atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Recoil zintegrowany z macOS z 2026-06-13 21:34 (0)
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (19)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Gry na Atari z Wapniaka 2014 + wyniki
Pojawiły się gry z tegorocznej edycji zlotu WAP-niak. Do rywalizacji w połączonym konkursie multiplatformowym stanęły 4 tytuły na Atari i jeden na ZX Spectrum:

  • 1. SpeedMaza, 188 punktów
    Autor całości (grafika, muzyka, kod): Jakub Husak
    Gra zręcznościowa "na jeden przycisk".



  • 2. Archeomania (Ralf) 173 pkt - gra na ZX Spectrum

  • 3. Biedny Pies Antoni 2 - chory odbyt, 151 punktów
    Autorzy: mgr inż. Rafał (kod), sOnar (udźwiękowienie)
    Gra z podtekstem, której podstawowym zadaniem jest, w pierwszej kolejności, zaszokowanie odbiorcy ;) Moim zdaniem klasyfikuje się w kategorii zręcznościowa ;)



  • 3. Subchase, 149 punktów
    Autorzy: Koala (kod), sOnar (udźwiękowienie, gfx) i Miker (udźwiękowienie)
    Gra zręcznościowa. Pojaiwła się zapowiedź pełnej wersji gry (czekamy!)




  • 4. Russian Roulette, 88 punktów
    Autor: Miker
    Gra "losowa".




    Pozostałe wyniki konkursów:

  • Kaseta compo:

    1. Jakub Husak 139pkt
    2. Lotharek 110pkt
    3. Dely 101pkt
    4. Electron 92pkt

    Stuff czyli gry z opisami dostępny tutaj. Miłego odbioru!

    2014-09-14 20:48 by Xeen
    komentarzy: 20
  • xeen @2014-09-14 21:05:56
    SpeedMaza - genialne!
    Biedny Pies - jako fan - chcę więcej. To jest tak chore, że aż miłe!
    SubChase - jakieś dodatkowe szczegóły co będzie w wersji finalnej?
    No i Classic Games Shrine - to jakaś nowa, zacna inicjatywa? ;)

    Gierki ogólnie fajne!
    wieczór @2014-09-14 21:06:50
    Wszystkie gry pierwsza klasa! Bardzo fajnie się gra. Jedno pytanie co do Rosyjskiej Ruletki (ale naprawdę szczególik) - dlaczego na stronie tytułowej są pistolety, nie rewolwery (taka ruletka zawsze kończy się tak samo :D)
    sOnar @2014-09-14 21:08:58
    Zapodaję wyniki:

    Atari:

    1. SPEEDmaza (Jakub Husak) 188pkt
    2. Biedny Pies Antoni 2: Chory odbyt (mgr_inz_rafal) 151 pkt
    3. SubChase: (koala, sOnar, miker) 149 pkt
    4. Russian Roulette: (miker) 88pkt

    ZX Spectrum:

    1. Archeomania (Ralf) 173 pkt

    Kaseta compo:

    1. Husak 139pkt
    2. Lotharek 110pkt
    3. Dely 101pkt
    4. Electron 92pkt
    xeen @2014-09-14 21:27:36
    dodałem, dzięki sOnar
    trophy @2014-09-14 21:40:03
    @wieczór
    Eta wsio rawno ;-)
    pin @2014-09-14 22:21:42
    Jako ciekawostkę dodam, że jedyna praca na ZX Spectrum została uruchomiona i zaprezentowana przy użyciu komputera Atari ;) 65XE, plus dwie prototypowe karty (Rapidus 65c816 @20Mhz, Eivie (np. AY)), oraz VBXE ;)
    sOnar @2014-09-14 22:52:50
    xeen z sub chase nie wyrobiliśmy się z koalą dlatego zaprezentowaliśmy demko gry. będzie bardzo wiele zmian i dodatków. gra ma smakować a nie męczyć. będzie dodana falująca woda, chmurki, więcej typów wrogów (są gotowi jako sprajty) w tym super sub, dno morskie i inne ciekawe dodatki. każdy level będzie na nowo zaprojektowany. planujemy minimum 20 dość zróżnicowanych i dość efektowne intro i outro końcowe po przejściu gry. się zobaczy co się uda wcisnąć w stock ram.

    ps. sprawdź email xeen
    at0m @2014-09-14 23:08:56
    Z tego co widzę, znów gra na ZX o klasę lepsza niż to co zaprezentowano na Atari.
    wieczór @2014-09-14 23:24:52
    @at0m: no ale to jednak uproszczona konwersja, grałem w to parę miesięcy temu na mame, muszę przypomnieć sobie tytuł. Tamta była bardziej rozbudowana ale gameplay ten sam.
    wieczór @2014-09-14 23:46:07
    Przypomniałem sobie - Tetris Plus:

    http://gamesdbase.com/Media/SYSTEM/Arcad...
    at0m @2014-09-14 23:49:50
    @wieczor. Zgadza sie to klon Tetris Plus z automatów ... Co nie zmienia faktu, ze pod względem, gameplayu, grafiki i wykonania nr 1 na party.
    larek @2014-09-15 00:13:04
    SpeedMaza proste i genialne.
    Sub chase - czekam na finalną wersję, bo dobrze się zapowiada
    Chory odbyt - tylko dla 2 graczy?

