Chciałem się z Wami podzielić krótkim samouczkiem nt. Jak skorzystać z SFX-Engine w MAD Pascalu. Mam nadzieję, że okaże się pomocny w początkach z tym silnikiem.
Zacznijmy więc
Wejdź na stronę repozytorium SFX-Engine i ściągnij plik ZIP, klikając w przycisk CODE a później Download ZIP (jak na poniższym obrazku)
Paczkę rozpakuj, gdzieś na swoim dysku.
Katalog `sfx_engine` należy skopiować do katalogu swojego projektu.
Przykładowa struktura katalogu projektu, może wyglądać tak:
W głównym pliku programu `main.pas` zadeklaruj ścieżkę dostępu do biblioteki `sfx_engine` i `music` oraz utwórz deklarację biblioteki w sekcji `uses`, np.
WAŻNE Należy dodać ścieżkę w wygenerowanym pliku `music/resource.rc`, gdyż kompilator MAD Pascal odwołuje się względem położenia pliku głównego `main.pas`, nie zaś położenia pliku zasobu który jest dodany do programu.
SFX_ORG rcasm 'music/music.asm';
W pliku głównym projektu dodać należy jeszcze wczytanie pliku zasobu muzyki.
UWAGA! W przypadku rozdzielenia danych za pomocą przełącznika `-Ad:` (w konwerterze `smm-conv`) należy, wczytanie pliku zasobu `{$r "music/resource.rc"}` umieścić na samym początku programu, przed wywołaniem innych zasobów.
W programie głównym `main.pas` dodaj jeszcze następujące linie:
Begin SFX_StartVBL(); SFX_PlaySong(0); repeat until ch<>255; ch:=255; SFX_End(); End.
`SFX_StartVBL` inicjuje silnik SFX, podpinając go pod przerwanie VBLANK
`SFX_PlaySong(0)` uruchamia odtwarzanie muzyczki od wiersza 0
`SFX_End()` kończy działanie silnika SFX
Skompiluj plik `main.pas` - jak to zrobić najwygodniej? Odsyłam do dokumentu Bocianu MAD Pascal i Geany
Uruchom XEXa w swoim ulubionym emulatorze lub na prawdziwym komputerze
I to tyle - można się cieszyć muzyką z programu SFX Music Maker (aka SFX-Tracker) w swoim projekcie :)
Powyższy przykład w całości znajduje się na GitHubie
WALDEMAR MROZEK FINANSOWANIE cześć wszystkim Nazywam się TEREZA ZAJAC,jestem rolnikiem.Bardzo dziękuję Bogu za to, że postawił na mojej drodze WALDEMAR MROŻEK. We wszystkich swoich potrzebach finansowych lub jeśli masz trudności finansowe, wystarczy, że skontaktujesz się z tym wspaniałym WALDEMAR MROZEK polskiego pochodzenia i będziesz miał pełną satysfakcję.Ten wspaniały człowiek właśnie pomógł mi niewielką sumą 30 000 zł, a to wystarczy na ja Jest człowiekiem serca, dzięki temu wspaniałemu człowiekowi udało mi się podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: mrozekwaldemar1@gmail.com Dzięki