłem, a może w przypadku SCR to się rozchodziło tylko pocztą pantoflową.

    Ja mogę testować na SIDE, SIO2SD, CA-2001 Multi Drive i 1050. I zresztą testuję każde demo PoP, problem z zawracaniem w biegu zgłosiłem autorowi w wątku na Atari Age, wymuszanie 1xSIO także, ale rozbiło się chyba o to, że to pytanie do xxl-a, a nie autora konwersji PoP.
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Ale problem w tym, że xxl nie chce współpracować a nie od dziś wiadomo że xb ma możliwość ładowania danych z włączonym OS. Ale mniejsza o to, Jacques - przekręć do mnie telefonem wieczorową porą; 795841990.
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    o, swiadkowie jehovy swiata atari juz sie uruchimili i beda nawracac :-)

    no wlasnie, kiedy polska patoscena zajmie sie loaderem do yoompa?
    • 35:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     
    Chyba jakiś troll się włamał na konto xxl-a, bo autor "platformy" dla nowych gier Atari chyba by potraktował kwestię wymuszania 1xSIO poważniej?

    A Yoomp! jest przecież git, ładuje się zarówno spod DOS-ów, SIDE, SIO (wyrabialność animacji wymaga 1xSIO w przypadku SIO, ale jest coś za coś), więc najszersza możliwa grupa użytkowników go uruchomi.
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Jacques - a skąd przypuszczenie, że xxl nie traktuje sprawy poważnie? O ile wiem, nowsze wersje XBiosa obsługują hdd, etc., i pomagał w pracach nad dostosowaniem SCR do szybkiego SIO. Z tym, że gdyby mi ktoś też co chwilę wrzucał takie teksty jak powyżej Pinek to też bym już merytorycznie nie odpowiadał i doszło by do przepychanki słownej.

    Albo _każdy_ zrobi krok w tył i zaprzestanie powtarzania swojej świętej racji (bo już ją w praktyce zna każdy), albo będziemy śledzić tego tasiemca jeszcze długo.
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Jan 2020 zmieniony
     
    Jacques - a skąd przypuszczenie, że xxl nie traktuje sprawy poważnie?


    Ze względu na całość postawy, którą akurat można przeczytać, komentarzy w myśl których im drzewiej tym lepiej, "Atari tak chciało", zaczepny kwiatek z Yoompem, itp. itd. Procesu myślowego xxl-a przeczytać nie można, można za to inne, coraz bardziej radykalne rzeczy ;-)

    Ale jeżeli nad tym pracuje, by przynajmniej w temacie UltraSpeeda nie cofać Atari do wczesnych lat '80, a zahaczać o ich drugą połowę, to miło.
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Czyli nie zrozumiałeś co to znaczy zrobić krok w tył. Także z przypisywaniem komuś "ogólnie" złych intencji, szczególnie, gdy fakty temu przeczą.

    A tak przy okazji, dawno temu Gonzo przymierzał się do PoP, dyskusja tutaj:

    ->link<-
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    Uznajmy, że każdy zrozumiał coś (bo świat nie jest czarno-biały) i lepiej faktycznie więcej nie drążyć.

    Zdaje się, że to Gonzo zrobił też bardzo przyjemne intro z PoP:

    • 40: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    Jest jeszcze pare innych gier ktore uzywaja xbiosa.
    Czesc z nich Juz wyszla a czesc dopiero sie ukaze.

    Na pewno kazda z nich czyta 1 x SIO?

    Sdrive-max dziala w trybie 2xsio, a xbiosowe gry sie wczytuja z niego
    • 41: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    I takie o tu ->link<- ->link<-
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Zapytjcie autora loadera co z tym fantem zrobić, bo da się to jak rozumiem zrobić tak, by ani prędkość sio nie była ważna, ani nośnik.
    • 43: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Pin ja nie moge mie osa nawet przez chwile u siebie :)
    • 44: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    dlaczego tych ?czterech? propagandzistow tak boli standard atari?
    udawane cierpienie czy faktycznie jakis nowy zespol chorobowy
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Czyli xxl też bez kroku w tył w obelgach :(
    • 46: CommentAuthoremkay
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    It'a all so attritional , even Robocop has regret ...


    • 47: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    @emkay please... it's cacophony...
    • 48:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    O czym ten wątek w końcu jest bo zapomniałem ?
    • 49:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    O tym, że większość wie lepiej jak pisać czyjeś programy <3
    Za które nie wykładają swojego czasu ani pieniędzy - tylko każą innym pisać tak jak oni by chcieli.
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    XXL - standard ATARI mówi o tym, że są urządzenia obsługiwane przez system operacyjny i jest dostępna specyfikacja jak należy się z nimi komunikować. Kropka. Propagandystą i osobą chorą nie jestem a jeśli twierdzisz inaczej to uprzejmie proszę administratora tego serwisu o wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osoby notorycznie obrażającej innych.

    MADRAFi - Mono ostatnio mówił o tym, jak można ładować z użyciem procedur systemu operacyjnego i jak można mieć OS WYŁĄCZONY. Było na forum.