atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Recoil zintegrowany z macOS z 2026-06-13 21:34 (1)
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (19)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
FAQ o Forum Atarum
1. Co to jest Forum Atarum?

Forum Atarum to po prostu forum serwisu AtariOnline.pl, na którym obowiązują dwie podstawowe reguły: rozmawiamy o Atari i tematach pokrewnych oraz rozmawiamy w sposób kulturalny. Jeżeli ktoś nie wie, co to znaczy "kulturalnie" lub potrzebuje precyzyjnej definicji - to nie jest to forum dla niego.



2. Kto jest adminem i moderatorem Forum Atarum?

Zasadniczo to nikt, użytkownicy są na poziomie i nie potrzebują nadzorców. W dotychczasowej historii forum tylko raz zdarzyło się usunięcie postu (kolegi Sikora) - ponieważ zawierał same inwektywy.

Prawa admina mają dwie osoby - Zyga i Kaz. Zyga NIGDY nie wtrąca się do tego, co się dzieje na forum. Prawa są mu potrzebne do technicznej obsługi forum. Kaz ma prawa admina, z których korzysta do spełnienia niektórych zachcianek użytkowników (np. zmiana danych w profilu, usunięcie błędnego wątku, etc.), może też skasować post lub wątek gdy będzie składał się z chamskich inwektyw. Zazwyczaj tego nie robi, woli odpyskowywać :).



3. Kto może zostać adminem?

Adminem może zostać każdy, kto nie chce zostać adminem.



4. Dlaczego forum wygląda na niedokończone?

Bo jest niedokończone. Doszliśmy do etapu, w którym prowizorka działa i z tego powodu Zyga nie ma większej motywacji do dokończenia instalacji i dostowania silnika forum do potrzeb serwisu.



5. Jestem nowy na forum, co robić?

Do testów (wstawianie grafik, linków, etc.) należy korzystać z tego wątku na forum.

Jeżeli jesteś nowy - i masz pytania - to śmiało je zadawaj. Jest tu wielu fachowców od Atari, zarówno elektroników jak i koderów, grafików czy muzyków. Pamiętaj, że nie ma zbyt głupich pytań.



6. Jakich znaczników można używać na forum?

[ code ] [ /code ] pozwala wstawić listing dowolnego programu. Program wyświetlony w ramce, z użyciem odpowiedniej czcionki jest oczywiście czytelniejszy niż gdyby był wstawiony jako zwykły tekst. Nie ma podkolorowania słów kluczowych.

[ code basic ] [ /code ] również przeznaczone do wstawiania listingów, ale tym razem dla programów w Atari Basic i Turbo Basic XL. Wszystkie słowa kluczowe obu tych języków oraz użyte cyfry są wyróżniane kolorem, co ogromnie zwiększa czytelność listingu.

[ code php ] [ /code ] podobnie jak powyższe pary znaczników, do wstawiania listingów, ale w językach „pecetowskich“. Kolorami wyróżnione są poszczególne elementy listingu.

[ b ] [ /b ] włączenie pogrubienia tekstu.

[ u ] [ /u ] włączenie podkreślenia tekstu.

[ i ] [ /i ] włączenie kursywy czyli pochylenia tekstu.

[ quote ] [ /quote ] to oczywiście sposób na cytowanie wypowiedzi. Proszę pamiętać o cytowaniu tylko najistotniejszego fragmentu, a nie całości, szczególnie gdy jest ona długa. Po co innym utrudniać zrozumienie, o co nam chodziło?

[ quote=nazwa użytkownika ] [ /quote ] również pozwala cytować wcześniejszą wypowiedź, ale od razu ze wskazaniem jej autora.

Wstawianie linków do innych stron nie wymaga stosowania żadnych znaczników w tekście, chociaż oczywiście znaczniki [ url= ] oraz [ /url ] działają. Wystarczy jednak podać link poprzedzony http:// albo po prostu wkleić link ze strony. Ukaże się nam napis ->link<- , a po najechaniu na niego kursorem myszy w pasku informacyjnym przeglądarki będzie widać cały adres.

Podobnie jest z wklejaniem grafik, zdjęć i filmów. Jeżeli podamy link do zdjęcia na przykład w formacie jpg to właśnie to zdjęcie zostanie wyświetlone. Jeżeli będzie to film umieszczony na przykład na YouTube to od razu zostanie wyświetlony jego podgląd i możliwość odtwarzania.

Hint od Cypriana na wyświetlanie obrazków z linku nie kończącego się rozszerzeniem pliku graficznego: dodać na końcu adresu #.jpg


7. Czy mogę umieszczać swoje treści i programy na forum?

Można, a nawet trzeba, bo do tego jest to forum. Pamiętaj, że treści stają się wspólną własnością i każdy może z nich korzystać (pod warunkiem zachowania informacji o ich autorze), a publikowane przez autora programy przyjmują licencję Public Domain.

2011-03-24 00:47 by Kaz
komentarzy: 0
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
Wywiad naukowy o starych grach (1)
ostatni: 15-06-2026 00:17, Kaz
Gramy na Atari ST/STE (1)
ostatni: 15-06-2026 00:10, Kaz
Wymiana baterii w Atari Mega STE (1)
ostatni: 14-06-2026 23:51, Kaz
Another World VBXE (AI made) (23)
ostatni: 14-06-2026 22:18, Ataripuzzle
Lost Party 2026 (13)
ostatni: 14-06-2026 18:08, sun
ACC - Atari Cracov Conference 1993 (8)
ostatni: 14-06-2026 16:54, Kaz
The400 (284)
ostatni: 12-06-2026 21:54, Konstantyn
Nowa gra od Gorgha (570)
ostatni: 12-06-2026 17:44, gorgh
Rekordowo szybka transmisja SIO (50)
ostatni: 12-06-2026 16:01, Konstantyn
Silly Venture 2026SE - the bigges... (70)
ostatni: 11-06-2026 11:34, greymsb
Silly Venture 2026WE - the bigges... (13)
ostatni: 11-06-2026 11:32, greymsb
Niedoceniane Polskie Gry (88)
ostatni: 09-06-2026 16:27, mav
mad-pascal biblioteki (27)
ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti
Kilka kaset (1)
ostatni: 08-06-2026 10:58, dan
Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (21)
ostatni: 08-06-2026 08:38, artik-wroc

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3048
Ostatnio zarejestrowany: Bukot
Postów ostatniej doby: 27

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (2)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
SIO2PC-USB napisał Larek (46)
Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
Joystick do Atari napisał Larek (54)
Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (27)
Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
Soczyste kolory napisał scalak (29)
XEGS Box napisał Zaxon (13)
Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
«« nowszestarsze »»