    Skąd można pobrać grę na Spectrum?
    CharlieChaplin @2014-09-15 00:13:27
    What was the "Kaseta compo" about ?
    sOnar @2014-09-15 00:37:03
    Zdradzam tymczasowy ukryty cheat w grze Sub Chase. Jest to mianowicie kombinacja klawiszy: Control + Shift + N

    Pozdrawiam!
    at0m @2014-09-15 08:12:10
    mgr_inz_rafal @2014-09-15 09:01:47
    @larek, tak, odbyt jest tylko na dwa dżoje

    @at0m, trudno się nie zgodzić, choć nie wiem do końca jak to jest z tym gejplejem, bo nie grałem :) wykonanie - fakt - jest bardzo dobre.

    Po prostu z Atarowców są lenie i każdy (w tym ja) chwali się jak mało godzin zajęło mu stworzenie kolejnej gry ;-)
    larek @2014-09-15 09:13:37
    Dzięki, pograłem sobie. Fakt, gra wygląda bardzo ładnie.
    Chris @2014-09-15 13:57:15
    Eh, a ja myślałem, że mgr_inz_rafal, na Wapniaku, zaprezentuje w końcu swoje dzieł z księdzem w roli głównej.
    Chris @2014-09-15 20:58:21
    Na Wap-Niaku było dostępne grywalne demo. Wersja full wypas kurde może się uda na następnego :)
    mgr_inz_rafal @2014-09-15 20:58:46
    Sorry, ten post powyżej pisałem ja :/
    nickname
    e-mail / website (opcjonalnie)

    Aktualne tematy
    Lost Party 2026 (13)
    ostatni: 14-06-2026 18:08, sun
    ACC - Atari Cracov Conference 1993 (8)
    ostatni: 14-06-2026 16:54, Kaz
    Another World VBXE (AI made) (9)
    ostatni: 14-06-2026 12:00, vega1
    The400 (284)
    ostatni: 12-06-2026 21:54, Konstantyn
    Nowa gra od Gorgha (570)
    ostatni: 12-06-2026 17:44, gorgh
    Rekordowo szybka transmisja SIO (50)
    ostatni: 12-06-2026 16:01, Konstantyn
    Silly Venture 2026SE - the bigges... (70)
    ostatni: 11-06-2026 11:34, greymsb
    Silly Venture 2026WE - the bigges... (13)
    ostatni: 11-06-2026 11:32, greymsb
    Niedoceniane Polskie Gry (88)
    ostatni: 09-06-2026 16:27, mav
    mad-pascal biblioteki (27)
    ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti
    Kilka kaset (1)
    ostatni: 08-06-2026 10:58, dan
    Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (21)
    ostatni: 08-06-2026 08:38, artik-wroc
    Mega-CD (75)
    ostatni: 07-06-2026 08:39, pancio
    Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
    ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
    [AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
    ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982

    Kategorie Forum Atarum

    Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
    Użytkowników: 3048
    Ostatnio zarejestrowany: Bukot
    Postów ostatniej doby: 13

    Spotkania i zloty/Meetings & Parties

    Najbliższe imprezy
    link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

    KWAS

    Kalendarz AOL


    Społeczność/Community


    Rozmawiali
    Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
    Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
    Tomasz Dajczak i Kaz (22)
    Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
    Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
    F#READY i Dracon (22)
    Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
    KATOD i TDC (15)
    Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
    Romuald Bacza i Ramos (16)
    Śledzenie Amentesa i Larek (9)
    Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
    TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
    Rob Jaeger i Emu (53)
    Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
    Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
    Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
    Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
    Marek Bojarski i Kaz (0)
    Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
    «« nowszestarsze »»

    Stragan
    Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
    "mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
    Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
    Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
    Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
    Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
    Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
    Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
    Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (2)
    Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

    Użytki/Utils
    Sprzęt/Hardware

    Wynalazki
    Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
    Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
    SIO2PC-USB napisał Larek (46)
    Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
    SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
    Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
    Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
    Joystick do Atari napisał Larek (54)
    Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
    Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
    Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
    Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
    Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
    Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (27)
    Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
    Soczyste kolory napisał scalak (29)
    XEGS Box napisał Zaxon (13)
    Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
    SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
    Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
    «« nowszestarsze »»