atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (13)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
Nowości w Bibliotece Atarowca z 2026-03-06 11:49 (18)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Grawitacja 2019 - prace na Atari
Uzupełnienie z 08/04/2019 roku: prawie godzinny filmik z prezentacji prac dla Atari i Pico-8:



Przedstawiamy prace na komputer Atari XL/XE z tegorocznej edycji game jamu Grawitacja 2019. Tematem przewodnim było hasło: jaskinia.



  • Jaskinia City Quest, autor: Bocianu, LiSU




  • Jaskiniowiec w czasach inkwizycji, autor: Koala



  • Bocianoric, autorzy: TDC, Kaz, Maro, Pin




  • Wiedźmin Wiesiek, autorzy: Sikor, Miker, Iron




    Stuff, dzięki Pinowi, dostępny tutaj. Można go też ściągnąć z oficjalnej strony, gdzie umieszczono też wyniki.

    2019-04-07 18:34 by Xeen
    komentarzy: 23
  • gorgh @2019-04-07 18:52:37
    gierki bardzo fajne, tylko na przyszłość fajnie, jakby Pin udostępniał ".xex" zamiast ".exe"
    x0r @2019-04-07 18:59:19
    Czy na Grawitacji byli ludzie od Atari Fana a jeśli byli to czy tłumaczyli kiedy wydadzą obiecany numer?
    xeen @2019-04-07 19:14:04
    fajny ogień :)
    xeen @2019-04-07 19:19:28
    uśmiałem się też z tekstów w tej paragrafówce Bociana - lubię taki humor :)
    bocianu @2019-04-07 20:26:14
    A udało Ci się odnaleźć polskie znaki?? ;)
    Adam @2019-04-07 20:47:34
    W grze TDC-a, jak już się zbombarduje serduszkami wszystkie drzewa, zlikwiduje pająki i muchomory oraz zbierze książkę, to co dalej można zrobić?
    Adam @2019-04-07 21:22:25
    Z kolei w grze Bociana nie widzę możliwości przekazania pani Jadzi zdobytych kluczyków.
    pin @2019-04-07 21:46:49
    @Gorgh - ale dzięki temu kompletny stuff był dostępny natychmiast po kompo ;)
    Adam @2019-04-07 22:14:39
    OK, znalazłem polskie litery w grze Bociana. Zasłużony koniec z zażółcaniem gęślą ;)
    Sdx shit @2019-04-08 07:02:43
    Wole na staffff poczekać i dostać lepszej jakości. Jak profesjonalne party to profesjonalny stafff. Sdx shit,
    xxl @2019-04-08 08:55:27
    Bocianu wylada jak postac ze Starcrafta :-)
    orso @2019-04-08 14:52:55
    Co na screenie tytułowym robi Remigiusz Maciaszek ? :)
    Xbios szit @2019-04-08 15:15:00
    @sdx shit - a co, regularnego egzeka nie potrafisz odpalic? Kup sobie wreszcie atari.
    ech do kwadratu @2019-04-08 21:37:10
    Kolejne gry tekstowe na Atari? Żeby chociaż w ćwierci dorównywały Hobbitowi i innym tekstówkom ze Spectruma. Widać że autorzy idą na maksymalną łatwiznę, byle tylko zrobić, byle było.
    pin @2019-04-08 22:21:20
    ... a ile zakodujesz w dobę? Zdążysz z "Hobbitem" przed deadline?
    kunta kinte @2019-04-08 22:40:01
    jaki bezbek
    VeronicaMegler @2019-04-08 22:45:00
    Hobbita pisaly 2 osoby przez około rok. Obie na pól etatu co prawda, ale to daje pogląd o nakładzie pracy.
    IRATA4 @2019-04-09 05:58:40
    Super efekt w grze koali, chciałbym taki zobaczyć w jakiejś platformowce na Atari, TDCa projekt także wygląda ciekawie,taki trochę Feud... Paragrafowek jeszcze nie sprawdzałem.
    IRAT4SR4T4T4T4 @2019-04-09 18:53:52
    a macie jakis dobry amuglator zeby odpalitcz na komurce
    x0r @2019-04-12 13:48:44
    Jakieś wieści w sprawie Atari Fana? Nie mogłem być na Grawitacji ale podobno był tam Kroll który mial osobiście przedstawić wyjaśnienia. Może ktoś zrelacjonować co mówił?
    jsr * @2019-04-12 16:26:51
    Ja otrzymałem dokładnie tyle numerów ile zamówiłem.
    pin @2019-04-12 21:53:06
    zero? ;)
    👹 @2019-04-12 23:47:46
    Da się w którąś pograć?
    nickname
    e-mail / website (opcjonalnie)

    Aktualne tematy
    The400 (284)
    ostatni: 12-06-2026 21:54, Konstantyn
    Nowa gra od Gorgha (570)
    ostatni: 12-06-2026 17:44, gorgh
    Rekordowo szybka transmisja SIO (50)
    ostatni: 12-06-2026 16:01, Konstantyn
    Lost Party 2026 (9)
    ostatni: 11-06-2026 23:46, nosty
    Silly Venture 2026SE - the bigges... (70)
    ostatni: 11-06-2026 11:34, greymsb
    Silly Venture 2026WE - the bigges... (13)
    ostatni: 11-06-2026 11:32, greymsb
    Niedoceniane Polskie Gry (88)
    ostatni: 09-06-2026 16:27, mav
    mad-pascal biblioteki (27)
    ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti
    Kilka kaset (1)
    ostatni: 08-06-2026 10:58, dan
    Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (21)
    ostatni: 08-06-2026 08:38, artik-wroc
    Mega-CD (75)
    ostatni: 07-06-2026 08:39, pancio
    Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
    ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
    [AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
    ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982
    Nowe gry na Atari (384)
    ostatni: 06-06-2026 09:27, pigula
    Zmiany w bazie gier, dem, użytków (1170)
    ostatni: 05-06-2026 23:35, duncan

    Kategorie Forum Atarum

    Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
    Użytkowników: 3046
    Ostatnio zarejestrowany: franknally
    Postów ostatniej doby: 34

    Spotkania i zloty/Meetings & Parties

    Najbliższe imprezy
    link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

    KWAS

    Kalendarz AOL


    Społeczność/Community


    Rozmawiali
    Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
    Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
    Tomasz Dajczak i Kaz (22)
    Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
    Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
    F#READY i Dracon (22)
    Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
    KATOD i TDC (15)
    Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
    Romuald Bacza i Ramos (16)
    Śledzenie Amentesa i Larek (9)
    Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
    TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
    Rob Jaeger i Emu (53)
    Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
    Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
    Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
    Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
    Marek Bojarski i Kaz (0)
    Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
    «« nowszestarsze »»

    Stragan
    Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
    "mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
    Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
    Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
    Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
    Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
    Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
    Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
    Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (2)
    Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

    Użytki/Utils
    Sprzęt/Hardware

    Wynalazki
    Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
    Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
    SIO2PC-USB napisał Larek (46)
    Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
    SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
    Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
    Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
    Joystick do Atari napisał Larek (54)
    Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
    Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
    Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
    Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
    Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
    Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (27)
    Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
    Soczyste kolory napisał scalak (29)
    XEGS Box napisał Zaxon (13)
    Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
    SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
    Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
    «« nowszestarsze »»