atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (18)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
Nowości w Bibliotece Atarowca z 2026-03-06 11:49 (18)
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego z 2026-03-04 16:15 (17)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Nowa gra "Mytris"
Kolega Ralf "PPs" Patschke przygotował w nowym roku prostą grę, klon tetrisa, ale korzystający z kolorowego trybu GTIA oraz z rozszerzenia stereo (nie jest ono konieczne, ale poprawia wrażenia słuchowe). To wciąż wersja beta, bo autor postanowił sprawdzić, jak daleko jest w stanie posunąć się w rozwoju tego programu w ciągu czterech wolnych dni. Gra wymaga minimum 48 kB pamięci RAM oraz oczywiście sprawnego GTIA.



Muzyka na ekranie tytułowym została stworzona przez PPs'a, a w trakcie gry przygrywa nam kawałek innego autora - Buddy'ego. Z kolei efekty dźwiękowe zapewnił VinsCool.

Zasad chyba nie trzeba tłumaczyć. Z góry lecą nam klocki, a w studni musimy je układać tak, by zapełnić poszczególne linie, wtedy znikają, a my możemy grać dalej. Sterowanie jest nieco inne niż w większości klonów tej gry na Atari. Klocki przesuwamy co prawda lewo-prawo, ale joystick w górę lub dół powoduje obrót klocka w prawo lub lewo, a zrzut w dół osiągamy za pomocą przycisku fire. Jak informuje autor w pliku informacyjnym, towarzyszącym grze, wie, że to się różni od systemu "starego, dobrego Gameboya", ale na razie trzeba z tym żyć, a być może sterowanie zostanie zmienione w ostatecznej wersji gry. Dlatego możecie dać znać autorowi na naszym forum w tym wątku, czy aktualne rozwiązanie Wam pasuje czy lepiej je zmienić na klasyczne.

Filmik z rozgrywki z gry (dźwięk stereo):



2023-01-08 17:49 by Kaz
komentarzy: 15
Kaz @2023-01-08 19:09:12
Dodatkowe info: gra została opublikowana w wersji beta dzisiaj.
Atari górą @2023-01-08 20:25:34
Czyli światowa premiera!!
mono @2023-01-08 21:02:37
To niemożliwe! Atari nie ma tyle kolorów.
Stereo @2023-01-08 21:34:07
Atari ma tyle kolorów, ile potrzeba!
Cezar @2023-01-08 23:26:24
Muzyczka sztos.
Quadro @2023-01-09 02:11:43
Wszechświatowa premiera!
Rbej @2023-01-09 07:54:32
Na tym filmiku w Tetrisa gra dwu latek?.
Kaz @2023-01-09 09:42:52
Quadro - to jeszcze nie premiera finalnej wersji Ale potem będzie wszechświatowa, ogólnogalaktyczna! :D

Rbej - prawie! Bo to był trzylatek, którego poprosiliśmy nie o granie w grę, ale zaprezentowanie jej zachowań w różnych sytuacjach :D
Tiger @2023-01-10 05:38:15
Panowie, ale gr.10 to wy szanujcie :D
Tiger @2023-01-10 05:40:58
Panowie, ale gr.10 to wy szanujcie :D
uicr0bee @2023-01-10 23:12:58
Próbowaliście grać? W obecnej formie gra jest dla mnie niegrywalna. Załóżmy że klocek wypada z góry przy lewym brzegu studni, a akurat potrzeba go przesunąć do prawej krawędzi (14 kolumn jeżeli dobrze policzyłem). Trzymasz więc joystick w prawo, a klocek przesuwa się _SKOKOWO_ w prawo o _jedną_ kolumnę i _JEDNOCZEŚNIE_ w dół o jeden wiersz. Zatem zanim dotrze do prawej krawędzi, opadnie o 13 wierszy. To około połowy studni! Jeżeli to jest zamierzone, to nie ma wielkiego sensu. Druga sprawa, że w tym czasie kiedy trzymasz joy w prawo, to klocka w tym czasie nie obrócisz, bo to wymaga pchnięcia joya w górę lub w dół. Tak więc ALBO przesuwasz poziomo, ALBO obracasz, a w tym czasie klocek opadnie o jeden wiersz. To taki trochę Tetris "turowy" :-) Jeden Twój ruch, jeden ruch "silnika" i tak na zmianę.
mono @2023-01-11 11:17:23
@Tiger: Szanujemy :)
grey / mystic bytes @2023-01-11 21:28:00
@Tiger: genialny, niedoceniany tryb w małym Atari, do doubt :) No, ale dzięki Tobie już nieco bardziej zauważalny :D
pps @2023-01-14 20:57:56
Second beta is available now and has wanted tetris alike game mode.
Kaz @2023-01-15 15:04:56
PPs - dzięki! :)
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
[AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982
mad-pascal biblioteki (22)
ostatni: 06-06-2026 16:58, zbyti
Mega-CD (74)
ostatni: 06-06-2026 14:46, fokaszalot
Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (20)
ostatni: 06-06-2026 12:40, Kaz
Nowe gry na Atari (384)
ostatni: 06-06-2026 09:27, pigula
Zmiany w bazie gier, dem, użytków (1170)
ostatni: 05-06-2026 23:35, duncan
Cosmic Hero 2 (178)
ostatni: 05-06-2026 22:04, TheFender
Sprzedam 1050 i 800XL (32)
ostatni: 05-06-2026 12:14, jakubd
RMT hacking (456)
ostatni: 04-06-2026 22:55, emkay
Skills .md Atari 800 dla AI agentów (13)
ostatni: 03-06-2026 09:38, w1k
Nowa gra od Gorgha (555)
ostatni: 03-06-2026 08:10, mayonez
Kolejny filmik o firmie Atari (87)
ostatni: 03-06-2026 00:36, gregor2
Programy do grafiki Atari ST/STE (17)
ostatni: 02-06-2026 12:43, Cyprian
Rekordowo szybka transmisja SIO (19)
ostatni: 02-06-2026 04:48, pancio

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3045
Ostatnio zarejestrowany: yahoo
Postów ostatniej doby: 10

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (378)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (0)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (108)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
SIO2PC-USB napisał Larek (46)
Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
Joystick do Atari napisał Larek (54)
Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (26)
Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
Soczyste kolory napisał scalak (29)
XEGS Box napisał Zaxon (13)
Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
«« nowszestarsze »»