atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Recoil zintegrowany z macOS z 2026-06-13 21:34 (3)
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (19)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Programy: Kolony 2106
Oferowane oprogramowanie: wersja kolekcjonerska Kolony 2106
Sprzedaje: Urborg
Cena: 55 PLN / 15 EUR / 20 USD plus koszty przesyłki (po szczegóły kieruj się niżej)

Jest to gra decyzyjno-handlowa w klimatach science-fiction. Jako potomek gubernatora jednej z kolonii na planecie VVP-12 dostajesz szansę wykazać się umiejętnościami biznesowymi oraz wojennymi, gdyż konkurencja nie śpi i czasem będzie dochodzić do zbrojnych starć. Jeżeli potrafisz zarobić 500 milionów zoltarów w 10 lat to Imperator mianuje cię dożywotnim gubernatorem, a może awansujesz wyżej. Szczegóły na temat historii powstania i premiery gry "Kolony 2106" można znaleźć tutaj.



Wersja kolekcjonerska zawiera:
  • pudełko o oryginalnym kształcie, którego nie znajdziecie przy żadnej innej grze, a w nim:
  • trzy dyskietki SSDD (180KB) lub jedna dyskietka DDDD (360KB) - w zależności od tego co wybierzecie. Zaletą wersji trzydyskietkowej jest działanie na wszystkich stacjach obsługujących podwójną gęstość (czyli w praktyce zdecydowana większość stacji), a wersji jednodyskietkowej posiadanie wszystkich wersji językowych na jednym krążku;
  • instrukcja obsługi w języku polskim, czeskim, angielskim;
  • latarka kolonizatora (emiter fotonów) do rozświetlania kosmicznych ciemności;
  • płytka CD między innymi z grą w postaci plików ATR, instrukcją w formacie PDF, dzwonkami do telefonu, muzyką w formie MP3, etc.

Aby oryginalne opakowanie nie zniszczyło się w czasie transportu całość pakowana jest w jeszcze jedno, ochronne pudełko.




W sprawie zakupu należy się kontaktować z Urborgiem na jego email:

urborgTO_WYTNIJ@TO_TEZ_WYTNIJpoczta.onet.pl

urborgREMOVE_IT@REMOVE_IT_TOOpoczta.onet.pl


W celu przyspieszenia realizacji zamówienia warto od razu podać:
  • liczbę kopii gry, którą chcesz zamówić
  • którą wersję dyskową (3 dyskietki Single Side Double Density o pojemności 180KB każda czy 1 dyskietka Double Side Double Density o pojemności 360 KB);
  • adres, na który ma być wysłana gra;
  • który sposób transportu wybierasz;
  • który sposób płatności wybierasz.

Koszty przesyłki do Europy: 12,40 PLN / 3,5 EUR
Koszty przesyłki do USA: 12,90 PLN / 4,5 USD - economy mail (long delivery period, up to month), 18,80 PLN / 7 USD priority mail.

Za grę i wybrany rodzaj transportu można płacić przelewem, przekazem pocztowym lub via PayPal. Numer konta otrzymasz od Urborga mailem.

2009-11-11 10:29 by Kaz
komentarzy: 7
Kaz @2010-01-09 14:39:42
Ostatnie nowe egzemplarze do nabycia u Urborga:

http://www.allegro.pl/item877558022_kolo...
ska.html
pin @2010-02-02 08:58:29
Gra po drobnych modyfikacjach działa z (prawie) byle dosa, oraz z dowolnego nośnika. Wystarczy wywalić wszystkie instrukcje BLOAD zastąpiwszy je poprzez get / bget / xio :) Niebawem podeślę pacza do Urborga :)
wqsa @2010-02-22 16:55:49
to czego mi brakuje to wersja kartridzowa.... (a najlepiej z modelem plastikowym kolonii lub planety....) ale za sam pomysl wznowienia legendarnej gry wielki plus
Kaz @2010-03-09 17:52:41
Wersja cartridgowa marzyla sie i nam. Okazalo sie to jednak zbyt klopotliwe (albo przepisanie gry albo napisanie specjalnego loadera bez gwarancji jego poprawnego dzialania), a na pewno nie zdarzylibysmy na PGA. O modelu plastikowym kolonii nie pomyslelismy :D
nodez @2012-02-08 20:16:45
jest jeszcze jakis egz. do kupienia ?
Kaz @2012-03-07 19:33:39
Pytaj sie Urborga, moze jeszcze cos zostalo.
Kuba @2021-05-02 21:50:13
gram i gram i ciągle nie mogę wygrać :( Ale gra jest ponadczasowa. Aż by chciało się pograć w wersją adekwatną do 2021 roku :)
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)
Serwis atarionline.pl nie sprzedaje żadnych urządzeń, nie świadczy żadnych płatnych ani bezpłatnych usług, ani tym bardziej nie odpowiada za działania osób, których materiały znajdują się w dziale "Stragan". Wszystkie ogłoszenia w dziale "Stragan" są publikowane z dobrej woli autora serwisu atarionline.pl, bez otrzymywania za to jakichkolwiek korzyści finansowych. Ogłoszenia mają charakter informacyjny, dotyczą tylko urządzeń, programów, usług mających bezpośredni związek z komputerami Atari i mają na celu pomóc miłośnikom tego sprzętu w łatwiejszym znalezieniu potrzebnych im rzeczy.

Aktualne tematy
Another World VBXE (AI made) (38)
ostatni: 15-06-2026 12:53, gregor2
Wymiana baterii w Atari Mega STE (5)
ostatni: 15-06-2026 11:41, GekoPL
SIDE3 gryzie się z Ultimate 1MB (129)
ostatni: 15-06-2026 11:37, Jacques
Poszukiwana gra (3)
ostatni: 15-06-2026 11:24, peterb3
Nowa gra od Gorgha (572)
ostatni: 15-06-2026 07:27, Jacques
Wywiad naukowy o starych grach (1)
ostatni: 15-06-2026 00:17, Kaz
Gramy na Atari ST/STE (1)
ostatni: 15-06-2026 00:10, Kaz
Lost Party 2026 (13)
ostatni: 14-06-2026 18:08, sun
ACC - Atari Cracov Conference 1993 (8)
ostatni: 14-06-2026 16:54, Kaz
The400 (284)
ostatni: 12-06-2026 21:54, Konstantyn
Rekordowo szybka transmisja SIO (50)
ostatni: 12-06-2026 16:01, Konstantyn
Silly Venture 2026SE - the bigges... (70)
ostatni: 11-06-2026 11:34, greymsb
Silly Venture 2026WE - the bigges... (13)
ostatni: 11-06-2026 11:32, greymsb
Niedoceniane Polskie Gry (88)
ostatni: 09-06-2026 16:27, mav
mad-pascal biblioteki (27)
ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3049
Ostatnio zarejestrowany: anglik666
Postów ostatniej doby: 50

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (2)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
SIO2PC-USB napisał Larek (46)
Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
Joystick do Atari napisał Larek (54)
Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (27)
Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
Soczyste kolory napisał scalak (29)
XEGS Box napisał Zaxon (13)
Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
«« nowszestarsze »»